Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


670. ovics (válaszként erre: 669. - SIldi)
2008. júl. 11. 08:29
Szerintem ez a tökéletes.
669. SIldi
2008. júl. 10. 15:00

Nem kovetek valamilyen eloirt fogyokurat, dietat.

Keveset eszem. Erre figyelek.

Kenyeret semmit es este 6tol megint semmit.

668. ovics (válaszként erre: 665. - SIldi)
2008. júl. 9. 06:41

Ja...................a rántott husi sültkrumplival.Tényleg ezek a legjobb kaják,de meg lehet szokni a másikat is.Az eredmény megéri.Az első hét nehéz.

Tegnapi menű:sárgaborsó krémleves,túrógombóc.

Ma: Pulykamell cserépedényben megsütve,cukkinipörkölt.

667. SIldi
2008. júl. 8. 12:57

Nekem is adott Duphastont erre. Azt mondta hogy ha 5 napi szedes utani heten belul megjon, akkor az a jobbik eset.

Halistennek megjott.

Nogyogyasz 17en var, az endokrinologus 22en.

666. 4ddb84a03d (válaszként erre: 665. - SIldi)
2008. júl. 8. 12:51
nekem kimaradt 2 hónapig a menszeszem amikor a 90 napost csináltam :S elmentem nőgyógyászhoz és felírt 1 olyan gyógyszert ami meghozza a vérzést
665. SIldi (válaszként erre: 664. - Ovics)
2008. júl. 8. 09:27

Gondolom, ez a legjobb kombinacio: "szénhidrát fehérjével".-marmint ez a legkivanatosabb


Elmondtam az endokrinologusomnak, hogy kimaradt a mestruaciom(mint sokatoknak itt a forumon). Azt mondta h ne akarjam az alulmukodesre kenni. Es elkuldott nogyogyaszhoz

664. ovics (válaszként erre: 661. - SIldi)
2008. júl. 8. 08:25
Ne a 90-est csináld!Ugyanaz a szétválasztós,de nem kinoz meg.A lényege:szénhidrátot ne egyél fehérjével,ezt mindig tartsd be és lassan leolvadnak a kilók.
663. SIldi
2008. júl. 7. 12:16
Teny az, hogy az aloe vera jo hatassal van a szervezetre.
2008. júl. 5. 22:00
Üdv Mindenkinek! HAsimoto-s vagyok (pm. gyulladásom van),amit rásdásul bőrtünet is jelez: a VITILIGO (fehér foltok pl.az álcsúcson és a kézfejen).ALOE VERA gélt iszom(orvosi javaslat),októberben megyek ellenőrzésre.A "foltjaimat" még nem kezeltettem, most készülök bőrgyógyászhoz.Abban reménykedem, hogy ha a pm.gyulladásom megszűnne, a bőrtünetem eltünne. Lehet, hogy naív vagyok?
661. SIldi
2008. jún. 30. 14:32

Ti, akik a 90est probaljatok, birjatok?

Volt hogy abbahagytatok es duplajat hiztatok vissza?

660. SIldi
2008. jún. 30. 14:31

En is kuzdok a kilokkal.

MIkor meg nem tudtam az alulmokudesrol a 90naposnak fogtam neki, aztan mivel a korulmenyek nem engedtek meg hogy azt egyem, amit eppen kellett, abbahagytam.

Meg kell mondjam, hogy nem ertek egyet az ilyen fogyokurakkal/dietakkal. Engem nagyon megviselt lelkileg. Gyumolcsnapokon olyan dolgokat kivantam, mit elotte soha. Mindig eppen azert folyt a nyalam, amit nem szabadott enni. Hat rovid ido alatt visszahiztam. Sot tobbet is hiztam.

2008. jún. 30. 10:41

Sziasztok!


Én is küzdök a kilókkal, de történt egy érdekes dolog velem. 2 hónapja heti 4 alkalommal sportolok és ha időm engedi úszok. Kb. 1 hónapja ráálltam a mérlegre és nem változott a súlyom. Ekkor elővettem azt a nadrágom amit a torna előtt nem tudtam felvenni és most lazán rám jön. Úgyhogy ne a mérleget nézzétek, mert nem biztos, hogy súlyban változtok, viszont átalakultok. Hiszen az izom nehezebb a zsírnál. Fel a fejjel, kitartás. (az viszont igaz, hogy nem nagyon engedhetjük el magunkat ):

2008. jún. 28. 21:10

Sziasztok !

Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, híztam is 6 kg-ot, de szerintem sokminden az agyban dől el. Ha azt hiszed, hogy mindentől hízni fogsz, úgy is lesz. Az agyadat szinte programozod és az nem is fog másként reagálni. Ha viszont azt siulykolod magadnak, hogy lemennek a fölösleges kilók, beáll a szervezet normális anyagcseráje, akkor úgy lesz. Az is már jó, ha nem hízol. A gyóygszert ha szeded, elvileg megáll a hízás és beáll a szervezet egy optimális súlyra. Próbálj még meg szedni spirulina alga kapszulát, abban van sok természetes jód . De a legfontosabb az AGY ! Programozd át, segíteni fog ! A negatív szemlélet, hozzáállás nem jó, akkor tényleg hízni fogsz egy pohár víztől is, mert azt hiszed, hogy híznod kell ! Kitartás ésprogramozás, azaz átprogrammozás. Üdi M

2008. jún. 28. 19:19
szerintem mindenkinek ki kéne próbálnia a 90 napos diétát...én pl szénhidrát napon ettem tésztát,csokit,és mégis fogytam igaz nagyon sokat is tornáztam néha-néha már túlzásokba is estem...szóval szerintem érdemes kipróbálni...
656. 4ddb84a03d (válaszként erre: 655. - E4c561a701)
2008. jún. 28. 19:15
valahol azt olvastam,hogy a pajzsmirigy betegeknél is érvényes az,hogy napi 5x keveset kell enni.és utána néztem különböző fórumokon is,hogy hogyan fogytak le akik szintén ebben szenvednek...valakinek az jött be,hogy délig bármit megevett,utánna meg csak zöldség gyümölcs stb,valakinek a 90 napos diéta,valakinek az,hogy reggelizett egy keveset meg ebédelt egy keveset és ebből állt a napja,de olyat is akik viszont elég drasztikusan csinálták pl a Candida diéta,vagy az h kizárólag zöldség,gyümölcs de annak azt hiszem 2 hónap alatt lement így 17 kg...szóval nem tudom...de nekem a 90 diétával + mozgással lement 15 kg...az már mellékes,hogy 5-töt visszahíztam de ezért csak magamat okolom
655. e4c561a701 (válaszként erre: 654. - 4ddb84a03d)
2008. jún. 28. 18:29
Szia!Ezt én is igaságtalannak tartom,hogy én is rengeteget koplalok,és nem tudok semmit fogyni!Sokszor,szinte "bűntudatom"van,ha eszek!Nagyon nehezen tudom magam elfogadni,ezzel a +12kg-al.Állitom,ha nem ennék 1 hétig,akkor sem fogynék 1 dkg-ot sem!Ez miatt,nagyon elvagyok keseredve!Kitartás!
2008. jún. 27. 17:38
egyébként bárki bármit is mond(orvos) ezzel a betegséggel,hogy jól eltalált hormonpótlással nagyon szépen lehet kezelni,én akkor is ezt az egészet igazságtalanságnak tartom.valaki annyit eszik amennyit csak akar,valakinek meg kemény erőfeszítésbe telik h fogyjon,vagy h tartani tudja a súlyát...nem koplalhat az ember élete végéig :((
653. 4ddb84a03d (válaszként erre: 651. - NOA)
2008. jún. 27. 17:30

szia!!!


azt mondjuk nem írhatom,hogy nem koplalok,mert sajnos én is igen keményen koplalok,főleg mert azóta sajnos visszajött pár kg :(( de szerintem neked is érdemes lenne kipróbálnod.és az álomsúlyt még nem értem el sajnos,de a remény hal meg utoljára :) nekem az álomsúlyhoz még 10 kg kéne.de nagyon nehéz :( egyébként azt is hozzá kell tennem,hogy sajnos nagyon sokat kell mozogni.én pl volt olyan,hogy annyit futottam,hogy már szinte a tüdőmet kiköptem,de ezek szerint ezt kell csinálni az eredmény elérése érdekében.de kívánom hogy neked is sikerüljön lefogynod,és még mindenkinek aki ezzel küszköd,és még magamnak is amennyi vissza van :)

652. SIldi
2008. jún. 27. 15:44
Teny az, hogy hormonpotlassal fogy (legalabb egy keveset) az ember?
651. NOA (válaszként erre: 646. - 4ddb84a03d)
2008. jún. 27. 13:55

Olyan jó olvasni pozitív dolgokat, hogy van aki tud fogyni számomra sem lehetetlen,majd megnézem az adatlapod és annyira egyszerű, hogy ilyen fiatalon persze, el lehet érni az álomsúlyt.

Nem igaz mit össze erölködök, minden veszélyes kaját kiiktattam sajna még az ezer kcal-tól is hízok.Lemegy pár kiló aztán vissza az egész mintha a víz vándorolna bennem, néha kiönt néha feltelek:)

650. SIldi
2008. jún. 27. 08:15

Ez komoly? Errol meg nem is hallottam..


Teny az, hogy en egy honapja, mikor visszamentem ellenorzesre nem volt panaszom. Aztan miutan megnezte az eredmenyeimet azt mondta h nekem ezekkel az eredmenyekkel panaszaim kellett volna legyenek: felejdekenyseg, hizas, szaraz bor....


Hat ilyenekkel eszembe se jutott volna orvoshoz menni. Szaraz borre hidratalot, felejdekenyseget megmagyaraztam volna valamivel, es nem ettem volna annyit. Januartol fogyokurazom. Nekem sikerult fogyni.

649. ovics (válaszként erre: 648. - SIldi)
2008. jún. 26. 15:59
............még egy érdekes tünet,ami sokaknál van: a szemöldök rövidebb
648. SIldi (válaszként erre: 573. - 127f14054c)
2008. jún. 26. 11:43

Hello mindenkinek, csatlakoznek en is.

2003ban fedeztem fel veletlenul h kicsit meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem.Kb 2005ig Jodidot es Euthyroxot szedtem. Akkor a TSH rendben volt. Aztan elhanyanyagoltam, de 2008 majusaba ujra elmentem.

TSH:25 Anti TPO: 931. Alulmukodes...

Szaraz bor, hizas, faradekonysag, hajhullas - ezek mind megvoltak - de a fene gondolta h ezek tunetek.


Annyit szeretnek hozzatenni Kinga hozzaszolasahoiz, hogy a TSH normal ertekei laborfuggoek.

2008. jún. 25. 20:01
jah és még 1 fontos dolog.ha valaki nincs rendben lelkileg,akkor testileg se lesz.ezt tapasztalatból mondom.amikor jókedvvel vágok bele a fogyóba és hiszek önmagamban akkor sikerül,ha pesszimista vagyok akkor csak hízok
2008. jún. 25. 19:58

sziasztok!!!


én is pajzsmirigy alulműködésben szenvedek már 5-6 éve,és eddig ahákrhányszor próbáltam lefogyni,nem sikerült,de most kipróbáltam a 90 napos diétát amivel eddig elég szépen fogytam,de mostmár megint eléggé elengedtem magam sajnos...tehát ezzel azt akarom mondani,hogy eddig én is mindent a pajzsmirigyemre fogtam,h biztos ettől hízok,magamban sosem kerestem a hibát...szóval le lehet fogyni,csak nagy akaraterő és kitartás kell hozzá,nemmondom én is éheztem meg minden,dehát ez van...van eredménye csak csinálni csinálni kell.és az édességről és a kenyérfélékről sem kell lemondani,csak persze mértéket kell tartani

jah és persze mozogni sokat

645. Midnattsol (válaszként erre: 643. - Pitemaci)
2008. jún. 24. 20:24
nem éppen egy természetes dolog, sőt elég drasztikus, meg ugye hallani olyat, hogy a felhalmozódó alumínium rákot okoz, szóval ha lehet, inkább kihagynám, amúgy is mindenemet be kellene kenni =) azért lehet, hogy nyáron kipróbálom mondjuk a hátamon, mert ez így nagyon ciki =(
644. 127f14054c (válaszként erre: 642. - Titamilla86)
2008. jún. 24. 18:28
szia..szerintem annyira nem kavar be egy idopont...ugy ertem "elnezendo" ha nem mindig akkor veszed be..a lenyeg, hogy bevedd....nekem is van, hogy nagy ritkan elfelejtem es azelott eszem is....azt mondtak az endon, hogy ha kesobb is es kaja utan is de vegyem be..felszivodik ugy is de kesobb!2-3 honap utan menj vissza kontrollra....vervetel s megmondjak, hogy mi a helyzet..lehet az adag tul kicsi es akkor nem varhatsz nagy alakulasokat, valtozasokat.
643. pitemaci (válaszként erre: 641. - Midnattsol)
2008. jún. 24. 18:01

Sajnos nekem mindegy milyen idő van. Egyébként nem vagyok vizes, úgyhogy szerintem nem ez a gond. Vízhajtó teákat is iszom, tehát mindent megpróbálok, de sajnos ez van. Pont ma jegyezte meg anyósom, hogy én ennyire izzadok? Hát sajnos igen. Már félek a klimaxtól, akkor duplán fogok izzadni?:)

Üdv.

Egyébként mi gond van az antisudoricával?

2008. jún. 24. 17:15
Úgy egy hónapja szedem a gyógyszert de semmi változást nem tapasztaltam. Persze lehet én vagyok túl türelmetlen van túl sokat várok. Szerintetek az ha reggel nem mindig ugyanabban az időpontban veszem be a gyógyszert az számít valamit? Mert bizony van ,h 11 körül kelek de olyan is ,h 7kor.
641. Midnattsol (válaszként erre: 635. - Pitemaci)
2008. jún. 23. 23:39
nekem is pont ilyen, párás időben ez egyszerűen halálos... ez azt jelenti, hogy túl sok víz halmozódott fel a szervezetben? mert akkor hátha jó a vízhajtó tea meg társai, nem tudom. antisudoricát valahogy nem szeretnék használni =/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook