Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4631. f3000dc5ef (válaszként erre: 4628. - Derya)
2011. nov. 23. 14:06

Mert Szendi ezt mondta :D De tényleg! Csak már nem emlékszem a pontos indokokra. És a felszíni víz azért nem egyenlő a csapvízzel....te meg nem vagy vízforraló..benned nem rakódik le a vízkő :D

Én meg iszom a csapvízet...és majd egyszer a tisztított csapvizet.


Az ásványvizeket meg cserélgetni kellene, mert ha csak egyfajtát iszol az gáz lesz előbb-utóbb. De tényleg utána fogok nézni, hacsak kisördög fel nem okosít itt minket két perc alatt :)

4630. Adrenalin0625 (válaszként erre: 4621. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 23. 13:40
Littledevil70 érdekelne a véleményed a csapvíz vs. ásványvíz témában, mert úgy látom te járatos vagy ilyesmi témában. Ha kérhetem kifejtenéd álláspontodat?
4629. Derya (válaszként erre: 4621. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 23. 10:40
milyen az a működésképtelen hormon?
4628. Derya (válaszként erre: 4618. - F3000dc5ef)
2011. nov. 23. 10:36

miért jobb a felszíni víz?

a csapvíz tele van hormonokkal meg mindenféle káros anyagokkal, plusz vízkővel. A vízforralóm 1 hét alatt tiszta vízkő. :-(

én az ásványvízre szavazok. :-)

4627. f3000dc5ef (válaszként erre: 4625. - Lillus-M)
2011. nov. 23. 10:35

Hú gyereknél elég brutál nehéz lehet az átállás.

Látom a barátnőmön is---állandóan a konyhában van, hogy a gyerkőcök tudjanak enni.....

Valamelyik nap elolvastam egy ilyen gluténmentes akárminek a dobozán,hogy mik vannak benne....na mondom köszönöm szépen.....



Az új szakácskönyv tök jó! Sokkal jobban tetszik mint az első :)

4626. f3000dc5ef (válaszként erre: 4623. - Lillus-M)
2011. nov. 23. 10:33
Nálunk finom a víz :) De komolyan :D Én még az ízét is szeretem :)) és nem is reagál így semmire :) Biztos lenne jobb alternatíva, de egyenlőre ez van.
4625. Lillus-M (válaszként erre: 4620. - Globus)
2011. nov. 23. 09:23

Lehetni lehet, csak éppen nem paleo.

Én is készítek a gyereknek gluténmentes, de nem paleo dolgokat, nehéz egy gyereket aki előtte hagyományos módon táplálkozott, még ha van némi hajlandóság is benne az együttműködésre,átállítani a paleora. Pedig az enyémnek nagyon kellene. Az csak nem olyan, mint amit megszokott, és akkor jön, hogy nem eszi, nem kell....

Én szép apránként lépegetek vele. Amire nincs alternatíva, akkor az elmarad, de nyilván fenekestől nem tudom egyik napról a másikra felfordítani az életét, így egyelőre használom a gluténmentes termékeket is, de próbálom minimálisra szorítani az ilyen cuccokat.

4624. Lillus-M (válaszként erre: 4619. - F1fee9d062)
2011. nov. 23. 09:09
Megmutatod nekem milyen fajtát használsz, ha itt a fórumon nem lehet akkor priviben. Kérlek szépen....
4623. Lillus-M (válaszként erre: 4618. - F3000dc5ef)
2011. nov. 23. 09:08
Nálunk a csapvíz ihatatlan. Életem első brutális élménye, mikor faluról beköltöztem városba. Házi málnaszörpbe beletöltöttem a vizet a csapból. Na abban olyan reakció játszódott le, hogy azt tanítani lehetne. A végén a szörp valami csapadék formájában az alján trutymósodott. Időnként még a tea vagy (míg ittam) a kávé ízét is képes elrontani.
4622. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4606. - Tarek evi)
2011. nov. 22. 23:33

Azzal a műszerrel baj nincs, az annyit mér amennyi. Csúsztatás ott van, hogy teljes antioxidáns értéket következtetnek a mért értékből, holott csak a béta karotének jelenlétét mutatja ki.


"aki nagyon sok zoldseget, gyumolcsot eszik, hust minimalisat fogyaszt"


Zöldésgek hasznosulnak a leggyengébben. Főleg nyersen. Gyümölcsökben nincsenek antinutriensek, meg a húsban sem. Tehát ha sok gyümit és húst enne, akkor több tápanyaghoz jutna. Húsokkal és a zöldségekkel pedig az a baj, hogy agyonhőkezeljük. Nyersen húst enni finnyásak vagyunk, zöldségekből meg a cellulóz miatt alig hasznosul valami. Ha mindezt figyelembe vesszük, akkor eljutunk Denise Minger féle paleóhoz. [link]

4621. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4619. - F1fee9d062)
2011. nov. 22. 23:07

Klórral más baj is van. Jód helyett képes a klór, bróm kötődni a pajzsmirigy receptoraihoz, így működésképtelen hormonokat képezni.


[link]

4620. globus (válaszként erre: 4619. - F1fee9d062)
2011. nov. 22. 22:34
Gyereknek gluténmentes pudingporral lehet sütni piskótát? Vagy egyéb okból sem ajánlott?
4619. f1fee9d062 (válaszként erre: 4616. - Adrenalin0625)
2011. nov. 22. 22:19

Legyen... Óriási a különbség...

Tudok egy nagyon korrekt beszerzési forrást, tényleg elérhető az ára. Tökéletesen működik nálam négy-öt éve.


A klóros csapvíz öli a bélflórát is. Az ásványvíz meg a cipekedés miatt volt nekem rossz, illetve akkor még mindig csapvízből főztem. Tiszta vízzel más még a leves is! Tényleg!

4618. f3000dc5ef (válaszként erre: 4616. - Adrenalin0625)
2011. nov. 22. 21:33
Elméletileg csapvíz, mert jobb a felszíni víz...de arra már nem emlékszem, hogy miért :) Én ezt is azt is fogyasztom. Tisztítom nekem sincs...nem futja rá...pedig tervben van.
4617. f3000dc5ef (válaszként erre: 4612. - Lillus-M)
2011. nov. 22. 21:31

Jelentem elkészült...kissé odaégett amíg írtam a bejegyzést :D de jó lett! A kókusztejízét egyáltalán nem lehetett érezni! Viszont a tökmagliszt szerintem sok lett, és annak az ízét viszont igen, de finom volt :D Virslit (állításuk szerint glutén-laktóz-szója és még kitudja mimentes--gyors volt, nem sűrűn de igen eszek virslit)csináltam gyorsan hozzá, jó kis paprikás hagymás libazsíron :) szóval degeszre ettem magam.



ÉÉÉs megjöttek az új könyvek!!! A szakácskönyvet már el is kezdtem olvasni!!! Nagyon jók a receptek, és nagyon jók a leírások, már az első könyvhöz képest is vannak ám változások! Tetszik! És igen dedikálva jött ahogy kértem :D

2011. nov. 22. 21:23
Ha már paleo akkor csapvíz vagy ásványvíz? Nincs víztisztítóm.
4615. boogie50 (válaszként erre: 4610. - Andzsin)
2011. nov. 22. 19:58

Mustármagra gondolsz? Ha a párolás közben a zöldség mellé szórom akkor nagyon károsodik?

Vagy a jobb minőségű mustár-szószoknak van értelmük?

4614. boogie50 (válaszként erre: 4613. - Boogie50)
2011. nov. 22. 19:55

*Mármint nem mintha M.o. nem lenne ellepve supermarketekkel, csupán megfigyeléseim szerint könnyebben elérhető egy vidéki nagymama aki főállásban zöldség szponzor :D


Mustárt is beszerzek! :D Régen rettentően rá voltam kattanva aztán elkanászodtam és cézár szósz felé orientálódtam (tudom, tudom...). Ideje visszatérni :D

4613. boogie50 (válaszként erre: 4601. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 22. 19:43

Ma vettem magnéziumot (B6-tal kiegészítve) és D vitamint (szerencsére olyat ami tartalmaz D3-at :)).

Ezek a videók mindig olyan elszomorítóak. Valamiért a mátrix I-re emlékeztet... Arra a jelenetre amikor Neo kiszabadul a burából és látja, hogyan nyernek a gépek emberi testből energiát... Olyan érzés, mintha haladnánk afelé..

Olyan kis naiv voltam, gondoltam ahogy közeledem a természetes(ebb) táplálkozás felé, minden a testemmel kapcsolatos aggodalmaim javulni fognak. Egy bizonyos szintig igaz, viszont jóval-jóval törékenyebb a rendszer, mint gondoltam... (tekintve, hogy már a salátától sem várhat az ember sok jót)

Otthon még jó kis Mama-féle vidéki földes zöldségeket majszolhatja az ember.. itt már (szó szerint) egy porszem sincs rajta.

Az egyik supermarket előtt szoktak árulni külön bódékban zöldségárusok, majd megérdeklődöm, hogy honnan szerzik az árut (nem is értem idáig miért nem tettem..)

4612. Lillus-M (válaszként erre: 4611. - F3000dc5ef)
2011. nov. 22. 19:26
A kókusztejtől nem lesz kókusz íze?
2011. nov. 22. 16:25

Tökfőzeléket csinálok...most fő, majd kókusztejjel és tökmagliszttel kívánom besűríteni....na majd mindjárt kiderül milyen lesz :D


Kezdek rákattani erre a répaturmixra én is....a héten fogok csinálni :D

4610. Andzsin
2011. nov. 22. 11:52

Boogie50!

A mustárban is sok magnézium, vas, foszfor és kálcium van, szerintem azt is érdemes beiktatni, mert ezek mind hasznosak a csontképzéshez.

4609. tarek evi (válaszként erre: 4607. - Bozsi61)
2011. nov. 22. 09:43

a 4439. hozzaszolasban talalod

szerintem finom

4608. macskanyó (válaszként erre: 4607. - Bozsi61)
2011. nov. 22. 09:38
Pont az előbb írta le, a 4607-ben, olivaolajjal szokta, ha jól tudom. De lehet lenolaj is, ha szereted.
4607. bozsi61
2011. nov. 22. 09:13

Sziasztok!

Keresem a kisordog-ös répaturmixot,de nem találom.

Tudna valaki segíteni.

Köszi

4606. tarek evi (válaszként erre: 4602. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 22. 08:44
van egy baratnom, aki nagyon sok zoldseget, gyumolcsot eszik, hust minimalisat fogyaszt, rendszeresen sportol.bemertek ot is, a nagynenit is, es a neni ertekei sokkal jobbak lettek, pedig o dohanyzik, nyugati az etrendje,nem sportol semmit. a baratnom elhulve hallgatta , hogy miket kell szedjen, hogy o is a jo ertekeket tudja produkalni. tessek, ilyen a muszer
4605. tarek evi
2011. nov. 22. 08:23

en is osszedaraboltam a repat, es igy turmixoltam le a tobbivel egyutt, de en a citrom hejat is benne hagytam.Hurghadan elek, es itt a limonadet is ugy keszitik, hogy a citromot hejaval egyutt mixelik.erezni a citromhej olajos zamatat.aztam leszurik. mi nagyon szeretjuk. a sok beta karotin es a napozas egyutt szep barna , egeszseges borszint ad.

a kerdesem: mindet megiszod egyszerre, vagy a hutoben tarolva tobbszor rajarsz?

4604. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4603. - THM-01)
2011. nov. 22. 06:06

Én egy velem egyidős muzeális értékű turmixgépet használok. Bizony még jóanyám készítette nekem a bébipapit vele. Szépen elvolt évtizedkig a szekrény tetején. Igaz, a késeit megköszörültem borotvaélesre, de a többi része a régi. Szóval olyan gép, hogy már tisztelebből magázni kellene.


Maroknyi répát 2-3 cm es karikákra szoktam beletenni, majd fél narancsot, a citromot pedig félbevágba (hogy kiszedhessem a magjait). Felöntöm vízzel (kb. 1 liter), beleöntöm az olajokat, majd míg a répa darabos, addig 1-es fokozatban pörgetem. Utána jön a 3-as (2-es nem működik). Addig szoktam mixelni, míg nem lesz kézlangyostól melegebb a folyadék. Nem szándékozom megfőzni az enzimeket benne. Az eredmény inkább juice szerű lötty, nem darabos.

4603. THM-01
2011. nov. 22. 05:42

Nem megy a fejembe ez a leturmixolt répa dolog....technikailag.

Van turmixgépem, de félek beletenni a nyers sárgarépát (még a végén leégetem....)

Gondolom, ha vékonyra felszelem, akkor nem lesz gond? A gyümölcscentrifugával is az a bajom, hogy mire áterőszakolom rajta a répát, alig marad iható leve, míg a másik tartályban túl sok a pocsékba ment anyag. + a mosogatása...

4602. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4585. - Tarek evi)
2011. nov. 22. 04:18
Elvileg a nyers répából a tápanyagok 1%-a szívódik fel. (adat Szendi G. blogjáról.) Mióta így áztatom a leturmixolt répa rostjait gyümölcsökkel összekeverve, azóta már többen szóvá tették, hogy sárgább a bőröm. Mint mikor a csirkéket kukoricával etetik. Szóval azárt hasznosul az rendesen. Kíváncsiságból megnézetném egy Nuskin scannerrel, az béta karotén szintet mér. MLM cégek szokták ilyennel etetni az emberfiát, majd megmutatva, hogy ők a saját (méregdrága) táplálékkiegészítőjükkel milyen értéket produkálnak. Kíváncsiságból összehasonlítanám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook