Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pest megyei korlátozások fórum

Pest megyei korlátozások (beszélgetős fórum)


15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2020. máj. 6. 00:59

Kiegészíteném annyival, hogy veszélytelen mellékhatása, hogy a csodálkozás képessége megszűnik.


Itt falun, hétfőtől tették kötelezővé a boltokban a maszk viselését, és a buszsofőröket is hétfő óta kerítik el. Aki vesz mobiljegyet, jó, aki nem, nem - a sofőr nem tudja ellenőrizni, merthogy el van kerítve, az első ajtó nem működik.

Falun, ahol sosem volt jegy-elővételi lehetőség, és ahol sokaknak nincs okostelefonja, az utasok jó része nem tud jegyet venni.

14. szőkelédi (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2020. máj. 4. 23:52

Igen ,ez elég érdekes 😁

Témához szólva ,a férjem naponta járja az országot (nem örülök neki 😒) ,de még soha nem kérdezték hova megy meg minek ? Győr, Budapest,Balaton, Ózd,Szeged stb szóval minden irányba . Igaz most vezették be az új rendeletet,de majd jelzem ha változás történt.

Viszont ma beugrott kenyeret venni Zombán,ott egy rendőr ellenőrizte van e maszk. Mondta ,hogy nem csak figyelmeztet,büntet is ha nincs , vevőt is eladót is . Baján viszont nem . Érdekes.

2020. máj. 4. 23:32

Az fb-ről hoztam:

"Minden nap tanulunk valami újat a vírusról:


- csak a pesti fertőz vidéken.


-a vidéki nem fertőz Pesten.


- főleg alvás közben támad. 15 óra után.


- 65 év feletti nem fertőz 65 év felettit.


- a 65 év feletti nem mehet együtt a 65 év alatti házastársával vásárolni, nehogy megfertőzzék egymást.


- csak ismeretlen helyre szabad menni kirándulni, lehetőleg olyanra, amit még a vírus sem ismer.


- nem szereti a kultúrát és a zenét, viszont hívő.


- strandokon nem fertőz, csak a vidéki nyaralódban. De csak ha pesti vagy.


-a lázmérés nem gyógyítja.


- a dolgozó embereket kikerüli.


- a politikusokat is


- gyerekeket nem fertőz, csak és kizárólag a gyermekotthonok lakóit, ők még a gyermekotthon udvarán is elkapják, ezért nem léphetnek ki még oda sem.


- a láz minden esetben két cataflammal 37 fok alá vihető.


- a sofőr minden esetben előre üljön a kocsiba.


- a kórházból hazaküldötteket külön fürdőszobában ápoljuk, a szappan ez esetben nem vírusölő.


- az egy háztartásban élők csak a lakáson belül mehetnek egymáshoz közel, lakáson kívül ők is fertőzik egymást.


- A maszk nem véd, de viselése kötelező.


- Magyarországon előzetes bejelentkezés alapján a mai nap tetőzik, ezért holnaptól megszűnnek a korlátozások. VIDEKEN.

"

12. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Boldogzokni)
2020. máj. 4. 22:56
Budapesti.
11. globus (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. máj. 4. 19:50
Tesóm részt vesz benne, vidékiként.
10. Amaunet (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2020. máj. 4. 19:47

Budapest és Pest megye azért van továbbra is korlátozás alatt mert itt a legmagasabb a fertőzöttség, a legsűrűbben lakott terület. Budapestre a megyéből járnak be legtöbben dolgozni is.

Ha már vidéken lazítottak azt ellenőrizném, hogy Budapestre, Pest megyére se ki, se be.


Majd meglátjuk milyen hatása lesz ennek vidéken, hiszen az egyetemek egy fertőzöttségi tesztet folytatnak.

9. globus (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2020. máj. 4. 19:38

Remélem, azért nem vidáman teszik, ha tudják, hogy veszélyes dolgot művelnek.

Mivel engem nem igazán hat meg a szórakoztató üzletek nyitása, maszkkal büntetés inkább szigorításként imponál. Bolt, posta, zöldséges, gyógyszertár, drogéria, ilyesmikre gondolok.

Továbbra is maradok itthon.

2020. máj. 4. 19:10
Itt vidéken meg pont mától kell maszkot vagy kendőt viselni az üzletben, eddig nem kellett.
7. boldogzokni (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2020. máj. 4. 18:55
Te Pest megyei vagy?
2020. máj. 4. 18:04

Menj nyugodtan, úgyis hülyeség ez a korlátozás. A budapestiek, Pest mwgyeiek ne menjenek, de a vidékiek meg vidáman mászkálnak ide melózni meg vásárolni.


Marha jó, nem?

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Calpurgia 1914)
2020. máj. 4. 17:39
Szerintem meg ez felesleges, a fontos ügyek intézése eddig sem volt tiltott.
2020. máj. 4. 17:17
Szerintem tartsd magadnál a szolnoki ingatlan tulajdoni lapját.
3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 4. 16:39

Szia. É

Hogyne ismernem Abonyt. ;) Én is a környéken lakom. Törtelre, Nagykőrösre, Ceglédre és Kecskemétre is járunk rendszeresen. Ezek közül az egyik helyen lakom. ;)

Szerintem mehetsz. Alapos indoknak számít, ha a lakásodba mész. Gondolom. De van valahol erről valami konkrét rendelet is, éppen ma olvastam, csak olyan kusza. 😒

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 4. 16:20
szerintem nyugodtan,
2020. máj. 4. 16:17

Sziasztok!

Abonyban lakom. Aki ismeri a várost az tudja,hogy Abony és Szolnok között 10-15km van. Nagyon egyben volt a két város mindig is. Viszont Abony még Pest megyéhez tartozik. Így bizonytalan vagyok,hogy mehetek e én Szolnokra büntetés nélkül. Lakásom is van Szolnokon és néha napján muszáj lenne megnézni a postaládát. Valaki tud valamit erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook