Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pesszimista a férjem. Adjatok tanácsot légyszi! fórum

Pesszimista a férjem. Adjatok tanácsot légyszi! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. livv (válaszként erre: 8. - MissHeart)
2011. okt. 6. 16:04

Neki erős akarata van, minden másra. De ezen valahogy ő sem tud uralkodni.

És az az egyik legnagyobb baj, hogy igazán nem tudom megérteni ezt a hozzáállást, mert én más vagyok. Nekem minden rosszban sikerül megtalálnom a jót, neki minden jóban a lehetséges rosszat.

10. livv
2011. okt. 6. 16:02

Csak szeretném ha ő is elégedettebb lenne az életével.Mikor minden teljesen rendben van körülöttünk.

Ő is merje magát elengedni a boldogságban, ne azt lesse mi rossz leselkedik a sarkon ránk várva.

9. Zamila (válaszként erre: 1. - Livv)
2011. okt. 6. 16:01
Nagyon nehéz ügy...én született pesszimista vagyok,vagy inkább voltam,és talán a szerencsének köszönhetem,hogy úgy érzem ez kezd változni,no meg persze a párom is nagyon sokat segített,mert ő meg optimista.Nagyon sokat beszélgettünk erről,az is sokat segített,és a szerencse pedig azért mert az utolsó pár hónapban nagyon jól alakultak a dolgaink,vagy legalábbis úgy,ahogy azt terveztük.Ezért is változtam,változom,de nem biztos,hogy egy rossz széria nem fogja ezt visszavetni.De a párom töretlen optimizmusa tényleg nagyon sokat segít.
2011. okt. 6. 16:01
Egyet értek cherry coke hozzászólásával. Sajnos én is ilyen vagyok, és én is okolhatom a gyerek korom érte. Páromnak nagyon nehéz így velem élni, de azért néha ragad rám az ő pozitív hozzáállásából valami, időnként meg rá az én negatív hozzáállásomból. Bármennyire szeretnék is megváltozni, képtelen vagyok. Próbálok, tényleg minden tőlem telhetőt megteszek, és ha el is érek valami kis változást, történik valami, amit rosszul élek meg, és folyton visszazuhanok. Az a baj, hogy ez belülről jön. Ezen csak az tud változtatni, aki nagyon erős akarattal rendelkezik.
7. Szilvita (válaszként erre: 5. - Livv)
2011. okt. 6. 16:01
De ismerős amit írsz! Néha úgy érzem, külön bolygóról jöttünk a férjemmel.
2011. okt. 6. 16:00
Szerintem sem tudsz rajta változtatni, elég nehéz egy ember világnézetét megmódosítani. Az én férjem meg földhözragadt, sosem tud örülni, álmodozni, elképzelni, hogy elmegyünk nyaralni, leülni, hogy megnézzük a szállásokat, stb. Ha házat vettünk, átszámoltuk, hogy menni fog, ő nem örült, hogy itt a szupi ház, hanem aggódott hogy hogy jövünk ki anyagilag, mikor már ezerszer átbeszéltük, hogy ki fogunk jönni...
5. livv (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2011. okt. 6. 15:58

Nem akarom megváltoztatni.

Nem is menne.

Mondjuk nem is tudom mit akarok vele tenni.?. :-)

De már olyan rossz ez így nekem.

Teljesen lehúzza a kedvem. És én viszont változom tőle.Már nem vagyok olyan optimistán boldog mint régen. Ami hiányzik, ha meg látom magam a tükörben.

4. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Livv)
2011. okt. 6. 15:54
nem tudsz rajta segíteni,mert én is pont ilyen vagyok!senki nem tudna megváltoztatni!
3. livv (válaszként erre: 2. - Pen80)
2011. okt. 6. 15:51

Már beszélgettem vele erről, de azt mondja, hogy nem tudja másként nézni a világot.

Nem volt valami jó gyerekkora, ezzel magyarázza. Amit meg is értek.

2. Pen80 (válaszként erre: 1. - Livv)
2011. okt. 6. 15:49
Leültél vele beszélgetni erről? Talán érdemes lenne, ha még nem történt meg.
1. livv
2011. okt. 6. 15:46

A férjem pesszimista. Nem is kicsit.

Én optimista vagyok, na nem az a hurrá optimista, csak olyan aki mindenbe belelátja a napsugárt. De a férjem viselkedésébe már elég nehéz lassan már egy kis napsugaracskát is bele látni.

Mindenben a rossz dolgot veszi észre. Vagy a dolgoknak a lehetséges rossz végkifejletét. Ez jelentősen le tudja az én kedvemet is lombozni.

És egyre jobban lelomboz az idő múltával.

Még ha éppen tök simán mennek a dolgaink ,ő akkor is képes állandóan aggódni valamin. Pláne ha valami nem úgy alakul, ahogy szeretnénk.Na akkor még jobban ráerősít.

Adjatok nekem tanácsot: ti hogyan kezelitek a pesszimista férjetek rossz kijelentéseit, borúlátását.

Van -e valami bevált technikátok?

Vagy valami?

Köszönöm.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook