Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Meddőségi Központ fórum

Pécsi Meddőségi Központ (beszélgetős fórum)


623. bbogus
2012. júl. 2. 10:26
Karena,hogy vagy?
622. Bcicus (válaszként erre: 621. - Pompom122)
2012. jún. 29. 16:48
igen ez, de ez csak rosszabb lesz. Nem sokára csökkentik a támogatott lombikok számát is.
621. pompom122 (válaszként erre: 614. - Bbogus)
2012. jún. 29. 16:43

Ez szörnyű! Egyik napról a másikra! Ez a nagy eü reform július 1-től!

Most pihenj, hogy a gyerköcök veled maradjanak....

620. bbogus
2012. jún. 29. 15:20

Ezt a táblázatott egy tegnap megismert sorstársnak küldöm

3 napos transzfer:

1 nappal a transzfer utan. . . a pre-embrio novekszik es fejlodik

2ntu. . . a pre-embrio blasztocitava alakul at

3ntu. . . a blasztocita kiszabadul a burkabol

4ntu. . . a blasztocita a nyalkahartyahoz cuppan

5ntu. . . a beagyazodas elkezdodik, a blasztocita elkezdi beasni magat a nyalkahartyaba

6ntu. . . folytatodik a beagyazodas

7ntu. . . a blasztocita teljesen beagyazodott es kulon van mar placenta sejtje es embrio sejtje

8ntu. . . a placenta sejtjei elkezdik a veraramba kuldeni a hcg-t

9ntu. . . meg tobb hcg valasztodik ki az embrio fejlodesevel

10ntu. . . meg tobb hcg valasztodik ki az embrio fejlodesevel

11ntu. . . a hcg szint mar eleg magas ahhoz, hogy a vizeletbol megallapithato legyen a terhesseg


5 napos (blaszto) transzfer

1ntu. . . ezen a napon szabadul ki a blasztocita burkabol

2ntu. . . a blasztocita hozza cuppan a nyalkahartyahoz

3ntu. . . a beagyazodas megkezdodik a blaszto elkezdi beasni magat

4ntu. . . a beagyazodas folytatodik, a blaszto egyre melyebbre assa magat

5ntu. . . befejezodik a beagyazodasi szakasz kulon sejtjei vannak a placentanak es aembrionak

6ntu. . . a placenta sejtek megkezdik a hcg kivalasztast a veraramba

7ntu. . . meg tobb hcg termelodik az embrio fejlodesevel

8ntu. . . . hcg termelodes folytatodik

9ntu. . . a hcg szint mar eleg magas, ahhoz, hogy a vezeletbol megallapithato legyen a terhessegdöm:)

619. bbogus (válaszként erre: 618. - KovácsnéRami)
2012. jún. 29. 15:12

nekem ez már a 7.volt.5-ig támogatott.nem akarok következtetéseket levonni,de most írta egyik sorstársam,hogy ő már az egyik szurit sem kapta támogatottan.Talán akkor 5.után ez se lesz támogatott?(nekm akkor a stimus szurik min.450 ezerbe lennének)

hétfőn voltam punkción,és érezni lehetett valamit a levegőben.Szóvá is tettem,hogy senki nem volt a toppon.valszínű akkor szembesítették a személyzetet is ezekkel.sajnálom,hogy ezt a szupi intézményt is az anyagi dolgok teszik negatívvá.

618. KovácsnéRami (válaszként erre: 614. - Bbogus)
2012. jún. 29. 13:46
Mitől függ, hogy támogatott a lombik vagy nem?
617. Bcicus (válaszként erre: 614. - Bbogus)
2012. jún. 28. 21:44
Most ne ezzel foglalkozz. Sajnos kiürült az eü kassza mindenhol drágulni fog.
616. Méry85 (válaszként erre: 614. - Bbogus)
2012. jún. 28. 18:52

Nagyon nagy drukk, hogy sikerüljön most már a lombik!!!!

Pihenj sokat és koncentrálj a bébikékre:)))

Azért fura, hogy egyik pillanatról a másikra megemelték 50ezerről 100-ra, majd 300-ra...

615. karena (válaszként erre: 614. - Bbogus)
2012. jún. 28. 18:45

Gratulálok az embriókhoz,100 %-os megtermékenyülés!


Nagyon sajnálom, hogy így megemelték, de bízom benne, hogy több lombikra nem lesz szükséged!

Most csak a beköltözött embrikékre gondolj, nekik nyugalom kell! Nagyon szorítok!

614. bbogus
2012. jún. 28. 18:39

Sziasztok.köszi mindenkinek az érdeklődést.Testileg jól vagyok,ma megvolt a transzfer.itt van velem 2 kis embrikém.lelkileg viszont kész vagyok.kiderült,mától a klinika a nem támogatott lombikért 300 ezer ft-ot kér.csütörtök még csak 100 volt,ma már 300.Szerencsére nekem "csak" a 100-at kellett kifizetni,mert ennyim volt:(

de teljesen mindegy mi volt egbeszélve,300 és kész.Szóval úgy érzem,elvágták előttem a folytatás lehetőségét is.

613. pieta4
2012. jún. 28. 13:45
Az ember lányának minden hülyeség az eszébe jut:) Jó lenne, csak sodródni az eseményekkel és elengedni magam. Nagyon nehéz!!!
612. Bcicus (válaszként erre: 611. - Pieta4)
2012. jún. 28. 13:39
Úgy időzítik majd, hogy ne akkorra essen.
611. pieta4
2012. jún. 28. 13:36
Mi van akkor, ha a jelek azt mutatják, hogy hétvégén kellene megejteni a beavatkozást? Mert ugyebár a tüszőket nem érdekli, hogy milyen nap van...
610. Méry85
2012. jún. 27. 22:28

Malnaszamoca-Köszönöm, hogy belevettél:)))

Ha megtudom, hogy mi lesz velünk, akkor majd szólok. Remélem, hogy nemsokára már ott lehet a nevemnél, hogy lombik:))))

609. karena (válaszként erre: 608. - Bd26c38c2f)
2012. jún. 27. 20:27
Köszi. Ez jó ötlet volt:)
2012. jún. 27. 19:58

Egy újabb frissítés, mert már néha nem tudom kihez mi tartozik :)Méryt és Pietát is belevettem ha nem haragszanak


Bbogus:

punkció: június 25


Bcicus:

lehetséges, hogy belevág ismét :)


Karena:

FET: június 25.


Malnaszamoca:

2. lombik: szeptember?


Méry:


Nia:

talán jövőre ismét lombik


Pieta:

inszemináció


Pompom:

valamikor FET


Rami:

1. inszemináció: :(

következő inszem:


Yzzi:

inszemináció: :(

607. bd26c38c2f (válaszként erre: 600. - Pieta4)
2012. jún. 27. 18:38
3sikertelen inszem, 1 sikertelen lombik júniusban :( A következő lombik szeptemberre lett tervezve, de új munkahelyem lett, nem tudom mi legyen
606. pieta4
2012. jún. 27. 09:03

Mindenkinek kitartást kívánok!

Nálunk is elsősorban a férjem miatt kerül sor az inszeminációra. Azon is izgulok,h az adott napon az izgalom miatt nem lesz-e kevés a katona. A férjem is injekciózza magát és vitamint szed. Lehet javítani az eredményeken, nálunk legalábbis ez történt. A motilitás 10%-kal nőtt, a spermiumok száma 3M/ml-rel.

Nagyon nehéz kitartani, de remélem lesz eredmény.

605. pompom122 (válaszként erre: 601. - KovácsnéRami)
2012. jún. 27. 08:54
Szia Rami! A férjem eredménye lombikhoz jó volt, de mire odaértünk és megvolt a punkció akkor 0 volt (akkor azt hittem a világ megáll), de adtak gyógyszert és 8 millió lett 3 hónapig szúrta magát heti háromszor. Mikor mentünk a következő lombikra gyógyszer nélkül volt 5 millió és van lefagyasztott is pécsen. Ha mentek kontrollra akkor csak pécsre menjetek mert akkor fagyasztanak és ha kell felhasználják. Jobb a biztonság. Baba lesz belőle nyugi...
604. Méry85 (válaszként erre: 601. - KovácsnéRami)
2012. jún. 26. 22:15

Sajnálom Rami, de ne add fel!!!!

Igenis mindannyian ANYÁK leszünk egyszer. Csak Nekünk 1 kicsit( nagyon) meg kell küzdenünk érte!!!!

Kitartást és jó babásodást mindenkinek!!!!

603. Bcicus (válaszként erre: 601. - KovácsnéRami)
2012. jún. 26. 21:21
d vitamin szintet is nézessetek mindenképpen.
602. karena (válaszként erre: 601. - KovácsnéRami)
2012. jún. 26. 21:18
Nagyon sajnálom. De lombikhoz bőven elég lesz. De addig még lehet, hogy tudnak adni neki valamit ,ami használ. Tudom mit érzel, nekünk először lett 8 millió, másodjára csak 5 Millió.
2012. jún. 26. 21:01
Nagyon szar lett a spermavizsgálat eredménye! Kemény 8 millió volt. :( És kevés volt az ejakulátum is 1.5ml. Először Karcsit hívták csak be, de hallottam amikor a doki mondta,hogy nem jó az eredmény, szegényt még meg is mogyorózta a doki. Aztán behívtak nekem is elmondta a doki. Hát úgy éreztem magam, mint akit pofán vágtak! Legszívesebben sírtam volna! Így nincs értelme ugye semmi inszemnek. Kapott beutalót hormon vizsgálatra meg urológiára. a vért már levették mindjárt, az urológushoz meg ennek eredményével kell menni, Úgyhogy holnap beszélek az itthoni nődokimmal az ő bátyja urológus, hogy segítsen nekünk! Most a doki elmegy szabira, de ha visszajön és meg vannak ezek a vizsgálatok, mehetünk is vissza. Nem tudom... Elkeseredtem! De nem adom fel, kicsit nehezebben, de AKKOR IS LESZ GYEREKEM!
600. pieta4 (válaszként erre: 597. - Bd26c38c2f)
2012. jún. 26. 17:35
Végre valaki, akinek ugyanezt írták fel!:) Az ember nem akar akadékoskodni, meg nem akarok úgy tűnni, mint aki jobban tud mindent, s a dokit se zavarnám ilyen "csekélységekkel". De nekem/nekünk most kezdődik ez az egész folyamat, s nem mindegy a végeredmény és az sem, hogy az egészségemnek mennyit "ártok" ezekkel a vackokkal. Sajnos pajzsmirigyes vagyok, fibroadenómák vannak a mellemben, volt polipom és miómám is.A felírt gyógyszer és szuri betegtájékoztatója szerint az ilyen betegségeknél nem lehetne használni őket. De a doki szerint ez még mindig kisebb megterhelés, mint a lombik.Nálatok mi a helyzet?
599. Méry85 (válaszként erre: 598. - Bbogus)
2012. jún. 26. 17:09

Köszönöm csajok az információt:))))

A Kovácshoz szerettem volna menni, de akkor inkább bejelentkezem a Várnagyhoz, mert sürget az idő.Tényleg jó lenne még műtét előtt 1 lombik, hátha sikerülne, ha meg nem, akkor legalább megnyugodnék, hogy megpróbáltam!!!

598. bbogus (válaszként erre: 597. - Bd26c38c2f)
2012. jún. 26. 16:57
Kovács július 1-től van szabin,szerintem Várnaggyal próbálkozz.Mind a 2 rendes,és megvagyok velük elégedve.Én is endós vagyok,igaz,engem Szegeden műtöttek évekkel ezelőtt.Nemrég mentem át Pécsre és ott is kaptam 6 gnrh szurit.Éreztem,hogy kiújúlt,mégis megcsinálták a lombikot.Sajna ezt kiírtani nem igazán lehet,szóval tuti időpont nincs lombik szempontból.Hajra,jelentkezz be minnél előbb.
2012. jún. 26. 16:49

Pieta4: én ugyanígy kaptam mint Te csak én merionalt nem menopurt mellé. Igen, egyszerre kellett bevennem a kettőt. A két clostit reggel, a szurikat másnaponta este. Csak nyugi.

Méry, itt a klinikán 2 doki van: Kovács és Várnagy. Én a Kovácshoz járok, rendes ha kérdezel válaszol, de nem bőbeszédű. Tényleg kedves. A Várnagynál még nem voltam, őt kicsit jobban dícsérik.

596. Méry85
2012. jún. 26. 15:15

Sziasztok Csajok!

Régóta olvaslak titeket, de eddig még nem írtam.

Rólam röviden: endometriózissal műtöttek 2011. júniusban. Utánna kaptam 6 hónapig GNRH kezelést, idén márciusban jött meg először és inszemre mentünk, de sajnos sokáig nem jutottunk. Megint van endóm- a végbél és a hüvely között..-Pesten műtétet javasoltak, az eddigi dokim pedig lombikot- gyorsan még műtét előtt, mert fél attól, hogy ha nyitott hasi műtét lesz, akkor 6 hónapig nem próbálkozhatunk, ez idő alatt pedig újra visszajöhet a betegségem, és akkor ugyan ott fogunk tartani, mint most.

A kérdésem a következő: Melyik dokit ajánljátok a meddőségiben?

Szeptember- október körül lenne a műtétem- szerintetek addig sikerülne 1 lombikot megcsinálni?

Egyáltalán aktív endóval megcsinálják a lombikot?- A petefészekben nincs endó- JELENLEG!!

595. Bcicus (válaszként erre: 594. - Pieta4)
2012. jún. 26. 13:54
Akkor valszeg azért kell máshogy használnod a clostit mert kapsz stimut azon kívül is.
594. pieta4
2012. jún. 26. 13:36
Menopurt a 3,5,7,9,11 napon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook