Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


526. 36a7134f8b (válaszként erre: 508. - NOA)
2008. ápr. 15. 17:36
Csak somatoinfrán voltam, tulajdonképpen az is átvilágít/ hőtérkép/. Az UH vizsgálatot szokták kérni az endokrinológusok? Mert akkor lehet, hogy maszek alapon elmegyek , ha kérik meg tudjam mutatni. Ilyenkor csak a nyaki részt nézik?
525. 127f14054c (válaszként erre: 524. - Baloghany)
2008. ápr. 15. 12:30
amihez tudunk hozzaszolunk nagyon szivesen de ami nem latszik tisztan...azt talan tisztabban latja na doki:-)
2008. ápr. 15. 12:24

Köszi lányok a választ.

Azt hiszem ebből telefonálás lesz.

523. NOA (válaszként erre: 521. - Baloghany)
2008. ápr. 15. 09:11

Szia!


..én nem szedhetek jódot mert a pm. ousztulását okozhatja autoimmun pm. működési zavarom van.


De van akinek határozottan jót tesz a jód bevitele.Az a krédés a Te pm-ed miért működik alul..tehát az ok a lényeg -Hivd fel az orvost az a legtisztább..magadtól ne lépj semmit mert hátha rosszat teszel vele.

522. 127f14054c (válaszként erre: 521. - Baloghany)
2008. ápr. 15. 07:56
szia...en ebben nem tudok semmit mondani...en 175 mg szedek es a dokim az elevitet ajanlotta amit mai napig szedek es jol vagyok....nogyogyasz es endokrinologus is.
2008. ápr. 14. 21:44

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem amire hirtelen nem találtam választ. Euthyrox 50-et kezdtem el a múlt héten szedni. Mivel babát szeretnénk ezért gondoltam szedek elevitet vagy gravidát. Most olvastam valahol, hogy az a különbség a kettő között, hogy a gravidában jód van. No most mi pajzsmirigy alulműködőknek jöhet a jód vagy nem ? Erről nem is beszéltem a doktornővel. Valaki tud ebben tanácsot adni ? Van valaki ilyen cipőben ?

520. 36a7134f8b (válaszként erre: 511. - Kisstoth)
2008. ápr. 11. 20:39
Szia! Én Kecskeméten voltam, Pusztai-Med Kft-nél, 15.ooo pezeta. A neten tudsz róluk olvasni,www.somatoinfra.hu. Hogy volt-e értelme az akkor derül ki, ha tényleg pm alulműködésem lesz. Egyébként nagyjából kimutatta a dolgokat: van valami étel allergiám, mert iritálja a gyomromat, gerincferdülés, légzési nehézségek...
2008. ápr. 11. 20:27

Sziasztok.

MEgvan a laboreeredmény. Tényleg nem csinálták meg a HTPOt. :( Nem is ez a leg durvább. Képzeljétek nmehogy csökkent, de EMELKEDETT a TSH ertekem. A T4 meg tovább csökkent és a T3-am is , bár az még mindig magasabb a normálnál. Mit gondoltok? Különösen az érdekelne, hogy nektek mennyi a T3? Azt olvastam az is inkabb a normál alatt van alulműködésnél. Vagy nem?

2008. ápr. 11. 17:57
Igazad van, bocsi. Nem Neked szántam a választ, hanem Bernibej-nek. Még egyszer bocs.
517. 127f14054c (válaszként erre: 516. - Pitemaci)
2008. ápr. 11. 17:25

mit??..valamit felreolvastal?..mi koze van ahoz, hogy levettek-e a vert vagy sem?

Elkuldott endos laborvizsgalatra...levettek..megjott az eredmeny.Ennyi.....szerintem valamit osszekavarsz.

516. pitemaci (válaszként erre: 515. - 127f14054c)
2008. ápr. 11. 13:14
Lehet, hogy egy kicsit levagyok lassulva, de ha endokrinológustól kaptál HTPO-ra beutalót, akkor nem értem miért nem vették le a vért. Bocsi,ha egy kicsit érthetetlen vagyok. Mindenesetre menj vissza a dokihoz, és beszéld meg vele. Ez nem a Te hibád.
515. 127f14054c (válaszként erre: 513. - Bernibej)
2008. ápr. 11. 12:50

szia

engem is az endorol kuldtek htpo ra...

514. pitemaci (válaszként erre: 513. - Bernibej)
2008. ápr. 11. 11:52

Szia


HTPO-t nekem is néztek, de azt már tényleg az endokrinológus írta fel. Szerintem menj vissza az endos dokihoz és mond el neki hogy a belgyógyász mit mondott. Nem hiszem hogy mérges lesz. Vidd a papírjaidat is.

2008. ápr. 11. 11:02

Sziasztok,

Remelem jofej a dokim. Igazsag szerint meg csak egyszer talalkoztam vele amikor idopontot adott es mondta, hogy hozzam el a friss leleteim. Amikor bent fekudtem 1 hetig a korhazban, akkor derult ki az alulmukodes es a belgyogyasz doki rairta a korhazi papirokra, hogy menjek el a haziorvoshoz es irassam ki a bogyeszt meg majd irassak vele 1 honap mulva vervetelre beutalot amiben TSH, F3, F4 es HTPO legyen benne. Tehat megegyszer, ez rajta van a hivatalos korhazi papirokon. Erre ma reggel megyek a lavorba es mar szinte a tut is belemboktek amikor szol a no, hogy mi is ez a HTPO meg akkor ezt most helyben kell nekik csinalni vagy bekuldik valahova? Mondom en ezt nem tudom. Akkor korberohangalt es kideritette, hogy helyben ej 1 het mire kesz lesz. Elkezdi levenni a vert es kozben azt mondja, hogy a HTPO-t megse nezik meg, mert a haziorvos irta fel es mutassam a javaslatot a dokitol. Mondom a korhazi papiron stb stb. Ok akkor leveszi. 1 perc mulva aztan (masodik kemcso kozben) azt mondja megse veszi le, mert nem eleg a korhazi belgyogyasz papirja , hanem nemki hivatalos beutalo kell az endokrinologustol. NA erre mit leptek? Tenyleg csak akkor csinaljak meg ezt az antitest vizsgalatot ha az endokrinologus irja fel? Szerintetek mit tegyek? Jovoheten vinnem kene a leleteket. FElek, hogy ha most odamegyek a sima TSH eredmenyeimmel akkor jol elzavarnak es majd csak 3 honap mulvara kapok uj idopontot. :((

512. pitemaci (válaszként erre: 510. - Bernibej)
2008. ápr. 11. 09:01

Szia!

Nem írtad mennyit szedsz most, de 5-ös TSH-nál is már törekedni kell arra, hogy 1 és 2 között legyen az érték. Próbálj beszélni a dokiddal, de ha erősködik, hogy jól van ez így akkor keress másik orvost. Vagy ha jó fej a háziorvosod akkor vele is beszélhetsz. De csak akkor ha egyéb gond nincs a pm-eddel, "csak" alulműködik. Egyébként én nemrég költöztem új helyre és csak a körzeti orvossal beszélem meg ha van valami problémám. Ő küld el vérvételre fél évente, UH-ra és ő írja elő mennyi gyógyszert szedjek. Igaz nekem "csak" alulműködésem van. Azt mondta, hogy nem érdemes még endokrinológust felkeresnem. Most 1,9 a TSH-m és júniusban megyek vérvételre. Egyébként lehet, hogy gyógyszert kell váltanod. Én L-thyroxint szedtem, de ez a körzeti orvosom áttért az Eu-thyroxinra és azóta minden okés, igaz emelni kellett az adagot 100-ról 125-re.

511. kisstoth (válaszként erre: 507. - 36a7134f8b)
2008. ápr. 10. 20:13

Szióka !

Tudnál nekem segíteni abban, hogy hová menjek somatoinfra vizsgálatra ? Mennyibe kerül a vizsgálat ?


Köszi szépen M

2008. ápr. 10. 15:13

Sziasztok,

Atolvastam par angol nyelvu forumot a pajzsmirigy alulmukodesrol. Mindenhol azt irjak, hogy par eve megvaltoztattak az ertekeket es jelenleg akkor tekintheto normalisnak a TSH ha 0,3 es 3,0 kozott mozog. Valamint az ottani endokrinologusok allitolag arra torekednek, hogy a TSH-t levigyek 1,0 es 2,0 koze, mert szerintuk ez a leg idealisabb. Namost az en legutobbi leletemen a TSH max erteke meg 5,0 ra volt meghatarozva. Ezek utan kivancsi vagyok mit szol az orvosom, ha eloallok azzal , hogy szeretnem ha levinnenk 1 es 2 koze az ertekemet nem csak 4.9-re ???? Szerintetek figyelembeveszi majd amit mondok? Vagy ha nem akkor keressek masik dokit? Esteleg a haziorvassal elintezve emeljem magam az adagot?

509. trueida (válaszként erre: 507. - 36a7134f8b)
2008. ápr. 10. 10:37

Szia!


Nekem vizhiányos a bőröm a hajam mégis hamar zsírosodik, lesznek rajta gyulladások. S most azt mondta a maszek orvos aki a testemet is megnézte, hogy nem pajzsmirigy alulműködés amivel a kórházban ilyesztgettek, hiszen nekem is cak egy hormonom volt eltérő abból ami pajzsmirigy alulműködésre utalna, bár még várom az újabb vérvétel eredmnyét.

508. NOA (válaszként erre: 507. - 36a7134f8b)
2008. ápr. 10. 09:23

Nekem 17 éves korom óta voltak panaszaim és most derült ki kb. 5o éves koromban a pm. betegség.

UH.-is volt esetleg?

Működést és szerkezetbéli eltérést néznek először..volt UH. vizsgálatod is?

Szerintem lehetséges jó TSH érték mellett is,hogy gond van a pm.eddel.

Idővel változni fog, hisz a hormon mennyiség a vérben nem állandó.

2008. ápr. 9. 21:37

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehet, úgy pajzsmirigy alulműködésem, hogy a TSH-m 2.654. Voltam somatoinfra vizsgálaton és a gép mutatott valami enyhe alulműködést. Mondjuk tüneteim vannak: 3 éve próbálkozunk babával, töredezett haj, köröm, fáradékonyság, 3-4 kg-os hízás... Csak nem értem, hogy akkor a TSH-m, vagy a koleszterinem /5.1/ miért normális. Mondjuk legalább ezek azok, mert én már nem teljesen.:-)

Van valaki, akine "normális" adatok mellett derült ki, hogy alulműködése van? Ahogy olvasgattam a neten, lehet, hogy a kezdeti stádiumban vagyok.Endokrinológust mindenképpen keresnem kell. Köszi előre is!

506. trueida
2008. ápr. 9. 07:38
Mivel a régi leleteim nem voltak nálam. A PCOS-nak elég sok külső jele van, amit ha tudod hol kerres nem nehéz észrevenni. Alak, szőr, bőr, ... mind rám illik. A régi leleteket meg keresem, de teudom, hogy a tesztoszteronom mindig magas, s azt is, hogy a koleszterinnel is volt már magas értékem. A tűnetekkel meg már mentem nő és bőr gyógyászhoz,de ők eddid nem nevezték nvén a dolgot, csak most ez az endokrinológus úr.
505. 127f14054c (válaszként erre: 504. - Trueida)
2008. ápr. 8. 13:33

szia....en ismerem PCOS betegseget..sajnos nem egy leanyalom:-((((

Csak azt nem ertem, hogy lehet ezt megallapitani "alkat alapjan" ahogyan te irod.......

504. trueida
2008. ápr. 8. 10:49

Sziasztok!

Írtam már itt nektek. A hétvégén elmentem egy időse maszek endokrinológushoz. Szerinte nem vagyok pajzsmirigy beteg, mert csak egy hormon szintem nem normális az Ft-4

Viszont a tűnetek és az alkatom alapján, PCOS vagyok. Ennek utána nézve ez valószínűbb. Viszont nem lelem a régi vérvételes leleteket (nem terhesen) amik kellenének a dokinak a 100%-os diagnózishoz! Ebben lenne pl.: tesztoszteron szint adat!

Ti hallottatok mára PCOS betegségéről? Állítólag Magyar országban több, mint fél millió szülőképes korú nőt érint mégis csak nemrég óta elfogadott betegség ennek tűnetegyüttese.

503. doribrios (válaszként erre: 502. - Pitemaci)
2008. ápr. 6. 23:38
Köszi a választ. :-) UH-on már voltam, annyit mutatott, hogy a PM-em eléggé meg van nagyobbodva, de más eltérés nincs. Remélem hogy azért lassan elkezd javulni, mert a fáradtság meg a hízás elég elviselhetetlen így hosszú távon... Jövő héten megyek vissza vérvételre, a 100-at most 5 hete szedem, érezni nem érzek változást, kíváncsi leszek a TSH mit muatat...
502. pitemaci (válaszként erre: 501. - Doribrios)
2008. ápr. 6. 18:10

Szia!


Lehet, hogy 150 elég lesz és még az is lehet, hogy később csökkenteni kell. Nekem is hol többet, hol kevesebbet kellett szednem. Sőt, most már L-Thyroxin helyett Eu-thyroxint szedek és 125-öt. Sajnos a fáradtság velejárója a pm betegségnek, de ha beállítják a TSH-at jobb lesz. Együtt érzek veled, mert én is járok suliba és amióta pm beteg vagyok nem úgy forog az agyam, sok mindent elfelejtek. Én is félek a vizsgától. De én már 5 éve beteg vagyok. Ha beállítják a gyógyszeredet és tudsz továbbra is sportólni akkor lefog menni rólad a felesleg. Én 100 kilóról lefogytam 71-re másfél év alatt. Sajnos ez egy türelem játék. Kérhetnél egy ultrahangot is, az nem ártana. Sok sikert a vizsgáidhoz, remélem addigra jobb lesz.

2008. ápr. 6. 10:04
Sziasztok! Nekem 4 hónapja derült ki h PM alulműködésem van. A TSH-m 11 volt, azóta 4 hetente emelték a gyógyszerem, de nem javul. :-( Most 100 L-Tyroxint szedek, de semmi... Azóta is híztam kb 5 kg-ot, így már kb 15 kg hízásnál tartok. Mi a tapasztalatotok, lehet h csak 200 vagy 300 L-Tyroxinnal fog elkezdeni javulni?! Vagy lehet h soha? Jövő héttől személyi edzővel próbálok majd lefogyni, de már eléggé el vagyok keseredve, arról nem is beszélve, hogy tanulni is alig bírok olyan fáradt vagyok, pedig lassan itt az államvizsga... :-(
2008. ápr. 4. 12:13

Pitemaci és kkinga!

Köszi nektek a válaszokat,segítségeteket.Hát én is bennevagyok a "korban"gondolom azért is nem fogyok.Gondolom akkor mostmár ez mindíg igy fog menni életem végéig gyógyszeradag emelés majd csökkentés.Erre azért nem számítottam.Azt mondta az doktornő életem végéig szednem kell de azt nem hogy ingázás lesz.Ezekután jobban odafigyelek.Köszi mégegyszer

499. pitemaci (válaszként erre: 495. - 59b0a5f4d3)
2008. ápr. 4. 08:04

Szia!


Mint lentebb írtam, nekem 119-es TSH-m volt 2003-ban. Én is 50-es adag L-thyroxint kaptam és eleinte havonta kelett mennem. (már az első hónapban lement rólam a felszedett 10 kiló) Viszonylag hamar fél év alatt beállt normál szintre, de természetesen az adagot folyamatosan emelte a doki. 125 volt a csúcs, de később visszakellett belőle venni. Kontrollra is elég volt utána fél évente majd évente mennem. UH-t évente csináltatok, ez kötelező. Ha elfelejtik szólok. Tavaly megint elkezdtem indokolatlanul hízni , ezért elmentem soron kívül vérvételt kérni és kiderült, hogy 6,9 a TSH-m. Ekkor tértünk át a 125-ös Eu-thyroxinra, ami úgy néz ki, hogy egyenlőre bevállt (most 1,9). Júliusban kell vérvételre mennem, majd kiderül, hogy még mindig elég e ez az adag. Valószínű a koromnál fogva (38) is nehezebben fogyok, de most jól érzem magam. Az UH-om sem változott. Én azt tanácsolom neked, hogy ha úgy érzed nem javulsz vagy esetleg még rosszabb, akkor ne várd meg a megbeszélt időpontot, nyugodtan menj el előbb a dokihoz. A pm egy nygon fontos szervünk, nem szabad elhanyagolni, még akkor sem ha már nem működik. Sok szerencsét, és remélem mihamarabb javul az eredményed.

498. 127f14054c (válaszként erre: 496. - 127f14054c)
2008. ápr. 3. 20:14
ja..meg valami..en 25 mg al kezdtem..aztan lett 50 meg 100...terhesseg elott 150 mg szedtem..ez volt jo nekem.Terhesseg ideje alatt 175 mg szedek egy nap es 200 mg masik nap.A pajzsmirigyem nem mukodik egyaltalan..de ezt mar leirtam millioszor ide:-)) Na nem baj:-)
2008. ápr. 3. 20:13
tash=tsh

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook