Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód január 3-tól fórum

Paleolit életmód január 3-tól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
50. d82f1e2683 (válaszként erre: 49. - Gilmore*girls)
2011. jan. 18. 10:28
Erre én is kíváncsi lennék, mert karácsony előtt vásároltam be egy csomó gabonapelyhet, zabpehely, árpapehely, rozspehely, sőt van a kamrámban hántolt árpa, gersli, őrölt búzacsíra és köles is. Az egészséges életmódra gondolva vásároltam ezeket, és meg fogom enni mindet, olyan nincs, hogy többezer forintnyi cuccot a kukába vágjak. Újabbakat nem vásárolok már, az fix, de még a könyvben sem tartok a felénél sem, biztos én vagyok a butuska, de elég nehezen haladok. Tervem az, hogy március végétől már teljesen paleon étkezzek.
2011. jan. 18. 10:09
Zabtejszín? Árpa tiltott, nem?
48. gilmore*girls (válaszként erre: 43. - Beus78)
2011. jan. 18. 10:08
A gabonákkal kapcsolatban. Milyen liszt a megengedett? A zab az tiltott, nem? Melyik gabona vagy mag az, aminek a lisztje fogyasztható? lenmag?
47. gilmore*girls (válaszként erre: 41. - D82f1e2683)
2011. jan. 18. 10:07
remélem...úgy, minta acigielhagyás: mindent vagy semmit :-)
46. d82f1e2683 (válaszként erre: 45. - Járminé Ritus)
2011. jan. 17. 19:57
Nagyon jól hangzik. A másik fórumon írt valaki meggyes-mákosat, nálam asszem az lesz majd az első, amit megsütök. A csapatnak sütök ugyanakkor sima bögrés mákosat, és lehet nekik majd kóstolni az enyémből is. :)
2011. jan. 17. 19:55

Sziasztok!

Ma este dobtam össze ezt a muffint.Nem teljesen paleos a zabkorpa miatt de Szendi azt is elfogadja.

Mindent szemre mértem:10-15dkg zabkorpa

10 dkg kókuszreszelék

méz ,zabpehely és egy banán összetörve.Muffin kosárkákba bele és megsütni. Fini lett és holnap ezt fogom enni.Holnap kipróbálom reszelt sajttal,hogy sós legyen.

44. beus78 (válaszként erre: 42. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 19:36
Fincsi, szerintem teljesen paleós, úgyhogy nyugodtan eheted:)
43. beus78 (válaszként erre: 40. - Gilmore*girls)
2011. jan. 17. 19:35
Szia! Örülök neked, kitartás és bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok :-)
2011. jan. 17. 19:17

Vacsora: gyümölcsös finomság: egy szelet ananász, egy kisebb alma kockákra vágva, egy kis marék árpapehely, egy kis kókusztej, mindez összefőzve.


Mi a véleményetek erről?

41. d82f1e2683 (válaszként erre: 40. - Gilmore*girls)
2011. jan. 17. 18:30
Üdvözöllek, kitartást neked is. Én is most kezdtem csak pár napja, és remélem sokáig nem fog még hiányozni a csoki, keksz és társai. :)
2011. jan. 17. 15:19

Sziasztok! Szívesen csatlakoznék hozzátok. Már egy hete elkezdtem a leszokást a számomra elhagyható de káros ételekről.

Nagyon jól érzem magam és soha nem hittem volna, hogy nem hiányzik a finomított szénhidrát és a tej. Nem próbálom ezeket mániákusan helyettesíteni paleolitban elfogadott megfelelőjükkel, le szeretnék szokni róluk teljesen. Persze, ha nagyon arrafelé kalandozna az agyam, a paleolt változat jó kompromisszum (kókusztej, zabtej, paleokenyér, paleomuffin).

39. d82f1e2683 (válaszként erre: 37. - Beus78)
2011. jan. 17. 10:51
Ismerem az oldalt, de még sokat kell tanulnom, olvasnom, nagyon az elején vagyok.
38. d82f1e2683 (válaszként erre: 37. - Beus78)
2011. jan. 17. 10:51
Nem olajban sütöm. Darált husi, cukkini, répa, hagyma, tojás, fűszerek, szezámmag és egy kevés korpa. Sütőpapírra formázok golyókat és tepsiben sütőben sütöm.
37. beus78 (válaszként erre: 36. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 10:14

Igen, konzervből, szerintem teljesen rendben van, simán paleós :-)))

Zöldséges fasírt is rendben van, persze attól függ, hogy milyen olajban sütöd és hogy készíted?! Ha leírod, akkor megmondom, hogy paleós-e vagy sem :)


www.tenyek-tevhitek.hu oldalt ismered? itt is nagyon sok mindent találsz, sokszor böngészem én is ezt az oldalt + a könyveket persze...

36. d82f1e2683 (válaszként erre: 35. - Beus78)
2011. jan. 17. 10:02

Tonhalsalit? Konzervből készíted? Lehetséges ezt is?


Én zöldséges fasírtot eszek savanyúsággal. Ez szerinted rendben van? Egyelőre még sok a szürke folt nekem, még nem végeztem a könyvvel, és a szakácskönyvet se vettem még meg, de hamarosan rászánom magam. A tervem az, hogy amint elfogy otthon egy-egy olyan dolog (hamlett, diétás nassik, kenyérpótlók), akkor már újat nem veszek belőle, és amit tudok, kipróbálok és ha beválik, akkor bevezetem tartósan.


Tetszik az életmód, én gyümölcspépet, gyümölcssalit készítek, ha jön a nassi iránti vágy. Remélem megoldja ez egyelőre, amíg nem okosodok. Muffint is akarok sütni, de egyelőre még nem vágyok annyira a szénhidrátra.

35. beus78 (válaszként erre: 34. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 09:53

szia! Üdv köztünk, örömmel fogadunk :-)))) Én már pár hónapja próbálkozom a paleo-val, még sokszor bűnözök itt-ott, de úgy komolyabban január 3. óta kezdtem el.... azóta nem bűnöztem, remélem így is marad... az édességtől én is félek, hogy fogom kibírni hosszú távon nélküle, de megvan a paleo-szakácskönyv + a neten is vannak jó kis sütis receptek, úgyhogy majd azokkal fogok kísérletezni:)

Meg úgy vagyok vele, ha nagyon nem bírom, akkor eszek 1-2 db Norbi Update sütit, tudom, hogy azt sem lehetne, de ezt csak nagyon végszükség esetén..:-)

Ma hoztam magammal tonhal salit, otthon "kotyvasztottam", meg teázom, amit sztíviával ízesítek...


Te mit eszel ma? Szép napot!

2011. jan. 17. 09:41

Sziasztok!


Csatlakozhatok?

Ki hogy bírja, miket adtatok fel, hogy bírjátok ezek nélkül?


Én már jó ideje ostorozom magam a fogyókúrával, így a lemondás a kenyérről, cukorról nem okozott nagyobb fejtörést, egyelőre. De aztán félek, hogy jön a cukor utáni sóvárgás, illetve a nassolási vágy. Így igyekszem, hogy legyen mindig otthon gyümölcs, magvak. A főzőcskézés hétvégén sikeres volt, sok nekem is való finomságot főztem, és lesz is maradékom még pár napig. Eddig rendeltem különböző kajás cégektől, még egy maradt most versenyben, nekik is a lúgosító menüjük az, ami még a paleoba belefér. De egyelőre főzök, ez csak a vésztartalék lesz, ha elcsúszok az idővel.


Egyelőre pucolom ki otthon a szekrényemet, nem akarok kukázni mindent, így amíg a hamlettek, abonettek el nem fogynak, addig nem sütök paleo kenyeret, de amint elfogy, ezt is bevezetem az életembe. Van sok gabonapelyhem, de azért vásároltam is pár dolgot, magvakat sokfélét, natúrt természetesen, nem sósat, és xilitet. Fontos a fokozatosság.


Allergiám június végén, július elején szokott beindulni, célom, hogy eddigre teljesen átálljak erre az étkezésre, nem titkolt szándékom lefogyni 10-15 kilót is.


Remélem befogadtok, és nem hal ki a fórum. :)

2011. jan. 16. 13:00
Nem nagyon tudsz belőle megenni 2-nél többet,mert elég laktató.
32. beus78
2011. jan. 16. 12:42
Na akkor lehet, hogy megsütöm ezt a mákos muffint... Attól féltem, hogy nehogy mind a 12-öt befalljam egyszerre, mint ahogy a normál muffinnál lenni szokott :-) De akkor talán kitart egy hétig, az meg úgy nem lenne rossz...
2011. jan. 16. 12:38
Jaj a mákos az nem volt olyan édes és 3 nap alatt csak 6-ot bírtam megenni .
2011. jan. 16. 12:37

Hát én is csak az oldalon olvastam de olyan édesnek tüntek, hogy nem mertem kipróbálni.

Vennem kell még egy-két dolgot,ami kell az étrendhez:pl.nyírfacukor és mád hasonló dolgok.

Ha mégis édességre vágynál kaptam egy jó ötletet.

Banán összetörve, kakaóval-a sima keserűvel-egy kis nasinak megteszi.

29. beus78 (válaszként erre: 28. - Járminé Ritus)
2011. jan. 16. 12:33
Nagyon ügyes vagy, csak így tovább... ez a rántott husi jó ötlet, ki fogom próbálni én is :) biztos nagyon fincsi:) paleo sütit még nem sütöttem, de tervben van, egyelőre nem akarok enni semmilyen sütiféléket, még bírom :-)
2011. jan. 16. 12:29

Sziasztok!

Nagyon szépen haladok és mennek le a kilók.

Már sütöttem magamnak mákos muffint és egész ehető volt.

Ma pedig rántott húst csináltam csak tojásba és szezámmagba beleforgatva.

Isteni finom.

Megpróbálom kipróbálni a recepteket amik a paleos oldalon vannak.

Kenyeret pedig 2 hete nem ettem és semmi péksütit sem.

Mindenkinek sok kitartást!

27. beus78
2011. jan. 16. 12:22
sziasztok! na mi újság csajok? Nagyon csöndben vagytok... Hogy álltok így 2 hét után? Szép napot!
26. Frezia1 (válaszként erre: 25. - Beus78)
2011. jan. 7. 22:09

mai menü


2 db virsli, kocsonya , cézár saláta,


én sajna még nem paleos dolgokat is ezek, cukor miatt több ch-t kellene ennem de sajna a paleoban nem eszek eleget,próbáltam pár hónapig nagyjából tisztán paleosan,

és nem szeretnék sok gyümit mert abban is van cukor még ha gyümicukor is, de eszek mindennap gyümit, de napi 2dbnál nem többet,

tízórai reggelitr vagy uzsira,


de pl ebédre husi és zöldség az nagyon kevés szénhidrát, de amint lefogytam akkor mindenképp el szeretném hagyni a glutént, mert én paleozni szeretnék de annyira kevés ch-t eszek vele mintha már atkinsoznék :-( és az nekem veszélyes, persze a glutén is, olyan tanácstalan vagyok hogy mit kéne ennem hogy fogyjak is és legyen benne lassu szénhidrát is ne csak gyors mint a gyümiben

25. beus78 (válaszként erre: 24. - Frezia1)
2011. jan. 7. 11:28

igen, fincsi, hoztam is magammal a melóhelyre + még tonhal salit is + pár szem almát... ezzel el leszek egész nap és 100% paleo:-)


Neked mi lesz a mai menüd?


Szép Napot!

24. Frezia1 (válaszként erre: 23. - Beus78)
2011. jan. 7. 09:01

sziasztok


fincsi lett a leves? az a jó bennük, hogy jól laktatnak, ha tartalmasak, és a folyadékot is pótolják :-)

hétvégén én is csinálok szerintem valamilyet


tegnapi kajáim csak azt írom ami paleo :-)


1 banán, 1 narancs, kolbásszal töltött csirkemell, paprikába töltött lilakáposzta,

23. beus78
2011. jan. 6. 12:20

Én ma csinálok egy jó nagy adag levest, amiből úgy tervezem, hogy holnap is viszek a melóhelyre:-) Lesz benne, gomba, karfiol, sárgarépra és szerintem rakok bele pár darab csirkemellet is...

Amúgy én most úgy csinálom, hogy délelőtt csak gyümit eszem, általában alma, narancs, mandarin, kiwi... Banánt próbálom mellőzni egyelőre...

Ja meg persze a megszokott kávé is hozzá, így legalább a wc-re járással sincs gondom :-)))

2011. jan. 5. 22:26

sziasztok, ma szénhidrát csökkentetten, cukormentesen ugyan,


de nem paleosan táplálkoztam, így nem írok napi menűt ,

21. beus78
2011. jan. 4. 22:58

Sziasztok! Ügyesek vagytok, csak így tovább... Én ma szerencsére nem bűnőztem:-)


Gyümisalit vittem magammal a melóhelyre (kiwi, narancs, mandarin, alma) azzal el voltam egész nap, vacsira meg ettem tojásrántottát (hagyma, gomba, paprika és toji), kenyér nélkül is isteni :-)


Nemrég meg bevágtam 2 db kisebb almát!


Ja és egész nap teáztam, persze stíviával, erre már régóta rászoktam + 2 kávé is lement, meg persze azért szénsavmentes víz is, de ma zömmel inkább tea volt...



Hát ez volt a mai napom!!!


Holnap nem dolgozom, úgyhogy itthon fogok kotyvasztani jó kis zöldséglevesre fáj a fogam...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook