Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód január 3-tól fórum

Paleolit életmód január 3-tól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
110. Rebeka2011 (válaszként erre: 105. - 24acda3957)
2011. jan. 21. 09:31

Most látom, hogy Spancika vagy "álnéven". Örülök, hogy megint itt vagy! Én nem voltam regisztrálva a Hoxán régebben, csak egy barátnőm gépén olvasgattam a naplókat, és a tiédet nagyon szerettem.


Sajnálom, hogy most titkos. Ha jelentkezem, akkor megengeded, hogy olvassam?

109. 24acda3957 (válaszként erre: 107. - Járminé Ritus)
2011. jan. 20. 22:23
Ha nekem szántad, hogy nem kell egyik napról a másikra mindent betartani, sajnos én a végletek embere vagyok. Ha csak fokozatosan állok át, akkor azt érzem, hogy jogom van még mást is csipegetnem.Ha viszont rátérek a fő csapásvonalra, és csak az lebeg a szemem előtt, hogy zöldség, gyümölcs, hús,magok, akkor minden olyan egyszerű. Nincs elcsábulás.Így 1-2 nap alatt hozzászokik a szervezet, és nem is kíván mást.Aki nem ismeri ezt az életmódot, azt mondja, de én nem tudok lemondani a kenyérről, rizsről, sütiről, paradicsomról......pedig nem tudják, hogy milyen változatosan lehet főzni és étkezni a paleóval. Soha nem szabad feladni, hiszen nem csak szépek, de egészségesek is leszünk tőle.
108. eca6326a40 (válaszként erre: 105. - 24acda3957)
2011. jan. 20. 19:43

Szia Spancika! szeretettel, és örömmel fogadlak újból a Hoxán!

Nagyon hiányoztál,nekünk paleosoknak!

puszi

2011. jan. 20. 19:02

sziasztok!

Jó hogy visszatértél a paleora legalább látjuk,hogy mégis ez a helyes út.

Szendi nem azt írja ,hogy mindent fanatikusan betarts, hanem lassan szoktasd át magad a különböző dolgokra.Én nem érzem ,hogy annyira bűnöznék a zabbal, zabkorpával.

Egyébként nekem a paleos sütik bejönnek és finomak.

A sósakkal pedig igazán minden húst meg lehet enni.

Mindenkinek jó paleozást:))))

106. beus78 (válaszként erre: 105. - 24acda3957)
2011. jan. 20. 18:16

szia! Üdv a körünkben, örülünk Neked! :-)

A lényeg, hogy újra rájöttél mi a helyes út... úgyhogy hajrá és kitartás! :-)))

2011. jan. 20. 18:12
Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Igaz, én nem most kezdem a paleót, hanem újra visszatérek rá. Két hónapot bűnöztem, de szeremcsére észbe kaptam.Szendi hírlevelet kaptam, beleolvastam, és rádöbbentem, milyen butaságot csináltam, hogy letértem a jól bevált útról. Már újra édességfüggő voltam. Nem hiszitek el, 1 napos paleós étrenddel le tudtam állni, már nem csábítanak az édességek a hűtőben, és nem nyalakszom a Nutellás üvegben.Újra lelkiismeretfurdalás nélkül ehetek.Egyébként 30 kg-mal vagyok kevesebb, mint három éve.Szerintem csak paleóval lehet megtartani a leadott súlyt.Második napon vagyok túl az újrakezdés óta.
2011. jan. 20. 15:47
Nem tudom, a Hold tényleg befolyásolja-e a fogyást - de most fogyó Hold van!!!! :-))))
2011. jan. 20. 15:45
A másik paleo fórumon HViki feltett egy paleo brownie receptet, most épp azt sütöm majd, mert a páromnak szülinapja van. Talán ez elmulasztja a csokitorta utáni vágyakozást...
2011. jan. 20. 15:26

Én is jól érzem magam, ezen a héten rengeteget dolgoztam, és nagyon élvezem, energikus vagyok, nem sóhajtozok annyit. Ma annyit csináltam, hogy az előbb, amikor egy hatalmas melót elvégeztem, azt hittem, már legalább öt óra van, és meglepődtem, hogy még világos van. :)))))


Nem mondom, hogy nem tudnék megenni egy csokitortát, de inkább csak türelmesen várom a vacsorát, ami ma valami sós lesz, talán rántotta.

2011. jan. 20. 14:22

Én pont most konstatáltam a naplómban, hogy évek óta most ettem először olyankor, amikor a gyomrom is jelezte korgással, hogy enni kell. Eddig mindig ráettem az előzőre.


Én sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, boldogabb vagyok, mint 2 héttel ezelőtt. lehet, hogy a szénhidrát keserített meg? Innen ered a ne kapd fel a cukrot?

2011. jan. 20. 13:26
Sziasztok! Jól vagytok? Nem visel meg benneteket az időjárás változás? Nekem olyan fejfájásom van, hogy megbuggyanok - és eszeveszetten kívánok valami brutális szénhidrátot. Mondjuk egy csokitortát...
99. gilmore*girls (válaszként erre: 96. - Eca6326a40)
2011. jan. 20. 10:26
Nagyon szép vagy, és nagyon kitartó.
98. Rebeka2011 (válaszként erre: 96. - Eca6326a40)
2011. jan. 19. 21:47

A mák tényleg nagyon hasznos, csak sajnos nagyon sok szénhidrát van benne :-(((


Köszi, hogy olvashatom a naplódat, nagyon tanulságos. Gratulálok a fogyásodhoz és az akaraterődhöz!

97. beus78 (válaszként erre: 96. - Eca6326a40)
2011. jan. 19. 21:03
Dehogy kell napi szinten fogyasztani, még csak az kéne!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 19. 20:46

Paleóban fontos a mák fogyasztása! mivel hogy tejtermékek fogyasztása tilos!

Mák nagy mennyiségű kalciumot tartalmaz.

Ezért is szükséges a paleos mákos muffínok fogyasztása!

Napi szinten kellene fogyasztani!

Sajnos nem annyira finomak a paleos sütik,hogy gyakran fogyasztjuk.

95. Rebeka2011 (válaszként erre: 87. - Eca6326a40)
2011. jan. 19. 17:02
Én is szívesen olvasnám! Jelentkezem én is, ha nem bánod.
94. gilmore*girls (válaszként erre: 93. - Beus78)
2011. jan. 19. 15:41
Én is teljesen így gondolom!:-)
93. beus78 (válaszként erre: 92. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 13:39

Ha valaki napi szinten fogyasztja ezeket akkor az minden csak nem Paleo-életmód! :-)

Ez is mint oly sok minden, agyban dől el...

Nekem hormonális problémáim vannak és hiszek abban, hogy paleoval helyrejönnek a dolgok, így eszembe sem jut a sütemény meg társai... Ha meg egy nap mégis nagyon kívánni fogom akkor sütök pl. paleos muffint, de hogy napi szinten erre vágyjak, na olyan már tuti nem lesz :-)))

92. gilmore*girls (válaszként erre: 91. - Beus78)
2011. jan. 19. 13:35
Én inkább azon filózok, hogy ha valaki napi rendszerességgel fogyasztja a "ritkán megengedett paleos süti, tészta, tej, kenyér helyettesítőket vagy a sajtot",az igazából burkolt kibúvókat keres az ajánlott paleo táplálkozás alól. Itt arra gondolok, hogy ha minden nap fogyasztok zabot (liszt, pehely...) tartalmazó dolgot, az pont a paleo be nem tartása szerintem. A zab tiltott, nagyon szorult helyzetbe megengedett. na...most akkor mondhatom, hogy minden nap szorult helyzetben vagyok és azért eszem a kenyeret maffint (zabot tartalmazót) napi rendszerességgel, no meg a sajtot...De akkor az nem paleo...
91. beus78 (válaszként erre: 89. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 12:43

Szendi Gábor azt írja, hogy minimális mennyiséggel úgymond kompromisszumként lehet, ha nagyon muszáj és nem tudod máshogy elfogyasztani az adott ételt, italt... Pl. Ő is tejjel issza a kávéját a mai napig...De ugye ne arról szóljon, hogy csinálsz egy nagy adag tejbegrízt mondjuk amibe ugye jó sok tej kell, mert ez már nem minimális mennyiség :-) De ami a kávéba kell napi szinten, az simán belefér és nem gond...

Hidd el később egyre ritkábban fogod kívánni a tejes-lisztes cuccokat, csak az elején tűnik drasztikusnak, hogy jajj mi lesz velem ezek nélkül?

Ha meg kívánni fogod, akkor elő kell venni a paleós sütis recepteket:-)))


Úgyhogy nem kell kétségbe esni, akaraterő és kitartás kérdése "csupán"! Hajrá Csajok, ügyesek vagyunk-leszünk! :-)))

90. d82f1e2683 (válaszként erre: 89. - Gilmore*girls)
2011. jan. 19. 10:03
Érdekes, amit írsz. Kíváncsi vagyok arra, hogy mit írnak azok, akik régóta csinálják! Ugyanolyan mennyiségben fogyasztod ezeket valóban?
2011. jan. 19. 09:43

Figyusztok! Lenne egy kérdésem! Én úgy értelmeztem Szendi szavait, hogy a liszként (zabból rizsből és egyébből készült őrlemény) vagy tejként használt dolgok (kemény!sajt, zabtej,kókusztej) csak ritkán, végszükség esetén, nagyon kis mennyiségben engedhetők meg.

ha az ember ugyanúgy ezeket fogyasztja nap mint nap ugyanolyan mennyiségben, mint régen a búzából készült dolgokat vagy a tehéntejből, akkor mennyire sikerül átállni a paleolit táplálkozásra? ha az ember most is azt nézi mit ehet kenyérként, tejként, sütiként...vagy ez csak az átmenethez kell napi rendszerességgel?

Én szénhidrátfüggő vagyok...

88. d82f1e2683 (válaszként erre: 87. - Eca6326a40)
2011. jan. 19. 08:22
Én szívesen olvasnám, jelentkeztem. :)
2011. jan. 18. 22:47

Sziasztok,lányok!

Kérditek,hogy milyen egészségí problémáim voltak?

A válaszom, 101kg volt a súlyom. jelenlegi 79kg.

Nagyon magas volt a vérnyomásom,...jelenleg,lehet mondani,hogy alacsony.

Pajzsmirigy alulműködésem van jelenleg is,...de a paleo és a gyógyszer hatására, jók a hormon erdményeim !


Bejegyeztem a titkos naplómba, hogy táplálkoztam a paleoval.

Szivessen megosztom veletek !

Elnézést,a helyes írási hibákért!

Én nem vagyok magyar származású!

Jó éjszakát mindenkinek!

2011. jan. 18. 21:49
Jó éjszakát! Megyek aludni, mert holnap korán kell kelni. Jó fogyást mindenkinek! Állítólag alvás közben fogyunk... :-)))
85. Rebeka2011 (válaszként erre: 76. - Carpediem*)
2011. jan. 18. 21:46
Az mindegy. A paleo nem enged gabonát, akármilyen kiőrlésű :-((((
84. Rebeka2011 (válaszként erre: 77. - Járminé Ritus)
2011. jan. 18. 21:45
Gratula a fogyásodhoz! Igyekszünk követni! :-)))
83. Rebeka2011 (válaszként erre: 81. - D82f1e2683)
2011. jan. 18. 21:44
Próbáld ki, hogy sűrített paradicsomot (üvegeset) öntesz a rakott kelre (amit persze rizs nélkül csinálsz). Stahl Jucinál olvastam ezt a trükköt. Az eredmény nagyon fincsi. Reszelhetsz rá sajtot, Szendi Gábor azt engedi.
82. Rebeka2011 (válaszként erre: 81. - D82f1e2683)
2011. jan. 18. 21:41
Olyan "fagyit" csináltam egyszer, ami paleo tulajdonképpen: fagyasztott banánt turmixoltam össze bármilyen gyümölcsökkel. Legfinomabb a banán-eper-narancslé együttes. Csak annyi frissen facsart narancslét kell önteni hozzá, hogy turmixolható legyen.
2011. jan. 18. 19:47
Egy gondolat. Én nagyon oda vagyok a tejtermékekért, legyen az joghurt, túró, tejföl. Mivel a kókusztej várakozásaim elennére nem olyan intenzív kókusz ízű, és nem is édes, szerintetek egy tojással összekeverve simán önthető a rakott kel tetejére, ugye? Rizs persze bojkottálva! :) Illetve egy kis mirelit gyümölccsel finom fagyi készíthető a kókusztej segítségével. Ugye? :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook