Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates - Alakítsd át a tested fórum

Pilates - Alakítsd át a tested (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pilates - Alakítsd át a tested

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. r.m.
2013. márc. 29. 18:56

ziasztok!


Keresek olyan fiúkat és lányokat, férfiakat és nőket, akik Pilateseznek. Akár csoportban, akár magánban vagy éppen otthon.


Szeretnék a blogomban egy sorozatot megjelentetni, amiben mindenki ugyanarra a három kérdésre válaszol, mert szerintem szórakoztató lenne plusz hátha kedvet kapnak páran a kipróbáláshoz.


Segítenétek ebben? Nekem három kérdésem van csak, de mást is írhattok, de nekem ezek az alapok, amik eszembe jutottak. Csak informálisan, szabadon és nyugodtan elengedhetitek a fantáziátokat, ami eszetekb jut erről a mozgásformáról, az mind jöhet.


Arra kérlek titeket, hogy inkább priviben vagy e-mailben (bemoldalamon megtalálható) küldjétek a válaszokat, hogy ne befolyásoljátok egymást :)


Köszönöm szépen!



Miért kezdted el a Pilatest/Hogy találtál rá?

Mi fogott meg a Pilatesben? Mit élvezel a legjobban?

Szerinted mi a legeslegjobb hatása a Pilatesnek? Milyen pozitív hatását élvezed leginkább? Najó, ha több is van és nem tudsz választani, akkor megírhatod az összeset :)

2012. ápr. 15. 12:09

Sziasztok!

Én 4 hónap után vettem észre a lábamon hogy mennyire szép izmos.El se lehet hinni hogy ezzel a kis tornával milyen nagy dolgot lehet elérni.Ha mindent precízen csinálsz akkor nagyon meghálálja magát a mozgás.Én teljesen saját magamtól tanultam meg eleinte csak videóról próbáltam lemásolni mára már van könyvem is pontosítottam minden mozgás hibámat!

Jó tornázást mindenkinek! :)

304. kukla
2011. júl. 9. 06:15
Sziasztok!Mennyi idő után vetettek észre változást?
2010. aug. 14. 14:39

koszi szepen:)

mar erdeklodtem es van egy a kozelben, majd hetfon delelott felhivom

2010. aug. 14. 12:37

Szia!

Jó a pilates a hátra:)

Ha jó a ritmusérzéked akkor elkezdheted otthon is csak majd a levegővételre figyelj meg húzd be a hasad.Ha nem megy akkor irány az oktató!

2010. aug. 13. 13:37

Sziasztok!

Nagyon hatfajos vagyok es tobben ajanlottak a pilatest.

Azt szeretnem kerdezni, hogy kinek mennyire jott be. Nem unalmas? Van meg valaki hatfajassal akinek segitett? Rendszeresen tornazok Reka, Capoaeira, taposogep, zumba, de a hatam megis faj a sok ulestol.

Konyebb terembe menni es ott kezdeni vagy otthon dvd-re?

300. Ayrah
2010. júl. 7. 12:49
Annyira kiváncsivá tettetek:))) Ma meló után el is kezdem. Rendszeresen mozgok, rékázok, szandrázok, icázok...mostmár futok is de a pihenőnapjaimra /tudjátok az a bizonyos "ma max valami könnyűt"/azt hiszem ez jó is lesz. Majd beszámolózok:)
2010. júl. 7. 11:18

Sziasztok!Fiú vagyok én is szintén 23 éves.Nálam kicsi gerincferdülés van,de elenyésző!Jártam régen gyógytornára még középiskolában.Múltévben merült fel bennem hogy jó lenne újra tornázni rugalmasnak lenni.Találtam itt a neten mindenféle oktató filmet magyart is meg angolt is.Megvan a Pilates 13 is.Így elsőre mindenki azt mondja hogy milyen könnyű de ez nem így van.Elsőre nem úgy megy a gyakorlat ahogy kéne levegőt sem úgy veszed erő központra sem koncentrálsz.Egy idő után menni fog úgy mint a videóban. Úgy érzem hogy koncentrálni kell nagyon minden egyes mozdulatra és inkább lassabban végezd mint gyorsan!A fejlődés abszolút látszik feszesebb lesz a tested és torna után roppant jól érzed magad mintha a felhőkön járnék olyan:)A kérdésre nekem az a válaszom.A saját testeddel te vagy megelégedve másnak nem kell bele szólni hogy de vékony vagy különben sem kell azzal foglalkozni.

Ez a torna arra jó hogy a munka után levezesd a stresszt na meg sportolás előtt vagy után nagyon jó nyújtó gyakorlatnak felel meg.Ettől a tornától nem lesz széles vállad inkább mutatni fogsz szép kihúzott egyenes háttal.Én csak annyit tudok mondani hogy szorgalmasan tornázzatok fiúk lányok mert fantasztikus dolgot lehet vele elérni mint szellemileg is formál meg fizikailag is.Most fogok épp tornázni egy 55 perceset csinálok meg eddig nekem ez a legjobb később tudatosulni fog és már dvd sem kell hozzá.

Sziasztok!További szép napot!

2010. júl. 6. 09:14

Sziasztok! Tegnap kipróbáltam a Pilates 13-at. Először végig néztem a dvd-t és azon gondolkodtam, h mi értelme ennek a könnyű tornának? Pláne, h 13perc alatt mit érek vele...

Háááát el kell mondjam megszenvedtem!!! De nagyon élveztem! És ha a 13 perc így elsőre fél óráig tart abba bele is haltam volna... :))) A gyakorlat végére kiegyenesedett a hátam és magasabbnak éreztem magam 20cm-el! Tők jó vol! És 13percem ma is lesz erre... :)

297. c4cd20e0ca (válaszként erre: 296. - Offp604)
2010. jún. 15. 08:44
Szia! Gratulálok, nagyon nagy eredmény és kitartás, hogy így fel tudtál "épülni" ebből a sérülésből! Ugyan nem vagyok fiú, de én is pilatesezem, azonban mellette eljárok konditerembe. A Pilates szerintem abban is segít -nekem segített- , hogy ott is úgy csináljam a gyakorlatokat, hogy 100% odafigyelek a mozdulatra, azt lassan, megfontoltan csinálom, erőközpontból stb. Plusz ugye egy kis kardió sem árt. Mikor végeztem, mindig egy jót nyújtok. Én így, a többféle mozgásforma "ötvözését" nagyon élvezem, ideálisnak tartom. Mostanában igaz, hogy egy kicsit hanyagoltam a munka miatt, de most szeretném újra, intenzíven elkezdeni, mert már érzem, hogy nem jó ez így. Szintén gép előtt ülök egész nap, és iszonyúan fáj a hátam. Csak ennyit szerettem volna. :)
296. offp604
2010. jún. 7. 01:55

Sziasztok! 23 éves fiú vagyok (190 cm, 75 kg). Április közepe óta járok pilates edzésre, intenzívebben pedig lassan egy hónapja (heti három alkalommal).


Természetgyógyászom tanácsára választottam a pilatest, mert 2008 decemberében gerincsérv alakult ki nálam a lumbális szakaszon (L4-es csigolya), amitől több mint egy évig szenvedtem... Borzasztó volt nyolcvanévesnek érezni magam húszévesen... Kamaszkoromban nem igazán szerettem mozogni, és mivel tizenéves korom óta informatikusnak készülök, elég sok időt töltöttem, és töltök is a számítógép előtt. Egy idő után egyre jobban kezdett zavarni vékony testalkatom, ezért 2006 őszén elkezdtem edzőterembe járni, és kb 2 évig lelkesen erősítettem súlyzókkal. Edzőm soha nem volt, a gyakorlatokat leginkább az internetről tanultam. A végére egész jó testfelépítésem lett (75 kg-ról felhíztam 82 kg-ra, ami egyébként a magasságomhoz képest ideális, és ez a plusz tiszta izomtömeg volt), viszont a testem felmondta a szolgálatot.


Nem tudom, hol szúrhattam el, valószínűleg a nagy terhelés alatt nem vigyáztam az ízületeimre, és inkább a felszíni izmaimat erősítettem a gerincet tartó mélyizmok helyett. Ehhez hozzájöhetett az is, hogy a gerincem lumbális (ágyéktáji) része, mely ideális esetben befelé görbül, teljesen egyenes volt. 2008 decemberében egy súllyal guggolós gyakorlat végzése közben éreztem, hogy rosszul mozdulok, és másnap reggelre már nem tudtam kikelni az ágyból. Két hónapig nagyon gyötört a hátfájás, majd mindenféle köpölyözések, elektromos kezelések és masszázsok hatására beállt egy elviselhető szint, de a testmozgásról jó időre lemondhattam.


Márciusban találtam egy nagyon jó kiropraktőrt, aki megnyugtatott, hogy meg tudjuk szüntetni a fájdalmat, de ez kétemberes feladat: ő három hónap alatt strukturálisan helyreállítja a gerincemet, én pedig a második hónaptól intenzív edzéssel ráerősítek a tartóizmokra. Így kezdtem el április közepén pilatesezni, és már most érzem, hogy életem eddigi legjobb döntése volt! Másfél hónap (ebből az utolsó hét heti 3 alkalom) alatt feszesebb, energikusabb lett a testem, már látszanak a kockáim, olyan izmokat tudok mozgatni magamban, amikről korábban azt se tudtam, hogy léteznek. Soha egy gyúrás után nem éreztem azt a frissességet, nyugodtságot és boldogságot, mint egy óra pilates torna után, azóta sokkal jobban tudatosul bennem minden mozdulatom, arról nem is beszélve, hogy hajlékonyabb is lettem (a kondi anno nagy, de kötött izmokat épített rám). A hátamon és a hasamon látszik a legtöbb változás, valamint karcsúbb lett a derekam - olyan, mintha a törzsmet körülvevő izomzat fűző módjára "rámfeszült" volna, hihetetlen érzés. A tartásom kihúzottabb, egyenesebb, a gerincem is egyre kevésbé fáj, és hiszem, hogy szeptemberre megszűnik a legkisebb fájdalom is, két és fél év után, végre valahára:)


Egyszóval csak jót tudok írni erről a módszerről, én rá voltam kényszerülve, hogy ezt válasszam, de most már, ha makkegészséges lennék, se döntenék máshogy. A jógához hasonlóan a gyakorlatok végzése rendkívül meditatív, növeli a testtudatot, és nekem midnenképp szükségem van a testi-lelki egyensúlyra a keserű gondolatokkal terhelt elmúlt két év után...


Akadnak itt fiúk?:) Hozzájuk lenne egy kérdésem is. Mire a kétéves mozgásmentes időszak után újra elkezdtem a pilatest, a porckorongsérvig szépen felszedett izmaim újra eltűntek teljesen, talán még vékonyabb is lettem, mint valaha (82 kg-ról újra leestem 73-ra, jelenleg 74-75 kg lehetek). Normálisan étkezem, igaz, húst nem eszem, de minden edzés után és lefekvés előtt befigyel egy protein shake, szedek multivitamint és általában véve odafigyelek, hogy amit magamhoz veszek, tápláló és egészséges legyen. Mégsem növök olyan ütemben, mint régen. Olvastam a pilatesről, hogy nem növeli az izomtömeget, csak hosszú szálkás izomzatot eredményez, de akkor hogy tudnám elérni, hogy újra 80-82 kg legyek? Túl vékony vagyok, ez látszik a vállamon, karomon, hasamon, lehet például szélésebb vállam, vastagabb karom pilates hatására? Nem testépítő izomzatot szeretnék, csak szép arányosat, hogy ne jegyezzék meg régi ismerőseim, ha találkozunk, hogy de le vagyok fogyva (ez mostanában hetente előfordul).


Elég hosszúra sikeredett a bejegyzés, köszönöm annak aki végigolvassa és válaszol a kérdésemre:)

295. Kima21
2010. jún. 5. 23:44
én is tul vagyok az elsön...de nem sikerultek a gyakorlatok olyan szépen mint ahogy bemutatják de dolgozom rajta:)én is nagyon jol éreztem magam utána
2010. jún. 4. 21:39
uristen, ma voltam eloszor pilatesen, es imadtam. kicsit szenvedes volt az ora, tobbiek szerint nem szokott ilyen brutalis lenni az edzo, de utana nagyon jol ereztem magam :) es erzem, hogy jol megdolgoztattam az izmaim.
293. szabot.88 (válaszként erre: 292. - Kima21)
2010. jún. 2. 07:00
Igen, csak én 85 kiló vagyok, tehát könnyebben ment. Egy télen sikerült....de azóta nem megy, bár hozzá kell tennem, h lusta vagyok, idén télen alig-alig tornáztam....Tehát hajrá és kitartás!:):)
292. Kima21 (válaszként erre: 291. - Szabot.88)
2010. jún. 1. 22:16
huu az jo...mióta tornázol?és mennyit?mennyi idö után látszott az eredmény?diétázol is mellette?
291. szabot.88 (válaszként erre: 289. - Kima21)
2010. jún. 1. 18:54
Én úgy tudom, minden másnap jó tornázni, h kicsit tudjon regenerálódni az izomzat. A kilók nekem se változtak, de a nadrágméretem legalább 2 számmal kisebb lett.:)
290. Betsabé (válaszként erre: 289. - Kima21)
2010. jún. 1. 18:40

Azt olvastam, hogy 30 alkalom után látszik. Tapasztalatom nincs.

De légyszi írd le pár hét múlva, hogy neked milyen, engem is érdekel.

289. Kima21
2010. jún. 1. 15:37
sziasztok...én ma este tervezem elkezdeni a pilates-t.a Rael Isacowitz féle tornát fogom csinálni...van aki erre tornázik/zott? ha mindennap végigcsinálom az 1órát akkor kb mennyi idö mulva látszik a változás?fogyni nem akarok...50kg vagyok..inkább csak formálni az alakom...
288. szabot.88 (válaszként erre: 287. - Nyárinő)
2010. máj. 31. 19:53
Jó nagyon! Én szeretem...az a kezdő..engem meg a callanetics dvd érdekelne, hol lehet venni..
2010. máj. 31. 19:36
Párom egy olyan 35 perces Pilates tornát hozott haza, ahol egy kopasz pasi 3 nőt instruál. Ezt ismeritek? Köszi!
286. nyárinő (válaszként erre: 285. - D8908b786a)
2010. máj. 31. 14:38

Mindenféleképpen kipróbálom még a héten. :)A super callanetics dvd van meg.

Majd beszámolok a fejleményekről, hogy ment! :)

285. d8908b786a (válaszként erre: 283. - Nyárinő)
2010. máj. 31. 13:51
Én még az eredeti kék könyv alapján tornáztam. Ott vannak képek arról, hogy mennyit formált az embereken x óra. Azt hiszem a 20 után tényleg baromi látványos volt a változás.
284. nyárinő (válaszként erre: 281. - Nyárinő)
2010. máj. 31. 13:04
Úgy akartam írni NEM E gátol a formálódásban?
283. nyárinő (válaszként erre: 280. - D8908b786a)
2010. máj. 31. 13:03
Van callanetics dvd m. Arról is jókat hallottam. Akkor tornázzam pár alkalommal callaneticsre és utána pilates? A Callanetics is jó alakformáló nem?
282. nyárinő (válaszként erre: 272. - Dindin19)
2010. máj. 31. 13:02
Most ezt próbáljuk megszerezni, mert olvastam, hogy Simonfy Ágit jobban szeretik. :) Meg azt is hallottam, hogy nem kg, de látványosan van változás azoknál akik rendszeresen pilateseznek. :)
281. nyárinő (válaszként erre: 278. - GaKata)
2010. máj. 31. 13:00
Nem fogyni, hanem formásodni szeretnék. Különösen derék, has tájékán. Meg a hátam is sokat fáj. Igazság szerint van rajtam 5kg plusz, de az gátol a formálódásban ugye? :)
280. d8908b786a (válaszként erre: 271. - Nyárinő)
2010. máj. 30. 22:08
Az én véleményem egyébként az, hogy ha gyors eredményt akarsz elérni akkor inkább Callanetics-et kezd el. S utána ha már jól meg térj át a Pilatesre. Mert az szerintem inkább nyújtáshoz való.
279. d8908b786a (válaszként erre: 271. - Nyárinő)
2010. máj. 30. 22:05

Engem kifejezetten irritált a Dallos Ági dvd-n a hölgyemény stílusa. Nekem nagyon kioktató volt. A Simonfy Ágis jobb.


Én pár órát jártam órára is. Ott a hölgyike azt mondogatta, hogy a Pilates lényege a helyes légzés. Illetve, hogy az eredeti Pilates az a légzéstechnika leginkább. Amit most akként hirdetnek, az nem eredeti P. Maga a torna egyébként ha jól emlékszem baletteseknek lett kitalálva.

278. GaKata (válaszként erre: 271. - Nyárinő)
2010. máj. 30. 21:54

attól függ, ha fogyni szeretnél én szerintem annyira nem gyors. Viszont 1-2 óra után észre veszed, hogy sokkal hajlékonyabb vagy. És fittebb.

Én csak ajánlani tudom. ugyanakkor célszerű véleményem szerint más mozgást is végezni, ha "gyors" alakformálást szeretnél.

2010. máj. 30. 20:10
Köszi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook