Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1691. Izgulhatok (válaszként erre: 1689. - Doloresz21)
2015. júl. 23. 18:00

Kedves Doloresz, fogadd őszinte részvétemet!

Örülök, hogy jók lettek a laboreredményeid. Én még mindig úgy gondolom, hogy a "kellemetlen érzés" a pajzsmirigyednél idegi alapon lehet, és most már az idő múlásával és a fájdalom csitulásával ezek a panaszok meg fognak teljesen szűnni, ahogy anno nálam is. Szorítok érted.

1690. Doloresz21 (válaszként erre: 1687. - _ancsika_)
2015. júl. 21. 22:35

Kedves Ancsika!

Én úgy vettem észre, hogy valami nincs renben, hogy tornászás közben az egyes gyakorlatok végzésénél fulladtam, hörögve kaptam levegőt. Majd éreztem a pajzsmirigyemnél, hogy valami mindig szorít. Én is voltam fül-orr gégészeten, de nem látott semmit az orvos és tovább sem küldött. Ezért én elmentem UH-ra, mert gondoltam, ha valami gáz van akkor majd ott biztosan látják. A radiologus megállapította, hogy van egy kisebb cisztám és mérsékelten meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem. Labort és endokrinológiai szakvizsgálatot javasolt. A TSH 1,55 lett, ami jónak mondható vagyis gyógyszer szedését nem javasolta a háziorvosom. A szakvizsgálatra holnap megyek és Sajnos a tüneteim még mindig fent állnak. Neked hogy fáj? Nem csak kellemetlen érzetet van nyelésnél? Mit láttak az UH-n? Jobbulást kívánok!

2015. júl. 21. 22:20
Szia! Sajnos édesapám időközben elhunyt, ezért nem voltam mostanában itt. A labor eredményem jónak mondható,a TSH 1,55 lett, ami értékhatáron belül van, de a kellemetlen érzés a pajzsmirigyemnél továbbra sem változott. Holnap megyek endokrinológiai szakvizsgálatra, így talán pontosabb lesz az eredmény.
1688. Izgulhatok (válaszként erre: 1685. - Doloresz21)
2015. júl. 1. 19:29
Köszönöm! Milyen lett a laborod?
1687. _ancsika_ (válaszként erre: 1685. - Doloresz21)
2015. jún. 29. 06:58

Kedves Doloresz!

Mik az eredményeid azóta? Elolvasva amit írtál, úgy értékelem, hogy nagyon hasonló problémáink vannak. Neked fáj? Hogyan kezdődtek a panaszaid? Nekem is kb.1-2 hónapja fáj a nyakam, a pajzsmirigy környékén. Eleinte csak előjött 2-3 napra, de most lassan egy hete állandó a fájdalom. Két fül-orr gégésznél is jártam, de ők nem láttak semmit. A második javasolta a nyaki uh-t, ami 6-án lesz. Nagyon jó lenne már valami biztosat tudni, mert ez így aggasztó. Vérvételen viszont voltam nem is túl régen, a szerint nem állapítottak meg semmit. Igaz, akkor még nem emiatt voltam, de gondolom látni kellett volna akkor is, ha nincs rendben valami...

1686. Boccci
2015. jún. 28. 22:05
Elnézést a tudatlanságomért, de tudja közületek valaki, hogy Hashimotoban miért nem szabad progeszteron krémet használni? Hónapok óta használom, erre ma azt olvastam Balázs prof oldalán, hogy Hashimotoban nem szabad. Kicsit most megijedtem :-/
1685. Doloresz21 (válaszként erre: 1684. - Izgulhatok)
2015. jún. 24. 07:25
Köszönöm szépen az együttérző szavakat. Remélem, hogy igazad lesz, bár az ultrahang vizgálatnál kapott eredmény aggaszt, hogy strúmám van és még a labor eredményeket sem tudom, de holnapra az is kiderül majd.Jobbulást kívánok neked!
1684. Izgulhatok (válaszként erre: 1683. - Doloresz21)
2015. jún. 22. 23:41
Szia! Szerintem ez pszichés dolog édesapád miatt. Nekem is voltak ilyen tüneteim évekkel ezelőtt hasonló okok miatt, kb. átmentem azon, amin most te. Senki nem tudott meggyőzni arról, hogy valami baj van velem, pedig a leleteim jók voltak. Kb. egy év kellett, mire feldolgoztam egy hasonló dolgot, és akkor maguktól megszűntek a panaszaim. Csak közben az izgalmaktól refluxos lettem, és ez a mai napig is megmaradt sajnos. Kívánom neked és apukádnak a legjobbakat!
2015. jún. 22. 15:30

Sziasztok!

Az én tüneteim akkor kezdődtek (kb. 1,5 hónapja) amikor megtudtam, hogy édesapámnak tödőrákja van. Legelőszőr azt vettem magamon észre, hogy néha szorít a nyakam és vagy a torkomban vagy annál lejebb a kulcscsonttom fölött éreztem ugyanezt. Ráadásul mindig úgy érzem, hogy nyák van a torkomban, amit nem tudok lenyelni és éjszakánként kiszárad a torkom. Eleinte azt hittem, hogy a szorongás miatt van, de mivel rendszeresen tornázom azt vettem észre, hogy egyes gyakorlatok során nem kapok elég levegőt, zihálok és folyton rekedt a hangom. Ezért úgy gondoltam, hogy orvoshoz fordulok. Előszőr fül-orr gégészetre mentem, de mindent rendben talált, még az orrsövényferdülésemre is azt mondta, hogy nincs, holott jó pár évvel ezelőtt már több orvos is az ellenkezőjét diagnosztizálta. Ezek után elmentem nyaki ultrahangra és megállapították, hogy megnagyobodott pajzsmirigyem van és a nyirokmirigyeim gyulladtak, ezért endokrinologia szakvizsgálatot és TSH-t kért. Elvittem a háziovosomhoz az uh eredményt, de azt mondta, hogy nincs szükség gyógyszeres kezelésre, galajtea fogyasztását ajánlotta, mondván majd az helyre hozza. A szakvizsgálatra 3 hét múlva kaptam időpontot, vérvételre holnap ,egyek. Szerintetek a tünetek alapján mire számíthatok?

1682. Izgulhatok (válaszként erre: 1680. - Horakulum)
2015. jún. 19. 17:30

Hát arra már én is rájöttem, hogy mindent magamnak kell kiharcolnom és nekem kell a sorsomat a kezembe venni, mert ezt senki nem teszi meg helyettem.

Köszi minden segítséget, Neked is a legjobbakat!

1681. horakulum (válaszként erre: 1680. - Horakulum)
2015. jún. 18. 13:55

Azt kifelejtettem, hogy persze a tünetek 99%-át produkálom!!!!

De ugye, mit számít, hogy mit mond a beteg, csak panaszkodjon...

Egyen kevesebbet, mozogjon többet, és kerülje a stresszt, ja és aludjon is többet.

Csak közben meg elmegy mellettem az ÉLET...

1680. horakulum (válaszként erre: 1671. - Izgulhatok)
2015. jún. 18. 13:53

NA EZ A LEGNAGYOBB BAJ!!!!

Csak mondom, én ún. euthyreoid vagyok, ergo minden vértértékem példaértékű (szubklinikus, vagy más szóval látens vagyok), ennek ellenére Hashimotom van. A pm. állománya göbös, cisztás, többszörösen, megagyobbodott az egyik lebeny, struma nodosa, és társai.

Javaslom, ne várj az orvosokra és a hagyományos eü ellátásra, hanem csináltass magánabn egy komplex vérvételt. Ha EP tag vagy, akkor 30%át talán elszámolhatod. Én ezt tettem, és most már tudom, hogy mi az állapotom oka...Mert közte van egy olyan érték is, amit a TB nem támogat.

Egyebeket szívesen, privátban.

Persze, nem tartották indokoltnak....nem ők szenvedik el a következményeket. Én tényleg már nem várok semmit a sima eü.-s prevenciótól...NULLA!

Amikor a TSH, meg egyebek eltérnek, akkor már rég elindult a folyamat, az már egy következmény.

Én még ennek a határán vagyok...Ezért sem hagyom magam, nem akarom azt elszenvedni, amit Anyáink is...

A legjobbakat kívánom Neked!!!

1679. horakulum (válaszként erre: 1672. - Izgulhatok)
2015. jún. 18. 13:50
Óvatosan ezzel amiatt, amit itt mások is mondanak, írnak, hogy a jódpótlás bizonyos esetekben gyull. fellángolást is okozhat...
1678. Channa* (válaszként erre: 1677. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 21:05

Szívesen!

Tudok ám helyesen is írni:D

ezel=ezzel....

1677. Izgulhatok (válaszként erre: 1676. - Channa*)
2015. jún. 17. 20:54
köszi szépen.
1676. Channa* (válaszként erre: 1675. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 20:48
Igen, érdemes lenne nézetni, nehogy ezel ronts az állapotodon.
2015. jún. 17. 20:07
Akkor célszerű lenne anti TPO-t nézetni? Ha van rá sansz, hogy az vagyok, miért nem kértek nekem ilyet soha?
1674. Channa* (válaszként erre: 1672. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 19:48
Ha autoimmun vagy, akkor pont az ellenkező hatást éred el, azaz göbök növekedését.....
1673. PiciCic (válaszként erre: 1668. - Adri111)
2015. jún. 17. 19:43

Én már mindentől féltem...ha megfájdult a fejem egyből az agydaganatra gondoltam. :(

Most megnyugodtam :D

2015. jún. 17. 19:08
Jaa, ma elkezdtem inni jódos-szelénes ásványvizet ("nanna"). Napi 1-2 pohárral tervezem. Hátha összébb mennek a göbök meg a struma....
1671. Izgulhatok (válaszként erre: 1665. - Horakulum)
2015. jún. 17. 19:04
Á, nekem ezeket meg se nézték, mert a TSH rendben van (gyermeket akaró nőknek állítják oda, ahol most nekem van). Pedig kifejezetten kértem, de nem tartották indokoltnak.
1670. Izgulhatok (válaszként erre: 1663. - Horakulum)
2015. jún. 17. 19:01
Én csak az l-tiroxint kérdeztem meg, arra azt mondta, azért nem javasolja, mert a rosszindulatú göb is ugyanúgy csökken tőle, így nem lehet támpont: nekem az van-e vagy sem.
1669. Izgulhatok (válaszként erre: 1662. - PiciCic)
2015. jún. 17. 18:56
Köszi, ezt akartam is kérdezni, elteszem az infót, ha szükség lenne rá!
1668. Adri111 (válaszként erre: 1656. - PiciCic)
2015. jún. 17. 16:48
Ha a tumormarkerek jok, akkor semmi okod aggodni, mindent kipucolt az izotop (meg a sebesz). :)
1667. Adri111 (válaszként erre: 1658. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 16:47
Sajnos tumormarkert csak annak tudnak nezni, akinek kivettek a teljes pajzsmirigyet es izotop kezelest is kapott. Mert a tumormarker azt jelzi, hogy van-e bent barmi pajzsmirirgy sejt, akar sima, akar rakos.
1666. horakulum (válaszként erre: 1651. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 16:15

Nem értem. Nekem is több göb van benne, sosem akarták mindkettőt kivenni. Sőt, Édesanyámnak anno megműtötték, kivették struma miatt, és a maradék csonkban is vannak göbök, szóval...ez is azt mutatja, hogy valami nem OK a müködésében. Inkább ezzel foglalkoznanának, vagy előznék meg...

A prevenció az nulla. Csak a tűzoltás megy.

Én pl. nem szeretném, hogy a lányom is ezen menjen majd keresztül, mint amin Édesanyám, meg én is. Sőt, már a saját esetemben is igyekszem ezt megakadályozni. Amikor csak időm van, bújom a témát, és keresem a megoldást, a megelőzés lehetőségét...

Sosincs rossz döntés, mert az adott helyzetben a legjobb döntést hozod meg!

1665. horakulum (válaszként erre: 1658. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 16:12
Mármint az anti - értékekre gondolsz? Anti TPO és anti TG?
1664. horakulum (válaszként erre: 1654. - Adri111)
2015. jún. 17. 16:12
Az olyan, mint az enyém. Funkcionálisan nem különül el, se nem működik túl, se nem alul. Egy gyulladt góc lényegében...
1663. horakulum (válaszként erre: 1644. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 16:09
Én kaptam anno hormonpótlást - pedig euthyreoid vagyok, azaz az értékeim normálisak - a göb megnagyobbodott, és gyulladt lett (mint már írtam hatalmas érzelmi stressztől) és ezért a gyulladás csökkentését segítendő kaptam Euthyroxot. És igen, segített.
1662. PiciCic (válaszként erre: 1660. - Izgulhatok)
2015. jún. 17. 15:54

Nagyon megkönnyebbültem az biztos,de egy pici félelem mindig lesz bennem.

Ha mütétre kerülne a sor,Gyöngyösön Dr.Kovács Istvánt javaslom,nagyon jòk a tapasztalataim vele kapcsolatban.Nekem Solymosi dr.ajánlotta.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook