Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? fórum

Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. szept. 9. 19:46
Köszi, most csorog a nyálam... :P Imádom az ilyen finomságokat! :D
140. Rosep (válaszként erre: 139. - Ujlany)
2011. szept. 7. 15:51
Külföldi oldalakt nézve, van pár amit megkóstolnék: cappuccino caramel, marrakech, milka cappuccino...
139. ujlany (válaszként erre: 138. - Capuccino77)
2011. szept. 7. 15:26

:-))

mint nagyker importor meg is erdemelnem. :-)))))

epp ma megyek haza, a borond mar tele van mindenfele padokkal a csaladnak.

Az otthoni valasztek tenyleg nem tunik tul nagynak es eleg draga.

2011. szept. 7. 15:17

Rosep: :D Egy kis fantázia és máris szuper dolgok születnek... :)


ujlany: nem vitás, Te már protekciós vagy! :D

137. Rosep
2011. szept. 6. 18:41

Jól van, nem piszkálódni akartam. Térjünk vissza az eredeti témához.


Ma megint kísérleteztem. Egy kávétejszín, csokiszirup és egy cafe crema. Szinte ugyanolyan csokis kávé mint a gyári Senseo, laktóz nélkül. Ez a csokis dolog nekem nagyon bejön. :)

A feleségemnek meg: egy kis tej + kávétejszín, kicsit megmelegítve, felverve kézi mixerrel és rá egy café choco meg egy kis kanál Completa. Na az se lett rossz...

136. ujlany
2011. szept. 6. 17:35

ugy latszik nekem szabad :-)

Talan mert sok a torzspontom, es mar bizalmat elvezek.....?

(fogalmam sincs)

135. Rosep
2011. szept. 6. 17:32

Más is linkelt már (102.), az mért nem zavart senkit?

Az a gond, hogy a café choco is tartalmaz laktózt. Hogy minek kell mindenbe belerakni...

134. capuccino77 (válaszként erre: 132. - Rosep)
2011. szept. 6. 14:32
:) Biztos a link miatt! :)
133. Rosep
2011. szept. 6. 10:04
Vettem café chocot, nekünk nagyon ízlett.
132. Rosep
2011. szept. 2. 09:50
Eltűnt két hozzászólásom is. :)
2011. szept. 1. 18:55
Na látod, ez Magyarhon, itt szinte semmit nem lehet kapni, vagy ha mégis, dupla annyiért, mint külföldön. :P
130. ujlany (válaszként erre: 128. - Capuccino77)
2011. aug. 31. 12:31

szia!

En is ugy vettem eszre, hogy ez gepfuggo. Az enyemeket vizkotelenitettem, semmi extra hang utana vagy ilyesmi.

Aztn hazamentem, megcsinaltam anyukamet is, az ove azota picit hangosabb, de egyebkent semmi valtozas.

Pedig ugyanazt a szert hasznaltam. Itt Hollandiaban direkt a Senseohoz adjak.

Na de hat ennyit tenyleg ki lehet birni.

2011. aug. 31. 00:00

Szia!

Mi is vettünk hozzá mindenféle párnatartót (teás, cappucinos, forró csokis mifene), meg van amibe sima őrölt kávét lehet tenni.

Őszintén, én hedonista vagyok, így a sima őrölt kávéból melange-osat vettem, hogy ha véletlenül kifogyok a párnácskából, ne legyen olyan nagy a trauma. :-) :-)

A férjem teát is szokott rajta főzni, de nekem nem jön be.

Viszont az elején elkezdett hazahozni mindenféle márkájú és ízű kávépárnácskákat, hogy mik maradjanak az alapszükségletben. Szerencse hogy Hollandiában dolgozik, mert szerintem a legfinomabb az AH-s bolté.

Kezdjük megfertőzni a környezetünket, mert a barátainknak meg a tesójának is van már gépük. Húgoméknak is csak azért nem, mert az apósáéktól kaptak egy méregdrága szemeskávét frissendarálós csodát, annak is jó a kávéja, de azért sűrűn kávézik nálunk a család. :-)

Én még nem figyeltem a hangját előtte-utána, bár mentségemre szólva kávéfőzéskor mindig a kisfiamat nézem, mert annyira szereti ezt a rituálét, ami reggel van. Bekeverem a tejpépjét, míg jó nem lesz az állaga, már csinálom is a kávét. A gép hangját imádja, mindig csillogó szemmel figyeli. Aztán leülünk reggelizni, közben iszogatom a kávét. A végén megszerzi a kanalam és pár napja mindig megkevergeti a kávémat. Új tudományként a keverés végén mindig a számba nyomja, hogy jó lett-e. :-)

128. capuccino77 (válaszként erre: 127. - Biborka007)
2011. aug. 30. 20:32

:) Szia!

A vízkőtelenítésről épp a múlt hétem olvastam ugyanezt, amit leírtál. Nekem még van a 3 db-os Senseo-s vízkőtelenítőből, de legközelebb ezt a módszert fogom kipróbálni! :) Az ecet tényleg nem jó a gépnek, állítólag. :P

A Mi gépünk újgenerációs, rendeltem még a vásárláskor hozzá espresso-s párnatartót, na nekünk az a tuti! A sima penny-s kávépárnát is olyan finomra átengedi, hogy csak na. :) De ha a sima szűrővel csinálom, akkor az reggeli kávénak tökéletes, mert majdnem csurdig lesz tőle a senseo-s pohár. De ha pl. vendégek vannak Nálunk, akkor is a simával csinálom a kávét, és két kis csészét teszek, ahogy Te, és az úgy nagyon tökéletes, ja és nem mellékes, hogy ilyenkor 1 párnából két kávé lesz. :) Én nagyon szeretem a gépet! Az egyedüli, ami zavar, hogy vízkőtelenítés után nem hogy halkabb lenne (azt olvastam, halkabbnak kell lennie!), még hangosabb. :P De hát ez legyen a legnagyobb problémám, nem? :)

2011. aug. 30. 13:11

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást. Némelyik nagyon szórakoztató volt. :-)

Nekünk alapgépünk van. Szemeztünk egy dizisebb darabbal, vagy hogy tejtartályos legyen-e, de aztán maradtunk az alapnál. Nem is hiányzik hozzá az extra.

Mi a férjemmel úgy szoktuk, ha erősebb kávét akarunk, akkor az extra erőset főzzük le, de egy adaghoz 2 csészét teszünk. Bevált.

Valaki kérdezte a vízkőtelenítést. Én a Senseo-soktól kérdeztem meg, mert a miénkhez nincs magyar leírás, a férjem Hollandiából hozta, mert ott röhejesen olcsó volt. Azt mondták, 1 liter vízben keverjek el 50g citromsavat és öntsem a víztartályba. Ezután többször át kell főzni tiszta vízzel is, ha nem akartok savanyú kávét inni. :-) Az ecetet nem ajánlják, mert hosszú távon nem tesz jót a gépnek és megváltoztatja a kávé ízét.

Az egyik kollégámnak mondtam, hogy ha meg akarunk gazdagodni, akkor olyan dolgot kell eladni, amire azt mondod elsőre hogy röhejes és senkit nem érdekel. Pl. instant sör. Elhatároztuk, hogy ebből fogunk meggazdagodni. Igazunk lehet, látva a Heineken-es sörpados gépet! :-)

126. ujlany (válaszként erre: 124. - Korteforma)
2011. ápr. 11. 08:30

hat akkor nem probaltad az extra eros valtozatot.

Nekem majdnem kiuti a szivemet :-)

125. capuccino77 (válaszként erre: 123. - Ujlany)
2011. ápr. 11. 08:23
Köszi! Próba cseresznye! :)
124. korteforma (válaszként erre: 1. - Katalin1962)
2011. ápr. 10. 22:00
Nekem túl light-os az íze, pedig nem szeretem az erős kávét. És ha nekem gyenge... :)
123. ujlany (válaszként erre: 121. - Capuccino77)
2011. ápr. 10. 21:54

Azt kellene csinalni, hogy raksz ala papirtorlot, es megnezed honnan folyik pontosan.

Nem tudom mennyire kemeny a viz feletek, lehet hogy vizkoteleniteni kellene.

2011. ápr. 10. 19:59
Én passzolok, nálunk még nem fordult elő ilyesmi.
2011. ápr. 10. 17:42
A régóta használóktól kérdezném: Miért van az, hogy víz áll a gép alatt? Ezt pár napja vettem észre, nem győzöm törölgetni. Nem vizes a tartály kívülről, mikor visszateszem, tehát csak utána folyhat ki, valószínűleg csak alulról. De miért? :( Amúgy finom a Penn.-s kávépárna és olcsó. Bár érdekes, amióta vesszük, azóta 3x emelték az árát. Lehet, eddig senki sem vitte? :P
2011. ápr. 10. 13:19
Sziasztok, mi három éve használjuk. Baromi drága lett hozzá a kávépárna, viszont mi vettünk hozzá műanyag filtert, amibe esspresso kávét lehet tölteni. Azt tökéletesen lefőzi és sokkal kiadósabb. Szerintem nagyon megérte.
119. ujlany
2011. ápr. 1. 17:00

nem tudom vannak-e itt, sorivo ferjek, de mar nekik is van megoldas Senseo-val :-)

[link]


erdekes otlet :-) gondolom kislakasban eloknek elonyos :-), meg az uvegeket sem kell visszacipelni.

118. ujlany (válaszként erre: 117. - Capuccino77)
2011. márc. 10. 14:44

koszi :-)

(kuldtem egy uzenetet)

2011. márc. 10. 14:34
875 Ft-ért írják a 18 db-ost.
116. ujlany
2011. márc. 10. 14:27

meg tudna nekem mondani valaki, hogy otthon mennyire bekul a DE normal/regular kavepad?

Ha van, akkor a 36-os csomagolas ara erdekelne.

115. ujlany (válaszként erre: 114. - Capuccino77)
2011. márc. 10. 14:22
nem, mar van a Latte-hoz, a Quadrohoz, az alapgephez, meg a masodik generacios alapgephez is.
114. capuccino77 (válaszként erre: 110. - Verebtunde)
2011. márc. 10. 13:33
Régebben mintha azt olvastam volna róla, hogy csak alapgépekhez jó, ugye?
113. ujlany (válaszként erre: 110. - Verebtunde)
2011. márc. 9. 16:57
koszia tippet, mar meg is rendeltem :-)
112. Yato Squaw (válaszként erre: 110. - Verebtunde)
2011. márc. 9. 16:25
Engem érdekelne :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook