Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


2008. márc. 10. 10:56

Sziasztok!

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem már 5 éve. Szedek rá Euthyrox 125 tablettát napi egy szemet, tehát elég sokat. A súlyommal sajnos én is megküzdök, de ami a legaggasztóbb, hogy nagyon hullik a hajam. Nem szeretnék megkopaszodni. Tud valaki segíteni, hogy mit tegyek?

Előre is köszönöm a választ.

2008. márc. 7. 12:52
Jovoheten bent leszek a Lipid ambulancian es a doktorno megigerte, hogy szerez nekem odaben endokrinologust. Kicsit szkeptikus vagyok, de remelem tenyleg tud dokit szerezni aki egyuttal fel is irja a bogyeszt. :)))
434. 127f14054c (válaszként erre: 433. - Bernibej)
2008. márc. 7. 11:38

Szivesen...de szerintem ne hanyagold el....kevesen tudjak, hogy betegek es lehetnek sulyos kihatasai ha nem kezelik.

Kitartast es fel a fejjel:-)

2008. márc. 7. 11:36
Koszonom az infokat. Majd megirom mire jutottam a dokival, ha eljutottam hozza. Mert amint tudjuk Magyarorszagon beletelik par honapba mire az ember eljut valamelyik endokrinologiara. :(
432. Deszty (válaszként erre: 429. - Eve20)
2008. márc. 6. 15:49
Köszönöm a megnyuktató soraidat jó tundni ezeket!Hisz soká lesz még Júni 24!
431. 127f14054c (válaszként erre: 428. - Bernibej)
2008. márc. 6. 12:39

Szia...a tsh erteke 0,33 es 3 kozott mozog...a te eredmenyed magasabb igy bogyoval kezelik...es ne aggodj..ezt muszly es semmi bajod nem lessz tolle....egyszeruen szajon at kapod azt amit nem termel a pajzsmirigyed!

Ha kerdesed van irj privit...nem mindig kukkolok ide be:-))

430. Eve20 (válaszként erre: 428. - Bernibej)
2008. márc. 6. 11:37
Szerintem orvosa válogatja, van aki erre nem ír még fel gyógyszert, de az is lehet, hogy kapsz rá valami gyengébbet. Szerintem jobban járnál, ha írna rá.
429. Eve20 (válaszként erre: 426. - Deszty)
2008. márc. 6. 11:36
Nekem is echoszegények voltak, de az orvos azt mondta, hogy nem jelent semmi érdekeset. Nálam annyi volt a különbség, hogy össze voltak zsugorodva, fele akkorák voltak, mint kellene. Szerintem ne aggódj, nem vészes az eredményed, csak azt bizonyítja, hogy van a pm-eddel egy kis gond.
2008. márc. 6. 11:27

Sziasztok,

Kicsit ossze vagyok zavarodva. Tobb helyen neztem a TSH ertekekrol infot. Latom, hogy itt tobben mar rendelkeztek infoval, hiszen szedtek hormonpotlast is. A kerdes: 5,8-as TSH-ra mar feirnak bogyot vagy ez nem olyan veszes szerintetek?

427. bzanna
2008. márc. 4. 22:11

Soxeretettel minden sorstársamnak:


[link]

426. Deszty
2008. márc. 4. 16:00
Hello Voltam dokinál!A véreredményem jó!Az ultrahang szerint kissé dúrvább szerkezetű a pajzsmirigyem és nem mindenüt határolódik el,és az állkapocs alatti mirigyeim echószegények!Mit jelentenek ezek az eredmények!Nekem csak Júniúsban kell a dokimhoz vissza mennem,de azért jó lenne nmost tudni.Minden más rendben és nincs góc sem göb!
2008. márc. 1. 14:11
monix5! Írtam privátot.
2008. febr. 29. 19:31
Köszi a hozzászólásokat. Igazából a nőgyogyóm is azt mondta, hogy ez legyen a legnagyobb bajom. Amúgy sem túl gyors az anyagcserém, minden leadott dekáért jól meg kell küzdenem. :-( Na megyek tornázni...
423. monix5 (válaszként erre: 421. - Vilagabri)
2008. febr. 29. 17:09
Szia ne aggódj nálam ugyanez a helyzet Lthyroxint szedek napi 1/2 szemet most egy kicsit felemelték az adagot ugyanis babát várok és úgy jött össze ,hogy már szedtem a gyógyszert ...ugyanis akkor van gond ha nincs beállitva és én nem hiztam tőle semmit....)))
422. era06
2008. febr. 29. 13:50

Örülj neki, hogy észrevették idejében. Így a baba szempontjából jókor van. Akkor is hízol ha nem szedsz bogyót,mert lassú az anyagcsere.

Neked még kicsit működhet alul, étkezéssel is segíthetel rajta. Akármilyen hihetetlen, egy PICI alulműködés még mindig a legjobb betegség, amit az ember kaphat.(egyszerű nátha) Hogy hízlal? Alkati kérdés is. Van kollegynőm aki tök vékony.

Nem lesz semmi gond!

2008. febr. 29. 12:56
Sziasztok! Nálam most derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. Kaptam rá L-Thyroxin 50 tablettát, amiből egy felet kell bevennem reggel. Értetlenül álltam a helyzet előtt, mikor megtudtam a dolgot, ráadásul a doki úgy beszélt velem, mintha egy egyszerű nátháról lenne szó és én meg mindent tudnék. 2 hónap múlva kell mennem kontrollra. Terhesség után és a 2. gyerek vállalása előtt vagyok. Azt olvastam, hogy a teherbeesést is nehezíti ez az állapot. És mindenki csak azt írja, hogy hízik. Most már egyre jobban meg vagyok rémülve. Esetleg van vki, aki meggyógyult és lenne pár bíztató szava? És még azt is olvastam, hogy az orvostud. ebben a témában inkább hátrfelé halad Mo-on, semmint előre!
420. bzanna (válaszként erre: 419. - Era06)
2008. febr. 28. 22:46
Én sem fogytam még egy dekát sem, pedig mostmár lassan 4 éve szedem folyamatosan a gyógyszert. Ráadásul nemrég emelni kellett az adagomat, mert 4.83 lett a tsh-m. Ja, és itt Dunaharasztin a felső határ 4.0, Pesten 3.valamennyi. Érdekes. Na lényegtelen, most jól megfáztam, és csak vajas zsömit eszem bögre teával. Így kéne maradni és nyárra ollllllyan csini lennék....hhhhhhhhhhhhhhhh
419. era06 (válaszként erre: 418. - DevilishAngel21)
2008. febr. 28. 20:27
Akkor az én bogyómmal gáz van. Ettől csak hízni lehet
2008. febr. 28. 19:47

Sziasztok!


Deszty én is a gyógyszer szedés elkezdése után kb 4 hónappal kezdtem el fogyni. Azelőtt semmi max fél kg. Kitartást!!!!


Ma mondta anyukám, hogy a közeli nagyvárosban él egy természetgyógyász aki már egy pajzsmirigyes lányt meggyógyított.

417. Deszty (válaszként erre: 410. - Bernibej)
2008. febr. 24. 16:21
Szia!Én is ezeket a tüneteket tapasztaltam,csak nekem a ciklusom sem volt szabályos,vagy nem is volt!
416. Deszty
2008. febr. 24. 16:19

Hello!Kedden megyek vissza kontrolra a pajszmirigyemmel !Ez lesz az első mióta 2007 októberében megállapították hogy alúlműködik!Elöször labor aztán rá egy hétre vissza a dokihoz!Már mots izgulok,mert érzem nem lesz jó a leletem!De azért bízom magamban!

Érdekes az volt hogy októberben a labor kimutatta az egetverően magas koleszterin szintemt holott akkor már 3 hónapja nem ettem húst sem tojás félét!

SAJNOS ÉN NEM TAPASZTALOM HOGY FOGYTAM VOLNA:(((

Pedig ne lenne rossz!:))))

Szóval ez van most majd írok a fejleményekről!Üdv!

2008. febr. 22. 18:51
Sziasztok! Én egy 17 éves lány vagyok jelenleg tanulok még és 3.os gimnazista vagyok. lassan 3 éve, hogy kiderült, hogy a pajzsmirigyem alúlműködik. Elkeseredtem, nem tudtam mi lesz vele miért felelős hiszen csak 14 éves voltam. Azóta új orvohoz kerültem... És az új orvosomnál derült ki, hogy ez a betegség életem végéig megmarad. Szerencsére Azóta szépen lefogytam bár saját lustaságom miatt kicsit visszahíztam. De megint dolgozom magamom. :D A kedő súlyom 83-84 kg volt. Erről lefogytam 55 kg-ra. Megfeleő tájékoztatást még mindgí nem tudtam kapni orvostól... Ma volt az, hogy végre rászántam magam és komolyabban elkezdtem nézelődni. eddig féltem, hogy valami rosszat találok róla... Hm most így ennyi jutott eszembe.
414. bzanna (válaszként erre: 413. - Bernibej)
2008. febr. 16. 07:11

Szia!

Ugyan nem magánrendelő, de én ott kezdtem és nagyon jó a doki: a Károlyi kórházban, IV.ker. Ott kezdtek el kezelni januárban, és márciusban (bár ez nem a dokinak köszönhető) kisbabát vártunk! Azóta Dunaharasztira kerültem, hát....elmegy. Jó múltkor kértem a házidokimtól beutalót, mert elkezdett zsibbadni a karom, szédültem reggeltől reggelig. Közölte, h háromhavonta nem adnak beutalót fölöslegesen ilyen vizsgálatokra, hát egy alkalom 30-40 ezerbe kerül a TBnek!! A héten voltam kivizsgáláson, a pm dokim meg leszídott, h talán nem 3 évente kéne mennem, hanem félévente. Rakjam össze, mi?

2008. febr. 13. 22:23
Tud valaki egy jó magánrendeéős endokrinológiát Budapesten?
2008. febr. 6. 12:47
Igen, a koleszterinem most nekem is magas, pedig regen semmi bajom nem volt vele. + Az elmult 4 evben 25 kilot szedtem fel. Elegge idegesito. Remelem rendbejonnek a dolgok. :)
411. 127f14054c (válaszként erre: 410. - Bernibej)
2008. febr. 6. 12:29

Sajnos en nem tudok mivel nem elek Magyarorszagon....

Amugy a tuneteid amiket leirtal mind megvoltak nekem is.....fel ev alatt 10 kg hizas, konditerem es fogyokura alatt, estem le a labamrol a nap minden perceben, a borom olyan lett mint egy kamasznak(foltos, zsiros, pettyes)...hajrol ne is beszeljunk......ja..es nekem plusszban volt a koleszteinszint...ami meghaladta a 360-at..olyan dietaval, hogy semmi sajt, tej, zsir, tojas,vaj,

Minden megszunt ahogy szedtem a gyogyszert...mintha soha semmi bajom nem lett volna....

2008. febr. 6. 11:48

Koszi Kinga. :)

Igen, ugy latszik alulmoxik a dolog. Kozben utannaneztem a tuneteknek es nekem megvan:

+ eros hizas

+ kezremeges

+ fazas

+ faradekonysag

+ latasromlas

+ szaraz bor

+ toredezo korom es haj


Szerintem ez mar tobb mint eleg.


Tudtok esetleg egy olyan endokrinologiai maganrendelest Pesten ahol az emberre ranez es beszel is vele a doki a penzeert?


Bocs a pesszimista hozzalesert , de nagyon rossz tapasztalataim vannak a dokikkal.

409. 127f14054c (válaszként erre: 408. - Bernibej)
2008. febr. 6. 11:27

Szia...mivel nem ismerek normalis adatokat a leirottaknal nem igazan tudok hozzaszolni...az egyetlen amit ismerek az a tsh....aminek a normal erteke 0,44 es 3 valamennyi kozott van..tehat magas...ami azt jelenti, hogy a szervezetedben nincs elegendo tiroxin es az agyban tobb mennyisegu hormon szabadul fel, hogy a pajzsmirigyedet "felebressze".TSH=tiroxin sztimulalo hormon.

Ez annyit jelent, hogy pajzsmirigy alulmukodesed van...hogy ez mennyire kronikus azt csak egy endokrinologus tudna megallapitani.....De nem veszes..kezelheto:-)))


Ennyi a trodomany:-)..ha segiteni tudtam akkor orulok.

2008. febr. 6. 10:46

Sziasztok,

Kerhetnek tolletek egy is tanacsot/segitseget.

Labor eredmenyeimben a kovetkezo elteresek mutatkoztak:

TSH: 5,4

T3: 4

Szerintetek ez mennyire komoly?


Ezek mellett meg van :

Feherversejt:14

Nuetrofil: 8,7

vorosversejt sullyedes: 62

triglicerid: 2,5


Eloreis koszi minden infot. :)

407. Eve20 (válaszként erre: 401. - F290b382c2)
2008. febr. 1. 21:05
Köszi a gyógyszer tippet, utána fogok nézni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook