Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


404. libalány (válaszként erre: 403. - Libalány)
2016. máj. 10. 17:25

inkább leírom milyen vizsgálatok voltak nekünk eddig,és ha valaki tudja mi hiányzik még,írja már meg ,nehogy kimaradjon valami!


-hormonsor

-pajzsmirigy

-IR

-trombózis 3 mutáció (leiden,mthfr,prothrombin)

-spermiogram


ezek voltak már,mi hiányzik még?

tudom,hogy immunológia,de az is mikből áll?

meg van még valami,amiről esetleg nem is tudok?

403. libalány (válaszként erre: 398. - NLbaby)
2016. máj. 10. 16:03

azok milyen vizsgálatok? mármint az autoimmunok?

ezt leírnád nekem?

sajnos magunknak kell tudni,mert a dokik nem mondanak semmi értelmeset.

2016. máj. 10. 15:31

Na sziasztok! Aszta, hogy belendültetek! Asszem főbe lövöm magam mindjárt, annyi új infót írtatok le , ami nekem még nincs is meg. Csak az alap :HIV, hepatitis ,szifilisz, clamidia , vércsoport , a hormonos vérvétel a 3. és 21 napon, teljes vérkép és a páromnak friss spermiogramm. Ennyi. A többi tök kínai, sose mondták, sose kellett. Biztosan azért mert előre leírtak, ááá öreg már így is minek erőlködik, felesleges pénz és idő kidobás neki!!!!.

Lisie

Azért szedtem Clostit mert avval próbáltuk elindítani az 5. lombikot és eddig jól reagáltam rá. 1-2 sejtem mindig lett, csak akkor nem amikor elefántadag hormont kaptam, a tüszők üresek maradtak. Állítólag ebben a korban már a kevesebb néha több. Csak vagy rossz hónapban indultunk, vagy kiürültem:(. Egyébként asszem lezárul a ciklus mert fáj a hasam.

Lulluly

Valamelyik fórumozó írta pont, hogy kettővel kezdett és a 8-9 héttől egy maradt, de az biztosan. Lehet, hogy azért véreztél! Ne aggódj, Ő már stabilan veled marad végig és biztosabban is tudod kihordani! A 9 kémcső vér, elég húzósnak hangzik, nem is tudom nekem van-e annyi? :-D

401. lulluly
2016. máj. 10. 12:45

Ma voltam ultrahangon, 9. hét

Már csak egy babó van a pocakomban, de ő korának megfelelő méretű, 24,4 mm.

Remélem ő már végleg velünk marad!

Kértem időpontot az Istenhegyire 12. heti UH-ra, jún. 2.

400. lulluly (válaszként erre: 391. - Libalány)
2016. máj. 10. 12:43
Én a Honvéd kórzázban voltam az Immunológián, az TB-re volt. Jó sok vizsgálatot csináltak, 9 kémcső vért vettek hozzá.
2016. máj. 10. 12:36
Jesszusom!
398. NLbaby (válaszként erre: 395. - Libalány)
2016. máj. 10. 11:09

A IVIG HABAB kivizsgalashoz ezen tulmenoen kell egy csomo mas vizsgalat is. Mint pl. az autoimmun kivizsgalas.

Amit a G1 laborban csinalnak az csak az alloimmun vizsgalat.

397. libalány (válaszként erre: 396. - Lisie2015)
2016. máj. 10. 09:35

90 000-. de nem tudom,hogy minden benne van-e.a másik fórumon is ez a téma,de ott még másfajta immunológiai vizsgálatokat is írnak.

ana axa meg nukleoszóma...azt se tudom mik ezek.

396. Lisie2015 (válaszként erre: 394. - Libalány)
2016. máj. 10. 08:36
Szerintem pont erről van szó. Mennyibe kerülhet az egész cakli pakli? A telómról nem tudtam rendesen menyitni az árlistát.
395. libalány (válaszként erre: 394. - Libalány)
2016. máj. 10. 08:24

itt azt írja,hogy IVIG HABAB kivizsgálás 90 000.- ft.

szerencse,hogy lehet kapni.

ma felhívom ezt a labort és megkérdezem,hogy tokkal-vonóval mennyi egy ilyen kivizsgálás.

394. libalány (válaszként erre: 393. - Lisie2015)
2016. máj. 10. 08:19

elolvastam,és találtam egy vizsgálati csomagot,szerinted ez kb ugyanerről szólhat?


[link]

393. Lisie2015 (válaszként erre: 391. - Libalány)
2016. máj. 10. 07:51

Utána olvastam, és az immunológiai vizsgálat egy komplex vizsgálat, nem egy dolgot vizsgálnak. ( véralvadás, trombózis hajlam, lupusz, NK sejtek stb) Nekem már úgy látom van egy pár eredményem, de az NK sejtek például nem. Írtam a klinikának meg a magyar nőgyógyászomnak.


Itt egy link erről:


[link]

392. lulluly (válaszként erre: 387. - Aerdna66)
2016. máj. 9. 22:48
Szerintem írjál nekik, ha kérdezel abból nem lehet baj. Lehet hogy javasolnak gyógyszert.
391. libalány (válaszként erre: 390. - Libalány)
2016. máj. 9. 22:07

de telefonban azt mondta,hogy lehet immunológiai oka,mert az idővel ez rosszabbodhat.

itt mindenkinek megvan ez az immunológiai kivizsgálás?

390. libalány (válaszként erre: 388. - Lisie2015)
2016. máj. 9. 21:56
szombatra kaptam időpontot.majd mondom,mi volt.
389. Lisie2015 (válaszként erre: 387. - Aerdna66)
2016. máj. 9. 18:13

Hát írhatsz azzal nem történik baj! De miért szedtél clostyt? Bocsi, ha lemaradtam erről az infóról.

Én is szedtem ebben a hónapban clostyt. Félidőig pecsételtem. Attól kezdve végre már nem. És meg is jött rendesen, de most nem akar elmúlni. Tegnap már nem kellett volna semminek lenni, de ma még mindig vérzek barnásan.

Nagyon uncsi már.

388. Lisie2015 (válaszként erre: 386. - Libalány)
2016. máj. 9. 18:07
Majd meséld el hogy mit mondott a dokid!!!!
2016. máj. 9. 15:48
Lányok, szerintetek írjak az összekötőmnek, hogy a ciklusom felborult ebben a clostibegytes hónapban? 39. napon járok, mensinek nincs jele! :(
386. libalány (válaszként erre: 385. - Lisie2015)
2016. máj. 9. 08:02

hát én felhívom ma a dokimat,és kikérem a véleményét.

az az elkeserítő,hogy olvasgatom az angol fórumokat,és ott is ám a fele nem sikerül a donorossal sem:(

385. Lisie2015 (válaszként erre: 384. - Libalány)
2016. máj. 8. 23:14

Nekem van petevezeték átjárhatóságim ( ami ugye itt nem annyira fontos) méhtükrözésem,

IR-em van szedek rá gyógyszert meg diéta meg edzés, hormonjaim rendben, ill. FSH AMH nem, de hát ezért csinálunk petesejtdonoros beültit. Lupus, trombózis vizsgálataim vannak. A páromnak fragmentációs sperma vizsgálat. De ezeket az előző klinika csináltatta. Itt csak a vírus fertőzéseket kérték ( HIV, hepatitis B, C, szifilisz, clamidia ) vércsoport és a páromnak friss spermiogramot. Ennyi.

Nekem is van két lánykám már, nem tudom, hogy immunológia kell e. Lehet, hogy megkérdezem, de automatikusan nem mondták itt.

Én is gondolkodtam erről már.

384. libalány (válaszként erre: 383. - Lisie2015)
2016. máj. 8. 20:34

azt hittem az osztrákok precízebbek.


ti milyen vizsgálatokat csináltattatok meg mielőtt belevágtatok a donoros lombikba?

azon gondolkoztam el,hogy nehogy valamit kihagyjak és azért ne jöjjön össze. csak egyszer tudjuk megpróbálni.

immunológiai vizsgálatom,meg nk ölősejt még pl nem volt.meg kell azt nézetni,ha már van egy gyerekem?vagy akkor nem lehet gond vele?

vagy milyen vizsgálatok vannak még?

az IR megvan,arra kapok is gyógyszert,hormonok jók,leidenes meg mthfr homozigóta vagyok,ezt is tudjuk, pajzsmirigyre kapok thyroxint,így az jó.

383. Lisie2015 (válaszként erre: 380. - Libalány)
2016. máj. 8. 13:01
Bécsben van a klinika. Dr. Loimer Kinderwunschklinik
382. aniko8888 (válaszként erre: 379. - Lisie2015)
2016. máj. 7. 23:37

Sajnos ez az élet minden területén így van. Szemfülesnek kell lenni, előre tudakozódni és olvasni :) Nagyon sok ilyen tapasztalatom van. Ezen túl mindig kérdezni kell és előre készülni !!! Én papírra szoktam vetni a kérdéseim. Legutóbb a gyógyszertárban jártam úgy, hogy más injekciót adott a gyógyszerész. Amikor szóltam azt válaszolta, hogy észrevette volna :) Egyébként a gyógyszertárban mindig problémám van. Nem értem, hogyan tudnak annyit hibázni, amikor néhány sort kell csak elolvasni és teljes nyugalomban, lassan dolgozni. Amikor felteszek egy kérdést, fejből sosem tudnak válaszolni, mindig a betegtájékoztatót bújják, de ezt én is meg tudom tenni.

A hysteroskópiás altatás nem mélyaltatás, hanem olyan, mint a petesejt leszívásnál, vénás.

2016. máj. 7. 23:08

A magunk orvosainak kell lennünk. Ez màr csak így van.

Magunknak elèg fontosak vagyunk, a túlterhelt orvosoknak nem mindig...

380. libalány (válaszként erre: 379. - Lisie2015)
2016. máj. 7. 20:51
ez melyik klinika?
2016. máj. 7. 19:35

Ja! És elküldtem a klinikának az elözö véreredményemet a rózshimlöröl. Megjött a válasz: " Kérjük tekintse semmisnek az oltásról szóló receptet! "

Szóval nem kapok oltást.

De megint felteszem a kérdést, hogy ha a klinikának mellékeltem a leletet már az elsö alkalommal, akkor miért nem olvasták el, miért nekem kell már megint gondolkodnom? Annyira unom már ezt, hogy ha nem vagyok ilyen kis akadékoskodó, és utánanézö, akkor hibát követ el az orvos folyton. Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, és futok bele mindig ilyen dolgokba???

Na mindegy....nem kapok oltást....

2016. máj. 7. 19:29

Engem nem altattak, és nem fájt.

Most olvastam utána, hogy ez egy új eljárás, de hátránya, hogy ha találnak valamit, akkor nem tudják eltávolítani azt. Szerencsére nem találtak semmit. Végül is annyiban jó, hogy nem kellett feleslegesen elaltatni. Ha találtak volna valamit, akkor mehettem volna mégegyszer, de így szerintem jobb volt. És láttam belülröl a méhemet, meg a petevezeték kürtöket. Érdekes volt.

377. aniko8888 (válaszként erre: 376. - Lulluly)
2016. máj. 7. 15:34
Igen, a hiszteroszkópiást altatásban végzik és ha találnak valamit, azt el is tudják távolítani.
376. lulluly (válaszként erre: 373. - Aniko8888)
2016. máj. 7. 10:16

Nekem is altatásban csinálták a hiszteroszkópiát, csak laparoszkópiával volt együtt.

Nekem azt mondták akkor hogy a hiszteroszkópiánál kell altatni, mert feltöltenek ugye gázzal és nem tudnék lélegezni, így lélegeztetnek.

375. aerdna66 (válaszként erre: 366. - Varrolany)
2016. máj. 7. 09:16
Szerintem tényleg rendes tőle, hogy foglalkoztatja a sikertelenség oka! Ebből is látszik,hogy jó helyen vagy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook