Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pasik válasza érdekel! Hogy éltek meg egy szakítást? fórum

Pasik válasza érdekel! Hogy éltek meg egy szakítást? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 23. 10:51

Nem mindegy, mikor es hogyan tortenik az a bizonyos szakitas. Valaki azt irta, a nok sokkal hamarabb tul vannak rajta. Nagyon igaz.


Kulonosen jol megfigyelheto ez akkor, ha minden "erzesuk" pusztan hihetetlen szineszi tehetseguk velejaroja volt es nem teged szerettek, hanem azt a szimbolumot, amelynek hittek a tarsadalomban betoltott statuszod alapjan.


Amint ez szertefoszlott, elillannak a nagy erzesek es fogadkozasok is, a "szep remenyek".


Ahogyan azt mar leirtam velem nagyon csunyan elbant egy no, vagy legalabbis hitte, hogy elbant. Eskuvo elott nyomoztatott utanam, majd miutan a statuszom nem volt megfelelo, sms-ben es telefonon szakitott, egy het mulva pedig mar massal koltozott ossze.


Fajt, de legalabb nekem volt gerincem e

meg is maradt. Tartottam magam es elmult, de ha ragondolok, a mai napig okolbe szorul a kezem...

25. 4244093cd0 (válaszként erre: 10. - 94653891a5)
2013. jan. 23. 09:55
Ez klassz elmélkedés volt a kapcsolatokról.:))
24. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 23. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 23. 09:43
A bizonytalanság a legrosszabb.
23. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 21. - Pakung)
2013. jan. 23. 09:42
Nem azt mondom hogy feltétlen békülni kell. Csak megbeszélni.
22. pakung
2013. jan. 22. 22:12
naa valaki
21. pakung (válaszként erre: 20. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 22. 22:02
mindig én akartam békülni és most nem fogok , amugy meg letiltott ,indenhonnan. csak azert gondolom hogy neki is faj mert 2 napja irta hogy remélei mar nem vagyok és megnyugodtam már
20. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 19. - Pakung)
2013. jan. 22. 21:43
Az akár így, akár úgy, de mindenképpen jó lenne.
19. pakung
2013. jan. 22. 21:40
olyan jo lenne ha valaki azt irná hogy , hagyd abüszkeséged a fenébe és hivd fel és beszéljétek meg ... azonnal hallgatnék rá :D
18. pakung (válaszként erre: 17. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 22. 21:35
BIZTOS EZ . MOST KEDVEM LENNE AZT HINNI HOGY TÉVEDSZ. DE NÉZD EL NEKEM NAPOK ÓTA BORRÓL MOGYORÓROL ÉS NUTELLÁRÓL ÉLEK. ÉS MIVEL A LAKOTARSAIM MINDENÜTT OTT VANNAK IGY CSAK MUNAK UTAN A BUSZON TUODK SÍRNI. DZSL NRM VSGXOK BRDZÁMÍTHATÓ :p
17. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 15. - Pakung)
2013. jan. 22. 20:32
Ez vagy MÉG nem alakult ki, vagy MÁR lecsengett.
16. pakung
2013. jan. 22. 20:29
ja bocsi nem parom hanem exem
15. pakung
2013. jan. 22. 20:29
küföldön vagyok karacsonyra hazautaztam , a paromnak karacsonykor és szilveszter előtt van a kegtöbb munkaj. persze jött minden este hozzám vagy én hozzá , de 12-18 óra munka után ő hulla fáradt voil és csak nyűg voltam neki. ekor olyan volt mintha kialdt volna a tűz , a szileszter utani utolsó 4 nap , ujra szerelmesek lettünk. és még egy hete ily olyan gyönyörű szerelmes üzenetet írt. tudom csak egy sms . da ha én nem keresem és nem is kell szoktunk sms csak ugy feltör belőle akkor csak szeretett még. most nem beszélünk 3 napja. 2 napja írt smst hogy reméli jobban vagyok. de sem s*kypon sem facebo*okon nem vett fel ujra . én nem irtam valasz smst
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. jan. 22. 19:09
A szakítás előtt amikor a kapcsolat már meggyengül,megromlik megismerkedek másik csajjal ezáltal a véget érő,és a kezdődő időszakban van egy átfedés a kettő között, ezért kizárt hogy megviseljen egy szakítás! Neked is ezt a megoldást javaslom "tarts több vasat a tűzben",és akkor soha nem kell szakítanod.Ha házasságban élsz akkor is figyelj oda hogy egy válás esetén azonnal találd meg azt akinek korábban is szimpatikus voltál.Mindíg barátsággal szakíts,mert a jóbarátokra szükséged lehet ha nincs más.Tanulj meg az élet szimpadán kiváló színész lenni,akkor nem érzel csalódást ,mert azt mondod magadnak hogy játék volt az egész!!!
2013. jan. 22. 15:04
Azért nem mindegy mikor van a szakítás! Amikor már tücsköt bogarat állapot áll fent az is más mint ha barátsággal történik!
12. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 11. - M-agika)
2013. jan. 21. 19:45
Ez csak azért van mert így sajnáltaják magukat, hogy jöjjön végre valaki aki megvígasztalja őket. :)
2013. jan. 21. 17:16

Én nem vagyok pasi, de elnézve a férfi ismerőseimet, nekem az a tapasztalatom, hogy ők nehezebben élnek meg egy szakítást. Vagy lehet csak a környezetemben vannak ilyen férfiak, de úgy látom, hogy az első 1-2 hét, hónap viszonylag elmegy, és csak később kezdenek el befordulni. A volt barátom az előttem lévő bnőjénél ugyanilyen volt. Az első 2 hónapban rosszul volt, aztán egyre rosszabbul, még rosszabbul, és több mint fél év után teljes depresszió.

De mondom, sok mindenkinél észrevettem ezt.

A nők (kivétel én :D) szerintem hamarabb túlvannak egy szakításon.


Viszont sokat számít az is, milyen is az a szakítás, volt-e harmadik személy a képben, stb stb..

2013. jan. 21. 15:22

„Van úgy, hogy nem kell valakinek meghalnia ahhoz,


hogy ne legyen többé része az életünknek.” J. R. Ward



Repedések a szív falán


Ha valami elkezdődik, annak véget is kell érnie. Szól a mondás. Könnyen beszél, aki még nem volt szerelmes. A párkapcsolathoz, éppen úgy, ahogy a szakításhoz, két fél szükséges. Minden kapcsolat más-más időszakban ér el az úgynevezett „repedéses” korszakba, amikor a végzetes, vissza nem fordítható időszak elkezdődik. Haldoklás ez, a szív lassú szakadása. A a körülmények változása eltávolíthatja egymástól a szerető feleket, és ahogy a szakadék egyre nő, a kellemetlenség és a fájdalom elviselhetetlenné válik. Ilyenkor úgy tűnik, megváltás a kapcsolat halála, a szakítás.



A szakítás vélt és valós okaira olykor nem derül fény, és a felsorolt kórokat és vádpontokat külön enciklopédiába gyűjthetnénk. Három variáció létezik: én szakítok, ő szakít, közösen teszünk pontot a végére. Bárhogy is alakuljon, az elválás nem tartozik a kellemes élmények közé. Egyénenként változik, hogy valaki megérett-e rá, hogy elfogadja a szakítást és túllépjen a kapcsolaton vagy nem. A szerelmi-gyász időszaka néhány naptól akár hónapokon át is eltarthat. Mire elfogadjuk, nincs már a másik. Reggel egyedül, vagy más mellett ébredünk. A megszokott tevékenységek és élmények a múlt részei. Napról-napra homályosabban emlékszünk az egykor örömforrásként szolgáló apró mozdulatokra, ölelésekre és szavakra. Szokatlanul furcsán hangzik az új-szerelem szájából a „Kedvesem” és olykor elkalandozik elménk a régi-boldog időkbe, még akkor is, ha a jelen ezer jóval kecsegtet.



„A holnap holtnak lát,

A szívem ellopták,

Csak testem él tovább, még egy perc,

Mégsem ordít vád,

Csak könnyem ér hozzád,

Csak egy perc talán, hogy végleg elfelejts.”


NOX együttes



A szerelmi gyász fázisaiban először kétségbeesünk. Nem értjük, miért alakult így, miért nem lehet a mese vége boldog és miért nem ő lett az Igazi. El sem hisszük, hogy ez az egész velünk történik. Újra és újra lejátsszuk elménkben a boldog és boldogtalan pillanatokat, választ keresve. Sokan a szomorúság és a veszteség érzése miatt úgy gondolják, tombolásba kezdenek. Bulikat bulikra halmoznak és megpróbálják elvonni a figyelmüket a fájdalomról, mely az élet természetes része. Nem bűn, ha fáj, és sokszor érdemesebb várni, mint új áldozatot keresni. A gyásznak, a veszteségnek épp úgy, miként egy seb beforrásának meg kell adni az időt.



A szakítás és az új kapcsolat között tiltakozhatunk „nem akarok semmilyen új kapcsolatot”, szenvedhetünk „én tehetek róla”, „nem vagyok elég jó egy kapcsolatra”, a világot hibáztathatjuk: „ma már nem lehet normális kapcsolatban élni a távolság és az igények miatt; nincsenek is normális pasik/nők!”. Előbb vagy utóbb mégis mindannyian túléljük valahogy az életveszélyes sebeket, bár a horzsolásokat örökké magunkkal hordjuk.



Az EX-szelleme


Nem létezik olyan ember, akinek időről-időre, de legalább egyszer ne jutna eszébe a volt szerelme. Az „Ex” olyan szellem, akinek a kapcsolat halála után is bejárást engedünk az életünkbe. A friss gyász folyamán ott van mindenhol: a reggeli kávéban, egy ismerős illatban, tipikus szó-járásban. Ahogy az idő gyógyítja a sebeinket, egyre ritkábban jelenik meg, míg végül úgy tűnik, az idő lapjai alá temetve már nincs is ránk hatással. Mígnem a metrón össze nem futunk vele. Csak a gyógyulás és a jelen a megmondója, hogy felszakad-e bennünk a seb, hogy meglátva a kapcsolat sírtábláját zokogni kezdünk-e, vagy sóhajtva felismerjük a mondás lényegét: „Ne sírj, amiért vége. Örülj, hogy megtörtént.” Az ilyen szellemjáráskor, jól jön, ha emlékezünk Popper Péter szavaira:



„Szakítás után már ne újíts fel régi kapcsolatokat, ne szervezz még egy búcsúlefekvést, újrakezdést, és ne alakíts ki "se veled-se nélküled" jellegű kapcsolatokat. Az élet teremt olyan helyzeteket, amikor választani kell. Ne menekülj el a döntés, a választás felelőssége elől.”



Ha valami elkezdődik, annak véget is kell érnie. Ez az élet rendje. Kapcsolatok születnek és halnak meg. S fájjon bármennyire az elmúlás, amit magunkért tehetünk, hogy előre nézünk, tanulunk a múltból és esélyt adunk magunknak a boldogságra. Valahol máshol, valamikor máskor, valaki mással.

9. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. jan. 21. 15:18
Én viszonylag könnyen túllépek rajta.
2013. jan. 21. 14:56

Nem vagyok pasi:)de a cikk jó...


[link]

7. 54840f0fce (válaszként erre: 6. - Matyikam)
2013. jan. 21. 14:53
Milyen egyszerű ezt mondani, és persze tudja az ember fia-lánya, hogy ez a megoldás, de az érzelmeket racionális érvekkel meggyőzni azért sokkal nehezebb feladat...
6. matyikam (válaszként erre: 2. - Pinky82)
2013. jan. 21. 14:51
Nem érdemes senkiért szenvedni, kár az időt pocsékolni erre.Járj el szórakozni NE SÍRASD A MÚLTAT.
2013. jan. 21. 14:50
Ennyi szenvedés után,nem csodálom,hogy marhára le...d a helyesírás szabályait...
2013. jan. 21. 14:48
Biztosan másképp éljük meg , mint Ti, de bizonyára az is mérvadó, hogy hogyan is történt az a szakítás.
3. Pinky82 (válaszként erre: 2. - Pinky82)
2013. jan. 21. 14:42
Ja, most látom pasik válaszát várod..... arra én is kíváncsi lennék :)
2013. jan. 21. 14:32

Velem fél éve szakított a kedvesem.....hát azota is padlon vagyok.

Hiányzik, szenvedek, fáj :((((((

Nem látom a kiutat

2013. jan. 21. 14:21
sok szakitast megeltem mar , teptek ki a szivem , es dobtak ehes farkasok ele. es a fajdalom nagy reszeben az is benne volt hogy o biztos mar reg tul van rajtam es en annyits em erek neki hogy eszebejussak. es ennek sem ellenkezoje sem igaza nem bozonyosodott eb soha, hat kerdem en: egy csajnak meg egy hete azt mondtad hogy szereted, meg boldog voltal ha lattad, de megis sok vezsekedes miatt veg kellett hogy legyen HOGY ELITEK MEG ?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook