Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek fórum

Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
66. 778dc2edcd (válaszként erre: 64. - Mandulacska2)
2010. júl. 14. 17:54
próbáld meg vele megértetni hogy most kevés a pénzetek, de esélyetek van családra, tíz év múlva meg lehet pénzetek lesz, de sokkal nehezebb lesz teherbe esned, sokkal nagyobb a veszélye annak hogy esetleg a kicsinek vagy neked bajod lesz!értesd meg vele hogy lehet mire anyagilag ott tartanátok, már nem biztos hogy olyan könnyen sikerülne.
65. mandulacska2 (válaszként erre: 62. - A14deb9047)
2010. júl. 14. 17:51
De persze. Nekünk van is otthonuk, csak sajnos az egész hitelre. így temérdek a törlesztőrészlet. Csak egy 1,5-es panellakás, nem extra, de így is sok. Nem beszélve a rezsiről.
64. mandulacska2 (válaszként erre: 63. - 778dc2edcd)
2010. júl. 14. 17:49
szia. most is épp ez volt a téma nálunk. Neki egyértelműen a pénz az ok. Mindig azt hajtogatja, hogy ő "haladni akar előre", és hogy nem akar folyton szűkölködni. Ki akar? Én se akarok szegénységben élni, de sajnos sokkal előbbre úgyse leszünk. Arról nem én tehetek, hogy a munkáltatók nem hajlandók állandóra alkalmazni szinte senkit. Kismillióan vannak állástalanul. Ezen én jelenleg nem tudok változtatni. Évtizedekig meg nem fogok várni.
63. 778dc2edcd (válaszként erre: 59. - Mandulacska2)
2010. júl. 14. 17:11

szerintem kevés az olyan férfi aki úgy van vele hogy nosza hajrá gyerünk!

szerintem általában a nőben érik meg előbb a gyermek gondolata!

tapasztalatom az hogy a férfiak félnek a felelősségtő vagy hogy csalódást okoznak majd!

erőltetni viszont nem szabad mert abból jó sosem sül ki!én megpróbálnék vele beszélni hogy az anyagiakon kívül még mi a véleménye a gyerekvállalásról és még milyen félelmei vannak!lehet kiderül nem csak az a fránya pénz az ok!lehet tudsz majd a lelkére beszélni!

2010. júl. 14. 17:11
Két ember nem azért köti össze az életét, hogy otthonuk és gyermekük legyen? A házasság célja a a gyermek, hiszen az az ember legnagyobb feladata, hogy az életet adják tovább.
2010. júl. 14. 17:10

Nálunk fordítva van a helyzet: én parázok, hogy miből tartjuk el, mire fel vállaljunk gyereket.

31 leszek, ráadásul nekem is van eü-i problémám (Syncumaros vagyok - vérhígító).

PÁrom már nagyon szeretne babát, tul.képp én is, de félek, mint állat.

Ha rámjön, hogy ÉN szeretnék babát, akkor meg azért parázok, hogy mi van, ha mégsem sikerül, blablabla...

Bocs, ha össze-vissza írok, remélem azért valamennyire érthető voltam. :)

60. szanád (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2010. júl. 14. 17:04

Szia

Tavaly volt egy számítás hogy mire a gyerek elvégzi az egyetemet-főiskolát..addigra kb 20 millió megy rá...

59. mandulacska2 (válaszként erre: 56. - 778dc2edcd)
2010. júl. 14. 16:59
Én már jó ideje feszegetem a témát, de mindig csak veszekedésbe torkollik, mert ő azt mondja, most nem tudjuk bevállalni. Én megértem az aggodalmát, de én nem szeretnék 41 évesen szülni.
58. Szilvamama (válaszként erre: 57. - Mandulacska2)
2010. júl. 14. 16:59
Ezt a részt én sem értettem :( A táppénz az táppénz, nem?
57. mandulacska2 (válaszként erre: 49. - Sajert)
2010. júl. 14. 16:58
Mit értesz az alatt, hogyha valaki veszélyeztetett terhes, akkor csak 50%-t kap? Miért ez a megkülönböztetés? Én erről még nem hallottam. Pont az, akinek szüksége lenne rá, az nem kap?
56. 778dc2edcd (válaszként erre: 53. - Mandulacska2)
2010. júl. 14. 16:53
ha szeretne akkor lehet hogy csak 1 kis bíztatás kell neki mert lehet fél belevágni:-)
55. psycheee (válaszként erre: 48. - Tündér74)
2010. júl. 14. 16:51
Ezzel tökéletesen egyetértek. Én ugyanígy élek és gondolkodom erről, mint te.
54. mandulacska2 (válaszként erre: 52. - 778dc2edcd)
2010. júl. 14. 16:40
Nem hiszem, hogy kifogás lenne. Mindig azt mondja, ő is akar gyereket, de a hitel miatt, meg hogy nekem nincs teljes munkaidős állásom, csak megbízási szerződéses, ezért nem akar. De én se akarok tovább várni. Legkésőbb jövőre akarok nekiállni.
53. mandulacska2 (válaszként erre: 51. - 778dc2edcd)
2010. júl. 14. 16:39
ezzel én is egyetértek. csak párom hajthatatlan. Nélküle meg nem vállalhatok gyereket.
52. 778dc2edcd (válaszként erre: 51. - 778dc2edcd)
2010. júl. 14. 16:38

egy férfit szerintem nem lehet meggyőzni, hogy most jó!

ne sértődj meg de nem lehet hogy ez egy kifogás a férjed részéről?

51. 778dc2edcd (válaszként erre: 50. - Mandulacska2)
2010. júl. 14. 16:37

tökéletes időpont nincs!

valami mindig van ami nincs rendben!

ha az ember arra vár hogy minden tökéletes legyen akkor sosem szül gyereket!

50. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2010. júl. 14. 16:30

Szia.


Detto ugyanez a problémám. Én 31 éves leszek idén. A férjem akar gyereket, de ő is állandóan azzal érvel, hogy nincs meg az anyagi helyzetünk, hogy most vállaljunk. Ráadásul akárcsak neked, nekem is van egészségügyi problémám (genetikai), tehát maximálisan megértelek. Sokan azt tanácsolják, hogy nincs mire várni, hiszen megoldódik a helyzet. Csak hát a férfiakkal iszonyat nehéz ezt megértetni. Nem?

49. sajert
2010. júl. 14. 15:27

Tartalék nélkül - véleményem szerint - nem szabad belevágni a gyerekbe.


Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor már rögtön csak 50%-og kapsz (ha a bruttó béred 200eFt, akkor 100eFt), a szülés után meg a 70%-át fél évig 140eFt, utána meg két éves koráig kb. 100e-t. Két éves kora után meg - ha életbe lép a törvény - akkor 26eFt-ot, három éves koráig. A családi 12.200Ft/hó.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogyha most 150eFt-os fizudból nem tudsz tartalékot képezni, akkor tuti, hogy a gyereknél minden hónapban mínuszba leszel. Eleve kevesebbet kapsz, többet költesz...


Ha tápszeres a gyerek, az havi minimum 10-12eFt/hó, pelusra ugyanennyit számolhatsz. A gyógyszerek iszonyú drágák. Egy banális fosós vírusnál egy pár hónapja 10eFt-ot hagytam a gyógyszertárban! És a felét oda se adtam neki, mert nem tudtam a gigáján letuszkolni...


A "kezdéshez" megveendő dolgok, egyszeri kiadások, azokkal tudsz kalkulálni, ha rákeresel a neten.

48. tündér74 (válaszként erre: 41. - Vámpír)
2010. júl. 14. 15:16

Mi közös kasszán vagyunk a férjemmel az elejétől fogva, de ez nálunk sosem volt kérdés.

Szerintem a közös számla egy kapcsolatban mintegy bizalmi alapként működik, azt jelenti, hogy pároddal hosszú távra, akár egy egész életre tervezel.

Lehet, hogy én vagyok maradi, de nekem ez a külön kasszás dolog nagyon furcsa. Olyan, mintha a párok külön élnék az életüket, nem bíznak és nem is fognak bízni egymásban.

47. tündér74 (válaszként erre: 40. - Vámpír)
2010. júl. 14. 14:55
Persze, a te döntésed, de a körülmények soha nem lesznek pont ideálisak.
2010. júl. 14. 14:35
Mi közös kasszán vagyunk a párommal,még eddig nem volt gond belőle, általában együtt járunk vásárolni is. Nekünk is van két gyerkőc, de a párom még sosem mondott ilyet, hogy sokba kerülnek. Szerintem a család, a gyerekek a legnagyobb kincs a világon, és nem szabad azt nézni, hogy mennyibe kerül. Aki így áll a dolgokhoz, nem szülőtípus, de az kutyát se tartson, az is sokba kerül...
2010. júl. 14. 14:18

kár lenne azt hazudni hogy egy gyerek felnevelése nem kerül sokba, de ha ma Magyarországon senki nem vállalna gyereket akinek kevés a pénze, akkor nem igazán lennének gyermekek:-)

szerintem nem sok mindenkinek rózsás ma az anyagi helyzete, de mégis szül:-)a lényeget amit egy gyermeknek adhatsz pedig úgysem pénzben mérik:-)

44. 778dc2edcd (válaszként erre: 41. - Vámpír)
2010. júl. 14. 14:15

szia!

szerintem a közös és a külön kassza sem a legjobb!meg kell találni a középutat!

teljesen külön nem lehet ha együtt éltek,de ha összefolyik teljesen az sem jó!Ez csak az én véleményem:-)

nálunk úgy van hogy mindenki betesz a közösbe fifty-fifty arányban de hagyunk magunknak egy keveset, amit magunkra költhetünk és a másik nem szólhat bele!

Így van közös kassza, meg külön kassza is és mindenki boldog:-)

43. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Vámpír)
2010. júl. 14. 14:10

Szia

Pelenka sok fogy az biztos...

Bébiétel.Ha tudsz minél tovább szoptatni, akkor arra az első időben nem kell költeni.Utána is érdemes inkább magad csinálni, mert a boltikat ha megszokja nem fogod tudni megetetni vele a házit.Legalábbis nehezebb lesz.

Baba bútor...az elején elég neki a kiságy, de utána se kell agyon bútorozni a szobáját, a lényeg hogy legyen helye játszani.

Sterilizálót, mellszívót vehetsz használtan is.Nem használják olyan sokáig hogy tönkre menne;)

A babakocsi nem olcsó, de abból is kilehet fogni olcsón jókat.

2 millió?!Szerintem nem

42. Szilvamama (válaszként erre: 41. - Vámpír)
2010. júl. 14. 14:04

Mi igazából nem vagyunk közös kasszán, de külön sem. A férjemnem van egy fő és egy mellékállása, amit a főállásban keres megkapom, a többi marad neki. Én adom fel a csekkeket, fizetem a gyerek kajáját a bölcsiben, veszem a háztartási dolgokat fizetek a saját autóm után mindent. Ő rendezi a saját autója után a dolgokat, és a mobilszámláját. Ha hónap végén megszorulok, kéret egy 10-est vagy 20-ast, és a nagyobb kiadásokat is ő finanszírozza.


Az első kérdésedre: igen, egy gyerek sok pénzbe kerül, amíg kicsi, és persze amikor nagyobb is. Ha ketten nem jöttök ki a jövedelmetekből, azért tényleg érdemes elgondolkodni, hogy havi szinten 15-30 ezret (igényektől függ) tudsz-e kiszorítani egy gyerekre. Meg első körben én olyan 150 ezret (minimum, ez is igényfüggő) számolnék a kezdőcsomag beszerzésére. Nekünk van egy 3,5 éves lányunk éppen a múlt hónapba került 15 ezer forintba egy sima betegség. Szóval nem egyszerű, de nagyszerű a gyerekvállalás!

2010. júl. 14. 13:53
A másik kérdésem az lenne hozzátok, hogy mindenki közös kasszán van a barátjával, férjével? És ha igen, ez hogy alakult ki?
2010. júl. 14. 13:52
Köszönöm a hozzászólásokat. Mindenkinek más a véleménye, ez nem baj. Csak szerettem volna tisztában lenni, körülbelül mire is lehet számítani. Mivel nincs megtakarított pénzem. Én szeretek megtervezni mindent, és nem csak a nagy világba szülni.
39. Vámpír (válaszként erre: 37. - Solmyr)
2010. júl. 14. 13:50
Gratulálok nektek
38. Vámpír (válaszként erre: 35. - Agis)
2010. júl. 14. 13:49

Szia,

Nem merült fel 4 év alatt, csak ebben az éveben.

37. solmyr (válaszként erre: 35. - Agis)
2010. júl. 14. 13:19

Szerintem igazad van.

A legjobb barátnőm volt így. Nagyon szerelmesek voltak a párjával, esküvőt terveztek, de a pasi nem akart gyereket, barátnőm nem tudta meggyőzni.

Így szakítottak, barátnőm padlón volt.De telt az idő, találkozott egy másik fiúval, összeházasodtak, és van egy tündéri kislányuk.


Nálunk egyébként a párom akarta jobban a gyereket, látva, hogy a baráti körben már mindenhol 2 vagy 3 gyerkőc van.

Ő most 33 én 29 a fiúnk 2 éves. :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook