Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? fórum

Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
81. ujlany (válaszként erre: 79. - Capuccino77)
2011. jan. 15. 16:37

figyi, pontosan ez van nalunk is.

Nem tudom, hogy amit Kata emlit, az egaltalan Senseohoz valo-e.

A senseos padok nem foliasak.

80. ujlany (válaszként erre: 79. - Capuccino77)
2011. jan. 15. 15:48

szia! nem az a gond. megtalaltam a neten.

belinkelhetem, de hollandul van.

Nem mindegy, hogy a padnak mi a szama.

A te HD7823-asodhoz HD7005-os padtartot kell venned.

meg van meg a dobozod? :-)


(azert belinkelem,a rtani, nem arthat, elegge magaert beszel:

[link]

79. capuccino77 (válaszként erre: 77. - Ujlany)
2011. jan. 15. 15:42

Szerintem nem egyforma forrócsokit lehet kapni itt és nálatok. Már Kat07 és írta, hogy náluk milyen, teljesen más, mint ami nekem van itthon. Innen rendeltem, nézd meg ilyen van e nálatok:

[link]

78. capuccino77 (válaszként erre: 76. - Ujlany)
2011. jan. 15. 15:35
Szia! Igen megcsináltam a feltöltéses dolgot, azzal kezdtem! :) Igen kettő tartó volt, és a kétszemélyesben próbáltuk, de le sem lehetett csukni a tetejét. :( Aztán szedtem elő a külön rendelt forrócsokis tartót, abba illeszkedik, de messze nem az igazi az a forrócsoki, ami kifolyik belőle. :P
77. ujlany
2011. jan. 15. 11:17

lehet, hogy megsem az egyszemelyessel??? kozben tortem az agyam, mert mar olyan regen hasznaltam azt.

Legkozelebb ha megyek boltba, veszek egy zacskoval es kiprobalom.

76. ujlany (válaszként erre: 72. - Capuccino77)
2011. jan. 13. 23:31

gyorsan megneztem milyen a te geped,

Ket padtartodnak kell lenni, egy egy- es egy ketszemelyesnek.

A csokit az egyszemelyessel kell kinyomni egy cseszehez.

az tuti, hogy jol hasznalhato mert en is probaltam.

csak egy kerdes, megcsinaltatok a kavefozo feltolteset vizzel ugy ahogy az a felhasznaloi kezikonyvben van?

75. ujlany (válaszként erre: 72. - Capuccino77)
2011. jan. 13. 23:26

szia! ne haragudj, csak most latom, hogy irtal.

A pad tarto tuleli majd a kavefozot, felesleges lenne venni.

boldog uj evet neked is :-)

74. capuccino77 (válaszként erre: 73. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 4. 12:20

Szia! Köszönöm, hogy írtál! Hát a forró csoki...:)

Én minden ötletre vevő vagyok, gyorsan ki is futottam kipróbálni, de nekünk olyan a pad, hogy nincs rajta fólia, csak egy műanyagféleségű rácsozott "tok"-ban van a por és az egész egy papírféleséggel van bevonva. Nem kell belenyomni a tartóba, nincs kattanás, semmi, de most kilyukasztgattam kicsit az alját, hátha segítek rajta, de még így is elég vizezett lé jött. Aminek köze sincs a forró csokihoz. :P De sebaj, dobok bele egy kis instant kávét, hátha iható lesz. :) Végül is nem a forró csoki miatt vettük a gépet, hanem a kávé miatt, de szerettem volna a lányaimnak is örömet szerezni. :)

További szép napot!

73. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 72. - Capuccino77)
2011. jan. 4. 12:00

Szia! Bár nem engem kérdeztél, de... :) Ezek a szürök szerintem sokáig bírják, ráérsz venni.


A forró csoki... Nem tudom, otthon milyent árulnak, nekem olyan van, amit felbontás (fólia le), felrázás után kell a csokis pad tartóba tenni, nyomni kattanásig. Enélkül a kattanás nélkül nincs lyuk a csokis padon, és ilyenkor jön a vizezett lötty.

72. capuccino77 (válaszként erre: 63. - Ujlany)
2011. jan. 4. 11:56

Szia ujlany! Rég tartottunk eszmecserét! :) Először is nagyon boldog új évet kívánok Nektek!

Aztán jöhet a kérdésem. Te, mint tapasztalt és évek óta senseo-zó, mit mondanál arra, hogy meddig bírja egy pad tartó? Sikerült gépet szereznem, (kunyiztam a Jézuskától, jó kislány voltam, úgyhogy megérdemeltem!) HD7823-ast, nagyon szépet, egy piros Marcel Wanders design-osat. Szép is, szuper is. Eddig az espresso az, ami mindegyőnknek bejön. De viszont csak a külön hozzá rendelt espresso pad tartóval, a géphez lévővel már egy túlvizezett lötty lett. (azért megittam, no pazarlás! :P ) Csináltunk (volna) vele forró csokit is, lett ahhoz is direktben pad tartó, de simán az első lefolyásnál csak színezett víz lett, de mikor másik pohárba átfolyattuk ismét a padot, na akkor ment a sűrűje. Mondtam a csajaimnak, ez kilőve a listáról. :P Szóval innen ered a kérdésem, hogy meddig bírja a gyűrődést egy ilyen szűrő? Érdemes vennem tartalékban, vagy ráérek majd évek múlva :)

Előre is köszi, ha válaszolsz! Szia!

71. ujlany (válaszként erre: 70. - Verebtunde)
2010. dec. 13. 16:53

a capuchino padban van egy reteg tejpor es felette a kave.

A latte gepnek pedig van egy tejtartoja, ahova magadnak kell beleontened a friss tejet.

70. verebtunde (válaszként erre: 68. - Ujlany)
2010. dec. 13. 16:26
és ebbe is lehet tejet tölteni vagy tejpor van a cappuccino padban?
69. ujlany
2010. dec. 13. 15:46

ja, es van a senseo latte gep (az mas mint az alap) annak van tejtartoja is, es sima kavepaddal csinal cappuchinot.

Lejjebb mar irtam, en azt annyira nem ajanlom.

68. ujlany (válaszként erre: 67. - Verebtunde)
2010. dec. 13. 15:45
igen, minden gepet ket "pad tartoval" (pad holder) arulnak. Egy egyszemelyes es egy ketszemelyes tarto van hozza. A cappuchino padot a ketszemelyesbe kell tenni, De nem is tudod elteveszteni mert annyira vastag, hogy az egyszemelyesbe nem is fer bele.
67. verebtunde (válaszként erre: 66. - Ujlany)
2010. dec. 13. 14:29
Tehát a legolcsóbb alap géphez is lehet venni kiegészítőként?
66. ujlany (válaszként erre: 65. - Verebtunde)
2010. dec. 13. 13:43

persze, lehet kapni cappuchino padot, direkt erre a celra.

Nemetorszagban (mashol meg nem lattam) pedig van Cafe Latte pad is, az is szuper jo.

2010. dec. 13. 13:33

Sziasztok!


Én leginkább cappuccino készítésre szeretném használni. Van olyan, amelyik nem vizet,hanem tejet nyom keresztül a párnán,vagy adagol a víz mellé tejet?

64. capuccino77 (válaszként erre: 63. - Ujlany)
2010. dec. 7. 13:15

Nagyon köszi a jótanácsokat! :) Én nem vagyok szőke :), de Én is hajlamos vagyok külsőleg nézni a dolgokat és belebolondulni, de aztán a józanabbik felem dönt, és észérveket hozok fel a gyengébb felem ellen! :) És győz az erősebb! :P

További szép napot és jó vásárlást! :) Majd gondolj szegény Magyarországiakra, amikor az "óccsó" kávékat vásárolod! :))))

63. ujlany (válaszként erre: 59. - Capuccino77)
2010. dec. 7. 12:13

en szemely szerint nagyon meg vagyok elegedve, nekem a legelso modelltol kezdve, jopar volt, koztuk a Latte-s is. (mondjuk szerintem arra felesleges extra penzt kiadni, majd a felnottebb verizoja mar remelhetoleg kinovi a gyermekbetegsegeit).

Az elsot 2002-ben kaptam, a legregebbi tipust, es meg mindig mukodik (egy baratomnal).

En egyebkent tipikus szoke nos vasarlo vagyok, nem annyira funkcora mint kulalakra veszem. (ezert is botlottam bele a Dolce Gustoba). Aztan amikor mar megvan akkor rajovok, hogy de jo, hogy ezt is meg azt is tudja.

Na, kimentem a konyhaba megnezni, HD7823 ami most van, meg a Lattes, de annak nem tudom a modell szamat.

Anyukamnak az elso amit vittem, az 5 evig birta, aztan a feje elkezdett lazulni. De nala mindig nagyuzem volt, rajartak az ismerosok :-). Meg a fejhibaval is birta volna jo darabig, de jott valami unnep, igy kapott egy masikat.

A digitalis kijelzos ugy tudom annyival tud tobbet, hogy te hatarozod meg, hogy mennyire legyen eros a kave.

Ez egyebkent biztos izles kerdese, de ha en megnnek egy Senseo mokkat, 5 perc mulva elvinne a mento a szivdobgasom miatt Engem mar az extra dark is felporget.

EN szerintem a senseo nagy elonye, hogy nncs veszteseg, mert nem keszul felesleges kave, ha inni akarsz, csinalsz, ha nem, nem. (tudod mint a rendor a ket pohar vizzel, egyik ures, masik tele. Hogy ha ejjel felebred eldonthesse, hogy iszek-e vagy sem :-))). A masik, hogy mindig ugyanazt a minoseget, izt kapod, es en ezt kifejezetten szeretem benne.

Ha a szomszed meghiv kavezni (nem senseozik) tenyleg soha nem tudom, hogy csak egy gyenget iszom majd, vagy kiugrik a szivem. A Senseonak ilyen azert nincs amig te valasztod ki a padot.

62. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 61. - Ujlany)
2010. dec. 7. 12:06
Akkor irány az AH XL, csak nem Eindhovenben, hanem itt! Hehe! Köszi! :)
61. ujlany (válaszként erre: 60. - 3f5c70e7b8)
2010. dec. 7. 12:04

AH... (XL Eindhovenben az tuti). Szerintem ma reggeltol, mert tegnap este fl 10-kor pakoltak ki.

D.E. 25%, Perla 50%

60. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 57. - Ujlany)
2010. dec. 7. 11:08
Melyik legnagyobb áruházra gondolsz? Mert akkor én is megyek! :)
59. capuccino77 (válaszként erre: 57. - Ujlany)
2010. dec. 7. 10:49
Még azt megkérdezném, hogy Neked melyik fajta géped van, amivel úgy meg vagy elégedve? Ahány oldalon nézem , alapnak a HD 7810 -est írják, ez a legolcsóbb. De ha egy másik tud valami plusszt és nem sokkal drágább, akkor hajlandó lennék áldozni inkább arra. Pl. amelyiken már digitális kijelző van, a HD 7830-as mennyivel tud többet? Légyszi ezeket is írd le, ha van tapasztalatod és nem érzed fárasztónak a kérdéseimet! :)))
58. capuccino77 (válaszként erre: 57. - Ujlany)
2010. dec. 7. 10:29
:)))) És úgy mennyi az annyi?? :)))) Mert ha postaköltséggel együtt is megéri, Én benne vagyok! :))
57. ujlany
2010. dec. 6. 22:10

lanyok, szepen kerlek benneteket, kerdezoskodjetek meg a kavefozorol, vagy a padokrol.

Ma bementem az egyik legnagyobb aruhazba itt, es a D.E. padok 25%-kal le vannak ertekelve, egy valamivel gyengebb marka meg 50%-kal.

Ha lemegy 75%-ra, akkor vallalom, hogy kuldom nektek innen nagy dobozokban. :-)

56. capuccino77 (válaszként erre: 55. - Ujlany)
2010. dec. 6. 14:36
Igen, nem hiába nézi a magyar ember az akciókat!!! :) Irigyellek az olcsó vásárlásért! :)
55. ujlany (válaszként erre: 54. - Capuccino77)
2010. dec. 6. 14:33

koszi :-)

hat igen, szegeny D.G.-t csak szepsegkiralynonek hivom :-))))

en ugy tudom, hogy otthon is lehet az osszes padot kapni:

[link]


szerintem az rablas amit ezen a website-on kernek erte, itt kint sokkal olcsobb. (kb. felar)

kar hogy a Douwe Egberts igy felnyomja az arakat otthon.

54. capuccino77 (válaszként erre: 52. - Ujlany)
2010. dec. 6. 13:56
Köszönöm a véleményedet, jót röhögtem a szexi, unintelligens Dolce Gustodon! :))) Az tök jó, hogy lehet különböző erősségű kávét kapni hozzá, így nem gond, ha valaki az erősebbet szereti. Ennek a saját design-os dolognak utánanézek, de szerintem eleve vesztett ügy. Magyarország!!! :P Itt max hűtő kinézetet tervezhetsz aranyárban! :))) Még 1x köszi, szép napot! Küldök egy virtuális kávét! :P
53. ujlany
2010. dec. 6. 13:50

ja, es meg annyit, hogy van digitalis valtozata is, ahol te hatarozod meg, hogy milyen erossegu kavet nyomjon ki.

Azonkivul a fejlettetbb "sima" verziokban is megvalatszthatod, hogy mokkas cseszenyi, normal kavespoharnyi, vagy hosszu kave keszuljon.

Van a Senseo Latte is, amihez meg tejtaro is jar, igy jo kis tejeskave is keszitheto.

52. ujlany (válaszként erre: 44. - Capuccino77)
2010. dec. 6. 13:45

lehet kapni extra eros, es mokka parnakat is.

Eddig meg mindenkinek megfelelt, ha a megfelelo parnabol foztuk.

Hollandiaol a teljes otthoni rokonsagot letereritettem mar senseo kavefozovel. Kb. 10-12-t vettem.

Legutobb magamnak vettem egy Dolce Gusto kavefozot. Iszonyat szexi, bele lehet szeretni, de olyan unintelligens, hogy kiakad tole az ember.

Egy hete kesobb irany a bolt, vettem egy Senseot, most megint azt hasznalom.Nem tudom otthon lehet-e mar olyat rendelni aminek a kulseje sajat design. vagyis te tervezheted meg a szinet es mintajat. Itt mar az is nagyon megy.

en csak ajanlani tudom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook