Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


466. 127f14054c (válaszként erre: 465. - Evibaba001)
2008. márc. 21. 09:10
Szia...en ehez nem igazan tudok hozzaszolni mindenesetre nem jo dolog csak ugy hagyni egymagaban a pajzsmirigyet...en ezt nem tartom jo dolognak...valamit kell tenni...barmit csak valami tortenjen....az nem fog csak ugy magatol visszahuzodni meg helyrejonni.Nekem is azt mondtak, hogy egy gyulladas miatt elsorvadt a pajzsmirigyem es soha nem is fog mukodni....ez sokat mond..szerintem valamilyen kezelesi modszer van.En elmennek masik dokihoz!!!
2008. márc. 21. 08:59

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem,remélem tud valaki segiteni!

Szóval a pajzsmirigyem a jobb oldalon nagyon meg van dagadva.Voltam pajzsmirigy szakrendelésen,találtak benne pár cisztát és mondták,hogy teljesen be van gyulladva a pajzsmirigyem.Az orvos azt mondta,hogy nem érdemes hozzányulni,mert akkor nagyobb bajt csinálunk,mint ami most van.De:nagyon meg van dagadva a nyakam,nyelési zavaraim is szoktak lenni,a fáradékonyság mindennapos...EGyszóval a tüneteim megvannak,és tanácstalan vagyok,hogy most menjek el egy másik orvoshoz,mert a súlyom is gyarapszik folyamatosan pedig nem eszek másképp.Biopsziát se tudtak venni.Válaszotokat előre is köszönöm!

2008. márc. 19. 13:58

Koszi az infokat lanyok. :)

Szerencsere nekem foltjaim nincsenek. Viszont a koleszterintem nekem is maga lett, pedig par eve meg semmi bajom nem volt vele. 4 het mulva megyek antitest vizsgaltra. Valoszinu utanna nekem is megemelik a tabit.

2008. márc. 19. 12:55

Lanyok.....en csak egy par dolgot figyeltem meg ami ram ervenyes volt ami a fogyast illeti...

Probaltam kihagyni a kenyeret..vagy csokkenteni a mennyiseget, megnoveltem a folyadekbevitelt aminek nagyon nagy lenyege van a fogyasban, este 6 utan csak zoldseg vagy gyumolcs es mozgas.....

Ugyanakkor kivettem az etrendbol a csokit, cukros dolgokat (kave , tea keves barnacukorral vagy anelkul)......a mozgas is nagyon jo...aki szereti az szaladjon vagy jarjon konditeremben...heti 2 alkalom boven sok....mas hirtelen nem jut eszembe....illetve eszembe jut csak probalom szelektalni a nem drasztikus valtozatokat:-))

462. Szendi
2008. márc. 19. 12:44

Sziasztok!

Nekem 12 éve diagnosztizálták a betegséget. Mindig fáradt voltam, hullott a hajam, sokat híztam, gombóc volt a torkomban. Eleinte 50-es Lthyroxinból szedtem 1 tablettát, ma már euthyroxin szedek napi egy 125 mg-ost. Fogyni a 12 év alatt nem fogytam, eleinte nagyon utáltam magam, ugyanis 60 kilóról indulva híztam 30 kilót 4 hónap alatt. Szeretnék fogyni, már annyi mindent megpróbáltam. Ha van valakinek bevált tippje, akkor szívesen várjuk.

Szép napot mindenkinek!

461. 59b0a5f4d3 (válaszként erre: 459. - 127f14054c)
2008. márc. 19. 08:39

Szia!

Igen megállapította a vérvétel a pajzsmirígy alulműködésem.Voltam ultrahangon, rötgenen,antitestvizsgálaton. sőt nőgyogyászhoz is leküldött az orvosom,mivel szerette volna kideríteni miért is alacsony annyira a vsam.Mivel a pajzsmirígy miatt ennyire nem lehetne kevés.Na nekem is vannak barna kedves foltjaim.Sajna nem ,hogy múlna még mindíg szaporodnak,ráadásúl az arcomon.Most megyek megint vérvételre majd kiderűl jelenleg .hogy áll a TSH-m.Végül s ideje megnézni,mivel szeptemberben voltam utoljára.Lehet a fogyás azért se nem megy már annyira mert nem vagyok 20 éves.Megprobálkozom a infraszaunával utolsó elkeseredésemben.Azzal folytatoma zöldségdiétám.Ha van tipped ,hogy fogyhatnék szolj.Köszi,szia

460. pitemaci (válaszként erre: 457. - Bernibej)
2008. márc. 18. 16:44

Szia!

Én 125 mikrogramm euthyroxot szedek. Egyébként L-thyroxinnal kezdtem és az első hónapban már le is ment 10 kiló, majd diétával és tornával a többi is. A koleszterinem nekem is a határon van, pedig én sem eszem zsírosat. Ez sajnos a velejárója.

459. 127f14054c (válaszként erre: 456. - 59b0a5f4d3)
2008. márc. 18. 14:32

Szia..visszaolvastalak...az en velemenyem is az, hogy nem szedsz eleg bogyot.....nekem ugy neztek ki a szemeim mint a narkosoknak..bedagadva es sertett a feny.Ez hatarozott alulmokodes jele vagy ha mar tudod akkor nem megfelelo mennyisegu tiroxin.Doki , aztan vervetel es tudni fogod....

Nekem majdnem minden tunetem megvolt ami jellemzo a pajzsmirigyalulmukodesre....hizas, arcbor elcsunyulasa(barna foltos lett ami most koszoni szepen jol van), faradsag, szemdagadas...ami nem latszott csak vervizsgalat utan az a magas koleszterinszint es ami tulzas nelkul magas volt dieta mellett is.(olyan dieta, hogy semmi vaj, zsiros tej, zsiros dolgok, sajt es meg sorolhatnam...

458. 127f14054c (válaszként erre: 457. - Bernibej)
2008. márc. 18. 14:25

Szia...en 75 mg al kezdtem de nem volt eleg...amikor normalizalodott a hormonszintem akkor 150 mg volt..tehat a 150 mg tiroxin bejott nekem es 6 honap megfigyeles utan meg mindig a megfelelo adag volt.

Most 175 mg szedek egyik nap es 200 mg-t masnap...a baba miatt tobb kell a szervezetnek.Honaponkent nezik.

Ami a kilokat illeti.....hat csekely ido alatt felszedtem 10 kg plusszt konditerem es dietazas mellett..miutan kiderult a baj azutan kezdtem szedni a tiroxint...es majdnem 2 honap alatt semmi mozgas es dieta mellett ujbol 56 kg voltam.Roviden ennyi.....szerintem bogyo mellett mindenki vissza kellene nyerje az eredeti sulyat amikor az alulmukodes debutalt.......de ismerjuk Murphy torvenyet...mindenkinel mas es mas.

2008. márc. 18. 13:43

Sziasztok,

Ki hany mikrogramm bogyot szed?

Van koztetek akinek jelentosen elindult a fogyasa miutan elkezdte szedni a hormont?

Eloreis koszi az infokat? :)

456. 59b0a5f4d3 (válaszként erre: 450. - Pitemaci)
2008. márc. 17. 08:39

Szia

Köszi,hogy válaszoltál kérdésemre.Hát nekem is valahogy ugy kezdett gyanussá válni a dolog,hogy szinte nem ettem,sőt fogyozni akartam,akkor még én is úsztam és csak jöttek rám a kilók.Az a bajom,hogy most is hízok,hiába szedem a gyógyszert.Lehet nem is jó,mert minden reggel be van dagadva a szemem,ez kb 1 hónapja van igy,meg természetesen gyógyszer szedés előtt.Valószínűleg igazad lehet adagot kell emelni.El is megyek az orvoshomhoz!Mégegyszer köszike

455. pitemaci (válaszként erre: 454. - C299b9bcdc)
2008. márc. 15. 18:03

Akkor nem tudom. Lehet, hogy te a pm ellenére is vashiányos voltál? Ha nem akkor lehet mellékhatás, hiszen a pm nagyon sok járulékos betegséget okoz. Nekem például határon van a koleszterinem és trigliceridem is. De úgyanúgy mondhatnám az izelületi fájdalmat a kezemben is.

Egyébként tudom mindenkinek ajánlani a Ceragem masszázs ágyat. Ha van a lakóhelyetek közelében és van időtök járjatok el, ingyenes és nem ártalmas, sőt sokat javíthat a különböző betegségeken. Nézettek utána a neten.

454. c299b9bcdc (válaszként erre: 451. - Pitemaci)
2008. márc. 15. 13:59
dehát én teljes vérképet csináltattam, és kevés a vasam: 3,4.
2008. márc. 15. 09:56

Sziasztok,

Voltam endokrinológusnál. Volt nyaki ultrahan is, ami kimutatta, hogy valamikor átestem egy pajzsmirigy gyulladáson, mivel kis pontocskákkal vagy mikkel van tele a pajzsmirigyem. Lehetséges Hasimoto "vagy mi is a neve" szindrómár emlegettek. Aztan gyorsan felírtak 25 mikrogram Letrox-ot. 1 hónap múlva kell megint mennem.

Remélem ez majd a fogyásban is segít.

452. bzanna
2008. márc. 15. 08:31

Sziasztok!

Én is viszonylag régóta szedem az L-Thyroxint, 4 éve, de a hajhullásom nem múlt el és még egy mikrogrammot sem fogytam. Igaz, tornázással hadilábon állok, nagyon nehezen tudom rávenni magam. Kajára viszont nagyon nem kell odafigyelnem, mert nagyon keveset eszem alapjáraton. Inkább azok a csúnya, gonosz, csábító édességek...De mostmár elkerülöm (úgy kb. 3 hete). Remélem lesz eredménye.

451. pitemaci (válaszként erre: 449. - C299b9bcdc)
2008. márc. 15. 07:36

Szia!


Lehet, hogy köze van a vashiánynak a pm-hez, mert én tegnap voltam dokinál és mondtam neki, hogy nagyon hullik a hajam. Azt mondta, hogy mivel a pm-em rendesen be van állítva gyógyszerrel ezért az most úgy működik mintha semmi baja nem lenne. Tehát valószínű, hogy vashiányom van és ezért hullik a hajam. Majd a vérvételnél kiderül. Kérj Te is egy teljes vérképet.

450. pitemaci (válaszként erre: 446. - 59b0a5f4d3)
2008. márc. 15. 07:33

Szia Emha!


Én amikor PM beteg lettem nagyon meghíztam. Gyanus is volt, hogy alig eszem mégis havi 10 kilók mennek fel. Amikor a doki felírta az L-thyroxint akkor az első hónapban már 10 kilótól meg is szabadultam. Utána ennek örömére belekezdtem a 90 napos fogyókúrába és mindennap tornáztam + heti három alkalommal úsztam. Így még lement 15 kiló. Nem árulok el titkot ha elmondom 100 kilóról másfél év alatt 71 kiló lettem. Nem volt könnyű de megérte. Most ingadozik a súlyom, de egyenlőre szinten tudom tartani. Próbáld meg ha van rá időd persze. De az is lehet, hogy emelni kell a gyógyszer adagodat. Sok sikert.

2008. márc. 14. 20:41

ja a kérdésem az lett volna, hogy szerintetek van köze a vérszegénységnek a pajzsmirigy problémákhoz?


TSH : 8,5

T4: 8,7

vas: 3.4

448. c299b9bcdc (válaszként erre: 446. - 59b0a5f4d3)
2008. márc. 14. 20:30

nekem a vasam is nagyon nagyon alacsony és a T4 hormonom is az alsó határ alatt van


de ennek ellenére érdekes módon nincs gond a fogyással


bár lehet, hogy csak még nincs, később lesz


itt a vérképem


[link]

2008. márc. 14. 20:10

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ. Nem tudom volt-e a családban pm beteg.B ár érdekes a nővéremnek pont most túlműködése van. Össze kellne minket gyúrni :)

Én meg elég stresszesen is élek. Szóval lehet bármitől.

Az a bosszantó, hogy most várnom kell 1 hónapot míg bármi kezelés kezdődhetne. Április végére kaptam időpontot nyaki ultrahangra :( Tehát max május elejétől leszek kezelve. A fenébe !!! :(((

2008. márc. 14. 18:58

Sziasztok!

Valaki tud olyat írni nekem ,hogy lefogyott,miután kiderűlt hogy gondok vannak a pajzsmirígyével?Szeptember óta szedem a gyógyszert amit életem végéig kell.Sajana már mindent megróbáltam,szinte csak zöldségeken életem mégsem ment le egy deka sem.Spot nem megy annyira ,csak heti 2x 2 óra korizás.Tapasztalt valaki olyat,hogy izmai gyengék ? Rendes jó orvost találtam magamnak,mindet megtesz csak azt nem tudta még kideríteni a vasam miért alacsony nagyon.Valakinek alacsony a vasa?

445. bzanna
2008. márc. 14. 12:58

Sziasztok!

Annyit megjegyeznék, hogy én már fogamzásgátlót is szedek. A nőgyógyászom azt mondta, hogy lehetőleg két külön időpontban vegyem be a két gyógyszeremet, mivel az L-Thyroxin SEGÍTI a sárgatest működését, a fogamzásgátló pedig GÁTOLJA.

A másik: évekig próbálkoztam teherbe esni, nem sikerült. Amikor kiderült a betegségem, két hónapos kezelés után már ott volt a pocakomban Áron. És nem bánom, soha nem is bántam, hogy ilyen ára volt a babám születésének.

2008. márc. 14. 09:53

sZIASZTOK.....EGYETERTEK PITEMACIVAL....

Nem befojasolja a teherbeeseset csak akkor ha nincs kezelve.Alulmokodes eseteben es nem kezeles eseteben a baba betegen fog szuletni..es ez tuti..emiatt babat csak a hormonszintbeallitasa utan szabad vallalni.Nekem 2 evig alitottak...akkor vartam par honapot amig stabil lett es beindult a babaprojekt...most a 24 hetbe leptem es majdnem a dupla adag hormont szedem mint terhesseg elott.

Amugy sok oka lehet a betegsegnek...en pl orokoltem.....allitolag....de mas doki sezrint egy eros gyulladas miatt elsorvadt(megjegyzem, hogy en nem ereztem a gyulladast)

443. pitemaci (válaszként erre: 441. - Baloghany)
2008. márc. 14. 09:30

Szia!

Nekem is mint már írtam pm alúlműködésem van. Nekem 2003-ban diagnosztizálták, mivel egy hónap alatt 10 kilót híztam. A családunkban egyetlen nőtagnak sincs gond a pajzsmirigyivel, úgyhogy szerintem nem csak ezáltal tud kialakulni. Én akkor nagyon stresszes életet éltem, úgyhogy szerintem nálam ez annak a számlájára írható. Egy ismerősömnek is a sok idegeskedés miatt alakult ki. Én is szeretnék babát, és eddig mindegyik nőgyógyász azt mondta, hogy nem befolyásolja, hiszen ez nem a teherbeesésért felelős hormon. Szerintem ha beállítják gyógyszeresen akkor minden rendben lesz. Viszont ha állapotos leszel, akkor meg kell növelni az adagot, a baba érdekében.

442. baloghany (válaszként erre: 441. - Baloghany)
2008. márc. 13. 16:03

bzanna


most olvastam a másik fórumon a beírásod a teherbeeséssel kapcs.

441. baloghany (válaszként erre: 440. - Bzanna)
2008. márc. 13. 15:59

szia,

Nos már ma sikerült beszélnem a dokival. Az eredmény alapján alulműködésem van, de most lesz egy T3 , T4 meg egy nyaki uh. Hát mitől lett ez? Járok már 10 éve endokrinra hormonzavarom miatt, de hogy most a pajzsmirigyem is rosszalkodik. Azért mentem eredetileg el hozzá, mert babát szeretnénk és nézzük meg mi van a hormonjaimmal, peteérésemmel. Azok rendben vannak és most jön ez !! áááááááá !!!

Tényleg tudja valaki, hogy a pajzsmirigy alulmőködés mitől alakulhat ki ? Ja és befolyásolja a teherbe esést ?

440. bzanna (válaszként erre: 439. - Baloghany)
2008. márc. 12. 00:26

Szia!

Van rá esély, hogy alulműködő vagy, de ha van

a családodban már pm beteg, akkor valószínűbb. A jövőhét nincs is olyan messze, addig is nézd meg a www.konzilium.hu-t.

2008. márc. 11. 21:39

Sziasztok!

Most csöppentem ide. Most kaptam meg a hormonvizsgálatom eredményét( nem a pajzsmirigyem miatt) de van rajta egy TSH eredmény. 5,54 ami a papír szerint magas. Ez már lehet, hogy azt jelenti, hogy alulműködésem van?

Ja amúgy a jövő héten megyek csak vele a dokihoz, de már kutakodtam a neten .. :)

438. pitemaci (válaszként erre: 437. - 127f14054c)
2008. márc. 10. 13:26
Köszi szépen a segítséget.
437. 127f14054c (válaszként erre: 436. - Pitemaci)
2008. márc. 10. 11:32

Szia..szerintem ezt meg kellene beszeld az endokrinologussal..gondolom o tud ajanlani valami haj es korom erositot.

Sajna a hajhullas az egyik szimptoma a pm alulmukodesnel...:-((

En 200 mg szedek es talan eppen ma emelik..ugyhogy tudom mit erzel...:-(

Ha nem sikerul beszelj vele akkor keress az interneten valami jo kis hajpakolast ..szerintem az sem arthat.Persze lehet, hogy melyebben kellene keresni a problemat es nem tuti, hogy megall a hajad hullasa de probald ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook