Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


946. zsluzse (válaszként erre: 938. - Obsoleta)
2008. aug. 25. 11:00
Szia! Nagyon sajnálom! Mindjárt végigolvasom a többit amit írtál. Én szedem, nincs benne semmi extra. Beveszem éhgyomorra, fél óra mulva eszem és kész. Semmi mellékhatás nem jelentkezett.
945. zsluzse (válaszként erre: 939. - Pitemaci)
2008. aug. 25. 10:58
Csak azért kérdeztem, mert egy ismerősöm azért nem tudott teherbe esni, mert pm alulműködése volt és nem tudott róla. Aztán ahogy elkezdte szedni a gyógyszert egyből összejött neki!
2008. aug. 24. 17:38
Sziasztok!Letrox-ot szedek,200mg-ot,alulmüxim van,1 éve probalják beállítani a Tsh-m,már 12kg-ot híztam,alig merek pedig enni. Valaki ha tud " jo" diétát,irjon!! Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!
943. Obsoleta (válaszként erre: 942. - Vica79)
2008. aug. 24. 10:43

Szia!


Hát ez valamilyen szinten elég vicces volt,mert ugye én azt hittem,a pm. miatt vagyok ott.Elég sok vizsgálatot kiírtak,én meg elkezdtem kérdezgetni,ez minek,az minek van?És mindegyikre az volt a válasz,hogy a mellékvesét nézi.Úgyhogy szerdára leesett a húszfilléres,és rákérdeztem,hogy akkor nekem a mellékvesémmel van baj?A végén már röhögtünk,mondtam,hogy én ezt valahogy nem hallottam eddig.A vizsgálatok nagyon poénosak voltak.Volt egy olyan,hogy 4 óra fekvés után vérvétel,majd 3 óra séta,és megint vérvétel.Két napig gyűjtöttem egy küblibe az összes pisim,úgy hogy pohárból öntöztem bele.Eddig ne tudtam ,mennyi lehet a napi vizelet,most már tudom,sőt az adagokat is.:-) Volt még szív-és hasi ultrahang,teljes vérkép,meg még ez-az,arra nem emlékszem.Ki lehetett bírni,és nagyon kedvesek voltak.A baba három hónapig nem lehet,mert kaptam vérnyomás csökkentőt,és az nem jó neki.Meg hát lehet daganatom van.úgyhogy meg kell várni az összes eredményt.De ha kész,akkor beállítanak mindent,és utána akár 6-ot is vállalhatunk zsinórban. :-) Egyébként a pm. gyógyszert már azért kaptam,hogy ne a babánál kelljen beállítani.Jó a TSH-m,de nem tökéletes,úgyhogy egy füst alatt elkezdjük azt is rendbe hozni.

942. Vica79 (válaszként erre: 938. - Obsoleta)
2008. aug. 23. 20:55

Sziasztok!

Sajnálom a hírt Obsoleta! Na és akkor emiatt lehet baba? Miből jöttek rá? Milyen vizsgálatok voltak?

941. Obsoleta (válaszként erre: 940. - Vica cica)
2008. aug. 23. 14:31

Szia!


Megkérdezhetem,hogy híztál-e tőle?

940. vica cica (válaszként erre: 939. - Pitemaci)
2008. aug. 23. 10:08

Szia!

Szedem a Letroxot ismét kb 1 hónapja.

939. pitemaci (válaszként erre: 937. - Zsluzse)
2008. aug. 23. 07:57
A teherbeesés és a pm betegség között. Mikor mondtam neki, hogy pm beteg vagyok egyből azt mondta, hogy ez nem befolyásolja, hogy baba legyen.
2008. aug. 22. 20:57

Sziasztok!


Ma értem haza a kórházból.Sajnos a Hashimoto-n kívül mellékvese bajom is van.Azt vizsgálták egész héten,ez okozta az összes gondot valószínű,nem a pm. Most kaptam a pm.-re Letroxot-ot,azzal nincs nagy gond.Szedi ezt valaki közületek?

937. zsluzse (válaszként erre: 936. - Pitemaci)
2008. aug. 22. 17:48
Mármint mi között nincs összefüggés?
936. pitemaci (válaszként erre: 935. - SIldi)
2008. aug. 22. 15:09
A nőgyógyász is mondta, hogy nincs összefüggés, de tudod amíg nem esel teherbe nem hiszel benne. Azért egy kis félelem van bennem, de folyamatos kontroll mellett nem lesz semmi baj, remélem.
935. SIldi
2008. aug. 22. 14:32

AZtan meselj, milyen volt az ultrahangon.


Jo hir hogy kulonbozo pajzsmirigyproblemakkal sem lehetetlen(kezeles mellett - gondolom) babat vallalni.

2008. aug. 21. 12:05
Köszönöm szépen. Igen az első babám lesz és nagyon izgulok. Ma volt az első éjszakám amit végig aludtam :) Nagyon sok minden kavarog a fejemben. Hétfőn megyek az első ultrahangra.
933. zsluzse (válaszként erre: 930. - Pitemaci)
2008. aug. 21. 10:19
Gratulálok!!! :D Ő az első babád lesz?
932. pitemaci (válaszként erre: 931. - SIldi)
2008. aug. 21. 08:36
Köszönöm! 1,5 éve dolgozunk rajta és most szeptemberben mentünk volna vizsgálatra. Szerencsére nem kell. Most már csak azon imádkozom,hogy minden rendbe legyen. Már nem vagyok tini. Sajnos.
931. SIldi
2008. aug. 21. 08:01

Hat ezek nagyon jo hirek!

Nagyon nagyon orvendek hogy osszejott.


Miota kinlodtok?

2008. aug. 21. 07:16

Sziasztok!


A héten kiderült, hogy kisbabám lesz. A dokim azt mondta, hogy most még nem emeli az adagot, mert olyan sok euthyroxot szedek, hogy ez a babának is elég. A TSH-m gyógyszer mellett most 0,49. Szeptemberben megyek vérvizsgálatra, akkor kiderül, hogy kell-e emelni.

929. Vica79
2008. aug. 19. 14:39

Sziasztok!

No megjöttem a nyarlásból és mivel ott sem jött meg, megcsináltam a tesztet: negatív. Úgyhogy ismét eljött az ideje, hogy magától nem akar megjönni. Csütörtökön megyek dokihoz.

Obsoleta meddig lesz kórházban?

928. zsluzse (válaszként erre: 924. - SIldi)
2008. aug. 18. 14:42
178 cm vagyok és 71-72 kg között ingadozom! A hasmon van felesleg, de gyerek korom óta. Máshol is, de az nem annyira zavar... Remélem nem hízok tovább, mert én nem tudok diétázni. A testmozgásról meg azt gondolom, hogy: sportoljon az aki lusta TV-t nézni! :D
927. zsluzse (válaszként erre: 923. - D88030a7e1)
2008. aug. 18. 14:39
Nem tudom, hogy mennyire pontos, de én semmit nem mondtam el neki magamról, addig amíg nem sorolta fel a problémáimat, amik egyébként mind stimmeltek! Aztán a végén elmondtam miről tudtam ésa összeraktunk 1-2 dolgot!
926. NOA (válaszként erre: 921. - Zsluzse)
2008. aug. 18. 14:33
Szegény lány asszem kórházban van kivizsgáláson.Ma már gondoltam rá sokszor.-remélem nem csuklik.
925. NOA (válaszként erre: 920. - D88030a7e1)
2008. aug. 18. 14:33
Örülök,neki.Azért is tettem föl, egy kiscsit mosolyogjunk:)
924. SIldi
2008. aug. 18. 14:02

ENgem is faggatott az orvosom, hogy van-e a csaladban pajzsmirigy problemas. Utana neztem, de nincs..legalabbis olyan akit kezeltek volna, nincs.


Persze az lehetseges hogy tobbjuknek lett volna valamilyen aprocska problemajuk...

Nah..erre meg azt mondta, hogy osszegyulhet: vagyis egy kicsit oroklok innen, egy kicsit onnan, aztan nalam haaaaaatalmas problema lesz.


Orvosokrol sok jot-rosszat lehet hallani errefele is. Nekem szerencsem volt eddig. Egybol beallitotta jol az Euthyrox adagomat.

En is 172-175 (nem tudom pontosan)cm kozott vagyok, es 70-73kg(mikor hogy :) ).

Olyan borzasztoan nem dietazom, egyszer nagyon megviselt a dieta, ossze vissza ettem utana mindent.

Nah... jo hosszura sikerult

923. d88030a7e1 (válaszként erre: 922. - Zsluzse)
2008. aug. 18. 13:51

Ez az íriszdiagnosztika mennyire pontos? Nekem olyan misztikusnak tűnik.

Én a fejfájásom a látásom és a memóriám miatt aggódom inkább.

A szédülést már megszoktam, abba is beletőrödtem, hogy nem leszek playboy címlapon, de legalább hülye ne lennék:-)

922. zsluzse (válaszként erre: 918. - D88030a7e1)
2008. aug. 18. 13:39
Amiért sokat szédültem nekem is ez volt a rémálmom. Mivel az orvosok nem küldtek sehova, ezért elmentem iriszdiagnosztikára. Ott megnyugtatott a nő, hogy csak a vegetatív idegrendszerem van leterhelve, ne aggódjak! Az óta nem is szédülök csak nagyon nagyon ritkán!!! :D
921. zsluzse (válaszként erre: 915. - Obsoleta)
2008. aug. 18. 13:36
Te szedsz az alulműködésre gyógyszert? Csak, mert hogy írod, hogy hízol! Én még semmit nem híztam szerencsére, de nagyon félek tőle!!!
2008. aug. 18. 11:24

Noa, elolvastam a bemutatkozó szövegedben a Marquez idézetet.

Nagggyon tetszik;-)

919. NOA (válaszként erre: 913. - Obsoleta)
2008. aug. 18. 09:01

Azért neurológus hogy ilyen ötleteket adjon..más úgy sem jutna az eszében ami hasznosítható:)

Azért ne szokj rá a mandarinra még összekevered a cigivel és a végén meggyújtod a végét:)

918. d88030a7e1 (válaszként erre: 916. - 0bc15d9cef)
2008. aug. 17. 16:19

Értem, tehát a Ti esetetekben is örökletes. Nálunk nem volt ilyen beteg soha a családban, de még az ismerőseim között sem.

Viszont anyukámnak kétszer volt agydaganata és igazából nem írtam ki mert még leírni is félek, de arra voltam kíváncsi, hogy kizárják-e ilyenkor a hipofízis daganatot.

na jó, nem hergelem magam, majd ráérek, ha meglesz az eredmény:-)

917. d88030a7e1 (válaszként erre: 915. - Obsoleta)
2008. aug. 17. 16:16

Hát igen elég gáz ilyen fiatalon. A nagymamám kétszer körbeugrál:-) De enegem még a hízásnál is jobban idegesít a memóriám romlása. Idén végeztem a főiskolán, de az utolsó időben már csak szenvedtem. Amit megtanultam az egyik nap be a másik nap ki.

A legcikibb az volt amikor szóbeli szigorlaton kihúztam a világ legkönnyebb tételét és egy mukkot sem tudtam kinyögni, pedig már egyszer levizsgáztam ötösre belőle.

ott ültem és a szavak nem jutottak eszembe. rendesek voltak, próbáltak szavanként számbaadni, amit mondani kell, de a végén már csak bőgni tudtam.

Akinek volt már ilyen tudja milyen rettenetes, amikor tudod, hogy tudod és emlékezned kéne rá. És folyamatosan érzed, hogy szellemileg totál leépülsz.

Ijesztő!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook