Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


826. Obsoleta (válaszként erre: 825. - Zsluzse)
2008. aug. 11. 10:20
köszönöm,bár a szükség nagy úr,úgyhogy bírni kell.most éppen azon bosszankodom,hogy a kórház miatt még ebben a kevés időben se tudunk találkozni sajnos.
825. zsluzse (válaszként erre: 819. - Obsoleta)
2008. aug. 11. 10:18
Uhh! Ezt én nem bírnám... Őszinte elismerésem!
2008. aug. 11. 10:04
mármint az én nemtörődömségem miatt van a parám :)
823. Obsoleta (válaszként erre: 822. - 56288d981e)
2008. aug. 11. 10:03
én ma kaptam egy csomagot reggel a dokitól,mert azt hittem,hogy nem lehet baj és felesleges a vizsgálat.erre mondta,hogy január óta baj van,és nem volt boldog,hogy nem mentem.menj vissza szerintem,mert mi most szeretnénk babát,és én most paráztam rá a nemtörődömsége miatt! :)
2008. aug. 11. 09:21

Sziasztok!

Nekem is volt pajzsmirigy-bajom, 10 éves koromtól fogva jártam Debrecenbe 7 éven keresztül. Az akkori háziorvosom vette észre, hogy mintha meg lenne nagyobbodva a nyakam, hát beutalt a Klinikára. A családban volt hasonló "betegség", de azt mondták, hogy a pubertáskorral elmúlik. Anyám mindenesetre rendesen ráparázott a dolgokra... Eleinte azt mondták, hogy jódhiányos vagyok, jódózott sót javasoltak, így hát elkezdtek otthon nekem azzal főzni, de mint a gép. Aztán, a következő viziten (3 havonta jártam) közölték, hogy sürgősen hagyjuk abba a jódozott sót, mert a környékünkön (Karcagon laktam) a víz amúgy is jódos, lehet attól alakult ki. Hát abbahagytuk. Aztán gyógyszert szedtem kb másfél évig, naponta 1/3 (!!!) L-thyroxin-t kellett. Azt a sz*rakodást a gyógyszerdarabolással...:D Aztán az is abbamaradt. Még évekig jártam vérvételre, valami anti-TPO-m (vagy mim) volt sokszorosa a normál értéknek, de érdemi változás vagy kezelés nem történt. Gyakorlatilag megállapítani sem tudták, hogy most alul, vagy túlműködésem van, mert a tüneteim - az a kevés - az egyiket, míg az eredményeim a másikat feltételezék. Egy idő után meguntam a rendszeres hajnalban kelést, hogy ráment egy napom a semmire, és nem mentem vissza kontorllra. Ennek már kb 4 éve.

A nyakam már nem nagy, nem híztam vagy fogytam hirtelen, a tenyerem sem izzad - szerintem akkoriban is csak azért izzadt, mert belémdumálták, hogy ez tünet... És itt vagyok. A nőgyógyászomnak említettem, hogy nekem volt ilyesmim, de nem különösebben akadt fönn rajta, így szerintem nem lehet gond a későbbiekben, mondjuk gyermekvállaláskor. Legalábbis remélem :)

Szerintetek?

2008. aug. 11. 09:04

Sziasztok!


Hétfőn megyek az endokrinológiára befeküdni.Le tudná valaki írni,mit is csinálnak ott?Meg hogy kb mennyi idő?Nekem három napot mondtak.

820. Vica79 (válaszként erre: 817. - Zsluzse)
2008. aug. 8. 18:41

Sokáig én is így gondolkodtam. De aztán arra jutottam, hogy ha mindig valami miatt aggódok és még valamit el akarok intézni baba előtt, akkor sokáig várhatom, hogy alkalmas legyen. Kertes ház, optimális munkahely, megfelelő anyagiak, stb. Mire mindezt összehozza az ember olyan korba lép, amikor már nem olyan könnyű teherbe esni. Nekünk most még (29 év) úgy gondolom nem késő és a nagy átlagot tudjuk hozni a gyerekneveléshez. No jól van, tuti nem fogjuk tejben vajban füröszteni, de a szükségeseket biztosítani tudjuk majd. És mire iskolás lesz, felépül majd a házunk is, addig meg elférünk a bérházban is és egy kistesót is megpróbálunk összehozni.

Ha megfelelő ember lett volna mellettem egyébként korábban is így gondoltam volna.

Amit javaslok és én is másoktól kaptam "útravalónak": ne agyalj annyit, mert azzal nem lesz neked jobb és több.

819. Obsoleta (válaszként erre: 818. - Zsluzse)
2008. aug. 8. 14:19
az én párom Németországban dolgozik,3 hetet kint van,egyet pedig itthon.Sajnos máshogy nem tudtuk az anyagiakat megoldani,úgyhogy lassan egy éve így élünk.Elég nehéz,de valamit valamiért.Felénk rengeteg vannak így,sajnos.
818. zsluzse (válaszként erre: 814. - Obsoleta)
2008. aug. 8. 14:04
Hogy hogy felhívott? Mi ez a távkapcsolat? Megkérdezhetem?
817. zsluzse (válaszként erre: 813. - Vica79)
2008. aug. 8. 14:03
Hát ez az! A vőlegényem már nagyon szeretne... én meg halogatnám.. De ő nagyon szretné, ha lejárt a kezelés utáni 1 év akkor elkezdenénk "ügyködni"! De én meg annyira úgy vagyok vele, hogy majd 30 körül... addig még szeretném ha egy-két dolgot elintéznénk... Lemegy az esküvő, a lakásomat megpróbálni eladni és kertesre cserélni, olyan munkahelyet találni ahol normálisan be vagyok jelentve... Meg én mindíg azon aggódok, hogy így is nehezen jövünk ki a pénzünkből, hát még akkor mi lesz... Erre az ő válasza: még nem sok olyan gyerekes családról hallott ahol éhen haltak volna! Ami nagyon vicces, de én meg komolyan aggódom miatta, mert nem szeretnék ennél rosszabb anyagi körülmények közé kerülni, már pedig akkor az én fizetésem nagy része kiesik és rengeteg kiadással jár a baba... Persze nem látom ennyire negatívan, de ez is benne van ha reálisan gondolkodunk!
816. Vica79 (válaszként erre: 815. - Obsoleta)
2008. aug. 8. 13:54

Én is úgy voltam vele, hogy az első időszak még nem is lehet ártalmas, míg hat a gyógyszer, hiszen még kapcsolat sincs a kicsivel.

Ha megírta a srác az eredményt, majd légyszi velünk is tudasd. Köszi!

815. Obsoleta (válaszként erre: 811. - Vica79)
2008. aug. 8. 11:30
ha esetleg ,,becsúszna",akkor meg tudják,hogy mi van veled,és pikk-pakk megoldják úgy,hogy se neked,se a babának ne legyen baja.az sokkal rosszabb,ha valakinek nem tudják szerintem.én is nagyon megijedtem először,de mostanra rájöttem,hogy nem kell aggódni azért annyira.egy másik fórumon írt egy srác,ott terhes a párja,11 hetes asszem,és valami borzasztó rossz eredménye volt,de még nekik se mondtak semmit.majd kíváncsi leszek,mit ír még.
814. Obsoleta (válaszként erre: 812. - Zsluzse)
2008. aug. 8. 11:26

,,komoly" bajok vannak veled szerintem! :-D

Mi még idén év elején is úgy gondoltuk,hogy évekig nem szeretnénk.bár a körülmények adottak voltak,valahogy mégsem akartuk.és én még nem is féltem a szüléstől,csak nem akartam,és kész.aztán a fene tudja,hogyan,de valahogy úgy alakult,hogy júniusban felhívott a párom és azt mondta,hogy nem bánná,ha lenne egy babánk.belegondoltam,és én sem bánnám,sőt,nagyon is szeretném.gondolom tudat alatt már régóta vágyhattam rá,de tudatosan akkor éreztem először.neked kb. 10 éved van arra,hogy simán,bármikor vállalhass gyereket.ne gondolkodj ezen,mert csak a bűntudatot generálod magadba szerintem!

813. Vica79 (válaszként erre: 812. - Zsluzse)
2008. aug. 8. 10:24

Mi sem görcsösen akarunk, de azért 29 évesen már talán nem árt ügyködni a dolgon. Lehet, nekünk is csak később jön össze. Mi is csak január óta próbálkozunk. "Ráérősen".


25 évesen még én sem akartam. Ha nézel, olvasol statisztikákat, akkor feltűnhet, hogy az átlag szülési kor kitolódott 30 év környékére. Tehát ha ti nem éreztek késztetést a gyerekvállalásra, akkor még éljétek ki magatokat!!!

812. zsluzse
2008. aug. 8. 10:01
Komolyan kezdek aggódni.... Itt mindenki gyereket akar... Ráadásul Vica "azonnal"... Velem van valami gond, hogy úgy vagyok vele majd késöbb? Vagy 25 évesen ti is így voltatok vele? Annyira görcsösen félek a szüléstől, hogy lehet e miatt "halogatom"? (Januárig nem is eshetnék teherbe a kezelés miatt.) Mert a vőlegényemtől szeretnék, ez tuti, de úgy vagyok vele, hogy majd 4-5 év múlva... Ez normális?
811. Vica79 (válaszként erre: 810. - Obsoleta)
2008. aug. 8. 09:52

Igen, én is erre jutottam. Én legyek rendben először és aztán meg jöhet a babóca.

Nem ezen az egy hónapon fog múlni a dolog, de azért már nagyon szeretném, ha összejönne.

810. Obsoleta (válaszként erre: 808. - Vica79)
2008. aug. 8. 09:28
szia! ez a babakérdés is olyan,hogy ahány ember,annyi féle variáció.van,aki szerint már egy kis eltérés is vetélést okoz,meg fogyatékosságot,de van,aki szerint még komoly eltérés esetén sincs baj,ha észreveszik.olyat már hallottam,hogy valaki elvetélt,mert rosszul működött a pm.olyannal szerencsére még sose találkoztam,akinek beteg gyereke lett.nekem annyit mondtak,hogy be kell állítani az értékeket terhesség előtt,de főként a terhesség elején,és akkor nincs gond.
809. Obsoleta (válaszként erre: 806. - NOA)
2008. aug. 8. 09:24
Szerencsére régóta nem volt ilyen,mint tegnap.A vérnyomásom azért szépen lement,de a pulzusom csak nagyon nehezen.Az endokrinológussal majd hétfőn tudok beszélni,mikorra tud adni időpontot.Kíváncsi vagyok,van-e velem valami,mert határozottan rosszabbul vagyok,de ha mondják,hogy bajom van,akkor én mindjárt rosszul is leszek,úgyhogy nem tudom... :)
808. Vica79 (válaszként erre: 804. - SIldi)
2008. aug. 8. 09:18

Köszönöm a választ! Tudom, hogy nem kiugró az érték (ezt a doki is említette), éppen ezért dilemmáztam.

Ha nekem is olyan magas lenne, akkor eszembe sem jutott volna feltenni a kérdést. De aztán a petefészek fájdalmam végülis megoldotta a kérdést és így "kockáztatásról" szó se lett!


Egyébként (lehet nem jól gondolom), de különbséget kell tenni a nemzetközi egységben, vagy nanogrammban megadott labor eredmények között. Nekem az "alacsony" TSH érékemet mU/l-ben adták meg. De természetesen még így is alacsony az említettek adataihoz képes. Remélem, mindenkinek beáll majd a normál értékek közé, még ha gyógyszeres kezeléssel is!

807. Obsoleta (válaszként erre: 805. - SIldi)
2008. aug. 8. 09:17
Én nem szedek gyógyszer,mert normális a TSH-m,csak a pajzsmirigyem van begyulladva,azért gondoltam,hogy attól van.na,ha még a gyógyszer is dob a pulzusomon,az gyönyörű lesz. :)
806. NOA (válaszként erre: 803. - Obsoleta)
2008. aug. 8. 09:07

Aki pm. beteg, annak lehet nagyon magas pulzusszáma, lehet mellette még köszvényes is.Csinál sok mellékhatást a pm.

Nem megy le a pulzusod és zavar el kell menned orvoshoz én kaptam egy szuper készitményt bisogamma a neve..-a szívemre.Azóta nem kalimpál össze-vissza.


Biztos, hogy ez kavar be.

805. SIldi (válaszként erre: 803. - Obsoleta)
2008. aug. 8. 07:25

Nah...mikor euthyroxxal nekifogott az endokrinologus kezelni, azt mondta h ha eros szivverest okoz, menjek vissza azonnal.


Nem a pajzsmiriogytol van hanem az euthyroxtol - szerintem. Es jo lenne visszamennyi, pihenes alatt nem 90 az ember pulzusa.

804. SIldi (válaszként erre: 802. - Vica79)
2008. aug. 8. 07:22

6.36 az nem nagy. Itt a forumon vannak olyan pajzsmirigy betegek, akiknek kozelit a 100hoz a TSH ertekuk.


Oszinten, te kockaztatnal?

2008. aug. 7. 19:37

sziasztok!

iszonyatosan löktet a pajzsmirigyem,szétrobban a fejem,és a pulzusom nem megy le,fekvés után is 90.szerintetek ez a pm. gyulladás miatt van?

802. Vica79
2008. aug. 7. 18:11

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem.

Nemrégiben mutatták ki a véremből, hogy TSH-m túllépi a megengedettet. 6,36 (a normál érték szerint 3,6-ig jó). Azt mondta az endokrinológus dokim a héten, hogy csak ez alapján nem tudja megmondani, hogy mi bajom van pontosan (autimmun, pajzsmirigy alulműködés, vagy csak jódhiány). Ezért újra vettek vért, hogy megnézzék a T3 T4 és anti TPO értékeket. Kedden kell visszamenjek kontrollra majd az eredményemmel (amit szintén csak akkor tudok meg) és azt mondta, hogy addig nem érdemes baba ügyben próbálkoznunk, mert a baba fejlődési rendellenességben szenvedhet majd.

Erre ma úgy tűnik van peteérésem és nem tudom, hogy most merjek-e próbálkozni vagy sem? Keddig elvileg még be sem ágyazódhatna, ha esetleg mégis összejön. Akkortól meg elvileg kaphatok gyógyszert, ami mellett már lehet babásodni.

Szerintetek? Van ilyen jellegű tapasztalata valamelyikőtöknek? Előre is köszi!!!

2008. aug. 7. 15:10

Igazad van, lehet, hogy nem kellene ennyit foglalkozni vele. A férjem is ezt mondta, hogy gondolkodjak pozitívan:) Megpróbálom:)

Év eleje óta szedem, de már lehet, hogy tavaly évvégén is azt kaptam.

800. SIldi (válaszként erre: 799. - Pitemaci)
2008. aug. 7. 14:48

Nem tudom mennyire sulyos ez nalad..

Nalam a fesu tele van minden egyes fesulkodeskor, lathatoan hull, de egyaltalan nem aggodom h elhull.

Na 2 lehetoseg van:

-vagy tulreagalod a dolgod, en meg tul nyugisan veszem, holott egyforma mertekben hull a hajunk

-vagy igazan olyan nagy a kulonbseg.


Magam miatt nem aggodom, az endokrinologust sem lepte meg. Ha az euthyroxtol hull neked, nem fog kihullni az egesz. Szerintem nincs miert aggodj, de hat vegsosoron az a legbiztosabb, ha orvoshoz mesz ezzel is.

Miota szedsz euthyroxot? En majus kozepe ota.

799. pitemaci (válaszként erre: 797. - SIldi)
2008. aug. 7. 14:34

Igen, már 6 éve. Eddig L-thyroxint szedtem, de ebben az évben a megváltozott adag miatt áttértünk az euthyroxinra.

Egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy elvileg a pm-től nem hullhat, mert a hormont pótlom. Én értem hogy cserélődik, na de ennyire durván?

Szerinted az összes ki fog hullani? Bocsi, hogy ennyire kétségbe vagyok esve, de én tudom milyen volt a hajam és most milyen siralmas.

798. zsluzse (válaszként erre: 793. - Obsoleta)
2008. aug. 7. 14:14
Hát majd próbálkozom, de ez nem megy olyan egyszerűen: dolgozom 8 órában + kutyakiképzés + babysitterkedés... és akkor még otthon főzni, mosni, takarítani, vasalni... éjfél elött nem kerülök ágyba. 1 hónapja nem volt időm főzni... Így nehéz lesz. Mondjuk magam miatt annyira nem is érdekel ez, csak inkább a párom miatt aggaszt, mondjuk ő egészséges mint a makk!!!
797. SIldi (válaszként erre: 796. - Pitemaci)
2008. aug. 7. 13:05

Szia,


nekem is hull. Azutan kezdett hullni, miutan nekifogtam a kezelesnek(Euthyrox 100). Megkerdeztem az endokrinologust, azt mondja, hogy ez a napi hormon adag a hajat, kormot erosebbe kell tegye, de altalanos jelenseg h akiket euthyroxxal kezel, azok koreben altalanos panasz a hajhullas. Semmi gond, csak cserelodik.


Te is kezeles alatt allsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook