Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Patkányharapással orvoshoz kell fordulni? fórum

Patkányharapással orvoshoz kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. drnéni (válaszként erre: 29. - Anita.81)
2009. jún. 10. 15:16
Akkor szuper, nem kell izgulni.
31. caravell (válaszként erre: 27. - Anita.81)
2009. jún. 10. 11:21
Írtam privit
2009. jún. 9. 18:30
naná. jó kis tetanusz vagy veszettség, esetleg más
2009. jún. 9. 18:24
Tetanusz elleni oltást az utazása előtt kapott (1 hónapja)
28. drnéni (válaszként erre: 27. - Anita.81)
2009. jún. 9. 14:08
Ha finoman akarok fogalmazni, azt mondhatom: ez rendkívül furcsa. A háziorvos köteles lett volna tetanuszt adni, nem a veszettség itt a fő probléma. A magyar patkányoknál szerencsére olyan ritka. hogy patkányharapás miatti veszettség már rég nem fordult elő. De minden nappal csökken az esélye, hogy fertőzés alakuljon ki.
27. anita.81 (válaszként erre: 22. - Caravell)
2009. jún. 9. 09:19
Köszönöm szépen a segítséget, el sem hiszed mi történt. Nagy nehezen rávettem a páromat, hogy menjen el a dokijához, és kérdezze meg, mit tegyen. Elment, a doki pedig azt mondta, amit te, ill. itt mások is, hogy a területileg illetékes ANTSZ-hez kell menni. Oké, oda is elment, és ott azt mondták, hogy orvosi, vagy állatorvosi szakvéleményt kell vinni róla, hogy az a patkány veszett volt. De mivel nincs meg az állat, így senki nem ír róla szakvéleményt... Az ANTSZ-es nő ezután visszairányított a háziorvoshoz. A háziorvos erre széttárta a karját és annyit mondott, hogy akkor várunk... Tehát most várunk. És reménykedünk.
26. caravell (válaszként erre: 25. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 19:01
Nagyon köszönöm és várom :)
25. Ágica2188 (válaszként erre: 24. - Caravell)
2009. jún. 4. 18:25
Hogy őszinte legyek, nem tudom pontosan mi volt a betegség neve! De, otthol majd megnézem a záróját, és megírom. Azért nem járhatott suliba mert a patkány fertőzött volt ezzel a betegséggel de azt nem lehetett tudni hogy tesóm fertőz-e! Ezért elővigyázatosságból nem járhatott suliba, ezt jártak ki ellenőrizni az ANTSZ-től! Többször vettek töle vért az egy év alatt, mert a lappangási idő alatt (ez az 1év) bármikor lehettek volna tünetei. Szerencsére nem lettek!
24. caravell (válaszként erre: 23. - Ágica2188)
2009. jún. 4. 18:18

Ez a sulitól való eltiltás érthetetlen számomra, én is az ÁNTSZ-nél dolgozom és nem szoktunk közösségből ilyesmiért kitiltani senkit... Mondjuk pl. ha valakinek salmonellás fertőzöttsége van és már nem beteg, de ürítő, a székletében ott van a baktérium, akkor nem dolgozhat bizonyos helyeken pl. büfében, ő kap munkaköri eltiltást határozattal, és csak akkor kap róla feloldó végzést, ha negatív a széklete. De miért tiltanak el valakit patkányharapás miatt? Nekem ilyen esetem még nem volt. Milyen fertőzése volt a patkánynak, lehet tudni? Szakmai kíváncsiság, írhatod privátban is,ha nem akarod ide.

A szurisorozat a veszettség ellen van, az 5 oltásból áll.

23. Ágica2188 (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 17:56
Orvoshoz de gyorsan!! Már eltelt 4 nap, az sok idő. Az öcsémet úgy 3éve harapta meg egy ilyen kis dög. Azonnal orvoshoz vittük, ahol tetanuszt kapott, vért vettek tőle a patkányt pedig el kellet vinni Budapestre, azt is megvizsgálták mert olyan betegséget is terjeszthetnek ami gyerekekre 10% felnőttekre 5% ban halálos! A tetanus mellet tesómnak el kellet kezdeni felszedni egy szurikúrát, ami ez ellen védi. Valamint egy évig fenn volt tartva neki egy ágy egy gyerekfertőző osztályon Debrecenben, mivel ha a patkány megfertőzi, 1év is eltelhet mire tünetei lesznek. Ez alatt az egy év alatt többször meglátogatta az ANTSZ, a közegészségügyi hivatal, mivel nem mehetett suliba, sőt még hogy ő nem még én és a másik öcsém is csak szülői felelősséggel járhattunk suliba és egyéb közösségekbe. Ezzel nem akarlak megrémíteni, itt egy 10 éves gyerekről volt szó, nem egy felnőtt emberről és a patkány is fertőzött volt, de mindenképp javaslom hogy orvoshoz menjen.
2009. jún. 4. 15:26

A kérdés többtényezős:

1.: Tetanus: egyfajta baktérium által okozott sebfertőzés, ha kapott ellene oltást egy hónapja, akkor védett (gyerekkorban még véd a folyamatos korhoz kötött oltás a Di-Per-Te (Diftéria=torokgyík, Pertussis= szamárköhögés és Tetanusz)


DE::::

2.: a patkány terjesztője lehet a VESZETTSÉG VÍRUSÁNAK!!!!! (Lyssa) ezért kell elmenni a lakóhely szerinti illetékes ÁNTSZ-hez. Mivel (gondolom) nincs meg az állat, hogy hatósági állatorvos megviszgálja és szakvéleményt adjon róla, hogy fertőzött-e, ezért veszettség elleni oltást fognak felajánlani. Ez pénzbe nem kerül, és ezesetben ajánlom, ez nem egy lakásban tarott öleb, hanem egy patkány, ami minden szemetet, dögöt stb. megjár-megrág!!!


Tünetet ne várjatok, amíg el nem jut az agyba, és nem kötődik a megfelelő receptorokhoz, addig teljesen tünetmentes (a seb gyulladásos stb. tüneteit egyéb kórokozók okozhatják) de ha már kötődött az agyban, akkor már leválaszthatatlan, gyógyíthatatlan, halálos...


Szerintem nem játék.


Ha kérdésed van, írj privit, járványügyis vagyok és ezen a szakterületen is dolgozom.

21. anita
2009. jún. 4. 15:10
Azért sokan nincsenek tisztába a tetanus fogalmával. Nem tetanus injekciót adnak, hanem tetanusz elleni oltást. Ugyanis a tetanusz egy baktérium, amit nem hiszem, hogy a dokik ingyen osztogatnak... :)
2009. jún. 4. 15:08
Sürgössen.
19. anita.81 (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2009. jún. 4. 14:48
Köszönöm a megnyugtató választ. Tetanuszt 1 hónapja kapott, ezért is olyan nyugott... A seb begyógyult már, a patkány külföldön harapta meg. Nem csatornapatkány volt, hanem egy elhanyagolt házban találkozott a családját féltő anyaállattal.
2009. jún. 4. 14:44

Rokonomnak fiatal korában a kantár csatja sértette fel az ujját, ott is kötelező a tetanusz, nem gyógyult meg neki teljesen...

Pedig a ló is tiszta állat és a kantár se a lócitromban volt tárolva...

2009. jún. 4. 14:38
Ha kedvtelésből tartott patkény volt, akkor is immunizálni kell tetanusz toxoiddal. Egyébként meg vagyok lepve, a patkányok nagyon szelídek. Én jóban vagyok velük.
2009. jún. 4. 14:35

Vannak még egyéb finomságok a neten, csak beütöttem a google-ba, hogy patkányharapás.


Az egér tiszta állat (nem tudom, ez mennyire köztudott), de a patkány nem. És ha az egér is okozhat fertőzést, a patkány még inkább.

15. drnéni (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:35
Menjen el a háziorvoshoz, patkányharapás esetén kötelező a tetanusz oltás! De idegeskedni egyeltalán nem kell, enyhe lázas betegségnél súlyosabb kórformák Mo-n nagyon ritkák, fenőttnél különösen nincs ok aggodalomra. A lappangási idő akár 10 nap is lehet, tehát még nincs túl a "veszélyen".
2009. jún. 4. 14:34

Ajánlom a férjed figyelmébe:


"Közismert, hogy a patkányok az ember (különösen a védtelen csecse-mők és a 12 éven aluli gyermekek) végtagjait gyakran megharapják.

A harapás alkalmával a sebbe különféle, a patkány nyálmirigyében élő kórokozók (Spirillum minus, Streptobacillus moniliformis) kerülhetnek, amelyek kb. 10 napos lappangási idő után (a sebzés begyógyulását kö-vetően) az influenzához hasonló lázas megbetegedést idézhetnek elő. Mivel a sebzésen keresztül a tetanusz kórokozója (Clostridium tetani) is a szervezetbe kerülhet, ezért patkányharapás esetén minden esetben orvoshoz kell fordulni."

13. winny
2009. jún. 4. 14:33

Kérlek!

Mebjetek orvoshoz.Ez nagyon nagy veszélyt rejt magában.

12. jsanett (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:32

Engem egyszer egy idegen kiscica harapott meg. Tetanuszt kaptam azonnal es aztan az ANTSZ-hez is el kellett mennem bejelenteni a dolgot. "Karanten"-ba helyeztek a macskat, megfigyelesre. Viszont patkany esteben ezt nem lehet megtenni, mert nincs nallatok az allat (gondolom). Viszont 1 tetanusz a minimum.

Egyszer hallottam egy lanyrol, akit eger harapott meg es nagyon komoly betegseget kapott el tole, de azt sajnos nem tudom megmondani hogy mit. Egy patkany a szemetben leledzik naphosszat is akar, ott meg tenyesznek a bacik dogivel!!!

AZONNALI ORVOSI KIVIZSGALAST JAVASLOK!

11. 673567bc24 (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:28
Tudod mennyi betegséget hordoz egy patkány?!Nem hogy egy harapás,de akár az ürüléke,is!Napokban olvastam,hogy patkány ürülékkel szennyezett üdítős doboz okozott halált egy fiatal srácnál!
10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:28

hobbiállat-patkány vagy csatornapatkány?


egyébként irgalmatlan nagy ostobaság volt a férjed részéről, hogy nem ment azonnal orvoshoz!

9. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:27
Mi az, hogy nem akar orvoshoz menni? Beszéld rá. Ha nagyon nem megy, mesél el neki, hogy egy ismerősöd is pont így járt, nem voltak tünetei, aztán a mentő vitte el. Valamit találj ki, hogy elmenjen!
8. ipi (válaszként erre: 6. - Ipi)
2009. jún. 4. 14:27
bocs nemcsak fertőtlenítésre, hanem fertőzésre is gondoltam
2009. jún. 4. 14:27
Doki!!! Olyan fertőzéseket terjeszthet a patkány, amikről tudni sem jó. Jobb megelőzni a bajt.
6. ipi
2009. jún. 4. 14:26

Azonnali tetanusz! Nekem is volt egy csoporttársam, akit megharapott egy patkány, aki az utcán eg ybokorból rontott neki. Tetanusz a minimum!!!

Bár nem tudom azon kívűl van-e ellenszer a lehetséges fertőtlenítésre?

Betadin helyileg, de belsőleg???

2009. jún. 4. 14:25
Irány a doki!
2009. jún. 4. 14:25

Szia!

Szerintem sürgősen doki, akármilyen állat harapta meg, nem ártana tetanusz injekció.

3. 673567bc24 (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2009. jún. 4. 14:24
Ez nem is kérdés!Úristen!Szaladjatok,Most!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook