Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pesszimista a férjem. Adjatok tanácsot légyszi! fórum

Pesszimista a férjem. Adjatok tanácsot légyszi! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. nov. 12. 09:42
nehez jo tanacsot adni ,mert senkit sem lehet megvaltoztatni,mint azt olysokan hiszik.
100. MissHeart (válaszként erre: 99. - 59491e8f67)
2011. okt. 25. 10:42
Hát, múlt héten volt egy pozitív tesztem, aztán két nap múlva a baba elment. Most vált munkakört, három műszakból kettőbe megy, magasabb beosztásba, de nem biztos, hogy ez fizuemeléssel jár majd. S a műszakpótlékot bukja. Ez miatt bedepressziózott, nem tudom a baba elvesztése is benne van -e a pakliban, vagy tényleg csak az anyagiak miatt ideges, de nagyon padlón van. Olyanokat mond szegény, hogy szar az élet, meg kilátástalan, és hogy nincs értelme. Ez számomra egyértelmű diagnózis, pedig nem vagyok orvos. Próbálom kirángatni belőle, de én szoktam pesszimista lenni, és nekem fura ez a helyzet. Én is kiborulás határán vagyok, mert ha ő kiborul, akkor mit szóljak én? De nem engedhetem most meg magamnak! Összeszedem magam, és segítek rajta, ahogy tette Ő is velem mindig. Erről szól a szeretet. Van egy naplóm, titkos, de abban leírtam részletesebben, ha valaki szeretne beleolvasni jelentkezzen. Annyira én nem látom, hogy kilátástalan lenne az életünk, (vicces mi? :) én a fő pesszimista) hiszen nem vagyunk elmaradva egyetlen törlesztővel sem, számlával sem, enni is tudunk, van rosszabb is. Oké kicsit össze kell húzni a nadrágszíjat, de ez nem akkora tragédia. Most egyfolytában azt hajtogatja, mikor ezeket elmondom neki, hogy jó most nem, de lehetünk. Meg mi lesz ha nem lesz munkája stb. Már kiterveltem mivel próbálom kirángatni ebből, és ma este hozzá látok mikor hazaér. A naplómban ezt is leírtam. :)
99. 59491e8f67 (válaszként erre: 97. - MissHeart)
2011. okt. 25. 09:42
mi történt?
98. 02dd40895d (válaszként erre: 97. - MissHeart)
2011. okt. 24. 23:26

Nem csodálom! Inkább azt furcsállom, hogy a mai Magyarországon létezik még ember, aki optimista!

De nem szeretnék politizálni, ezért nem is folytatom.

2011. okt. 24. 21:59

Pfff...pesszimista lett a férjem!

Az én önbizalommal és optimizmussal megáldott drágaságom! Hová tart ez a világ?

2011. okt. 11. 14:06
Murphy törvényeket tényleg érdemes olvasgatni. Humorosan pesszimista, és ez optimistává tesz.
95. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Livv)
2011. okt. 11. 13:48

Nem adok tanácsot!

Tudtommal a pesszimizmus nem betegség, ezért gyógyítani se lehet.

Nem is kell!

De miért is kéne?!?

Az optimisták megfosztják magukat egy élménytől: SOHA NEM ÉRHETI ŐKET KELLEMES CSALÓDÁS! (Murphy)

A hipochondria se gyógyítható!

Tudod mi van a hipochonder fejfájára írva?

NA UGYE!!


Mellettem bárki lehet pesszimista! Elolvastam az összes Murphy törvénykönyvét, és igyekeztem minél többet megjegyezni belőlük.

Ha baj van, szinte mindenre beugrik egy törvény.

Elég idéznem.

Újabban, ismerőseim körében, ha egy dolog balul sül el, de nem jut eszembe semmi) elég ha annyit mondok, "Murphy velünk van!"

94. Zamila (válaszként erre: 93. - Livv)
2011. okt. 8. 20:56
Sziasztok lányok,mi újság van? :)
93. livv (válaszként erre: 87. - MissHeart)
2011. okt. 8. 17:50

Sziasztok!

Akkor tényleg gyilkos a nézésed. :-)

Legalább a csaj észrevette magát.

A férjedben meg látod bízhatsz.


A jobb beosztás tényleg optimizmusra ad okot. :-)

92. Zamila (válaszként erre: 91. - MissHeart)
2011. okt. 7. 18:23

Akkor tudja,hogy mit veszítene,ha félremenne...tényleg nincs miért aggódnod:)

Szerencsére az én párom is ilyen fajta..mi is sok sz...on mentünk keresztül,így tudjuk mennyire vigyáznunk kell erre a kapcsolatra :)

91. MissHeart (válaszként erre: 90. - Zamila)
2011. okt. 7. 17:29
Ő szerencsére fogékony ilyesmire, a megismerkedésünk is nagyon romantikus volt, olyan kémiai folyamatok zajlottak köztünk, amiről azt hittem nem létezik. Van, hogy Ő is hasonló vallomásokkal bombáz, legutóbb pl. Egy-két hete, a csaj kapcsán, akkor mondta el először hogy a libus leállt vele beszélgetni, és azt is mondta, hogy nem érezte úgy, (mégha szép is, vagy jobban kiflancolja magát mint én) hogy lecserélne rá. Én vagyok a hercegnője, élete szerelme, és nem kell neki más. Azt tudni kell, hogy zűrös kapcsolat volt ez, hiába a romantika, kissé nehezen csiszolódtunk össze, egyéb körülmények miatt. Két kezemen nem tudom összeszámolni hányszor szakítottunk, de amikor össze kellett volna csomagolni, zokogva borultunk össze…:-) Úgy érzem, talán mostanra sikerült az összecsiszolódás, a korábbi tapasztalatok, sebek árán, amit egymásnak okoztunk. Nem is értem miért aggódom annyira. Talán túl sokat harcoltam már Érte, és ezért a kapcsolatért, hogy egy ilyen kis csaj belekontárkodjon.
90. Zamila (válaszként erre: 89. - MissHeart)
2011. okt. 7. 17:09
De széép:)Különben Ő milyen típus?Hogy fogadja az ilyen vallomásokat?
89. MissHeart (válaszként erre: 88. - Zamila)
2011. okt. 7. 17:04
Bizony. Este felé miután beszéltem veletek, gmail-on keresztül beszéltem a párommal mielőtt hazajött, és újfent szerelmet vallottam neki, mert miután kitárgyaltuk a dolgaimat, egész más színben láttam a kapcsolatunkat. Köszi mindenkinek! Azt mondtam, (amit érzek is) hogy eddig úgy gondoltam) egy szép kavicsot tartok a kezemben, de rájöttem hogy egy gyémánt az. Ezért én vagyok a leggazdagabb ember a világon. :-)
88. Zamila (válaszként erre: 87. - MissHeart)
2011. okt. 7. 16:43
Na ezek tényleg jó hírek:)Épp ideje,hogy elindulj az optimizmus felé:D
2011. okt. 7. 16:35

Sziasztok!


Van egy hírem. Tegnap a párom azt mondta, a csaj alig mert neki köszönni, biztos csúnyán néztem rá. Mondtam, hogy ja igen, tegnap. Mások is mondták már, hogy gyilkos tekintetem van. :-D. Mondtam, helyes, akkor legalább tudja hol a helye. És aminek lejobban örültem, hogy nem láttam a páromon, hogy nagyon izgatná amiért megváltozott a csaj az irányába. Inkább közömbösen, vagy viccesen mondta. Remélem nem csak azért mondta, hogy megnyugodjak, és leszálljak a témáról. De ez jövő héten úgyis kiderül, mert egy műszakban leszünk mind a hárman. Ja, és a másik jó hír, hogy felajánlottak a páromnak egy két műszakos állást, ugyan ott, csak kicsit magasabb posztban, így nem fog annyit találkozni a libuskával. :-) Na, ez már ad némi okot az optimizmusra. :-)

86. Zamila (válaszként erre: 82. - Livv)
2011. okt. 7. 16:14
Ha jobban érted,nagyobb lesz a türelmed is vele,aztán tudod..töretlen optimizmus,és talán megfertőzöd vele egy idő után :)
2011. okt. 7. 15:26
Kellemes délutánt Mindenkinek..)
84. livv (válaszként erre: 78. - MissHeart)
2011. okt. 7. 09:06

Ne kérj bocsánatot. A fórumozás erről szól.

És nem is sajátítottad ki a fórumot. :-)

83. livv (válaszként erre: 81. - Eda2332104)
2011. okt. 7. 08:28

Most itt nem a túlzott optimizmus a probléma forrása. Inkább az optimizmus hiánya.


De a vicc az jó. :-)

82. livv
2011. okt. 7. 08:27

Jó reggelt mindenkinek!


Tegnap este beszélgettem újra a férjemmel a negatív világlátásáról. A tőletek szerzett tapasztalat alapján már jobban értem őt. nagyon sokat segítettetek nekem. Köszönöm.

Mondta is , hogy ő neki se jó így látni a dolgokat, de egyszerűen nem tud változtatni, hiába szeretne.

2011. okt. 7. 08:21

Azért sok esetben a pesszimizmus inkább realizmus, csak nem látják a különbséget. A lócitrom vattacukorba csomagolva is lócitrom marad.

Van egy vicc a túlzott optimizmusra.

Egy ember kiugrig a tizedikről. Zuhanás közben minden emeleten az ablakokban ezt hallják tőle:-Eddig még jó...

80. Zamila (válaszként erre: 79. - MissHeart)
2011. okt. 6. 17:43
Sziasztok lányok,kitartás mindenkinek :)
79. MissHeart (válaszként erre: 77. - Livv)
2011. okt. 6. 17:38
Szia, örülök, hogy beszéltünk. Nekem is mennem kell, magától nem fő meg a holnapi ebéd, és ráadásul ma torna napom is van, úgyhogy köszönöm a társalgást! Talán később még benézek, vagy holnap. Sziasztok!
78. MissHeart (válaszként erre: 76. - Livv)
2011. okt. 6. 17:36

Nem a nő miatt csinálom, és nem is a párom miatt. Ez már önmagam elleni harc. Eddig bármibe kezdtem, mindig mindent feladtam. A sült kacsa várás könnyebb, mint levadászni, megpucolni, és megsütni azt a kacsát. Ezért magamnak akarom bebizonyítani, hogy ha igazán akarom, bármit el tudok érni, és nem vagyok értéktelen. Július óta tornázom rendszeresen, ez nálam már rekord, mert eddig egy hónap volt a leghosszabb idő. Nem mondom, hogy nincs eredménye, van, párom is dicsér, és biztat, csak én még elégedetlen vagyok az eredménnyel. De mindent csak szépen apránként. Mostanában döbbentem rá arra, hogy az állandó boldogtalanságomnak csak én vagyok az oka, és változnom kell, különben nem lesz jó vége. Sokan a környezetemben, kollégák szomszédok, irigylik az életem. Ennek biztosan meg van az oka. Nem szabad panaszkodnom. De ahhoz, hogy boldog tudjak lenni, az önmagam korlátait kell lebontanom. Van miben fejlődnöm, első lépés az önbizalmam helyre tétele, ehhez kell a torna. :)

Bocsánatot kérek a fórum indítótól, amiért kisajátítottam a fórumot. :( Olyan önző tudok lenni.

77. livv
2011. okt. 6. 17:30

Nekem most mennem kell, mert mindjárt haza jön a férjem, s a babánk is fel kel.

De még jövök vissza. :-)

Sziasztok.

76. livv
2011. okt. 6. 17:29

Ne add fel.

De csináld magad miatt, ne más nő miatt.

A párodban pedig próbálj bízni. :-)

75. MissHeart (válaszként erre: 70. - Zamila)
2011. okt. 6. 17:25
Hááááát....nem egészen. Csak szeret. Annak idején mikor megismert sokkal kövérebb voltam, 62 kg. De belém szeretett, én pedig elhatároztam, hogy lefogyok. Ez sikerült is, de sajnos körte alkat vagyok. Most 52 kg, 158 cm. Az a baj, hogy a combjaim, vastagok, és a fenekem is aránytalan a magasságomhoz képest. Tornázom, igyekszem, de csak nagyon keservesen van eredménye. De nem adom fel. Teszem amit tenni kell, és egyszer fricskát mutatok a csajnak! Végül is az ő testalkata pont nem tetszik a páromnak, mondta is, hogy túl vékony, szereti a vastagabb combot, csak abból az izmosat, nem a hájasat. :(
74. Zamila (válaszként erre: 72. - Livv)
2011. okt. 6. 17:25
No ezt mondom én is...nem véletlen,hogy elvett feleségűl:)
73. livv (válaszként erre: 71. - MissHeart)
2011. okt. 6. 17:24

szerintem se aggódj . Téged vett el, nem egy pláza cicát. Veled alapított családot, tőled akar babát.

Ez sokat jelent.

72. livv (válaszként erre: 68. - MissHeart)
2011. okt. 6. 17:23

Hát igen ilyenkor jól jön egy kis pozitív életszemlélet.

Lehet, hogy tényleg kivetette a párodra a hálót. De, és ez simán lehet egy pláza cicánál, ő azt hiszi minden potenciális férfi a lábánál hever. Én ismerek ilyen nőt. El se tudja képzelni, hogy nem esik hasra mindenki a "szépségétől". És közben a férfiak többsége meg csak kiröhögi.


Én se vagyok vékony plázacica, sőt molett vagyok, vörös. De a férjem így szeret, így vett el. Ő kifejezetten rosszul van a plázacicáktól.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook