Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
19270. Anita_89 (válaszként erre: 19269. - Balázs Krisztina)
2018. aug. 29. 10:12

Szia Kriszti!


Sajnos a biopszia elengedhetetlen vizsgálat ahhoz, hogy műtétre kerüljön a sor. A biobsziából az orvos legalább látja, hogy mivel is áll szemben, hogy jó vagy rossz indulatú a daganat. Egyébként olyan, mint egy vérvétel, tehát nem fáj jobban, jó egy kicsit nagyobb a tű, de attól nem szabad megijedni. Nekem kétszer is volt ilyen vizsgálatom. Legyél bátor! :)

19269. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19254. - Anita_89)
2018. aug. 29. 10:06

Szia Anita!!


Igen tudtam vele beszélni és ma kell megint hívnom, mert kiderült hogy elsiklott valami.Ő azt hitte azért hívom, mert minden leletem megvan és megyek be hozzá hogy megnézze:-)Kiderült hogy nem is tudott róla, hogy nem kerestek meg a kórházból a vizsgálat sorokkal.

Szóval ma kell hívnom, de én is mindig halasztom, mert nagyon fosok:-))A Biopszi miatt megy harc, mert én nagyon nem szeretném , ő meg nem akar anélkül műteni.

De már nagyon csúnya nyakam..jó nagy úszógumi van rajta.

19268. Anita_89 (válaszként erre: 19267. - 1Anikó)
2018. aug. 28. 09:22

Szia Anikó!


És mi volt tegnap az orvosnál?

Akkor se idegekedj, ha bent leszel a kórházban! :)

19267. 1Anikó (válaszként erre: 19266. - Anita_89)
2018. aug. 27. 17:58

Szia Anita,


rendben, így állok hozzá, ígérem. :)

Ma megint voltam a főorvosnál, aki műteni fog, és sorra jöttek műtétre a fül-orr-gégészetre nők egyedül, pici lányok anyukával, és elszégyelltem magam, hogy ők milyen bátrak, én meg mennyire parázok.. :( Próbálok mással foglalkozni és nem gondolni erre, úgy döntöttem, hogy bőven ráérek majd idegeskedni akkor, ha megyek a kórházba.

19266. Anita_89 (válaszként erre: 19262. - 1Anikó)
2018. aug. 27. 13:34

Szia Anikó!


Örülök, hogy megnyugodtál. :)

Én egyébként a műtéthez úgy álltam, hogy van a nyakamban egy olyan dolog ami nem oda való, ezért muszáj eltávolítani és utána minden jobb lesz és valóban így lett. Probálj meg te is így hozzáállni! :)

19265. 1Anikó (válaszként erre: 19264. - Channa*)
2018. aug. 26. 11:50
Szia, rendben, köszönöm a válaszokat. A műtéttől félek a legjobban, meg az eredményektől. A műtét után ha már itthon leszek, és gyógyulhatok, és nagy fájdalmaim sem lesznek, biztosan jó sorom lesz, mert a párom azt ígérte, hogy mindent megtesz értem, nem kell csinálnom semmit, csak pihenni és gyógyulni.. :)
19264. Channa* (válaszként erre: 19262. - 1Anikó)
2018. aug. 26. 11:44

Anikó!

Menj nyugodtan kirándulni! Ne hagyd ki.

A műtét után úgy lesz egy kis pihi idő, amikor figyelned kell a hajolásra, emelésre, illetve a pm. nélküli élet az első hetekben kicsit más de, ahogy kapod a pm. gyógyszert jobb. Na, ettől sem kell megijedni, mert csak fáradt leszel egy kicsit és gyengébb a megszokottnál, esetleg hízhatsz egy kicsit, de utána minden rendben lesz és még csak új életed sem lesz, hanem folytatod a régit:D

19263. Channa* (válaszként erre: 19261. - 1Anikó)
2018. aug. 26. 11:40

Ne aggódj!

Ez a fajtája kezelhető legjobban, azaz 100%-ban:)

Úgy leszel, mint itt sokan. Kiveszik, kapsz kezelést, aztán szeded a pm. gyógyszert életed végéig!

Nekem egy kicsit sem fájt utána, akinek fájt, azok pedig torokgyulladás szerű fájdalmat említettek, azaz kibírható!

A fájdalomtól nem kell egy kicsit sem félned!!!!

Az altatástól pedig mindenki fél. A pm. műtétem óta volt már 2 műtétem és akkor is nagyon féltem az altatástól:S

19262. 1Anikó (válaszként erre: 19259. - Anita_89)
2018. aug. 26. 10:37

Szia Anita,

köszönöm a kedves biztatást, igyekszem megnyugodni, és ebben akik itt írnak nekem, Veled együtt, úgy érzem sokban segítenek, mert így olyanoktól tudom meg a tapasztalataikat, akik már átestek ilyenen, sorstársak benne. Ezt semmilyen orvos nem tudja így elmondani, csak aki átesett rajta.

Műtét utánra még nem tervezek, ráérek utána, úgy érzem, ha ezen túl leszek, akkor egy új életem lesz, de most még a műtét előtt pénteken megyünk egy kis egy napos buszos tengerparti kirándulásra, az állapotom miatt lehet hogy kihagynám, de szívem szerint nem, mert egész nyáron erre vártam, hogy mikor megyünk végre..

19261. 1Anikó (válaszként erre: 19258. - Channa*)
2018. aug. 26. 10:29

Szia Anna!

Köszönöm a megnyugtatást, nekem is fültől fülig vágják, teljes pajzsmirigy és nyirokcsomók eltávolítása lesz. Az orvos mondta aki műteni fog, hogy elég komoly műtét lesz, és műtéti előjegyzéseknél ahogy kinyitotta az asszisztens, ő még jóval előbbre lapozott, hogy mielőbbi időpont legyen, és a beutalókat úgy kaptam meg, hogy ő meg is kérte sos az időpontokat hozzá.

Remélem én is így leszek, hogy elalszom és nem érzek semmit, majd felébredek, és utána sem lesznek nagy fájdalmaim. Kicsit pihengetek, aztán megyek dolgozni..

Az ismételt szövettan C5 lett, de még több vizsgálat lesz, még most megyek majd labor, UH, MR, CT, mindenféle vizsgálatokra, mert ami eddig biztos, hogy a rosszindulatú pajzsmirigy daganat (papilláris) áttétes egy megnagyobbodott 4 cm-s nyirokcsomóra. Remélem másra nem, mert akkor nem is tudom mi lesz. :(

19260. 1Anikó (válaszként erre: 19257. - Szviola)
2018. aug. 26. 10:16

Szia Viola,

köszönöm, hogy írtál, bíztatóan hat rám, sajnálom, hogy neked is ezzel kellett megküzdened, és még olyan fiatalon, és már 3 műtét is kellett. :( Épp tegnap a buszmegállóban mellém ült egy néni, és azt mondta, fáradtnak nézek ki, nem akartam nagyon beszélgetni, csak annyit mondtam, mert beteg vagyok, nemsokára műtenek.. Ő 72 éves, és azt mondta, sosem volt kórházban, úgy van ahogy megszületett. Milyen szerencsés, az jutott eszembe, és hogy tényleg a legnagyobb kincs az egészség.

19259. Anita_89 (válaszként erre: 19256. - 1Anikó)
2018. aug. 24. 13:37

Szia Anikó!


Nyugodj meg! Ez a betegség nagyon jól gyógyítható, hidd el! Ne pánikolj, mert azzal csak rosszat teszel magadnak! Sajnos ez a betegség ilyen, sokunknál hirtelen történt a műtét. Túl leszel a műtéten és sokkal jobban leszel, utána már csak egy rossz emlék lesz! Kirándulni műtét után egy hónappal szerintem már mehetsz és dolgozni is.

19258. Channa* (válaszként erre: 19250. - 1Anikó)
2018. aug. 23. 22:49

Szia!

Nyugi! Nekem is ez volt az első műtétem és én is ennyi idős voltam. Én is féltem az altatástól és mindentől, de itt vagyok:)

A műtét előtt kapunk bátorító tablettát, hogy nyugodtak legyünk, én elaludtam tőle, de van aki vicceskedik tőle, stb.

A műtétből semmire nem fogsz emlékezni.

Nekem is fültől-fölig lett vágva a nyakam és a teljes pm-em el lett távolítva. A műtét után nekem nem fájt semmim, simán mozogtam, felültem, lefeküdtem, járkáltam, csak hamar elfáradtam.

A műtét után 4 hetet voltam otthon, aztán mentem melózni. Azóta semmi bajom.

Nálam a szövettanből derült ki, hogy voltak a pm-emben atíposos sejtek, de nem volt vele teendő, azaz én nem kaptam kezelést, de sokan kaptak innen.

A műtét óta az életem mit sem változott, ugyan úgy pörgök ezerrel, dolgozok, tornázok, bicajozok, stb.



Megírod a diagnózisodat?


Ja, tudom ám, hogy ilyenkor hiába mondjuk, hogy nyugi....:)

19257. Szviola (válaszként erre: 19256. - 1Anikó)
2018. aug. 23. 22:22

Kicsit borúsan látod most, de ebből hidd el van kiút. Mondom én, 3 műtéttel, és 3 izotóppal, 34 évesen. 28 voltam mikor kiderült, csak sajna akkor a nyirokcsomóim nem vehette ki a doki, az akkor érvényben lévő isten tudja mi nevű dolog miatt. Megvagyok. Meg még sokan mások is itt😝

Nagyon sok ismerősöm is átment ezen. A műtétekből én pikkpakk felépültem, pedig a második és harmadik pici gyerek mellett esett meg! A második volt a legnagyobb vágásom, de ha vígasztala z elsőnek a helye nem látszott, sokszor meg is kérdezték biztos voltam e műtve. Sajna most már nem szép, de mit is várok egy 3x vágott hegtől.

Itt biztos jó helyen jársz, mert mindenki aki ide ír, átesett ezen, és ki hogy de jól vagyunk sztem.

19256. 1Anikó (válaszként erre: 19253. - Anita_89)
2018. aug. 23. 20:53
Köszönöm szépen a választ. Veszprémben fognak műteni, 09.11-én. Ma sajnos megerősítette a bizonytalan C4-et egy újabb mintavétel, már C5, ami tudtommal azt jelenti hogy biztosan pajzsmirigyrákom van, ami áttétes a 4 cm-s nyirokcsomómra, vagy csomókra. :( Ezt 41 évesen rémálom hallani.. Mindent kiszednek, azt mondta az orvos, hogy teljes széltében elvágják a nyakam, kiveszik a pajzsmirigyem és a nyirokcsomókat, elég komoly műtét lesz. Hétfőn tudok majd többet, eddig csak rosszindulat gyanú volt, de akkor is műtét lett volna, így meg pláne. Nem is volt semmi különösebb panaszom eddig egyáltalán, de a 2 citológia miatt teljesen bedagadt és fáj ahol a göbökből vettek mintát, és ahol a nyirokcsomóból, pedig az már 2 napja volt. Ez tényleg gyógyítható? Ilyen leletekkel is? Azt mondta az endokrinológus, hogy a műtét után, izotóp kezeléssel meg tudják gyógyítani.. Azt sem tudom, hogy meddig dolgozzak, mehetek-e még kirándulni amit már fél éve terveztem, mitévő legyek? A lelkiállapotom labilis, az egyik percben azt mondom, hogy majd alszom egy jót, és mire felébredek, vége a műtétnek, túl leszek rajta, és felépülök, pihengetek kicsit. A másik percben meg rámtör a kétségbeesés, hogy mi lesz ha nem így lesz? Hány napom maradt még az életből, van-e még értelme ruhát vennem, vagy egyáltalán bármit, írjak végrendeletet+bankkártya, stb kódokat a páromnak, elbúcsúzzak a szeretteimtől, vagy mi legyen most ebben a helyzetben?
19255. 1Anikó (válaszként erre: 19251. - Böce)
2018. aug. 23. 20:29
Köszönöm szépen a választ, ez megnyugtató.
19254. Anita_89 (válaszként erre: 19249. - Balázs Krisztina)
2018. aug. 23. 14:24

Szia Kriszti!


Tudtál beszélni az orvossal?

19253. Anita_89 (válaszként erre: 19250. - 1Anikó)
2018. aug. 23. 14:24

Szia Anikó!


Ne aggódj! Én is csak hasonlóak tudok elmondani az altatásról, mint Böce. Engem műtét után felébresztettek, ahogy ez szokás, utána már nem is tudtam visszaaludni. Hol fognak műteni? Mikor lesz a műtéted?

19252. Böce (válaszként erre: 19244. - Szviola)
2018. aug. 22. 22:36
Sok sikert a kistesóhoz😃
19251. Böce (válaszként erre: 19250. - 1Anikó)
2018. aug. 22. 22:34

Nyugodj meg és bízz az orvosokban. Jó mélyen el fogsz aludni. Én pl.csak arra emlékszem, hogy bent vagyok már újra a kórteremben. Kicsit felébredtem, aztán újra visszaaludtam.


A műtét napját gyakorlatilag átszunyókáltam.


Nekem nyirokmirigyet nem szedtek ki, de elviselhető volt és bármikor kérhetsz fájdalomcsillapítót. Másnap meg már a folyosón sétálgattam.

19250. 1Anikó
2018. aug. 22. 21:50

Sziasztok,

pajzsmirigy műtét előtt állok, és iszonyúan félek, rettegek az egésztől. :( Még sosem volt semmilyen műtétem. Most meg teljes szélességében végigvágják a nyakam, mert teljes pajzsmirigy és nyirokcsomók eltávolítása lesz. Valaki aki átesett már ilyenen, olyan jó lenne ha megnyugtatna. Milyen az altatás, biztosan elalszom-e, nem fogom-e érezni, utána elviselhető lesz-e.. a bonyodalmakról nem is beszélve. Tele vagyok kérdésekkel, közel az időpont, de úgy érzem kikészülök addigra.. :(

2018. aug. 22. 13:19

köszönöm a válaszokat és ma zaklatni fogom a dokim.:-)

Remélem minél előbb túl leszek rajta.

19248. Anita_89 (válaszként erre: 19246. - Balázs Krisztina)
2018. aug. 17. 17:58

Szia Kriszti!


Szerintem mindenképp hívd fel, hogy rosszabb az állapodot és hogy érdeklődni szeretnél a műtét pontos időpontjáról.

Ha szeptermber elején tervezik a műtétet, akkor már jövőhét után meg kell lenniük az eredményeknek. Nekem műtét elött egy héttel voltak a vizsgálatok. A vizsgálatok egyébként vérvétel, mellkas röntgen, EKG, altató orvossal való konzultáció. Tarts ki, miután túl leszel a műtéten biztos jobban leszel. Hormont kell szedned?

19247. Nyamitörp (válaszként erre: 19246. - Balázs Krisztina)
2018. aug. 17. 17:00
Szerintem "zaklasd". Szeptember elejére már így se biztos, hogy meg lesz minden vizsgálatod. Tumor gyanú esetén jobb, ha minél előbb műtenek.
2018. aug. 17. 13:53

Sziasztok.


Műtét előtt álok én is hát nem mondom, hogy túl jól vagyok:-(.Összetett mindenféle betegségem lett. Basedow kór, túlműködés, most alulmüködés,Nekem Dr Vagács Tibort ajánlotta az endokrinológusom, hogy keressem meg és vele csináltassam a mütétet.kb 3 hete voltam nála és mondta, hogy össze állítja az asszisztense a vizsgálati sorokat amikre szükségem lesz, mert meg van nagyobbodva , a légcsőre van tekeredve és bizonytalan az egyik rész, hogy rákos.,de a mai napig nem jelentkezett, hogy most mi hogy lesz.Annyit mondott szeptember elejére tervezi a műtétet.

Szerintetek zaklassam vagy keressek másik orvost??

Sajnos napról napra rosszabbul vagyok és van hogy nagyon gyenge.nem vagyok egy elhagyom magam típus, de mostanában szarul vagyok.Köszönöm a segítséget.

19245. Anita_89 (válaszként erre: 19242. - Zsóficska_82)
2018. aug. 17. 13:05

Szia Zsófi!


A pajzsmirigy ultrahangon gondolom a bal oldali lebenyt is megnézték neked, ott akkor nem volt semmi elváltozás? Tehát akkor neked az orvos azt mondta, miután beleszúrtak a pajzsmirigyedbe és mintát vettek, hogy nem lehet eldönteni hogy rossz vagy jó indulatú a daganat? Ha rossz indulatú, akkor mind a két lebenyt kiveszik, ha jó indulatú, akkor csak az egyiket. Nem lesz semmi gond az altatásnál.

Igen köszi, minden rendben velem, hormont minden reggel szednem kell, életem végéig, de ez már a napi rutinhoz tartozik. Októberben lesz 2 éve, hogy megműtöttek. Én híztam a műtét elött, szerencsére utána már nem. Nekem a bal oldali lebenyembe van egy 4 mmes göb, de azzal nem csináltak semmit, szerencsére a mai napig nem növekedett.

19244. Szviola (válaszként erre: 19240. - Böce)
2018. aug. 17. 13:01
Igen tesót szeretnénk. Csak nem kaptam túl sok időt, hogy sikerüljön a romokat eltakaritani. Így a nődokim nagy lépésekben halad. Kivancsi leszek.
19243. zsóficska_82 (válaszként erre: 19241. - Anita_89)
2018. aug. 17. 10:19
Igen, félek a műtéttől, még soha nem voltam altatva. Volt két császármetszésem 😊😊 azokat jó viseltem. Meg attól is félek, hogy nehogy elterjedjen, ha esetleg rosszindulatú...
19242. zsóficska_82 (válaszként erre: 19241. - Anita_89)
2018. aug. 17. 10:16
Szia Anita! Hízni nem híztam, az elején mintha emlékeznék túlmüködős tünetekre, volt párszor, hogy nagyon gyorsan dobogott a szívem és talán vagy kétszer pániknszerű érzetem is volt. Akkor még nem gondoltam, hogy pajzsmirigy gond lehet, habár a csomó már ott lehetett, csak még nem vettem észre. Most meg azt érzem, hogy valószínüleg inkább alúlmüködik... Fene se tudja. Kár, hogy ilyen sokat kell várnom még a vizsgálatokig, műtétig, folyton ezen agyalok... :-( Veled már minden rendben azóta?
19241. Anita_89 (válaszként erre: 19239. - Zsóficska_82)
2018. aug. 17. 09:20

Szia Zsófi!


Nincs mitől félned, minden rendben lesz, hamar túl leszel rajta. Neked volt valami tüneted még, mielött felfedezted a csomót? Nem híztál esetleg? Magától a műtéttől félsz vagy mitől?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook