Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


496. 127f14054c (válaszként erre: 495. - 59b0a5f4d3)
2008. ápr. 3. 20:11

szia....jobbak az eredmenyeid mint az elso de meg nem tokeletes.

Nekem 2 ev alatt allitottak vissza a hormonszintet...ahanyszor a tsh nagy volt mindig emeltek az adagot..lassan es lassan..3 honaponkent..aztan amikor mar tokeletes volt a tash maradt az utolso adag hormonszint amit felirtak..es az stabilan megfelel a szervezetemnek.Mostanaban igaz, hogy tobbet kell szednem de mindez a babam miatt van.

A 7, 58 is eleg magas meg...szerintem megint emelik az adagodat aztan ujbol vervetel...nem adhatnak neked egybol nagy adagot mert az egyaltalan nem ajanlott...bizz az orvosokban.

Barmi kerdesed van szivesen valaszolok......akar priviben is.

2008. ápr. 3. 19:50

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, aki tud segítsen légyszike!

Már 8 hónapja tudom,hogy pajzsmirígy alulműködésem van.Az első eredményem:10.809 volt (8 hónapja)Most voltam megint vérvételen aminek az erdménye:7.588

Említettem a napokban itt a fórumban,hogy megint dagadnak a szemeim,és jönnek az új májfoltok.Ezért is mentem el most megnézetni.Kérdésem az lenne nem kevés ennyi javulás erre az időszakra.Nekem azt mondta az orvos, fél év alatt be kell álnia, a gyógyszer hatására.Szóval én ezért keveslem ezt a javulást.Vagy lehet én vagyok csak a hibás ,nem mentem vissza időbe,mikor éreztem nem fogyok zöldség -diéta mellett,jönnek az újabb foltok stb?Aki régóta szenved pajzsmirígy betegségben biztos tudja mennyi idő az ,hogy az eredménye teljesen határérték között van!Köszi szépen.

494. trueida
2008. márc. 28. 12:39

Jó napot! Köszönöm a segítséget lányok, bár még nem érzemmagam okosabbnak.

Most úgy gondolom még meggyógyulhatok sé az lenne a legjobb.

Itt Kecskeméten ajánlottak egy idős maszek orvost valami Károlyi Zoltánt, majd őt is felkutatóm sé akkor nem csak az állami rendelőben egy gyors vizsgálat után nyilatkozom. Bár eddig is a legtöbb információt a netről szerezetem be.

Nekem különben a TF-4 (hormonom) = lett lacsony azaz 8.4 pmol/l (A norm tart: 11.5 - 22,0)

Ha többet tudok jelentkezem hátha Ti si hasznát veszite az infóknak.

Üdv

493. 91d4989ab9 (válaszként erre: 492. - Hetrovich)
2008. márc. 28. 00:27
szia, először is mindenképpen nézesd meg dokival:)) a megnagyobbodott pajzsmirigyek működhetnek normálisan is, nálam is ez van , úgyhogy nembiztos hogy alul vagy túl működnek, úgyhogy irány a doki és lehet hogy kiderül, hogy nincs is gond:)) a vizsgálatoktól ne félj, csak megtapogatja és egy vérvételszerüség:)
2008. márc. 27. 23:48

Sziasztok!


Tud valaki segíteni? Szerintetek ha csak a jobb oldalt van megnagyobbodva a pajzsmirigyem, az mi lehet? Alulműködés túlműködés?

Még nem voltam orvosnál.

Ami van: fáradtság, ingerlékenység, szemkönnyezés, szemfáradás.

2008. márc. 27. 21:13
Szembetegség. Nyáron volt 1 éve hogy kiderült zöldhályogom van. ( 30 évesen kicsit korai) Ma voltam ellenőrzésem és mondtam a dokinak, hogy most meg pajzsmirigy alulműködést diagnozsztizáltak. Azt mondta, hogy lehet ha rendbe raknak akkor a szemnyomásom is rendben lesz, és megúszom a zöldhályogot még most. Hát bízom benne. Holnap megyek nyaki uh-ra. Kiváncsi leszek mit mutat.
2008. márc. 27. 14:40
Ma volt anyukám az orvosnál szerencsére nem kell műteni 4 hónap múlva kell vissza menni ellenőrzésre euthyrox 50 nevű gyógyszert kapot.Az orvos szerint az erős látásromlásához nincs köze a PM -hez.Szemorvos szerint sem, szemcseppeket kapot talán segítenek.
489. NOA (válaszként erre: 485. - Trueida)
2008. márc. 27. 14:07

Ami a legtermélszetesebb az a tabletta amit szedünk..ez nem szintetikus vacak és ne tekintsd gyógyszernek.

Milyen eredetű a p.m. alulműködésed és milyenek az értékeid.

Valamit elérthettél.Aki nem kap gyógyszert annak bepöröghet a szive mint nekem és ez természetesen terheli is.


Addig ne gyere el az orvostól mig nem érted tisztán amit mond.

Magadtól ne igyál jódot mert lehet, hogy pusztitod vele a pm.edet.

488. 127f14054c (válaszként erre: 485. - Trueida)
2008. márc. 27. 11:45
A magas koleszterinszint ugyszinten egyik mellekhatasa az alulmukodesnek.....meg akkor is jelen van egyeseknel ha teljesen , totalisan mellozod a zsiros dolgokat!
487. 127f14054c (válaszként erre: 486. - Trueida)
2008. márc. 27. 11:44

En egyszeruen nem ertem miket mondtak neked a dokik..hogyan terhelnek meg a szivet????Ugyanolyan hormonok amiket amugy termelne a pajzsmirigyed....csak nem termel eleget vagy nem termel egyaltalan....es ami a "sima' elfogadast illeti"...hat szerinted akarjuk????

Ez van...en ha fejre allok akkor se fog termelni hormont a szervezetem mivel NEM MUKODIK A PAJZSMIRIGYEM..ELSORVADT!!!!!!!Es a szervezetnek sokkal fontosabb az a hormon mint egyesk gondolnak.....semmivel nem potolhato!!!!!


Szerintem menj el egy masik dokihoz mert ez vagy hulyesegekkel tomte tele a fejed vagy te ertetted rosszul.....

486. trueida
2008. márc. 27. 10:57

Ja és úgye féltem a babát az IQ-ját, a hormon háztartásaom, meg azt is mondják, a doki is mondta a rendelőben, hogy ezek a hormonok igen csak megterhelik a szívet is.

Hosszú távon ez a sok egyéb kihatás normális lehet, na és itt van még a külalakot is befolyásoló tényezők!!! Csak simán elfogadjátok?????

485. trueida
2008. márc. 27. 10:52

Nekem ezt most vették észe úgy, hogy már terhes voltam, és így kaptam a gyógyszert amit másfél hete szedek. Ennek előtte a tesztoszteronom és koleszterinem szokott csak rosszalkodni, de azok inkább felfelé.

Tehát voltam egy endokrinológusnál, de ettől nem lettem sokkal okosabb és úgy tennék valamit ami természetse és jó az egész testnek!

484. 127f14054c (válaszként erre: 483. - Trueida)
2008. márc. 27. 10:23

Szia...alulmukodes eseteben en nem hallottam semmi mas gyogyit csak a hormont, tiroxin tartalmut.

Barmit ehetsz semmi nem potolja azt!!!!

Ha terhes vagy menj el surgosen egy endokrinologushoz...ne halaszd mert sulyos betegseggel szulethet a baboca ha neked pm alulmokodesed van!!

Nem ijesztegetni akarlak de nekem 2 evig semmi babaprojekt nem volt megengedve .....amig normal nem lett a hormonszintem!!!

483. trueida
2008. márc. 27. 10:09

Sziasztok!

Néhány hete derült ki s azóta mindent hallottam , olvastam. FT-4 : 8.4 pmol/l.

Ez is alulmüködés és terhes vagyok a 13. héten.

Szóval igen a látásom régóta rossz a pajzsmirigyem si, és az összel hiztam 8 kg-ot, bár csokiztam is és a terhesség óta valóban fáradt vagyok.

A beszédembe is bele bel zavarodok és most olvasom töletk igen évről évre több a barna foltom é sbőr hibám, bár ezt a fehér bőrnek tudtam be és már hetek óta tiszta pattanás is vagyok.

Mit tegyek, fél Eutiroxot szedek most és eset jódos vizet iszom önszorgalomból.

Talán nekem si több orvoshoz kéne járjak, ...

Szóval mit tanácsoltok Ti tapasztaltabbak?

Nem akarom, hogy valami gyógyszer még jobban felborítsa a testi egyensúlyom!

Azt is olvastam itt a neten, hogy a régi monitort le kell cserélni, kerülni a streszt és friss levegőt szívni (bár nálunk igen sok kamion jár a ház előtt azt hogy kerüljem el, pedig belvárosban lakom)....

Ja és ajánlották a lucerna, búzafű és zöldárpa bio zöld bogyót ezt is egyekszem naponta szedni ez segít a gyomorégésen, s talán egy kicsit a gyomor puffadásomon is, mert estére folyton felfuvódom!

Kérlek segítsetek Ti mit használtok ami természetes és segít!

482. 127f14054c (válaszként erre: 481. - Bernibej)
2008. márc. 27. 09:52

:-DDDDDDD

Nekem a baratnom kert a bogyobol aki szivesen leadna par kilot...mindezt amiutan visszafogytam az eredeti sulyomra...majdnem 10 kg-al lettem kevesebb:-)

De ahogy mondod a kronikus faradsag se semmi...az az igazsag, hogy en hozzaszoktam es nekem az volt a normalis.....de repulni tudtam volna amikor ereztem milyen is kipihentnek lenni:-)

2008. márc. 27. 09:44
A doki megkerdezte, hogy nem szenvedek e kronikus faradtsagban a pajzsmirigyem miatt. De mivel kiderult, hogy kb 15 eve eleg igy ezert fogalmam sem volt, hogy IGEN. :)) Isteni erzes ez a 15 ev olmos faradtsaga utan. Kivancsi vagyok mi lesz, ha megemelik az adagot. Parom mar meg is jegyezte viccesen, hogy adjak neki is ha ez ilyen jo hatasu. :))))))))
480. 127f14054c (válaszként erre: 479. - Bernibej)
2008. márc. 27. 07:12

szia..persze....:-))))

Ezt mondom mindenkinek...ha bogyot szedsz akkor elmullik minden bajod amit a pm okozott..:-))

Ugye ugye milyen jo??..:-)

2008. márc. 26. 16:26

Sziasztok,

2 hete szedem meg csak a Letrox-ot, de mintha kicsereltek volna. Egesz nap friss vagyok, sehol az olmos faradsag es a kedvem is nagyon jo. :)

Ti tapasztaltatok ilyet?

478. 59b0a5f4d3 (válaszként erre: 465. - Evibaba001)
2008. márc. 26. 08:40

Szia!

Szerintem is mindenképp keress fel másik orvost.Nekem is a második orvos volt az aki odafigyelt rám.Minden lehető létező vizsgálatot megcsinált.Rtg,ultrahang stb.Különben én is fulladtam mielőtt a gyógyszert elkezdtem szedni.Az orvos megmérte centivel a nyakam és feljegyezte.Stummám van gyerekkorom óta ,de eddig szerencsére műteni nem kellett.A pajzsmirígyem be van gyulladva ezálltal fulladtam.Most,hogy 1 éve szedem a gyógyszert(euthyrox-ot) a fulladásom alábbmaradt.Az orvos azt mondta lehet szorongásos alapon is.Ami igaz lehet mivel a mellkasomban is nyomást éreztem a fulladás mellett, ha valami stessz ért.Szerintem az a lényeg,hogy ha az orvos minden létező vizsgálatot megcsinált, csak utánna mondjon olyat nem kell cisztát leszívni.Tesómnak volt cisztája,neki sem rögtön csinálták meg.De legalább 2 orvos mondja ugyan azt és akkor meg fogsz nyugodni.Az én előző orvosom csak rámnézet felírta a gyógyszert és fél év múlva kontrol.Ennyi volt,persze az ember nem bízik meg benne.Így én is másik orvos után néztem,aki kedves aranyos volt nagyon.Ha netán nem tudsz kihez fordúlni szerintem itt a fórumban is tudnak neveket adni akit érdemes lehet felkeresni.

477. 127f14054c (válaszként erre: 476. - NOA)
2008. márc. 25. 10:17
van..nem vagyok orvos de szerintem van
476. NOA (válaszként erre: 468. - Zsuzsi67)
2008. márc. 25. 10:15

Nekem 4o-es TSH-nál kezdtem homályosan látni.

Kérdeztem orvost.-szerinte van összefüggés.

475. 127f14054c (válaszként erre: 473. - Zsuzsi67)
2008. márc. 25. 09:59

Hat szemfajdalom az lehet....sot az egyik velejaroja.Nekem amugy ugy vettek eszre a pm alulmukodest, hogy egy evig jartam szemorvoshoz mivel nagyon fajtak a szemeim es be voltak dagadva...minden letezo cseppet kiprobaltam...semmi nem hasznalt...aztan elkuldtek egy teljes verkivizsgalasra...ott lett magas a koleszterinszintem...a tobbi minden Ok volt...onnan belgyogyaszat es onnan endokrinologia....konkluzio ? pm alulmukodes.

Na ezt jol levezettem de igy volt...ahogy kezdtem szedni a bogyot lassan multak el a pm alulmukodes velejaroi is...tobbek kozott a szemfajas, dagadas, konnyezes.

474. zsuzsi67 (válaszként erre: 470. - Pitemaci)
2008. márc. 23. 14:59
Köszönöm a nyugtató válaszod
473. zsuzsi67 (válaszként erre: 469. - 127f14054c)
2008. márc. 23. 14:58
Én a szemfájdalomra gondoltam mint tapasztalat.
472. pitemaci (válaszként erre: 471. - Evibaba001)
2008. márc. 22. 15:04

Szia!


Én nem ismereme ezt a dokit, de ha ennyire jó akkor biztos előbb nagyon alaposan megvizsgál és utána dönt arról, hogy gyógyszer vagy műtét. Nekem például egyből gyógyszert írtak fel mert nem volt nagy baj, csak figyelnem kell, mert mivel befelé nő ezért később lehetnek gondok. Egyenlőre még nincs gond. A pajzsmirigy eltávolításról csak annyit tuok neked mondani, hogy a kolleganőmnek már nagy volt a baj (rákos volt) és neki azért kellett eltávolítani. Azóta semmi gondja, szedi a hormonpotló gyógyszert. Lehetséges hogy neked strúmád van. Ezt elvileg meg lehet műteni, de nagyon megbízható dokival kell csináltatni. Sajnos ez egy érzékeny terület mert ott vannak a hangszálak is. Ezzel gondolom elmondtam mindent. De remélem gyógyszerrel is tudnak rajtad segíteni. Magánorvoshoz nem kell beutaló, maximum előtte csörögj oda, hogy mikor tudnak fogadni. Sok sikert!

2008. márc. 21. 12:55
Először is köszönöm szépen a gyors válaszokat.Láttam,hogy többen is ajánlották Szabolcs doktort,megnéztem neten Budaőrsön van magánrendelése,ugyhogy oda el fogok menni,mert tegnap este mondta a férjem,hogy csak nézessem meg másik orvossal,mert megint dagadtabb lett a nyakam.És az az igazság,hogy már vannak nyelési gondjaim is,amit már azért nem kellene figyelmen kivül hagyni.Mondjuk elég rendesen be vagyok sz...va ettől az egésztől,azért is halogattam.Mindenkinek elég rossz tapasztalatai vannak sajnos ezügyben.Nekem is gyulladt volt akkor is a jobb pm-em és cisztákat is találtak benne,de szerinte nincs baj amig nem kezd el rákosodni.Kösz,addig meg járjak akkora nyakkal,mint egy pitbull.Én nem emlékszem a TSH-adataimra,a papirjaim meg vidéken vannak anyukámnál,ha elmegyek másik orvoshoz ő úgyis új vizsgálatot csinál nem?orvostól úgy kérjek beutalót,hogy én ehhez az orvoshoz szeretnék menni,vagy az mindegy?Ja és még vmi:ilyenkor csak gyógyszert irnak fel?mert olvastam,hogy többeknek ki kellett venni a pajzsmirigyét,azt mikor kell?köszi
470. pitemaci (válaszként erre: 468. - Zsuzsi67)
2008. márc. 21. 11:48

Szia!


Nekem 119 volt a TSH-m mikor kiderült a baj. Azóta gyógyszer melett 1,19. Sajnos sokféle pm betegség van és mindegyiknek más-més tüneteket hordoz: alulműködés, túlműködés, hide göb, meleg göb, kifelé növő(gólyva), befelé növő stb. Nekem alulműködik és befelé nő. Anyukádnak reméljük "csak" alulműködése van, de majd kap rá gyógyszert és az szinten tartja. Reméljük nincs más baj.

469. 127f14054c (válaszként erre: 468. - Zsuzsi67)
2008. márc. 21. 11:09

Szia.Ebben a forumban mindenkinek vannak tapasztalatai ilyen teren..sajnos.

Mi erdekelne?...a tsh alapjan alulmukodes es elegge durva eredmeny..de kezelheto...ez a szokasos szoveg es be is vallik:-)

Kerdezz...:-)

2008. márc. 21. 10:38
Sziasztok .Az anyukámnak vannak pajzsmirigy gondjai.Szemei is fájnak ,fényérzékenyek van valakinek tapasztalata ilyen téren?? Csütörtökre van előjegyezve vizsgálatra TSH ja 14,3 .
467. pitemaci (válaszként erre: 465. - Evibaba001)
2008. márc. 21. 09:28

Szia!


Egyetértek kkinga78 hozzászólásával. Feltétlen keress fel egy másik orvost, mert azt nem hiszem el, hogy ezt így kell hagyni. Igazából nem tudom mit értett a doki nagyobb baj alatt. Lehet hogy előbb a gyulladás okát kellene megszűntetni és akkor tudnak már biopsziát is venni. Nem értem a dokit, hogy ezt csak úgy annyiba hagyta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook