Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenkázás, szoptatás kirándulás alatt - Te hogyan oldod meg? fórum

Pelenkázás, szoptatás kirándulás alatt - Te hogyan oldod meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. trapiti (válaszként erre: 64. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 20:33

Elmagyarázom...

"Pelenkázás, szoptatás kirándulás alatt" ez a téma címe. Vagyis hogy ki hogyan oldja meg ezeket ha kimozdul otthonról. Ebből adódott a gondolat, hogy addig amíg pelenkás, még viszonylag egyszerű, aztán van egy nehezebb időszak amikor ha menni kell, akkor gyorsan kell, ráadásul egy ovis korú gyerek általában nem is tudja megfelelően használni az egyébként koszos nyilvános wécéket. A játszóteret Te említetted, miszerint miért nem viszi fel ha pisilnie kell... Ez egy beszélgetés, gondolatok, aztán újabbak. Mivel Te is hozzászóltál, hát Tőled is kérdeztem. Nem értem mi bajod ezzel, vagy ha bajod van, akkor miért szóltál hozzá...

65. 26c9a8950c (válaszként erre: 49. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 20:09
Pontosan mi akaszt ezen ki? Mi ebben annyira borzasztó?
64. 0a84e34983 (válaszként erre: 59. - Bdioda)
2012. aug. 7. 19:13
Azért lepődtem meg,hogy miért jönnek játszón pisiléssel,meg ha csak úgy elmegy az ember csavarogni,hol pisil a lányom,mert kirándulásról volt szó.Nem is értem h T miért szállt rám.
63. trapiti (válaszként erre: 61. - Bdioda)
2012. aug. 7. 15:38
A mekit is sokat szidják, de becsületükre legyen mondva, mindegyikben normálisan el lehet intézni ezeket a dolgokat...
62. trapiti (válaszként erre: 61. - Bdioda)
2012. aug. 7. 15:37
Egyetértek :) Én is hordam a lányomat plázázni, na nem azért hogy plázacicát neveljek belőle... mivel őszi születésű és egy éves kora körül járt/futott, esőben, hidegben, latyakban sokszor plázáztunk, egyszerűen azért, hogy legyen helye gyalogolni és ne üssék el az autók... :)
61. bdioda (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2012. aug. 7. 15:30
Nekem személyes stratégiám, ha elhagyjuk a városunkat, hogy ahol lehet, plázát, vagy mekit ejtünk útba, mert ott szinte biztosan meg tudjuk oldani mindannyiunk szükségleteit. Úgy hiszem, más is gondolkodik így, ezért nagyon is szükség lenne az egri plázában egy normális babás-kisgyerekes helyre. Arról nem is beszélve, hogy sok helyi anyukának ez célhelyszín, mert kimozdulás, vásárlás, sok esetben étkezés egyben és kisgyerekkel kényelmesebb, mint a belvárost róni. Én sokat időztem a pláza parkjában, amíg a kisebbik picúrka volt, mert a 15 hónappal idősebb bátyust így biztonságos környezetbe tudtam vinni játszótérre (autók nélkül). A belvárosban állandóan frászoltam a sétálóutcán száguldó motorok miatt :)
60. trapiti (válaszként erre: 59. - Bdioda)
2012. aug. 7. 15:14
Szerintem nagyonis lenne rá szükség! Bp-en a Duna Plázában van ilyen, és szinte folyamatosan használatban van. A titok abban rejlik, hogy úgy alakították ki, hogy a takarítónők szobája mellett van, így ők folyamatosan vigyáznak a tisztaságra és a rendre. Régóta járunk arra rendszeresen, ugyanolyan szép mint új korában volt. Két wc van, mindkettőn dupla deszka (gyereknek és felnőttnek egyaránt használható, hogy ha már anyuka ota ment a gyerekkel, akkor ne kelljen bemenni a másikba is). Mosdó, két pelenkázó és szoptatásra alkalmas fotel. Szerintem nagyon hasznos.
59. bdioda
2012. aug. 7. 15:09

hűha. csak pislogok, nem akartam vitát szítani!

azért írtam a fórumcímbe kirándulást és nem csavargást/bevásárlást/rövid kimozdulást, mert arra az ember általában fix, megszokott haditervvel rendelkezik. Kirándulás alkalmával azonban nem tudjuk sokszor előre, hol lehet ezeket megoldani. Ha valaki pl. Egerbe jön turistaként, aligha találja meg egyszerűen a nyilvános vécéket és a plázában sem talál korszerű (más nagyvárosban már megszokott) körülményeket.

Egerben a pláza kihasználtsága csak 2/3-os, lenne hely bőven baba-mamás helyiség kialakítására! Én ezt szeretném elérni, ezért az infogyűjtés. Kissé elbizonytalanítanak a válaszok, lehet nem is lenne szükség rá. Mit gondoltok?

58. trapiti (válaszként erre: 56. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 14:31
Kíváncsi voltam a személyes tapasztalatodra. Mivel a kicsi még pelenkás gondolom, azt nem kérdezhettem... annyira könnyen mondogatod itt is, korábban is, hogy mindenki mindent oldjon meg otthon, menjen fel a játszóról, menjen haza a városból... Aztán kiderül, hogy nem is vagy abban a helyzetben, amikor ez probléma lehet.
57. 0a84e34983 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. aug. 7. 14:02
Melyik hsz-om vetted oktatásnak?Ezek az én tapasztalataim,te meg teljesen rám szálltál a témával.
56. 0a84e34983 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. aug. 7. 14:00
Te kezdted el feszegetni,hogy a lányom mikor hol pisilt.Ezen meg is lepődtem mert ez nálam nem eget verő téma.Én inkább a szoptatás miatt írtam,hogy kicsi babával talán még nem kéne kirándulni.Nem sétálni,vagy csavarogni,hanem kirándulni!!!!
55. trapiti (válaszként erre: 54. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:55
Mondom... szerintem egy csomó dologról egyszerűen fogalmad sincs, mert nem olyan helyzetben vagy. Könnyű annak oktatni a többit pl. hogy otthon pisiltesse a gyerekét, aki néhány méterre lakik a játszótértől, vagy 5 percre a belvárostól. És ez az oka annak is, hogy nem kell azzal foglalkoznod, hogy hol pisilnek a gyerekek. Ehhez képest elég sokat szólsz hozzá a témában.
54. 0a84e34983 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2012. aug. 7. 13:50
Már többször írtam,más fórumon is,hogy nem fogok dolgokat szépíteni,csak,hogy megfeleljek a hoxás anyuk elvárásainak.Minden igaz amit írok,és pont az a baja itt sok anyunak,hogy túl őszinte vagyok.Ne célozz arra,hogy hazudok.Ne haragudj,de nekem nem akörül jár a gondolatom,mikor hol pisilünk,meg pelenkázunk.Ja,a játszi mellettünk van,és sajnos sokan akik itt laknak ugyancsak a játszi mellett lusták felvinni a gyereket pisilni.
53. trapiti (válaszként erre: 50. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:46
Gondolom...
52. trapiti (válaszként erre: 49. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:45
Azt sem szeretem, ha meztelenek. Az enyém nem is volt soha.
51. trapiti (válaszként erre: 47. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:45
Hozzánk a legközelebbi játszótér negyed óra séta felnőttnek, egy kisgyereknek akinek épp pisilnie kell minimum 25 perc, és ha a ház elött vagyunk akkor is még 3 emelet gyalog fel, vagy liftre várni, utána folyosóajtó, dupla bejárati ajtó, minimum fél óra mire hazaérünk. Ti vagy a játszó közvetlen szomszédságában laktok, vagy ennyire elfelejtetted, mi volt amikor a lányod kicsi volt... vagy a fele se igaz annak amiket írsz.
50. 0a84e34983 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2012. aug. 7. 13:45
Pelenkázás szempontjából igen,de szoptatás szempontjából nem.
49. 0a84e34983 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2012. aug. 7. 13:44
Én még attól akadtam ki mikor nyaralni voltunk,hogy a kisgyerek meztelen rohangált a strandon.Én a másfél éves kisfiamat sem hagytam volna meztelen,nem hogy 4-5 évest.Egyébként sajnos nálunk is a játszin nagyon sok gyereket küld az anyja bokorba pisilni,vagy még oda sem.
48. trapiti (válaszként erre: 46. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:42

Ezek szerint fogalmad sincs róla, hogy akik nagyobb városban, vagy várostól távolabb laknak hová mennyi idő alatt tudnak eljutni...

De egyébként mindegy is, mert fél órával indulás után ugyanúgy előfordulhat hogy szükség van mellékhelyiségre, mint fél nappal utána...


Ráadásul szerintem nyugodtan el lehet menni egy kicsivel is kirándulni... és pelenkázás szempontjából mindegy, hogy 2 hónapos vagy 2 éves.

47. 0a84e34983 (válaszként erre: 43. - Lili74)
2012. aug. 7. 13:40
Még egyszerűbb lenne a szülőnek venni a fáradtságot és felmenni a játszótérről wc-re.
46. 0a84e34983 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2012. aug. 7. 13:39
Kirándulásról szól a fórum,nem sétáról,bevásárlásról.Azzal értettem egyet,hogy kirándulni talán nem kéne elmenni kicsi gyerekkel,nem azzal,hogy mert gyerek van ne menjünk sehova.Nekem nem kirándulás bemenni a városba,felszállunk a helyi járatra,és 5 perc alatt ott vagyunk.
45. trapiti (válaszként erre: 43. - Lili74)
2012. aug. 7. 13:02
Mi is használtuk, és ha úgy alakul használjuk is. Gusztustalan szerintem is amikor összevissza pisiltetik a gyereket...
44. trapiti (válaszként erre: 41. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 13:02

Mindegy minek hívod, előfordulhat, hogy közben szükség van erre-arra...


Itt amikor a 2. hozzászóló azt írta, hogy nem kell elmenni amíg kicsi a gyerek, azonnal egyetértettél...


Egyébként ha én itthonról kimegyek a karácsonyi vásárra, az már kirándulás, tekintve hogy Bp. belvárosa és a külső kerületek között akkora a távolság, mintha vidéken egy másik városba mennél át...

43. Lili74
2012. aug. 7. 13:00
Nem tökéletesen ide tartozik, de mégis. Én pl attól is agybajt kapok, hogy a játszótér mellett pisiltetik a gyerekeket ahová aztán másnap kimennek a gyerkőcök fadarabokat, akármiket gyűjteni. Szerintem ott is totál jól jöhetne az utazóbili, még ha pisiről is van szó.
42. 0a84e34983 (válaszként erre: 41. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:58
A másik fórumban azt írtam,hogy mikor szoptatás idő van otthon kell lenni,és előtte kimozdulni,vagy utána.
41. 0a84e34983 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:57
A szoptatás az amit otthon meg kell oldani szerintem,de a másik fórumban is megírtam,hogy attól mi rendszeresen eljártunk otthonról.Szerinted elmenni a plázába,vagy karácsonyi vásárba az kirándulás?Nekem az csak egy csavargás.
40. trapiti (válaszként erre: 39. - 0a84e34983)
2012. aug. 7. 12:54
Azt írtad, egyetértesz vele, hogy amíg kicsi a gyerek, nem kell kirándulni menni... azt hittem, nemcsak másnak tanácsolod ezt, hanem magad is így teszel - utána meg kiderül, hogy ugyanúgy mászkálsz mint más, pláza, Balaton, karácsonyi vásár. És ez már a második topik ahol amellett kardoskodsz, hogy amíg kicsi a gyerek addig ezeket otthon kell megoldani...
39. 0a84e34983 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2012. aug. 7. 12:49
Bocsáss meg de kisfiam egy hónapos volt,mikor már a karácsonyi vásárba csavarogtunk,azóta voltunk már kétszer Balcsin,és hétvégéken is állandóan csavizunk,nem tudom honnan veszed,hogy nem mozdulunk ki.Egyáltalán,nem is tudom miért kell ebből az egészből ekkora ügyet csinálni,hogy hol teszem tisztába a gyereket meg hol wc-zünk.Tisztába teszem ahol kell,a lányom meg wc-zik ahol lehet.Van nálam mindig törlőkendő,és ha nekem kell pl. a plázában wc-re menni akkor is letörlöm a budit.
2012. aug. 7. 12:43

Én nem egri vagyok de ebből soha nem csináltam problémát.

Nyilván való hogy az étterem kellős közepén nem cserélnek pelenkát de ha kell akkor találok rá megoldást.

Volt hogy az állatkertbe a padon cseréltem, volt hogy babakocsiba,autóba,strandon...Hogy ki mit szól nem érdekel de általában egy normális ember ilyenért nem szól.


Szoptatni hát nem volt olyan hogy gázba legyek.

Extrém hely hát max a kocsi volt.Mi is sokat jártunk-járunk ide oda.Azért mert van valakinek gyereke attól még nem áll meg a világ.

37. 26c9a8950c (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2012. aug. 7. 12:38

Két gyerkőcöm van és imádunk kirándulni, sétálni és a kicsit én is hordtam gyógytornára, stb. Biztos, hogy nincs túl sok olyan helyiség a városokban, ahol pl. szoptatni, pelenkázni lehet. Én mondjuk simán bepelenkázom egy pléden, padon, nem igazán érdekel, hogy ki mit gondol, nem fogom hagyni a gyereke a koszos pelusban. A szoptatás az már macerásabb. Hosszabb utazásoknál általában probáltunk az autóig visszaérni és ott szoptattam, de olyan is volt, hogy a férjem takart el egy takaróval. Visszatérve arra, hogy anno így, meg úgy volt-e. 36 éves vagyok, de az én szüleim is nagyon szerettek "csavarogni". Mindenhova vittek magukkal, nem ültek otthol, azért mert én még pelusos voltam. A kicsivel 4 hónaposan hordozókendővel másztuk meg a Badacsonyt.

A fiús anyukáknak talán könnyebb egy kicsit, mert pisilisnél nem kell ráültetni a nyilvános WC-re.

Szerintem egyébként, szép lassan ebben is lesz változás jó irányba. Biztosan Egerben is majd egyre több ilyen lehetőség lesz, ahol kultúrált körülmények között meg lehet ezeket a dolgokat oldani, de nem baj az, hogy erről egyre többet beszélünk.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook