Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek-ciszta műtét után meddig kell kórházban lenni? fórum

Petefészek-ciszta műtét után meddig kell kórházban lenni? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 2. 14:53

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek kétrekeszes petefészek cisztája? Ez rosszabb mint az egyrekeszes? Azt olvastam, hogy ez ritkábban múlik el magától. Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 1. 17:49

Sziasztok

Szeretnék segitséget kérni voltam a nőgyogyászomnál mert nem jött meg a menzeszem 10. én hanem csak 19.én ami nem volt mondható annak hanem csak ilyen rozyaszines valami ami 11 napja tartott már 30.án elmentem dokihozt és ott azt mondta hogy cisztám van ami majdnem 7 cm .

Irt ki egy gyogyszert amire azt mondta szedjem be elmulassza a vérzést és mikor abba hagyom utána meg fog jönni .és menjek vissza 2 hét mulva .

Mire számithatok ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem

nagyon aggodom mindenki azt mondja hogy müteni kell az ekkorát .van esély arra hogy ne?

18. Nívea (válaszként erre: 16. - Gnéssz)
2014. máj. 21. 17:09

Még szerencse! Altatást én nem nagyon mernék vállalni terhesen. Borzasztó lehetett így.

Nem ismerem ezt a nevet, majd utána fogok nézni. Köszi a tippet! :)

17. Gnéssz (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2014. máj. 20. 22:12

Szia!


Nekem férfi tenyérnyi nagyságú cisztám volt.

Úgy volt, hogy laparral leszívják, de nem sikerült, sajnos köldöktől lefelé vágtak.


Pár héttel később beszéltem egy ismerőssel, akinek többször volt cisztás műtéte, laparral műtötték. Az utolsó műtétnél akkora volt a cisztája, hogy muszáj volt vágni, az óta sem volt neki cisztája.

Nekem azt mondta örüljek, hogy vágtak, mert leszívás után könnyen kiújul.


Egy hónapja feküdtem a nőgyógyászaton, egy 19 éves lányt műtöttek 9 cm cisztával. Laparral csinálták, a kora miatt mindent elkövettek, hogy ne kelljen vágni. 2 órás volt a műtét.


Fel a fejjel, bárhogy is alakul jobb lesz!

16. Gnéssz (válaszként erre: 13. - Nívea)
2014. máj. 20. 21:57

Szia Nívea!


Szerencsére a babával nem volt gond, műtét után pár napig naponta többször nézték, hogy van e szívhang.

Hála Istennek sima szülés volt, nehezen viseltem volna, ha megint vágtak volna.


Nem használtam még soha semmire gyógynövényt, viszont van pár ismerősöm aki jónak tartja, és rendszeresen használja is MARIA TREBEN gyógynövényeit, állítólag cisztára is létezik gyógymód.

Az internetről PDF formátumban az egész könyv letölthető.

15. Nívea (válaszként erre: 14. - Evawitch)
2014. máj. 20. 19:00

Értem. Akkor még szerencsésebb esetben vagy, hogy nem okoz fájdalmat. Nálam okozott már, meg ugye a meddőség...De hát nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar nő még egy ugyanakkora.

Remélem, hogy kíméletes lesz számodra a lapar és nem lesz komplikációd sem, nem kell majd vágni :)

Minden jót kívánok! :)

2014. máj. 20. 17:56
Nem volt panasz. Max annyi, hogy a menstruáció után pecsétek tovább tartottak. Elejétől végéig 8-10 napig tart. Fájdalom meg más tünet nincs. Véletlenül vették észre, hüvelyi ultrahangon.
13. Nívea (válaszként erre: 12. - Gnéssz)
2014. máj. 20. 17:55

Szia! Köszönöm a figyelmeztetést! Hát remélem nekem ez nem lesz így. Én még csak a 7.hétben vagyok, két hét múlva kontroll. Remélem, hogy nem nő tovább. Nekem amúgy márciusban volt laparoszkópos műtétem a ciszták miatt. Akkor is volt már egy hasonló méretű. Most azt mondtàk ne foglalkozzak vele, csak a babával. Talan amiatt van a barna váladékozás. De nem árt. Szedem a progeszteront mellé. Na majd alakul, hogy mi lesz. Azért remélem, hogy a babával minden rendben alakult a műtét után?!

Köszönöm a kedvességed! :)

12. Gnéssz (válaszként erre: 9. - Nívea)
2014. máj. 20. 17:24

Szia Nívea!


Nekem is volt terhesség alatt petefészekcisztám. Sajnos 12 héten belül nem vették észre, 20 hetes terhesen meg már nem tudták laparral csinálni, így köldöktől lefelé vágtak. Férfi tenyérnyi nagyságú volt.

Kívánom, hogy te ne járj így!

Boldog babavárást kívánok!

11. Monyec83 (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2014. máj. 20. 11:44

Szia, sziasztok!

Laparra elég nagy cisztákat is ki tudnak szedni, leszívják előtte. Nekem 7 cm-es volt és simán, laparral távolították el. Már nyomát sem látom. Nekem 3 nap volt, de utána egy hetet még otthon voltam.

Szóval fel a fejjel és mihamarabbi jobbulást!

10. Liza64
2014. máj. 20. 10:22

Engem ciszta miatt akartak műteni, de lapar után azonnal vágtak, egyben volt vakbélműtét és kivették az egyik petefészkemet is. Elég nagy vágás volt, de 1 hét után hazaengedtek, utána maradtam otthon pár hétig. Nekem nem volt fájdalmas, kivéve persze az ébredés utáni állapot, de ott azonnal kaptam a vénás fájdalomcsillapítót.amint lehetett, felkeltem és sétáltam sokat a folyóson, ez is gyorsítja a gyógyulást.

Ezután 1 petefészekkel még terhes is lettem évek múlva (pedig akkor a doki azt mondta, hogy elzáródott a másik is)


Remélem, nálad egyszerűbb lesz, de ha mégsem, akkor se aggódj.

9. Nívea (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2014. máj. 20. 10:00

Jesszus! :O A tiéd az tényleg hatalmas. Szerintem amúgy ezt megoldják laparral. És ha nem lesz semmi komplikáció, vérzés, stb... akkor nem vágnak fel. Az egyik szobatársamnak is ekkora cisztája volt, őt sem kellett vágni. Viszont neki nagyon nagy fájdalmai voltak műtét után. Meg is ijedtem tőle, de nekem nem volt olyan vészes, mint vártam. Gondolom kinek milyen az ingerküszöbe.

Én most kismama lettem laparoszkópia után :) Nálam is most találtak még egy cisztát a bal petefészkemben. 31X23mm nagyságú. Remélem, hogy felszívódik.

Okoz fájdalmat, panaszt is nálad? Vagy csak véletlenül derült ki, hogy ott van?

2014. máj. 20. 09:52
majdnem 8 cm-es a cysta. mondták,hogy megpróbálják lapar-al, de szerintem,amilyen "szerencsés" vagyok, vágni fognak.
2014. máj. 20. 09:39
ja, laparnál (igaz, az epeműtét volt) mindenkit hazaküldtek másnap. engem csak azért hagytak 2 éjszakát, mert volt egy kis komplikáció...
6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. máj. 20. 09:38
császár után is max 1 hét, de van, ahol csak 4-5 nap... szóval gondolom cisztánál sincs máshogy, max ennyi.
2014. máj. 20. 09:36
Nekem 2 éjszaka volt, gondolom neked is laparoszkópiás műtét lesz. Otthon sem kell olyan sokáig maradni, műtéthez egy hétre van varratszedés, addig pihenj mindenképpen.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. máj. 20. 09:29

Eset függő szerintem,attól függ ki kell-e venni az egész petefészket, vagy csak a cisztát távolítják el. Lehet még aznap hazamehetsz, ha hasi műtét, akkor kb. 3 nap.

De tényleg . csak találgatni lehet. Betegség, orvos, és műszerezettség függő.


Gyors gyógyulást!

2014. máj. 20. 09:03
Nekem bár policisztáim voltak, 3 napig kellett bent lennem. Azt mondta akkor az orvos, hogy kompikáció esetén vágnak, olyankor még 3-4 napig kell bent lenni. Ha nincs vágás után komplikáció, szövődmény, akkor tovább nem kell bent maradni. Mekkora cisztád van?
2014. máj. 20. 09:01
Ha hasi műtéted lesz az egy hét kb, nekem legalábbis annyi volt plusz utána minimum 4 hét otthon
2014. máj. 20. 08:52
Ha laparoszkópiával,akkor 3-4 napról tudok,de valószínű, hogy engem vágnak, mert akkora a cysta. Úgy mennyi ideig kell bent lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook