Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek fórum

Párom nem akar gyereket mert Drága! Önbizalmat kérek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
126. MV.Lora
2010. júl. 22. 16:47

Szerintem aki a gyerekvállalást anyagi szempont alapján nézi (főleg az elsőt!) annak nem is lesz

:((

125. af1fde488c (válaszként erre: 124. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 16:43

Igen, én kompromisszumokat hozok.


Csak ha azt érzem, hogy húzóckodik a komoly dolgok bevállalásától, és csak beszél róla, akkor ...


...úgy kell kikényszeríteni belőle a dolgokat, ez meg így cseppet sem romantikus. Fél mindentől, és valahogy nem akar bevállalni engem.


Hiába vettünk gyűrűt, mintha el akarna szaladni. Amikor meg beszélünk róla, nem őszinte.


Adok még időt neki, de nem sokat. Nekem férfi kell, aki akar engem. Jobb ezt házasság előtt tisztázni.


De legalább nem vagyok egyedül a problémámmal:)

124. mandulacska2 (válaszként erre: 123. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 15:41
meg persze ha szereted, akkor se megy ez ilyen könnyen. Mi már lassan 8 éve vagyunk együtt. ezután eldobni egy kapcsolatot?
123. af1fde488c (válaszként erre: 122. - Agis)
2010. júl. 22. 15:40
Igen, ez az elhagyom továbblépek ahogy egyre idősebb leszel, egyre nehezebb. Főleg ha benne van egy kapcsolatban sok éved. Persze igazad van.
122. agis (válaszként erre: 121. - Mandulacska2)
2010. júl. 22. 14:30

Ezért írtam, hogy még mindig meggondolhatja magát, de ha 3 év a célkitűzés és még egy fél évet "ráhúz" az még nem a világ vége.


Nehéz kérdés, mindenesetre.


Magamból kiindulva, ha nem jutnék dűlőre a gyerekkérdést illetően, ésa pasim elzárkózna az egésztől, ÉN elhagynám. Akkor is, ha a férjem. Még a római katolikus egyház is "megbocsátja" a válást, és újra engedélyezi a templomi esküvőt, ha a házasság azért ment tökre, mert a házastárs nem akart gyermeket.

121. mandulacska2 (válaszként erre: 120. - Agis)
2010. júl. 22. 14:21
És mi van, ha akkor is tologatja?
120. agis
2010. júl. 22. 14:07

Ha olyan lennék, mint a többiek- de nem vagyok, persze- azt mondanám, hogy várd ki, amíg magától nem akarja. A pasikra a környezet jobban hat, mint az egyszem 'asszonyka'. Én rohadt türelmetlen vagyok, én nem tudnék várni. Ezért kérdezek meg mindent előre, és ha tudom mit mond, és mit akar (na jó, benne van a pakliban, hogy még mindig meggondolhatja magát) és azt mikor akarja, túl nagy meglepetés nem érhet.


Előre ki kell tűzni körülbelüli időpontokat.

119. mandulacska2 (válaszként erre: 118. - Agis)
2010. júl. 22. 13:53
Ezzel én is egyetértek. Páromnak hiába célozgatok olyanra, amiről már előző nap vagy akár a nap folyamán is beszéltünk, csak nem esik le neki a tantusz.
118. agis
2010. júl. 22. 13:51
A pasik -nagy általában- nem értenek a célzásból.
117. af1fde488c (válaszként erre: 115. - Vámpír)
2010. júl. 22. 12:30
Csak célozzál rá, hátha észbe kap.
116. Vámpír (válaszként erre: 113. - Iren345)
2010. júl. 22. 10:55
Szoktuk nézni a gyereknevelésről sorozatot. végignézi és ennyi. Tegnap találkoztunk a zöldségesnél egy ari babával és mosolygott neki, meg integetett, de sajátot szerintem nem akarna.
115. Vámpír (válaszként erre: 112. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 10:54
Ó köszönöm a biztatást. Igen elgondolkodom és odaállok és megkérdezem. Csak sosincs jó pillanat.
114. mandulacska2 (válaszként erre: 113. - Iren345)
2010. júl. 21. 16:47
Nem hiszem, hogy az ilyen férfiakat a gyerekes programok meghatnék. Az én párom is rettentő anyagias. Ők szerintem mindent a pénz felől néznek, meg hogy az ő igényeik ki legyenek elégítve. Én is saját tapasztalatról beszélek. Férjem mindent néz, hogy szőnyeget kellene cserélni, lapozni az előszoba-konyhában, szekrényt a fürdőbe, Balatonra lemenni, xboxot venni, de a gyerek még a részéről várhat. Én ezt nem értem.
113. iren345 (válaszként erre: 99. - Vámpír)
2010. júl. 21. 16:16
én elvinném gyerekes programokra a párom. játszótérre,v.elsétálni mellette,üzletközpontokban lévő játszóprogramokat véletlenül2megnézni,tv-ben csaláról szóló játékfilmeket kinézni,stb. mindenesetre direktben ne nagyon forszírozd,mert azzal kevesebb eredményt érsz el! próbáld meg elérni,hogy te nem beszélsz róla,ő akarni fogja!sok sikert!
112. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2010. júl. 21. 16:14

Érdekes.


Én nem vagyok kismama, csak hasonló korú/helyzetű.


Innentől csak az lesz a probléma, hogy sosem fogod tudni később, hogy a párod tényleg akarta-e a gyermeketeket.


Megnéztem, basszus, milyen csinos vagy ugrania kellene kettőt örömében, hogy Tőle akarsz gyereket.


Én keresnék valami jó állást(ügyvédi irodában asszisztens pl), nyitva tartanám a szemem, és csak akkor szülnék, ha ő hozná fel, mert ebből így szétválás is lehet, ha ráerőlteted.


Másik: Miért nem kérte még meg a kezed? Legyél kicsit aggilisebb kislány, mert kihasználnak!


Manapság a férfiak nagytöbbsége balfék, és számító. Nincs már a nagy szerelem, és önfeláldozás. Magad kell menedzselned az életed.


Aki egy igazi férfit talált, azt pedig szívből írígylem :)

2010. júl. 21. 16:08
talán nem ártana sarokba szorítanod a kérdéssel, mondván te sem leszel fiatalabb.mondja meg konkrétan akar-e tőled gyereket, ne vesztegessétek egymás idejét, főleg a sajátod. a pénz nagyon rossz kifogás arra hogy miért nem akar valaki gyereket, főleg ha nyaralásra telne neki, gyerekre meg nem? ez furcsa
2010. júl. 21. 15:56

Nos nem nagyon költök magamra így nem mondhatom, hogy drága vagyok. Csak kajára hitel, rezsire költünk. Másra nem.

Ebben az évben nem megyünk nyaralni, bár sztem neki van félretett pénze és nem vinne csak úgy :-(

Próbálkozom gyereknevelésről beszélni, és elárultam neki, hogy ide felraktam egy topikot és hogy beszélgetek veletek, de semmit nem mondott rá.

Lehet tényleg nem ő a választottam? :-O

109. Vámpír (válaszként erre: 106. - FairyJ)
2010. júl. 21. 15:52
Hú az nagyon jó. Majd szorítok :-)
2010. júl. 21. 14:16
A "drága" szót nem szeretem hallani, ha egy gyerekről van szó. Mi sem vagyunk olcsók!!! (kaja, ruha, utazás, szórakozás)
107. Szilvamama (válaszként erre: 99. - Vámpír)
2010. júl. 21. 14:10
Ez nem poén szintű dolog? Mert én ezt nem venném komoly beszélgetésnek ... Nekünk egy 3,5 éves lányunk van, megbeszéltük, hogy többet nem szeretnénk, de nekem egyre inkább az az érzésem, hogy a férjem hajlana a dologra, mert egyre több párnak születik körülöttünk a 2. baba. Pláne, hogy nagy részük fiú!
106. FairyJ (válaszként erre: 105. - Vámpír)
2010. júl. 21. 13:58

Én figyelek,de mivel hasonló cipőben járok, mint te, tanácsot adni nem tudok:(

Most hétvégén nekem is volt egy beszélgetésem párommal, talán hamarosan belekezdünk a gyerektervezés gyakorlati részébe.

2010. júl. 21. 13:53
Nagyon eltüntetek. Vagy már kifogytunk?
2010. júl. 18. 06:39
Nem tudom még mi lesz, de így igaz ha csak egy fizetés lesz az 120e Ft. Ebből mind a hármunkat eltartani nehéz lesz. Én másodállásban műkörmözök, pedikűrözök ezzel is gyűjteni szeretnék.
103. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2010. júl. 17. 20:37
Ha a párod szülei is így gondolkodtak volna... :-S
102. 778dc2edcd (válaszként erre: 87. - Szilvamama)
2010. júl. 17. 20:27
mennyire igazad van!
101. punka
2010. júl. 17. 19:56
Nem csak az a gond, hogy "drága", hanem a bevételkieséssel is kell számolni. Nálunk én keresek többet, így szóba sem jöhet egyelőre semmi ilyesmi.
100. tündér74 (válaszként erre: 99. - Vámpír)
2010. júl. 17. 19:20
... hát elég érdekes válaszadás. Egyébként bővebben is szoktatok egymással beszélgetni?
2010. júl. 17. 13:10

Sajnos elég nehéz ezekről a dolgokról beszélni. Én mindig a lényegre török, lehet ez a gond.

Kérdés volt pár hete:

Szivem mikor szeretnél gyereket?

válasz:

Ma már nem.

Hm. Szóval nem tudom mit csináljak :-(

98. Vámpír (válaszként erre: 88. - Mandulacska2)
2010. júl. 17. 13:05
Ezzel csak azt akartam utalni, hogy nem erre megy el a pénz.
2010. júl. 17. 12:52

Szerintem is a gyerekvállalás az élet része.

E nélkül üres,egyhangú.

Nem gondolom,h a párod a szó szoros értelmében értette a ,,drágát".Ugy gondolta a MOSTANI helyzet talán nem a legmegfelelőbb a gyerekvállalásra.És ebben én is egyetértek vele.

Minden drága.Ha ruhát vagy kocsit veszel,butorokat vagy talán sok felesleges haszontalan dolgot.Tehát azért nem vállalni gyereket mert drága,ha tényleg ezt igy komolyan gondolta én biztosan nem is akarnék neki gyereket szülni.Akkor a párod egy önző ember.Ezt azért én letisztáznám vele.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook