Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


286. 127f14054c (válaszként erre: 283. - Deszty)
2007. nov. 12. 17:37
Szia...amit a pajzsmirigyedre szedsz az teljesen termeszetes hormon amit a pajzsmirigyed amugy is termelne ha jol mukodne.Az l tyroxin az a hormon amit szajon at szedsz be...egyaltalan semmilyen gyogyszerrel " nem utik" egymast...sot terhesseg eseten sem szabad abbahagynod a szedest...
285. Betty-Győr (válaszként erre: 283. - Deszty)
2007. nov. 12. 17:22

[link]


Itt meg tudod nézni, hogy mit mivel lehet együtt szedni.

284. lizmil (válaszként erre: 283. - Deszty)
2007. nov. 6. 18:53

Szia Deszty!

Nem tudom, hogy hány éves vagy. Én 46 nekem is a fogamzásgátló abbahagyása után maradt el a menzesz, de az endokrin eredmények szerint már nem is jöhet vissza. Nekem 10 hónap alatt kétszer próbálta meg a doki meghozatni.(Norkolut és duphaston) egyikkel sem jött meg, viszont rendkivül rosszul éreztem magam a hormonok változásai miatt. Nekem is felmerült a pajzymirigyalulmúködés gyanuja, de csak dec-re kaptam időpontot. Tud a két orvos a másik gyógyszeréről, mert mind a kettő hormontartalmú. Nem voltak más tüneted az alulműködés miatt. Irj Lizmil

283. Deszty
2007. nov. 6. 07:58

Hello!

7Hónappal ezelőt hagytam abba a fogamzásgátló szedését ,ennek következményáére nem jött mega menszeszem !Elmentem a női dokihoz a labor eredmáényekkel ahol kiderűlt hogy a pajzsmirigyemmel van a agond4Elkűldött az endoklinikára ahol megállapították hogy alúlműködik és ez is szerepet játszik abban hogy nem akar megjönni!Elkezdtem szedni az L-THYROXIN-T A női doki által felírt gyógyszerrel ami elősegíti a menszeszt!A női doki azt mondta ha megjönne akkor az első nap kezdjem el szedn az álatal felírt fogamzás gátlót Meliane-t!

Kérdésem:Nem ütik egymást a gyógyszerek azt amit a pajzsmirigyemre szedek és esetleg a fogamzásgátló(amit csak ha megjönn kel elkezdenem)??????


8 hét múlva kontrol,remélem jobb lesz már!!!!


Várom a hozzászólásokat!

Üdv:Deszty!

2007. nov. 3. 12:50
Szia! Én úgy tudom, hogy a hányinger és az étvágytalanság nem a pm. tünete, a vérnyomásingadozásban sem vagyok biztos, az erős szívdobogás viszont igen.
281. lizmil
2007. nov. 2. 19:26

Sziasztok!

Régen volt hozzászólás. Érdekelne,hohy az alulműködéssel járhat-e hányinder, étvágytalanság és vérnyomásingadozás, erős szivdobogás.

Klimax nagyon rossz tüneteket okozott. Az endrokrin vizsgálat alapján kiderült, hogy nagyon magas az FSH szinten a háziorvos kérdezte, hogy fázékonyság, fáradtság, hajhullás nincs-e, de mondtam, hogy van, de legközelebb december 6-ára kaptam időpontot.Most elég sok tünetem jelentkezett, de nem tudom, mi van a klimaxtól, mi a pm.-től és mi a refluxtól. Irjatok

2007. okt. 25. 20:36
Nekem is van egy Norbi update zsebkönyvem én is kiprobáltam de nekem sajna nem vált be.Igazad van feladni nem szabad.Épp ma keresgéltem a neten hátha találok valami olyan természetes modszert amivel ha nem is meggyogyulni de javitani lehet az eredményeimen de nem jártam sok sikerrel
279. chelsey24 (válaszként erre: 277. - Zsuzska77)
2007. okt. 25. 17:04
Szia! Én is kipróbáltam rengeteg fogyit, de most nekem a Norbi-féle update jött be. Eddig 5 kg-t fogytam, de nagyon lassan mennek lefelé a kg-k, de legalább mennek. Nem adom fel.
2007. okt. 25. 13:27
Elolvasgattam ezt a forumot és rádöbbentem mennyi ember jár ugyanabban a cipöben mint én.Pár napja nagyon rosszul lettem ájulás kerülgetett,erös szivdobogásom volt,remegett az egész testem.ez a rosszullét 3-szor egymás után megismétlödött az orvos azt mondta a pm-em okozza valoszinü a gyogyszerbeállitással van gond hát nem tudom nemsokára megyek vissza a kezelö orvosomhoz és csak bizom benne hogy ez a rosszullét többé nem jön elö.Amugy már több mint 5 éve kezelnek és ennyire sulyos tüneteim még nem voltak ,terhességem alatt sem.
277. zsuzska77 (válaszként erre: 267. - Chelsey24)
2007. okt. 25. 13:20
Szia !Nekem 5 éve van pm alulmüködésem és L-tyroxint szedek napi 75-öt sajna nekem sem sikerült eddig a fogyás pedig probálkozom adj egy pár tippet légyszi
276. Virga (válaszként erre: 261. - Chelsey24)
2007. okt. 20. 17:15

Szia!

Lehet, hogy nem mondok Neked újdonságot, de én vettem Antisudorica ecsetelőt a gyógyszertárban, a problémás helyeket (pl.hátam) bekenem és azóta jobb a helyzetem. És nem csak azért, mert hűvösebb van szerintem, hiszen a buszon ugyanolyan meleg van mint előtte, mégsem leszek foltos :-)!

275. Jucus14 (válaszként erre: 274. - Tafonta)
2007. okt. 19. 19:02

Szia.

Olvastam amit írtál.

Igen, voltam olyan helyzetben. Egyik percben sirtam, a másikban ordítottam. Iszonyatos. Közben állandoan azt hittam hogy szívrohamot kapok. Vert a víz, és a hajam minden nap mosni kellett, mert állandoan zsirosodott. Még a kutyám is kiköltözött a szobámból mert nem bírta a hideget.

De furcsa módon nálunk a családban senkinek nem volt ilyen baja. Én csak azt akartam elmondani, hogy van más gyógymód is mint a gyógyszer.

Ki kell probálni. Ajánlom neked is. És kívánom, hogy legyél te is tünet mentes. (mert orvosilag én az vagyok, 2 éve.

Szia.

274. tafonta (válaszként erre: 271. - Jucus14)
2007. okt. 18. 23:39

Szia!

Jól van na! :-)

Nekem az első baba hozta ki ezt a betegséget (nálam autoimmun) és a második akkor fogant meg, amikor kiderült a baj. Nem is értem, hogy tudtam így teherbe esni! Szerencse, hogy egyből kezelésbe vettek és egészséges lett a baba, sőt utána még egy babám született.

Nekem az egyik nagymamámnak volt pajzsmirigy-betegsége, de ő kilábalt belőle. Sajnos a lányoknak nagy esélyük van ennek öröklésére, én így jártam!

A 16 éves lánynak jobb, hogy most derült ki a bibi és igenis ráfér a kezelés. Te voltál olyan állapotban mint ő? Én igen, és nem embernek való állapot. A gyógyszer meg ugyanaz, amit a pm termel, nem nemi hormon.

Nem mondom, hogy rossz a talp"masszázs", mert nem próbáltam. Ez a betegség nagyon változatos, neked mázlid van.

273. Jucus14 (válaszként erre: 272. - Chelsey24)
2007. okt. 18. 18:54

Szia.

Örülök hogy egészséges lett a babád. Nekem annyira rosszak voltak az eredményeim, hogy napi 3*2 Metothyrin szedtem( lehet hogy rosszul írtam).

Ezt a döntést nem volt könnyű meghozni(a gyógyszer abbahagyása). de a gyerek miatt meghoztam. Másnak is ajánlom, csak találni kell egy olyan masszőrt aki ért hozzá. Hihetetlen mennyi minden gyógyítható a talpon keresztül.

Kívánok gyógyulást mindenkinek.

2007. okt. 18. 17:17

Sziasztok!

Szerintem nem érdemes vitatkozni ezen a témán. Jucusnak szerencséje volt, meggyógyult, nekünk már kevésbé van szerencsénk. Én csak annyit mondanék,hogy én úgy csináltam végig a terhességet, hogy gyógyszert szedtem a pm-emre sajna, és egészséges a babám.

271. Jucus14 (válaszként erre: 270. - Tafonta)
2007. okt. 18. 14:58

Szia.

Köszönöm szépen a kioktatást. Mint ahogy írtam, nem spontán gyógyultam. Hittem abban hogy van más megoldás is, mint a gyógyszer. Két éve járok rendszeressen ellenőrzésre, és minden eredményem rendben van. Nem csak a hormonokról beszélek.

De egy 16 éves ne szedjen gyógyszert, ha lehet más megoldás is. Én nem mondom hogy mindenkinek beválik, de én is ugy gondoltam inkább egy kis szenvedés, és "talán" nincs több gyógyszer.

A baba kérdés, pedig nem a pajzsmirigy miatt nem jött össze. De amíg arra szedtem a gyógyszereket addig nem is mertem volna babát vállalni. MERT UTÁNA OLVASTAM.

270. tafonta (válaszként erre: 269. - Jucus14)
2007. okt. 18. 07:27

Szia Jucus14!

Úgy tűnik, te szerencsés vagy! Tudtad, hogy a pajzsmirigybetegeknek csupán csak az 5%-a gyógyul meg spontán? És biztos, hogy meggyógyultál? Végeztettél mostanában hormonvizsgálatot? Nagyon bátor vagy, ha ezek ismerete nélkül szeretnél babát! Tudsz mindent erről a betegségről? Mert számomra úgy tűnik, hogy nem! Mert ha tájékozottabb lennél, nem írnád, hogy a hormonpótlás "tönkreteszi" a szervezetet!

Légyszíves olvass utána a témának!

269. Jucus14 (válaszként erre: 268. - Barbi..)
2007. okt. 17. 21:12

Szia.

Végig olvastam, hogy mi a gond. Én 3 évig szedtem gyógyszert, és azért hagytam abba mert gyereket szeretnénk.( de nem ez a lényeg). A gyógyszer elhagyása utáni harmadik napon kezdtem gyengének érezni magam, és akkor mentem el egy csontkovácshoz, aki a talpamat masszírozta meg (rémes volt, nagyon fájt). Kb. 5-6 alkalom volt, én azóta tünetmentes vagyok. Ennek már 2 éve. Inkább 5 perc fájdalom, minthogy egy életen át gyógyszer.

Tudom hogy nem mindenki ért velem egyet, de egy 16 éves kislánynak nem kellene tönkretenni a szervezetét.

268. barbi.. (válaszként erre: 267. - Chelsey24)
2007. okt. 17. 21:00

Köszönöm szépen. Igen. Sokat tetszett segíteni. Rajta vagyunk, hogy keressünk egy remek szakembert csak nem tudjuk, hogy Miskolcon kit érdemes felkeresni. Olvastam a hozzászólásokat, és annyira elszomorító, hogy némely orvos 3 perces konzultálás után kérdésekre való válaszolás nélkül elküldi a betegeket. És akkor találjunk jó orvost..

Én csak annyit tudok mondani, hogy mindenki gyógyuljon meg és kitartás!

267. chelsey24 (válaszként erre: 266. - Barbi..)
2007. okt. 17. 20:36
Szia! Először is ki kellene deríteni, hogy tényleg pm. alulműködése van-e az ismerősödnek (bár valószínűleg igen), aztán felkeresnie egy szakembert, aki megmondja, mik a további teendők. Ha tényleg alulműködik a pajzsmirigye, akkor valószínűleg gyógyszert fog kapni. Akinek alulműködik a pajzsmirigye, még gyógyszeres kezeléssel is nagyon nehezen tud fogyni. Legalábbis legtöbbünknek ez a tapasztalata. Én pl. lassan 6 éve szedek rá gyógyszert, és rendszeresen küzdök a túlsúllyal, de mostanában elkezdtem az updatet és ezzel elkezdtem fogyni (hozzáteszem, a pm. értékeim a szülés után teljesen rosszak voltak, most kezdenek helyreállni). Remélem, segítettem.
266. barbi..
2007. okt. 17. 19:32

Jó estét mindenkinek.


Nos, nekem segítségre lenne szükségem. Hozzáteszem, hogy nem rólam, hanem egyik ismerősömről lenne szó, aki pár hónap múlva tölti be a 16. életévét. De kezdem az elejéről.

Kiskorában, sőt egészen addig míg nem lett "nagylány" - ha tetszenek érteni mire gondolok- elég sovány volt. Nem volt semmi probléma a súllyával, életvidám lány volt.

Aztán mikor, beindult a nővé érése teljesen felborult. Gyarapodtak a kilók és elég rosszkedvű s ingerült lett. Mostanra elérte azt a szintet, hogy bevizesedik a lába, úgymond ödémája van. Elég sok súlyfeleslege van. És olykor-olykor bizony ilyen fiatalon depressziós(!) is. Elküldték laboratóriumi vérvételre kalóriatöblettel, de az épp, hogy megütötte az alsó határt. Ellenben felfigyeltünk arra, hogy a THS túlhaladta a megadott értéket. Fáradékony is emellett, ülve elszundít bármikor, de minimum napi 9 órákat alszik.

Lényeg a lényeg, hogy elképzelhető nála, hogy pajzsmirigy alulműködés van? Mit tudna azért tenni, hogy lemenjenek azok a fölös kilók?


Előre is köszönöm a válaszokat.


Üdvözlettel:

Barbara.

265. chelsey24 (válaszként erre: 264. - 5291460f5b)
2007. okt. 17. 07:27
Nem mindenkinél indokolt az operáció. Például nekem nincsen göb a pajzsmirigyemben, akkor most miért is kellene magam megműttetni?
2007. okt. 16. 19:37

sziasztok! Nem olvastam ugyan végig a fórumot, de megírom a történetemet. 8 éve vettem észre magamon azokat a tüneteket, amiket írtok. Elmentem orvoshoz és kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem és van egy befelé növekedő meleggöböm. Gyógyszert akart írni a doki, de én inkább megoperáltattam azonnal magam. Ennek köszönhetően tudtak bent hagyni mirigyet ami dolgozik tovább és azóta sem kell gyógyszert szednem. Szóval, ne halasszátok gyógyszerrel az operációt, mert ha későn csinálják meg akkor egész életetekben szedni kell ezeket a hormonális szereket.

Hát ennyi. Akit érdekel fogadja meg a tanácsom.

263. tafonta (válaszként erre: 262. - Eve20)
2007. okt. 7. 15:01

Szia Eve20!

Én is euthyrox-ot szedek, nálam is hol így, hol úgy vannak a dolgok, igaz én vagy terhes vagyok vagy szoptatok az utóbbi 4 évben. Egyszer válthattam volna gyógyszert, amikor kitalálták, hogy minden gyógyszerből az ólcsóbbikat írja fel az orvos, de akkor épp terhes voltam és hülyeség lett volna váltani. Az orvosom pedig azt mondta, hogy ezeknél a gyógyszereknél amit alulműködésre írnak fel, mind ugyanaz a hatóanyag, csak a hordozóanyag más. Egyébként természetes hormont tartalmaznak, pont olyat, amilyet a pajzsmirigy termel. Nem tudom lenne-e értelme váltani, inkább emelni kéne az adagot és biztos ezt fogják tenni. Én is jártam már úgy, hogy azt mondták jöjjek 3 hónap múlva, aztán közben jó adagot híztam, mert kicsi lett az adag. Fel a fejjel!

262. Eve20
2007. okt. 7. 12:47

Sziasztok!

Rég nem írtam. Sajnos úgy tűnik, rosszabbodott az állapotom, jövő héten megyek vizsgálatra.

Remélem segíteni fog a gyógyszerváltás, ugyanis azt tervezem. Jelenleg Euthyrox-ot szedek, de egyre kevésbé érzem hogy hatásos lenne:( Egy hónap alatt sikerült 10 kg-t híznom, holott nem léptem túl a napi 1500 kalóriát.

Elegem van az egészből:(

Jár valaki hasonló cipőben? Mik a tapasztalataitok az említett gyógyszerrel kapcsolatban?

2007. szept. 27. 13:15
Csatlakozom én is az előttem szólókhoz. Olyan ciki, hogy örökké azt kell lesnem, hogy látszik e a pólómon az izzadtság. És engem az is végigkísér főként nyáron, de előfordul, hogy máskor is, hogy bedagadnak az ujjaim, vagy a lábam.:(
260. tafonta
2007. szept. 26. 10:13

Szia Vigra!

Igen, én is szoktam nézni nyáron, hogy csak rólam szakad a víz, másoknak mintha meg se kottyanna a hőség. Szemétség!

259. Virga (válaszként erre: 244. - Tafonta)
2007. szept. 23. 17:52

Szia!

Köszönöm Neked is a választ. Már szültem, kétszer, az első szülés után kezdődtek a tüneteim, a második után pedig katasztrofális lett. A nagyfokú izzadás már a normális életemben is zavar, pl. nem megyek be boltba, nem szállok fel a következő buszra, metróra és még folytathatnám :-(.

258. Virga (válaszként erre: 243. - Chelsey24)
2007. szept. 23. 17:50

Szia!

Köszönöm a választ. Azt hiszem kérek egy időpontot a háziorvosomhoz, kérek egy vérvizsgálatot, legfeljebb elutasít. Addig is elkezdek fogyózni, hátha jobb lesz egy kicsit.

Üdv, Virág

257. Klaudi00 (válaszként erre: 256. - Chelsey24)
2007. szept. 23. 17:04
De hat az nem lesz baj?Akkor meg tul alacsony lesz.Mert most van pont jol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook