Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Meddőségi Központ fórum

Pécsi Meddőségi Központ (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 5. 13:32
Inszem előtt nálunk nem kellett a páromnak vérvétel, csak spermavizsgálat (ja ezt az előbb elfelejtettem). Viszont most lombik előtt neki is kell vv a vírusszűrések miatt, ja meg nekem is (kissé kapkodtam az előbb). Volt 3 sikertelen inszemem, 36 vagyok. Kérdezte a doki próbálkozzunk-e még az inszemmel, de a korom miatt inkább a lombikot választottam.
2012. ápr. 5. 13:20
Köszi a választ! Még az a kérdésem lenne, hogy a férjemnek is kell vérvétel? Meg kell AIDS meg Lues vizsgálat is? Hepatitis? Szerintem kérdezni fogok még, de akkor majd írok privibe! Nekem miért kellett a lombik?
21. bd26c38c2f (válaszként erre: 19. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 5. 13:10
Inszemek előtt volt egy laparoszkópiás átjárhatósági vizsgálat, 3. és 21. napi vérvétel. Az inszem menete: 3. naptól closti 2x1, nekem fostimon szuri volt 3.5.7.11.13. napon, Uh 12. nap, akkor vagy aznap vagy másnap ovitrelle tüszőrepesztő szuri, aztán inszem után utro 3x1. Ezek a gyógyszerek 24995 Ft volt. Előtte, mikor nem inszem volt, hanem csak stimulált UH követéses ciklus akkor merionalt kaptam én is, az olcsóbb valamivel. Az ovitrell ebből egy 10-es. Ha valami részlet érdekel, kérdezz bátran. Lombik előtt megismételték a vv-ket, meg volt egy méhtükrözés.
20. Bcicus (válaszként erre: 19. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 5. 12:26
Diéta nélkül nem is lesznek jó sejtek a meddőségi kezeléssel sem.
2012. ápr. 5. 10:37

Nekem PCO-m van, IR-rel vegyítve és a TSH hormonom volt emelkedettebb. IR-re metfogammát szedek a TSH-t meg letroxal tartjuk kordában. Egyszerűen nem vagyok normálisan stimulálható. Januárban valami csoda folytán volt peteérés, de csak 1 volt, februárba clostilbegytre semmi nem volt, márciusba closti és merionál injekcióra csak 1db közel 3cm-es tüsző volt. Ezért döntöttünk úgy a dokimmal, h elindulunk a meddőségibe.

Mesélj nekem milyen vizsgálatok kellenek? Min mentél keresztül? És nem utolsó sorban mennyibe fáj ez anyagilag?

Köszönöm, hogy írtál!

18. bd26c38c2f (válaszként erre: 15. - Ancs1)
2012. ápr. 4. 18:56

Sziasztok! Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, mindenki egy tündér ott :)

Megkérdezhetem mivel volt a baj? Az eredményeimre nekem is azt mondták, oké, de mégsem sikerült 3 inszem 4-5 petesejttel. Most várok a lombikra.

2012. ápr. 3. 21:23
Manyik! Köszi a biztatást! Remélem velem is tudnak valamit kezdeni!
16. manyik
2012. ápr. 3. 13:04

Sziasztok! Én is szedtem merckformint, pco-ra. Mi 4,5év és nagyon sok vizsgálat után jutottunk el Pécsre. A Jóistennek hála már az első lombikprogram sikerült, 2010 augusztusában megszületett kislányunk. Fél évvel később spontán terhes lettem, tavaly novemberben pedig megszületett a kisfiúnk. Igaz mi úgy próbáltunk tenni a magunk egészségéért, hogy tiszta sót fogyasztunk, és szinte nem eszünk bolti készételeket. Saját kertünk van, ahol egy csomó mindent megtermelünk. Bár a húsok még hátra vannak. Én egyébként sosem voltam túlsúlyos, 167 cm és 55kg voltam, most vagyok 57.

A klinikán pedig nagyon rendesek voltak, bár nekem magánorvosom is volt, de nem ő foglalkozott az inszemmel, és a lombikkal, de utána már hozzá mentem vissza. szóval fel a fejjel!

15. ancs1
2012. ápr. 3. 08:12

Sziasztok!


Olvastam a hozzászólásokat, mi is Pécsett voltunk....tényleg rendesek, s mintha magánklinikán lenne az ember...és ezt is írtátok már....Mi is így tapasztaltuk....

Az eredményeket megnézik, de mégsem olyan alaposan, mint gondoltam. Decemberben volt lombik, nem sikerült. Elmentünk egy újabb orvoshoz (nőgyógyász, de alapos, endos dolgokban is jártas), és kiderült, h. az eredményeim tükrében esélyünk nem volt arra, h. sikerüljön a lombik :( Most szedem az általa javasolt cuccokat, amik természetes anyagok....Helyre kell rakni az előző évek túlstimujait.....

14. Bcicus (válaszként erre: 13. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 3. 00:18
De a diéta nélkül a metnek semmi, de semmi értelme, sőt még ronthat is. ÍGy nincs értelme inszemezni, Pécsett ezzel nem fognakfoglalkozni sajna. Diétázz, fogyjál le ha ekll és utána mennyél inszemre mert így felesleges.
13. KovácsnéRami (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2012. ápr. 2. 15:45
Szedem a metet, ezzel van kezelve! Én belefáratdam az állandó fogyókúrába, volt olyan időszak amikor rendben volt, sokat fogytam, spinningelni jártam, akkor sem lettem terhes! Szóval elég már! Elmegyek és kérek véleményt! Csináljanak velem valamit!!!!!
12. Bcicus (válaszként erre: 11. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 2. 14:55

Nem nekem lombikom volt.

De még midnig nem értem, hoygha nem kezeled az ir.es megfelelően miért mész inszemre, ha azt rendbe raknád magától is simán sikerülhetne, így viszont az inszemnek is kicsi az esélye.

2012. ápr. 2. 14:29

3-21. napi vérvétel megvan, átjárhatóságim és méhtükrözésem megvan, volt drillingem is, van endós vélemény,sifilis és hivet kell csináltatni, hepatitis meg folyamatban. Van a férjemnek sperma vizsgálata. Nagyjából mindenünk megvan.

Bcicus! Akkor neked csak ovuláció indukció volt?

10. Bcicus (válaszként erre: 9. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 2. 12:24
Nekem nem volt inszem. De ami biztos kell 3. 21. napi vv, átjárhatósági, hepatitis, sifilis, és hiv szűrés, rákszűrés.
2012. ápr. 2. 12:15
Örülök, hogy jó vélemények vannak! Milyen vizsgálatokon estetek keresztül inszemhez?
2012. ápr. 2. 11:38

Szia !

Szerintem is nagyon kedvesek. Segítőkészek.Mintha egy magán klinikán lennél. Sajnos az egészségügyben nem ez az általános.

7. Bcicus (válaszként erre: 6. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 1. 21:12
Kedvesek nagyon, nekem ott sikerült végül a kisfiam, de ha tudod, hoyg kell a diéta miért nem tartod anélkül a inszemnek és a lombiknak sincs értelme.
6. KovácsnéRami (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2012. ápr. 1. 21:05
Köszönöm a hozzászólást! Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, asszem előbb inszem lesz és nem lombik! Én inkább valami olyasmire vagyok kíváncsi, hogy kedvesek e vagy kinek hogy sikerült!
5. Bcicus (válaszként erre: 4. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 1. 20:14
De a pcos-ir kezeléssének legfontosabb eleme a diéta, utána a sport és a gyógyszer, íyg nicns értelme lombikozni, elöbb rakd rendbe a pcos-edet.
2012. ápr. 1. 20:12
Diétát nem nagyon tartok, sport meg nem. Az egyetemre megyünk.
3. Bcicus (válaszként erre: 2. - KovácsnéRami)
2012. ápr. 1. 20:03
Diétát és sportot is szigorúan tartod, mennyi merckformint szedsz. pécsre hova mész Kaáli vagy egyetem?
2012. ápr. 1. 19:35
PCOm van, inzuin rezisztenciával és magas TSH-m. Régóta próbálkozunk a babával, de nem akar jönni. Volt már több stimulált ciklusom, de nem nagyon reagáltam semmire. Tavaly augusztusban volt petefészek drillingen, átjárhatóság és méhtükrözés. De ezek után sem jött a baba. Ugye ott már tudnak segíteni?
2012. ápr. 1. 19:31
Április 12-re kaptunk időpontot a Pécsi Meddőségi Központba. Van valaki aki oda jár? Vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook