Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates - Alakítsd át a tested fórum

Pilates - Alakítsd át a tested (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pilates - Alakítsd át a tested

66. fadigflo (válaszként erre: 52. - B9fb9d38f8)
2009. febr. 20. 21:23
Köszönöm a gratulációt :)
65. fadigflo (válaszként erre: 54. - 7130b15964)
2009. febr. 20. 21:22
Teljesen egyetértek veled. A mozgás fontosabb, mint az éhezés. Hasznosabb, és az én közérzetem is megváltozott azóta... :)
64. fadigflo (válaszként erre: 52. - B9fb9d38f8)
2009. febr. 20. 21:20

Örülök , hogy tetszett :)


Nos, naponta pilatesezek, arra valahogy mindig szakítok időt. Komolyan már nem tűnik tornának. :)

Más tornát (pl. kick-boxot, ami kb. 1-1,5 óra..) pedig van, hogy csak időközönként, mert arra már nincs mindig időm, energiám, stb...


Azt nem említettem, hogy a DVD,amit megvettem (kapni lehet tescoban, intersparban, westend földszinti nem tudom melyik boltjában, ahol DVD-ket, fitness dolgokat lehet kapni...), az az EREDETI PILATES - kezdőknek, de van haladó változat is. Úgy március elején esek neki annak :)


És eleinte talán nehéznek tűnhetnek a gyakorlatok, de gyerekjáték elsajátítani a mozdulatokat.


Fegu, ha érdekel , priviben megírom neked az étkezési szokásaimat :)

63. 7130b15964 (válaszként erre: 60. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:20

Dehogy vagyok szerencsés! Ennél sokkal profánabb a magyarázat nem mindegy, hogy 60 vagy 80 kilós emberről beszélünk:)))


Nyilván 60 kiló körül már szorul a hurok, ott muszáj jobban kicentizni a kaját, főleg a szénhidrátokat (nekem az a mumus).


Mi is ez az energiamérleg? Eddig valahogy elkerülte a figyelmemet...

2009. febr. 20. 21:19
174 /54 kiló????Úristen csak egyszer láthatnám a bordaközti izmaim én is:)JÓ érzés???/Mindig erre vágytam,de komolyan/
61. fadigflo (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:16
174 cm vagyok :)) jó nagy darab :)
2009. febr. 20. 21:11

Akkor te egy szerencsés csajszi vagy!!!Nekem még 1200 nál is nehezen megy!

Az energiamérleg nagy úr és egyéni/öröklött/hogy hol megy át negatívba.

Egy átlagos nő nagyon hosszú távon tudna ledobni 1600 kalóriával/sajnos:),mégegyszer,és bár úgy lenne/

59. 7130b15964 (válaszként erre: 58. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:07

Testnevelőként furin is venné ki magát, ha ellenkampányt indítanál :DDD


Nem értem, hogy miért írod, hogy 1600 Kcal mellett nem lehet fogyni.


Magyarázd el légy szíves! (komolyan kérem, kíváncsi vagyok rá, hogy szerinted miért nem)


Már csak azért is, mert nekem működött.

58. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - 7130b15964)
2009. febr. 20. 21:01

Arról beszélek,hogy egy normál nő 1500 kalóriával még nem fogy/nem esik át a lebontási tartományba/

De ha azt gondolog hogy az edzésen kiírt 500 kalória kiváltja a táplálkozásban elért 500 minuszt akkor el vagy tévedve.Ez nem ennyire direkten működik,de én lennék az utolsó aki a mozgás ellen szólnék,itt most arról beszéltünk ,hogy a mozgás szinte mindegy ,csak csináld!!!Ja és 1000 kalóriás étrenddel fogyni lehet,de 1600-al nem nagyon,mozgástól függetlenül.

57. 7130b15964 (válaszként erre: 55. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 20:58
Mit értesz az alatt, hogy nem lesznek normálisak az adagok?
56. 7130b15964 (válaszként erre: 55. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 20:55

Miről beszélsz?


Én napi 5-600 kalóriát lemozogtam pluszban, bringáztam, pilateseztem.


Ha fogyni akarsz, akkor 500 Kcal-lal kell kevesebbet enned naponta, mint amennyire szükséged lenne, így a szervezeted kénytelen lesz a tartalékaihoz nyúlni.


Úgyhogy nagyon nem mindegy, hogy mennyit mozog valaki, mert szerintem az ezer kalóriás étrenddel nehéz sokáig meglenni, de 1500-1600 Kcal-ból már egész jó dolgokat ki lehet hozni.


Én ezt tapasztaltam. Ebbe nyilván nincs benne egy liter kóla, 5 Nutellás palacsinta meg egy tábla Milka, viszont belefér reggelire rozskenyér, sonka, tea, ebédre 150-200 csirke, zöldség, barnarizs, vacsorára meg saláta, túró hasonlók. Szóval, attól függ, hogy ki mit nevez normálisnak.

2009. febr. 20. 20:36
Ha fogyni szeretnél az adagok nem lesznek attól normálisak hogy mozogsz,sajnos:)
54. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 20:33

Abszolút fontos a diéta, viszont a pilates sokat segít az izmok karbantartásában, fejlesztésében és ugye az izmok égetik a kalóriákat. Arról nem is beszélve, hogy nagyon jó közérzete lesz az embernek tőle.


Aztán persze az se mindegy, hogy hogyan fogy valaki, éhezve, kiéheztetve a szervezetét vagy mozog inkább rendszeresen és akkor viszonylag normális adagokat megehet (persze a megfelelő ételekből).


Terhességem előtt jártam egy hónapig napi rendszerességgel pilates tornára reggelente, nagyon jó volt, kicsit küzdelmes, mert eleinte az ember egyszerűnek tűnő feladatokat sem tud megcsinálni végig szabályosan, de pár nap/hét után látványos eredényeket lehet elérni.

53. 2d5a00656a (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 20:17
jóvanna!ügyi vagy!
2009. febr. 20. 20:08

Fadigflo!


Igazán köszönöm! Pont ilyen válaszokat vártam! Aranyos vagy, hogy megtetted!!! Gratulálok az elért eredményért, de tényleg!


2 kérdésem lenne még:

Naponta tornázol, vagy bizonyos időközönként?

Étkezési szokásaidat hogy változtattad meg (mikor eszel, kb. mennyit, stb.)?

:-))

51. 2d5a00656a (válaszként erre: 49. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 20:06
Nemírtad hogy 140 cm magas vagy:)/mint a hobbitok!/
50. fadigflo (válaszként erre: 48. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 20:01
Igen. :)
49. fadigflo (válaszként erre: 47. - B9fb9d38f8)
2009. febr. 20. 20:01

Jól van.. te akartad. :D


Szóval 1 hónapja pilatesezem , 2 hónapja váltottam életmódot, (lsd.: Le tudlak fogyasztani topic.) és azóta 59-58 kgról 54re fogytam ÚGY, hogy azt ettem amit szeretek és nem számolgattam kalóriákat, stb...

A derekam kb. 3 cm-rel, a csípőm 4 cm-rel lett karcsúbb. A combom meg kb. 3 cm-rel, nagyon tetszek magamnak (a csípőmön van még mit faragni...).


Lássuk csak: azóta nem fáj a hátam, le tudok menni hídba, ösztö nösen mindig kihúzom magam (!), egyenletesebb a légzésem, terhelhetőbb lettem és jól érzem magam a bőrömben. Pettyhüdt hasam helyén kemény (még nem eléggé) poci van, és nem vagyok állapotos, nem azért :)))


Megéri az 1000 forintot "kidobni" érte, mert annak ellenére, hogy nagyon felkapták és sztárolják, tényleg jó, hatásos. NEKEM bevált. Ha nem így lenne, nem írnám.


Természetesen, ha nem változtatunk étkezési szokásainkon, ne várjunk csodát, de együtt a kettő nagyon jó. Ráadásul 100 kgosan is ugyanúgy csinálható minden gyakorlat, mint fele olyan súllyal. :)



Kielégítő?

48. 2d5a00656a (válaszként erre: 45. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 19:51
és ez a lényeg:)
2009. febr. 20. 19:51

Sziasztok!

Belenéztem ebbe a fórumba, bevallom nem céltalanul.

De azt kell mondanom, hogy mindenki csak ír valamit, ami nekem bla, bla, bla,bla, bla. Senki nem ír konkrétumokat. Mi ez valami olyan fórum, aminek nincs értelme? Biztosítás? Befektetés? Valami új kozmetikai cikk? Fogyókúrás szer, melyről nem írunk le semmit, mert kiderül, hogy semmit vettünk több tízezer forintért?

Szerintem ezt legalább egy ilyen helyen mellőzni kellene!!!! A biztosítási ügynök addig nem közli, hogy biztosítást értékesít, míg a szerződés aláírására nem kerül a sor! Fogyókúrás szereknél pedig mindig Jenyfer, Jean és még sorolhatnám a külföldön természetesen élő kuncsaftokat, akik lefogytak a szertől nagyon rövid idő alatt több 10 kilót. Még fotót is kiraknak róluk előtte, utána címmel. Ez mind humbuk. Legalább itt írjuk le a valós tapasztalatainkat!!!!!!

Senkit nem szeretnék megbántani!!!!!!

Elhangzottak kérdések: Te mióta csinálod? Mit veszel észre magadon? Hol lehet beszerezni a DVD? Mennyiért?

Erre válaszol valaki, hogy én DVD-re csinálom és 100%-ig elégedett vagyok vele! És alig várom, hogy hazaérjek és ma is csinálhassam!

Ezek nem válaszok!!! A válaszoknak valami ilyesminek kellett volna lennie: Hallottam erről a tornáról, így vettem egy ...című DVD-t ...Összegért. Minden nap kb. ... időt tornázom rá. Véleményem szerint a gyakorlatok könnyűek/ nehezek. ... ideje tornázom a DVD-re 70 kg voltam ekkor. Az eltelt 2 hónap alatt 10 kg-ot fogytam, vagy 5 cm-rel lettem karcsúbb, stb. A pontozott részekre a valós adatokat kellene beírni és ködösíteni. Attól nem lesz senki okosabb, és a ködösítő sem lesz jobb fej.

Tényleg senkit sem szeretnék megbántani hangsúlyozom még egyszer!!!!!! Csak legyünk őszinték. Mondjuk meg azt is, hogy nem ér semmit, ha úgy van. Ne dobjon ki más azért pénzt mert mi is megtettük!!!! Ne játszuk azt, hogy neki se legyen jobb,mint nekem, vagy valami hasonlót. Vagy ne csináljuk azt, hogy ne legyen neki is, bár nekem az volt!


Tehát ha elhangzik egy konkrét kérdés próbáljunk meg őszintén válaszolni rá! Mondhatjuk azt is, hogy még nem tudok semmit mondani, mert csak 1 hete tornázok, ettől nem leszünk népszerűtlenebbek!


Én a pilatesről sajnos tényleg csak ennyit hallottam, amit is is leírtatok: nagyon jó, van DVD, amit meglehet kapni, el lehet járni fitnesz terembe, ami szuper, de még senki nem mondta el a saját tapasztalatait. Megteszi valaki? Vagy tényleg mindenki kezdő itt? Mert azt is csinálhatnánk, hogy mindenki elkezdte mostanában és bizonyos időközönként elmondjuk hatásos e.


Elnézést még egyszer! Más ötlet? Vagy ez így nektek tetszett???

46. fadigflo (válaszként erre: 43. - Princes47)
2009. febr. 20. 19:47
A mail el lett küldve. :)
45. fadigflo (válaszként erre: 44. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 19:47

Nem tudom.. NEm azért kezdtem el, mert divatos, hanem mert sok jók olvastam róla :)

Én emellett is mozgok, szóval a mozgás mellett vagyok természetesen, legyen az divatos vagy nem. Csak én ezt élvezem. :)

44. 2d5a00656a (válaszként erre: 40. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 19:38

Értem az elméletet amit mondani akarsz bár a mozgás hatása a sejtekre/esetleg a z izomsejtekre:)/...de a lényeget értem.

Azt akartam mondani,hogy nem kéne fetisizálni egyes mozgásokat csak mert divatosak,minden mozgás hasznos!

2009. febr. 20. 19:37

Joseph Hubertus Pilates


"Hiszek a módszeremben! Soha nem volt szükségem gyógyszerekre. A sérülések mindig elkerültek. Az egész világon mindenkinek végezni kellene a gyakorlataimat! Kiegyensúlyozottak és fittek lehetnek!"

Joseph Hubertus Pilates, 1965-ben, 86 évesen


Joseph Pilates 1930-ban kezdte nyilvánosan oktatni módszerét, melyet eredetileg az első világháborúban sérült katonák talpra-állítására fejlesztett ki, mint gyógytornász. Módszere lényegét a speciálisan felépített gyakorlat-sorozatok adják, melyek az egész izomzat egyenletes és harmonikus erősítését, illetve a tudatos mozgáskultúra, egyfajta testtudat kialakítását célozzák.


Pilates során a cél az egészséges test felépítése, sérülés kockázata nélkül, megfelelő összpontosítás és figyelem mellett. A speciális légzéstechnika, valamint az egész törzsizomzatot átmozgató gyakorlatok, stabilizálják a gerincet és a test többi ízületét. Az alapító több mint 500 különféle gyakorlatot fejlesztett ki, melyből mindenkinek a testfelépítésének és edzettségének megfelelő gyakorlatsorozat állítható össze. A gyakorlatokat kezdetben egyszerűen a földön, matracon végezhetjük- ezek az un. "Mat" órák-. Később, speciális, rugókkal ellátott gépeken folytathatjuk a gyakorlatokat, melyek lehetőséget adnak fokozatos, a természetes közelítő terhelésre. A gépen végezhető un. excentrikus gyakorlatok során az izom megnyúlása közben erősíthetünk akár nehezen elérhető izomcsoportokat. Az elnyújtott, fokozatosan felépített, ritmusos gyakorlatok javítják a koncentrációt, ellazítják a feszültséget és fokozzák hajlékonyságunkat, tágságunkat. A Pilates módszer szimmetrikusan és minden testtájékot egyenletes erősít, még a nehezen formálható fenék, comb és törzsizomzatot is. Az excentrikus erősítés lehetővé teszi azt, hogy elkerüljük a hölgyek számára nem kívánatos izomtömeg növekedést.


Az egyik Reformer-nek nevezett Pilates gép, legjobban egy evezőpadhoz hasonlítható. A kocsit, melyet változtatható ellenállású rugók kötnek a vázhoz, lábbal vagy kézzel, egy rúdra támaszkodva vagy csigákon átvetett kötelek segítségével mozgathatunk. A gyakorlatok állva, ülve, vagy fekve végezhetjük növekvő rugóellenállással szemben. Bár a gépeken végezhető gyakorlatok látványosak, igen fontos, hogy csak megfelelően képzett, kellő gyakorlattal rendelkező oktató segítségével sajátítsuk el a módszer alapjait. A speciális légzés és tudatos testkoncentráció az alapja az egész módszernek, és ezek könyvből vagy videóról csak nehezen sajátíthatók el, ezért kezdetekkor igen fontos a megfelelően felkészült stúdió kiválasztása. Későbbiekben, az alapok elsajátítása után, a gyakorlatok felügyelet nélkül is helyesen végezhetők.


A földön végezhető un. Mat gyakorlatokat otthonunkban is végezhetjük.


A Pilates igen kíméletes az ízületekkel, így bármely korosztály használhatja. A módszer igen alkalmas arra, hogy bizonyos fájdalmas ízületeket kímélve, edzésben tartsa a sérülésből felépülőket. Ehhez természetesen elengedhetetlen a mozgásszervi szakorvosi ajánlás és felügyelet!


A Pilates-t kezdetben a ballettművészek és az élsportolók körében terjedt el igen gyorsan, mert biztosítja az egyenletes, az egyébként nehezen edzhető törzsizomzat erősítését, miközben fokozza a rugalmasságot, hajlékonyságot és a tágságot.


A Pilates a nyugati világban nem csak az fitnesztermek népszerű módszerévé vált, hanem a műtét, vagy sérülés utáni rehabilitáció fontos részévé vált. Jelenleg legdinamikusabban fejlődő iránya a sérülés megelőző un. pre-hab módszer, megelőzendő a sérülést és az azt követő re-habilitációt.

42. MoncsiMama (válaszként erre: 41. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 19:35
akkor ez már most tetszik:)
41. fadigflo (válaszként erre: 39. - MoncsiMama)
2009. febr. 20. 19:24

Küldök mailt.

Az a jó benne, hogy nem diéta és semmiről nem kell lemondanod :) Majd meglátod.

40. fadigflo (válaszként erre: 38. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 19:18
Szerintem itt nem is a mozgáson van a lényeg, hanem azon, hogy MILYEN mozgás. Vagyis lehetséges, hogy egyes mozdulatok hatni képesek a test sejtjeire. :) Mondjuk vastagbélrák dologban nem tudok hozzászólni, de már az is jó, ha megelőzi ... ;)
39. MoncsiMama (válaszként erre: 36. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 19:02

köszönöm szépen,aranyos vagy:)


Ezt a diétás módszert nem ismerem (nem erősségem a diétázás:))

mindjárt megnézem google-ben,hátha ir vmi okosat:D

ha nem találok semmit akkor tudnál benne segiteni?:)

38. 2d5a00656a (válaszként erre: 35. - Fadigflo)
2009. febr. 20. 19:02
Minden_MINDEN-mozgás nagyon jó,én csak túlzásnak éreztem a vastagbélrák,magasvérnyomás...megoldására!Minden mozgás hasznos,bármilyen legyen is az a semmihez képest:)
2009. febr. 20. 18:59
most próbáltam letölteni a pilatest erről az ágis oldalról,de nekem nem megy:((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook