Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a különbség a Pilates és a jóga között? fórum

Mi a különbség a Pilates és a jóga között? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 1. 08:24
A különbség az, hogy míg a jóga egy összetett filozófia rendszer, melynek a fizikai gyakorlatok (ászanák) is a részei, addig a pilates egy fittness irányzat, amely tartalmaz jógás elemeket is. Aki jógázik és gyakorolja az ászanákat, annak nem esik nehezére a pilates sem, viszont aki pilatesezik, nem feltétlenül ér el olyan eredményeket mentálisan, mintha jógázna. A pilatesnek nem része a meditáció, nincs filozófiai háttere, elsődleges célja az alakformálás. Ettől függetlenül nem rossz a pilates, viszont jó pilatesoktatót találni nagyon nehéz. A legtöbb pilates óra inkább egy hely, ahol a nők közösségi életet élhetnek. Én férfi vagyok, mozogni mentem volna, helyette nevetgélés és beszélgetés volt a gyerekekről, receptekről közös ismerősökről. Három helyen próbálkoztam, aztán maradtam a jógánál.Persze ugyan ilyen nehéz minőségi jógaoktatót is találni, de én azt tapasztaltam, hogy a jóga minden tekintetben hatékonyabb a pilatesnél.
8. poly13 (válaszként erre: 5. - Indi66)
2012. szept. 6. 11:35

A jógához idő kell, nem lehet félig csinálni, lelkileg is hozzá kell állni.

A pilates az csak torna, de nem rossz, kimondottan edzi a törzs izmait, az elkezdése kicsit unalmas, a fiam csinálja, engem nem érdekel.


A jóga viszont egyben életforma is. Én minden reggel megcsinálok egy légzőgyakorlat sort, és nyújtok egyet. Nem érzem megterhelőnek, pár évvel ezelőtt sem éreztem, mostanában volt egy kis kihagyásom.

Tényleg sok ága van, de azért az alapjaiban egyezik....

Keress egy jó jóga oktatót, ha érdekel, kitartással eredményt érsz el.

Más gyakorlatokat is szoktam, magam is állítok össze, de ehez évek kellenek.....

Viszont tartós eredményt érhetsz el, jó lesz a közérzeted, szellemileg is el tudsz lazulni.

Nekem vannak zenéim is hozzá, de te is készíthetsz.....

Feltétele még, hogy csendes nyugodt helyen végezd, ne legyen átmenő forgalom

7. Castia (válaszként erre: 4. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 5. 21:24
Azért amíg egy-egy ászanában, pl. egy varjúállásban eljutsz addig a szintig, hogy relaxálni tudsz, jó sok verítékcsepp lefolyik a homlokodon. :) Persze, aki mögött már van pár év gyakorlat, az könnyedén csinálja. Igaz, hogy a jógaórák légzőgyakorlatokkal kezdődnek és meditációval végződnek, de közte bizony keményen kell dolgozni. A dinamikus jógafajták, mint az ashtanga vagy a vinyásza pedig kiváló alakformálók is.
2012. szept. 5. 16:21

Már leírták nagy vonalakban a különbséget:)

Én pilatesezni szoktam. Nagyon hatékony az izmokra. A jogától idegenkedek, mert törökülésben is nehezemre esik ülni.

5. indi66 (válaszként erre: 4. - 2da3ccc8bc)
2012. szept. 5. 15:44
Nekem mind a kettő jó lenne. :) Mind a kettőre igen rá vagyok szorulva :D Kipróbálom őket, most úgy is van egy csomó elütni való időm :)
2012. szept. 5. 15:42
a joga lenyege a relaxacio es ellazulas, a pilatesben pedig erosited az belso izmaidat, lenyegeben azokat amik a helyes testtartast segitik elo. Nem a relaxaciorol szol (mint a joga), hanem bizonyos izmok ellazitasarol, azert, hogy mas izmokat (belsoket) tudj megmozogtatni.
3. indi66 (válaszként erre: 2. - Castia)
2012. szept. 5. 15:19
Köszi a választ :) Úgy lesz :)
2012. szept. 5. 15:14

Teljesen más a kettő. A jóga egy ősi mozgáskultúra, aminek rengeteg ága van, a pilatest pedig egy Joseph Pilates nevű illető fejlesztette ki rehabilitációs célokból, részben a jóga egyes elemeit felhasználva.

Részemről a jógára szavazok, de ez nem azt jelenti, hogy a pilates nem jó. Próbáld ki mindkettőt, aztán majd meglátod, melyik válik be jobban.

2012. szept. 5. 14:51
Mi a különbség a Pilates és a Joga között? Melyik a jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook