Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis)
Sziasztok!
Köszönöm a bátorítást!
Ne haragudjatok, egy kicsit eltűntem. De már jobban vagyok lelkiekben. Annyi a reményem, hogy érbetörést nem találtak, így talán nem lesz baj.
Most olvasgatom, hogy mit szedtek... nekem nem írtak fel semmit. Úgy volt, hogy megyek majd vérvételre, de az újabb műtét miatt nem kaptam időpontot a doktor nőtől...
Gemmafortuna, engem is az onkológián műtöttek. Az orvosommal nem vagyok 100%-ban megelégedve, de ettől függetlenül csak ajánlani tudom (az ápolók mindent megtesznek a betegért és a sebészek is profik).
Szia!
Az Országos Onkológia Intézetet tudom neked ajánlani, engem ott műtöttek.
Sziasztok!
Féléves emlőultrahang alkalmával radiológus megnézte a nyaki nyirokcsomókat is, így fedezte fel a bal pajzsmirigylebenyben lévő 37 mm-es göböt. Endokrinológusnál hétfőn voltam, most a vérvételre és a mintavételre várom az időpontot. Annyit tudok, hogy el kell távolítani a bal lebenyt.
Budapesten melyik kórházat ajánljátok? (Tb alapon)
Szia Barbi!
Sajnálom, hogy még egyszer lesz műtéted! Fel a fejjel! Minden rendben lesz! Jó kezekben vagy! :)
Sziasztok!
Fizikailag már jól vagyok, de lelkileg megint kaptam egy pofont. Ma megérkezett a szövettanom (pontosabban csak telefonon beszéltem az orvossal). 6,5 X 4 mm papillaris carcinoma, egygócu, nyirokcsomó áttét nélkül, de kilépett a tokból 5mm nagyságban. Ezért kb. 1,5 hónap múlva megyek vissza a kórházba, kiveszik a bal oldalt is és kapok izotóp kezelést is. Megmondom őszintén, hogy nagyon félek. Nem is a műtéttől, mert már tudom, hogy mire számíthatok. Hanem, hogy valami agresszívabb fajta a papillarison belül, hogy ilyen kis méretben is kilépett a tokból. :(
Szia Wica!
Hol fognak műteni és mikor? A jobb oldalt, azért kell kivenni, mert göbök jelentek meg?
Az orvosom nekem is mondta, hogy sajnos akinek az egyik lebenyt veszik csak ki, soha nem lehet előre megmondani, mi lesz a másik oldal sorsa, kell e évekkel később műtét vagy sem. Reménykedem, hogy majd nem kell nekem még egy műtét.
További ajánlott fórumok:
- Milyen filmet láttál ma / mostanában?
- Ciklus előtt/alatt 2-3 kg vízvisszatartás... Mit lehet tenni? Valakinek van hasonló problémája?
- Segitsetek! mostanában többször zsibbad a kezem és a lábam, főleg este elalvás előtt, tud valaki valamilyen gyógymódot...
- A fiam 6 éves és mostanában gyakran mondja, hogy szédül. "mintha pörgetne valaki" - ezt mondja. Főleg elalvás előtt csukott szemmel.
- Teljes pajzsmirigy eltávolítás hatása a műtét előtti magas vérnyomásra
- Volt valakinek mostanában pajzsmirigy műtéte?