Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? fórum

Philips Senseo kávéfőzőgépről érvek, ellenérvek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. márc. 9. 09:08
Ja, és lehet szabályozni, mennyire erőset készítsen, hiszen annyi kávét adagolok bele amennyit csak szeretnék.
2011. márc. 9. 09:08

Sziasztok!


Vettem egy coffeeduck-ot a kávéfőzőhöz, és nagyon megérte. Ugyanolyan habos, finom kávét lehet vele készíteni csak éppen max. 20 Ft-ra jön ki egy adag kávé :) Nagyon szuper, ajánlom, próbáljátok ki.


Ha valakit érdekel, priviben megírom, hogy hol lehet a legolcsóbban hozzájutni (nem reklám).

2011. márc. 8. 09:19

Szervusztok!

Talán nem tudja mindenki, hogy a Senseo Cappuccino-ban, Café Choco-ban, Café Latte-ban kevesebb az őrölt kávé mennyisége. Ezért érezhetik általában gyengének, vagy néz ki világos löttynek. Igazán finom cappuccino-szerű italt a Senseo-val a két komponensű változattal lehet készíteni, de van a Nescafé-nak és a Jacobs-nak is ilyen terméke.

Valaki említett korábban itt egy webáruházat, ott mind kapható.

108. ujlany (válaszként erre: 107. - Capuccino77)
2011. márc. 1. 15:03
persze, azok nagy kedvencek :-) A Viennanak igen nagy fogyasztoja az egesz csalad.
107. capuccino77 (válaszként erre: 106. - Ujlany)
2011. márc. 1. 13:48
:) A Senseo-s capucci? Hát nálunk az brutál szarul folyik át a gépen. Még a forró csokinál is ramatyabbul. Se íze, se színe, csak úgymond "víze"! :P De örömmel olvasom, hogy másoknál beválik, ami nekem nem. :) DE találtam kedvencet: a Rio kávé! Isteni finom! Kóstoltad már? Meg a Vienna is izlik. :)
106. ujlany (válaszként erre: 105. - Capuccino77)
2011. márc. 1. 07:13
a csoki nekem sem jon be, de a cappuchino az nagyon. A cafe latte meg annal is jobban.
105. capuccino77 (válaszként erre: 104. - Verebtunde)
2011. febr. 28. 13:03

:) Szerintem jobban jársz a Dr. Oetker-essel! :)

Simán egy híg lötty, amit még plusszban kell ízesíteni. Az Én lányaim + cukrot tettek bele, sőt még instant kakaóport is. :P Akkor meg minek vegyem meg? Nekünk nem vált be, mint ahogy a cappuccino sem. Az még a "forró kocsi"-nál is rosszabb. :P

2011. febr. 28. 07:55

Ez tényleg érdekes...


És amúgy a forró csokija milyen? Vizes ízű, sűrű, híg, .... Megéri megvenni vagy mondjuk egy Dr. Oetker forró csokival nem veszi fel a versenyt?

103. capuccino77 (válaszként erre: 102. - Ujlany)
2011. febr. 25. 09:22
Megnéztem, jó lehet a dolog! :) Amúgy nálunk "szegény" magyarhonban :) is van 3.6(?) %-os tejci, de aranyárban! :P Tuti nem veszem meg annyiért. :)))
102. ujlany
2011. febr. 24. 21:57
101. ujlany (válaszként erre: 96. - Verebtunde)
2011. febr. 24. 21:48

igen, meg lehet, de ez a bizonyos creampad kell hozza amit emlegetnek is a bemutatoban.

Plusz en ugy tudom, hogy ilyen gusztusos csak akkor lesz, ha zsiros tejet hasznalsz hozza.

Ha nem tevedek, akkot Mo-on a zsiros tej 2,8%-os, Hollandiaban viszont 3,6%.

100. capuccino77 (válaszként erre: 99. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 24. 12:57

:) Szia! Hát Én sem öntöm bele a gépbe, mert nem arra vettem. De vannak vállalkozó kedvűek biztos, akik kipróbálják helyettünk is! :) Az Én Drágám a fejemre öntené azt a kávét, amit esetleg egy ilyen "tejezés" után főznék le Neki. :))) De jó volt nézni a videón az extra magas "fölét". :)

Más: Megkóstoltátok már a Senseo-s Rió kávét? Én ma de. olyat ittam, szerintem szuper! Ajánlani tudom! :)

99. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 98. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 23. 18:36

Illetve kifogásolják, hogy nem espressoból van, mint ahogy az igazi capuccino (tehát nem kellene capuccinonak hívni, de ez szerintem csak részletkérdés), és van, aki arra panaszkodik, hogy egymás után ilyen kávét és feketét készítve a feketének is lesz tej íze.


Én nem öntenék tejet a mi gépünkbe, de ha valaki kipróbálja, ossza meg a tapasztalatait! :)

Én szeretem a mini tejhabosító mixert is, a hidegen habosra vert tejet mikróban felmelegítem, és abba öntöm a kávét, ha valami ilyesmire vágyom. :)

98. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 96. - Verebtunde)
2011. febr. 23. 18:30
A hozzászólások szerint nem igazán müködik a dolog, van, aki egyenesen átverésnek minösíti, de a többiek is azt írják, hogy nem finom az eredmény.
97. capuccino77 (válaszként erre: 96. - Verebtunde)
2011. febr. 23. 16:40
:) Hát úgy látszik, hogy lehet! :) Bár nagyobb poharat tennék alá! :P Írj, ha kipróbáltad! Az tuti, hogy alapban sosincs ilyen mennyiségű hab a tetején. Nekem tetszik a kinézete a videón. :)))
2011. febr. 23. 13:47

Szerintetek ilyet tényleg lehet csinálni a géppel?

[link]

95. capuccino77 (válaszként erre: 94. - Verebtunde)
2011. febr. 14. 18:31
Szia! Igen azzal kezdtük a gép kipróbálását! Pont megfelelő erősségű, nagyon fini kávét tudtunk varázsolni! :) Persze a hozzá való espresso padtartóval. :)
2011. febr. 14. 08:25

Sziasztok!


Használtatok már "Espresso" kávépadot Senseo géphez? Elvileg ez erősebb kávét készít. Szerintetek mennyire?

93. capuccino77 (válaszként erre: 92. - Glegg)
2011. febr. 3. 10:29
Szia! Azóta már Mi is felfedeztük a pennys olcsó párnát és mivel épp kifogytunk a senseo-sokból, ezt isszuk. Jó kávé, nem mondhatom, hogy olcsó ám szar, az egyedüli ami nem tetszik, az , hogy átlátni a kávén. Megoldás, rakni bele tejport, vagy nem átlátszó pohárban inni! :)
92. glegg
2011. febr. 2. 17:19

Csak pár tapasztalat hátha valakinek a hasznára válik:

* Párna a PennyMarketben 400-500Ft/20db (Contal Caffee Pads) van vagy 4 féle

* Próbáltam Eco-Padot és Coffeeduckot is. Eco-Paddal lehetetlen bármennyire is erős kávét csinálni (a főzés elején tiszta víz jön mert az EcoPad mellett is utat talál a víz pl. Coffeeducknál (jóesetben) csak a kávén keresztül tud folyni).

* Coffeeduck esetében finomra darált eszpresszókávét (Illy Espresso pl.) nem szabad használni mert a fele víz a gép oldalán fog kifolyni ha nem tudja átnyomni a sűrű kávén.

* Az (es)presso nyomásnövelő párnatartók működnek "sima" kávépárnákkal is, nem csak a Senseo espresso párnákkal. Kb 3/4ed akkora adag lesz mint a normál tartókkal, cserébe erősebb.

* A Melitta vízkőoldó valójában sima citromsav 40grammos zacskókban ehezképest az ára orbitális.

91. capuccino77 (válaszként erre: 90. - Ujlany)
2011. jan. 15. 19:43
:))) Bocsi, azt valahogy átugrottam. Biztos NEM, mert úgy illeszkedik a tartóba! :)))
90. ujlany (válaszként erre: 89. - Capuccino77)
2011. jan. 15. 19:36
es a 87-re biztos, hogy NEM a valasz? :-)
2011. jan. 15. 19:34
/50. :)
88. ujlany
2011. jan. 15. 19:25
es meg annyi, hogy nem tudod milyen szam van a HD7823 mogott. (/10, /20/30.../90 a lehetosegek)
87. ujlany (válaszként erre: 86. - Capuccino77)
2011. jan. 15. 19:23

figyi, nagyon nagy hulyeseget keszulok kerdezni.. de mar masra tenyleg nem tudok gondolni.

Nem lehet, hogy fejjel lefele teszed be a padot?

86. capuccino77 (válaszként erre: 85. - Ujlany)
2011. jan. 15. 19:17

Igen, van egy Spar-unk a városban. :))) A többi nagyáruházban nincs, egyedül a Tesco-ban láttam Karácsony előtt, de annyira "akciós" volt, hogy inkább otthagytam nekik. Aranyárban nemakarok kávét venni. :))

A csokiknál még nem találtam lyukasat, épp ezért nem értem, hogy miért van, hogy először kiengedi a levet, aztán egy újabb pohárba folyatjuk a sűrűjét. Mert először kétpoharasra csináltuk, de úgy marhára felvizezett lett, ezért az egy poharasnál maradtunk. De így 2x dolgoztatjuk a gépet. Mindegy, saját kárán tanul az ember, hamarosan elfogy, többet nem veszek. :P De az espresso isteni!!! :))) A csajok meg isznak kakaót! :P

85. ujlany
2011. jan. 15. 19:02

figyi, amit Kata irt, azert en nem kezeskednek, hogy tenyleg jol kell mukodnie, de a tiednek mindenkeppen.

szoval ez erthetetlen.

egy biztos, megcsipkedni nem kell a filtert, mert az egesznek a logikaja az lenne, hogy egy nagy nyomas atfolyatja a padon a dolgot.

en inkabb arra gyanakszom, hogy a pad volt gyartasi hibas, mint a gep.

Neha en pl. talalok olyan padot a zacskoban ami mar ki van szakadva.

Mindenesetre legkozelebb ha megyek haza, postara dobok neked egy zacsko itteni choco "izet". Aztan majd meglatod, hogy azzal mukodik-e.


Ugy tudom, SPAR, CORA, AUCHAN, Interspar forgalmazza oket otthon.

84. capuccino77 (válaszként erre: 80. - Ujlany)
2011. jan. 15. 18:54

Szia! Igen, HD7005 a padtartóm száma. És csak abba illeszkedik a csokis párna. :) Ami a géphez volt, abba belemegy, de már írtam is, nem csukodik rá a teteje a gépnek. :P

Amit Kata írt, azt is láttam már valamelyik oldalon, de nem tudtam, hogy jó a senseokhoz.

De pl. néztem az ECOPAD-ot is, de az nem jó az újgenerációs gépekhez, csak az alapokhoz. Pedig nem lehet rossz, ha sima őrölt kávéból is tudsz főzni, ha épp nincs otthon kávépárna. :)

Én most megszívtam, mert nálunk csak EGY boltban van EGY fajta, az is a koffeinmentes! :))) Úgyhogy marad a netről rendelés, tehát nagy tételben, hogy meg is érje a pénztárcánknak. :)

83. ujlany
2011. jan. 15. 17:18

jaaa ez az,

[link]



de ez tok mas, mint a Choco pad, es ehhez is mas tarto kell.

82. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 81. - Ujlany)
2011. jan. 15. 17:12

Aha, kifejezetten Senseo gépekhez csinálta a gyártó, a sárga Chocomel. :) És fóliás. :) (A márkaneve nem Senseo, de a csomagolás szerint a Senseo gépekhez készült.) Mindig a Senseo capuccinok között/mellett van a polcon, és van olyan kiszerelés is, amihez van külön pad-tartó is.


Felrázandó, fedöfólia eltávolítandó, pad tartóba kattanásig belenyomandó.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook