Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. júl. 2. 22:08

Én leginkább szerencsétlenkedésnek nevezném, mozogni egyáltalán nem mozgok, a diéta se nagyon megy. Gyakorlatilag azért szedek fogyibogyót, hogy ne legyek farkaséhes folyton, és ne hízzak tovább...

Tudom, hogy gáz, de nincs akaraterőm a fogyókúrához (túl sokszor fogyóztam már nagy szenvedés árán, és rohamtempóban híztam vissza, amit leadtam), viszont az elmúlt hónapokban a Norcolut, Closty, Euthyrox, metformin szedése borzasztó farkaséhséghez vezetett. Nem tudtam rajta máshogy úrrá lenni, csak fogyibogyóval...

Most újra kezdtem a Bromocriptin szedését, attól folyton álmos és életunt vagyok, újabb ürügy, miért is ne tartsak diétát és ne mozogjak...

Hát, ez elég szánalmasan hangzik és az is, de legalább nem adom elő, milyen kőkemény akaraterőm van. :)

970. jsanett (válaszként erre: 969. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 20:57
Addig van azert ido, (oktoberig). Es a fogyibogyo mellett sportolsz vmit/mozogsz is, vagy csak dietazol?
969. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 968. - Jsanett)
2009. júl. 2. 19:34

Így legyen, drukkolok, hogy mihamarabb kapj időpontot! :)

Én szeptember-októberig vlszeg nem megyek orvoshoz, most egyébként is olyan fogyibogyót szedek, ami mellett a babaprojektet nem kellene erőltetni (Reductil), ősszel viszont megbeszélem a dokival, milyen előkészületeket tegyünk a januári műtétre. Pl. a férjem mikor menjen andrológiára, mert ugye ha gond van nála is (egy éve még nem volt), annak a műtét előtt ki kell derülnie, sőt, ha javítható a probléma, addig nem is műtenek, amíg ő nem egészséges. Ha pedig komolyabb gond merülne fel nála, nem műtenek meg, hanem lombikra kezdenek felkészíteni.

Szóval október környékén szeretném megbeszélni a januári műtétet.

968. jsanett (válaszként erre: 960. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 16:24
Akkor elmeletilg a mutet utan + Met-el sokszorozodnak az eselyeink! Hat remelem sikeresek leszunk!!! :) Mikor tuzitek ki a pontos idopontot?
967. teodora3322 (válaszként erre: 965. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 11:11

Most jöttem rá, hogy a PRL=prolaktin, a TEST meg tesztoszteron :-)

Nekem a PRL:18,5 ng/mL, a TEST: 33,1 ng/dL

Azt hiszem ezek a Referenciatartomány közepén vannak. Szóval az értékeim nem igazán támasszák alá a PCO-t.

Dehát a doki biztos jobban tudja mint én.

HOsszútávon kiderül mi segít, vagy segít-e egyáltalán valami.

966. teodora3322 (válaszként erre: 965. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 11:04

köszönom a kimerítő választ.

Remélem a dokin ismerni fogja és fel is írja.

2009. júl. 2. 10:51

Ja, igen, a közvélemény szerint az endokrinológusok jobban értenek hozzá, ezért ők támogatják is a metszedést, de érdekes módon engem 2 éve még pont endó hajtott el azzal, hogy semmi bajom (9 éven nem volt ciklusom... :)), és a nőgyógyászom mondta azt vele szemben, ez PCO-szindróma, amire metformint is kellene szednem (meg Bromocriptint is). Azóta endót váltottam, ő forradalmi gyógyszernek tartja a PCO-szindróma kezelésében.


Ha az FSH/LH arány nem stimmel, a PRL, a TEST enyhén magasabb a kelleténél, ezek mind alátámaszthatják a PCO-szindróma diagnózisát - tudtommal - , de nem törvényszerű, hogy el kell térniük a normálistól.

2009. júl. 2. 10:46

Ha PCO-szindrómás vagy, mindenképpen jó lenne szedned, ez nem ciklusfüggő.

Inzulint nekem sem néztek soha, egyszerűen nálam szinte vmennyi tünet jelentkezik, és mind a nőgyógyászom, mind az endokrinológusom felírta a metet.

Tehát ha Nálad úgy látják, Te is PCO-szindrómás vagy, mindenképpen olyan orvossal kellene beszélned, aki támogatja a metforminszedést.

A hormonértékekről annyit, hogy az FSH/LH arányom mindig rossz volt, de a PRL, TEST változó, hol jó, hol nem, maga a PCO-szindróma viszont mindig is fennállt, bmilyen értékeket mértek. Tehát nem csak ezektől függ, felírják-e. Van orvos, aki ismeri és támogatja, van, aki nem. Mindenképpen olyat kellene találnod, aki támogatni fogja és fel is írja.

963. teodora3322 (válaszként erre: 962. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 10:15

Köszi a választ.

Tehát ha nekem a ciklusaim nagyjából rendszeresek (26-30nap, akkor valószínű nem is írják fel, pedig már bíztam hogy kapok valami segítséget.

Egyébként az IR-t hivatalosan miből állapítják meg.

Nélam 21. napon néztek:TSH, Lh, FSH, Prolaktin, Progeszteron, Tesztoszteron, Ösztradiol és tegnapelőtt újra TSH és terheléses (120 perces)cukorvérvétel.

Szerinted ezekből megállapítható.

Sajnos még az sem tudom, hogy az inzulint az külön vérvételen figyelik-e vagy annak a vizsgálatnak mi a neve.

Ha tudsz erről bővebben légyszi segíts, hogy milyen vizsgálatot kérjek ma a dokitól.

Amugy ezeknek a tudora az endokrinológus?

Mert eddig én még csak nőgyógyásznál voltam.

2009. júl. 2. 08:55

Hahó, most nincs nálam a gyógyszer tájékoztatója, ráadásul ebben szó sincs PCO-szindrómáról, ez hivatalosan cukorbetegségre adott gyógyszer, de az a lényeg, hogy a PCO-szindróma okaként vagy velejárójaként (a nézetek megoszlanak) fellépő inzulinrezisztenciát csökkenti.

Az inzulinrezisztencia következtében túl magas a vérben az inzulin szintje, és ez hosszú távon a hormonháztartás felborulásához, a petefészkek hormonkibocsátásának negatív irányba történő megváltozásához vezet.

A metformin ezen az alapproblémán segít, sok esetben visszaállítja a normális ciklust, esetleg a peteérést is, segít megtartani a terhességet, enyhíti a szindróma tüneteit.

Sokan pl. a túlsúlyosak közül tudnak mellette fogyni is.

961. teodora3322 (válaszként erre: 960. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 07:43

Szia,

nekem a héten derült ki, hogy én is PCO-s vagyok, ma megyek dokihoz és én is rá akarok kérdezni, hogy kell-e valami gyógyszert szednem, mert elsőre csak szénhidrátdiétára fogott.

Végül is mire jó a metformin, a ciszták ellen vagy a peteérést segíti?

Megköszönném ha leírnád, esetleg megnéznéd mi áll a tájékoztatójába, ha megvan még a papírja.

2009. júl. 1. 23:08

A metformint sztem mindenképpen meg kellene kérdezned, én a műtét után is fogom szedni, mert tényleg az az autentikus gyógyszer (PCO-szindrómánál legalábbis). A műtét utáni esélyek is nagyobbak metformin mellett mint nélküle (az okosok legalábbis ezt mondják).


Lehet, a doki nekem azért mondott 2 hónapot, mert egyáltalán nincsen ciklusom egy jó évtizede és a műtét után is sokkal nehezebben indul majd be, így elképzelhető, másnál ez az átmeneti időszak rövidebb ideig tart.

959. jsanett (válaszként erre: 958. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 1. 22:47

Szoval akkor te szedtel Clostit is meg Met-et is. En eddig csak Clostit, vegul is hatasos volt, volt tole PE-m. Korabban az otthoni endokr. Met-et akart nekem is adni, de en nem szedtem be, mert nem vilagositott fel hogy mit okoz vagy miert adja, csak hogy mennyit szedjek be belole. Szoval nem "mertem" igazsag szerint beszedni... De talan nem is lett volna ertelme.


Szoval neked azt mondta a doki, hogy 2 honap a felgyogyulasi ido? Nekem meg nem mondtak semmit, hogy a mutet utan mennyit kell meg varni az ujabb probalkozasig, egyelore, csak azt vitattuk meg hogy lesz a beavatkozas, es hogy felkerultem a varolistara. Majd lesz egy mutet elotti konzultacio, ahol ezt a kerdest en is fel fogom tenni, mert most hogy igy leirtad, engem is erdekel!!! En ugy kb 2-3 hetre gondoltam, de lehet hogy tenyleg sokkal tobb :( Ki tudja, meglatjuk.


Hat en nem akartam varni kicsit sem. Most csinaljak meg, mert az elmult 2 ev eredmenytelen volt, gyogyszerrel sem jott ossze, meg anelkul sem, szoval ez az egyetlen remenyem! :)

2009. júl. 1. 21:43

Nekem a nőgyógyász a téli hónapokat javasolta, mert azt mondta, a napfényes hónapokban, a tavaszi-nyári időszakban sokkal nagyobb az esélye a teherbeesésnek, mint máskor.

Ugye a műtét után kb. kell 2 hónap, és az azt követő fél év az, amiben számítani lehet a sikerre.


Plusz én igazából másfél év után 1-2 hete jutottam el oda, megcsináltatom a műtétet, és nem próbálkozom műtét nélkül metforminnal, Norcoluttal, Clostyval és tsaival, mert a met 2 év alatt sem hozott semmilyen változást.

957. jsanett (válaszként erre: 956. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 1. 18:30
KOszi es tudom hogy mar futoszalagon csinaljak, de azert egy kicsit megis tartok tole. De majd latjuk, remelem a celegyenesben leszunk ezzel a mutettel. Es hogyhogy csak jan-ban akarjatok megcsinalni? Jobb tulesni rajta minel elobb, nem?
2009. júl. 1. 18:21
Nagyon fogok szorítani Neked, biztosan rendben lesz, egy csomó nőnek megcsinálják ezt a műtétet. :)
955. jsanett (válaszként erre: 954. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 1. 18:07

Ja igen, bocs. :) Most lesz 3 hete hogy megcsinaltak. Az sem volt kellemes.

De a lapart majd altatasban csinaljak, szerencsere. En is sirni tudtam volna, es az elso heten mikor bejelentettek hogy lehet hogy ez lesz, nagyon vonakodtam is, de aztan belementem. Kicsit azert "felek" de rem.minden rendben lesz!!

2009. júl. 1. 18:02

Bocsika, nem vagyok ám képben, nem olvastam végig a fórumot...

A méhszájsebes műtét a másik, amire gondolsz?

953. jsanett (válaszként erre: 952. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 1. 17:58
Ugyanez :) Meg korul is neznek, mert en allandoan verezgetek, mikor nem is kellene :( Nekem most lesz vmikor nyaron, remelem meg juli vegen aug elejen, jo lenne mihamarabb visszaterni a projecthez! (bar meg a masikbol sem gyogyultam meg igazan, de annak mar latom aveget!)
2009. júl. 1. 17:53

Aha, ciszták eltávolítása, petefészek falának vékonyítása és egyúttal petevezeték-átjárhatósági.


És Neked?

951. jsanett (válaszként erre: 950. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 1. 17:48

Szia Holdcsillag.

Laparoszkopias lesz? Cisztak eltavolitasa vegett? Vagy korul is neznek?

2009. júl. 1. 17:46

Sziasztok, Lányok!

Én januárban megyek ilyen műtétre, már ajánlgatja a nőgyógyom egy ideje, de eddig reménykedtem, műtét nélkül is lehet baba. Hát, úgy tűnik, nem. Úgyhogy bár most év elején még sírni tudtam volna a műtét gondolatára, télen belevágunk (a doki jan-febr-t javasolta, hogy a termékeny fél év a tavaszi-nyári időszakra essen).

Addig majd be-benézegetek ide.

949. jsanett (válaszként erre: 947. - F53c22bae8)
2009. jún. 18. 23:04

Szia Angyalka, es mindenki mas is :)


Kepzeld mult heten voltunk otthon, es elmentem egy uj nogyogyaszhoz, aki alaposan megvizsgalt es azt mondta, hogy a mehszajseb amit latott, z akadalyozhatja a teherbeesest...


Es kepzeld meg ott a rendeloben elvegezte a "leegetos" beavatkozast... Szoval eltavolitotta a mehszasebet.

Azota amugy mentalisan (is) jol vagyok. Teljesen megnyugodtam, hogy eltavolitotta mert mar regota megvolt nekem de mindegyik orvos csak azt mondta allandoan hogy nem kell vele foglalkozni... :S


A masik mutetre meg varok, arra meg nem kaptam meg az idopontot sem, talan mostmar a jovo 7en megjon a level.


Te hogy vagy? Vmi jo hir vagy fejlemeny? :)

948. hettikem (válaszként erre: 944. - Syl100)
2009. jún. 3. 22:19

Szia!

Nem túl rég olvastam pont erről.Hogy évente utána kéne járni a férjeink,párjaink esetleges állapotváltozásának is,mert az időveszteségen kívül általában egyszerűbben megoldhatóak a problémáik,és rengeteg "felesleges" költséget takarít meg vele az ember. Mi is bejelentkeztünk.Volt ismerős,aki azt hitte,hogy ha ejakulál akkor életképes is a spermája,aztán kiderült,hogy ő véglegesen nem képes gyermeket nemzeni..De megoldották donortól.El tudta fogadni.Férfi létére sok ember nincs tisztában a teste alapvető korlátaival,működésével.


Írjon már valaki valami nagyon jó hírt!!!!!!!!!!!!!

947. f53c22bae8 (válaszként erre: 945. - Jsanett)
2009. jún. 3. 20:07
szió!jó az a műtét, nem hiába vagy nyugodt!!
946. f53c22bae8 (válaszként erre: 944. - Syl100)
2009. jún. 3. 20:06
szia!!sajnálom nagyon:((((jesszus semmi okosat nem tudok írni:((( mi nemrég voltunk, hétfőn megyek az eredményért.
945. jsanett (válaszként erre: 943. - F53c22bae8)
2009. jún. 3. 17:20
Sziasztok. leirtam a naplomba mit mondott a doki tegnap. Remelem Ti jol vagytok ! :)
944. syl100
2009. jún. 3. 17:08

Sziasztok Lányok!"régiek"

Nekünk még azóta sem jött össze a baba és nem is fog még egy jó darabig!Voltunk 1 hete Andrológián és a páromnak nincs spermája!(pedig 4 éve tökéletes volt az eredménye)Herevisszér tágulata van és azt megkel műteni,amire már csak augusztus elejére kaptunk előjegyzést.:(De utána valószínű helyrejön pár hónapon belül minden!Hát remélem!De az még iszonyat sok idő!:(

Azt tudom tanácsolni mindegyikőtöknek ,hogy aki még nem volt Andrologushoz,az mihamarabb menjen el!Mi sem gondoltuk volna,hogy leromolhatnak az eredményei,de sajna mégis!És így elment feleslegesen 2 év próbálkozásunk!

943. f53c22bae8 (válaszként erre: 942. - Jsanett)
2009. jún. 1. 15:41
oks, várom a fejleményeket:)
942. jsanett (válaszként erre: 941. - F53c22bae8)
2009. jún. 1. 12:54

Oh, hat akkor szerencses vagy, hogy nem volt se kateter, se beontes :) Pedig amiket eddig olvastam ott mindenhol irjak. Hat meglatjuk, lehet en is meguszom majd...majd erre is rakerdezek a dokinal.

Hat a hideggel hadilabon allok, bar amiota ezen a m.helyen dolgozom azota edzettebb vagyok, a kollegak allandoan nyomatjak a legkondit 17 fokos levegovel... :( :)

Hat nem tudom, mar kevesbe parazok, de azert meg mindig 1 kicsit... :) Meglatjuk mit mond az orvos holnap, aztan beszamolok majd, hogy mit mondott...

Addig is sziasztok. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook