Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


886. Aquarius (válaszként erre: 885. - SIldi)
2008. aug. 14. 15:55
Az Endokrinologusom azt mondta a Chernobil is lehet az oka.
885. SIldi (válaszként erre: 880. - Zsluzse)
2008. aug. 14. 15:43

"Meg az a rohadt Chernobil, az is okozza ezt a sok pm beteget!"


Ez komoly? Annak idejen jodtablettakat kaptunk, aztan mint kiderult, ha 2 napra ra kezdjuk beszedni, az biza nemhogy jot tenne hanem rosszat, radioaktiv sugarzas eseten.


HOgy Csernobilnak koze van a pm betegsegekhez, ezt csak en ugy sejtettem, de igazabol nem hallottam meg senkitol.

884. Obsoleta (válaszként erre: 877. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:41
Szerintem is próbálj egyet tesztelni!Ha negatív,akkor meg tesztelsz még egyet,ha hazaértél.De az áfonyalikőrből egy semmiképp nem árt,főleg,ha finom,szerintem!
883. Aquarius (válaszként erre: 878. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:37

Ezek nem hibak!Mi igy vagyunk jok!

Csak ne vigyuk tulzasba!

Azert szeretik am ha kicsit nyafogunk nekik,hisz ezert vagyunk nok!Eloszor azt gondoljak de edes vagy gyere bujj ide...a "na most fejezd be" az az a pont a pasinal hogy sok.Mikor tul sok Sussinat teszel a kaveba pfhuu:-)

882. Obsoleta (válaszként erre: 876. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:37
Hát igen,valami ilyesmi van nálunk is.Ráadásul a párom egyszerűen lehetetlennek tartja,hogy valami bajom van,úgyhogy egyáltalán nem érti meg,hogy mi a bajom. :D
881. zsluzse (válaszként erre: 857. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:36
Én túlműködéssel kezdtem, az izotópos kezelés után lett alulműködésem! Nem jó túlműködőnek lenni! Károsítja aszivet, ereket, kidülled szemed, remegsz, felgyorsul az anyagcserés, éjjel-nappal hasmenésed lesz és az idegrendszered is kikészül, na és nem tudsz éjszaka aludni! Szerintem tök gáz! Nekem az alulműködéssel nincs gondom!
880. zsluzse (válaszként erre: 857. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:33

Egy ismerősömnek alulműködött, "bekapott 2 szem gyógyszert" és már terhes is lett!

Meg az a rohadt Chernobil, az is okozza ezt a sok pm beteget!

2008. aug. 14. 15:32

Vica79,Jo nyaralast,Elvezd az eletet,Ne gondolkodj!

Kivanom hogy sikeruljon a baba!



Csak azt az erzest sem felejtem el soha amikor izgatottan csinaltuk Apaval a tesztet es ...

...mar megint negativ!Tudom milyen rossz erzes!

Egyszer nekem 11napig nem jott meg...

De akkor mar a sok csalodas miatt azt mondtuk majd csak akkor veszunk tesztet csak majd ha sugarba hanyok:-)

878. Vica79 (válaszként erre: 876. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:32

Így van! Tipikus!

Jól összefoglaltad! :-D

De ha ennyire tisztában vagyunk a "hibánkkal", akkor miért nem változtatunk? No hisztéria!!!

877. Vica79 (válaszként erre: 875. - Obsoleta)
2008. aug. 14. 15:31

Meg olyan szép kendők vannak és azokat fel lehet venni lezseren, elegánsan, vagányan.

De feltalálták már a plasztikai sebészetet és ha már vastag arany nyaklánc (bazi nagy medállal ;-)), akkor miért nem inkább plasztikázás. Bár nem ismerem sem az arany árakat, sem a dokik árait.

Egyébként holnap indulunk.

Fene se tudja. Lehet, nem bírom ki 5 napig teszt nélkül. Lehet holnap reggel mégis kipróbálok egyet. Legfeljebb ha negatív, akkor bátran ihatok abból a finom házi áfonya likőrből amit legutóbb Torockón ittam. ;-)

876. Aquarius (válaszként erre: 873. - Obsoleta)
2008. aug. 14. 15:28

Mi nok mar csak ilyenek vagyunk:-)

Felunk,felelmunkben nyafogunk,

Apa megsimogat minket,

puszilgat,csokolgat,{ meghomeroz:-))) }

erre mi tovabb nyafogunk elvezzuk a szeretest,torodest.

Majd Apa megunja es mondja :Na most fejezd be!:-))

875. Obsoleta (válaszként erre: 872. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:23
Köszönöm neked is,de tényleg mindig ezt csinálom,akkor is,ha csak be kell mennem az orvoshoz.Azért kaptam 24 órás vérnyomásmérőt,mert nem tudták eldönteni,hogy azért magas-e a vérnyomásom,mert baj van,vagy azért mert annyira félek. :D De hogy miért,fogalmam sincs.Soha nem bántottak,vagy okoztak különösebb fájdalmat.A műtéttől kicsit parázok,leginkább a hegtől.Már szóltam,hogy igényt tartok ebben az esetben egy széles és vastag arany nyakláncra,ami majd takarja a hegemet. :D
874. Obsoleta (válaszként erre: 871. - Vica79)
2008. aug. 14. 15:18
Én kb. egymillió embert ismerek,akik nem éreztek semmit,és baba lett,úgyhogy szurkolok nagyon!Jó nyaralást,biztos jól érzitek majd magatokat.Mikor jöttök haza?
873. Obsoleta (válaszként erre: 870. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:15
Köszönöm,aranyos vagy!Biztos,hogy nagy gond nincs,mert a laborom tökéletes,a TSH-m is,pedig semmilyen gyógyszert nem szedek.Meg hát egy vérvételből is parádét rendezek,én ilyen vagyok sajnos.Ráadásul a párom sincs itthon,ő szokott megnyugtatni.Amikor meg nagyon megunja már hallgatni,akkor rám pirít én meg megsértődök,akkor általában abbahagyom a nyafogást. :D
872. Vica79 (válaszként erre: 870. - Aquarius)
2008. aug. 14. 15:12

Csatlakozom! Ne félj Ob, nem lesz semmi baj! Ha tényleg komoly baj lenne, már értesítettek volna. Ripsz-ropsz túl fogsz esni a kivizsgáláson és ha műtéttel kell gyógyítani, akkor azon is. Jobb gyorsan túlesni rajta. Lehet csak annyit akarnak mondani, hogy találtak egy aranyrögöt a torkodban! Ezek szerint pedig kincset érsz, így vigyázni fognak rád!!!

Szurkolunk! Rajta!!!

871. Vica79 (válaszként erre: 866. - Obsoleta)
2008. aug. 14. 15:09

Szia!

Köszi az érdeklődést, de jelenleg a mensimet várom. Gondolom én, hogy több az esélye egy olyan mensinek, aminek nincs előjele, mint egy esetleges jelenlegi babának. Holnap elmegyek Torockóra nyaralni pár napra és ha azalatt sem jön meg, akkor miután hazajöttünk tesztelek egyet. De mondom nem érzek semmit.

Bár egy pajkos kis szellő egyfeszt azt sugdossa a fülembe, hogy hátha mégis... ;-)

2008. aug. 14. 15:09

Veled vagyunk!!!!!!!!!!!!!!!

Ne felj!Mindenre van megoldas!

Ne gondolj rosszra!

Tudod ha eleg nagy gaz van behivnak azonnal!

A cimed megvan nekik.

Nyugi!

869. Obsoleta (válaszként erre: 868. - Aquarius)
2008. aug. 14. 14:51
Az endokrinológiára kell mennem kivizsgálásra.2003. óta tudom,hogy többgöbös golyvám van.Most babát szeretnénk,és elmentem egy ellenőrzésre.Ott szóltak,hogy újabb göbök vannak,meg autoimmun gyulladás.Januárba voltam endokrinológusnál,mert borzasztó volt a vérnyomásom,és állandóan remegtem.A THS-em jó volt,mondta,hogy feküdjek be azért.Nem feküdtem,erre nemrég felhívtam,hogy most mennék,és benyögte,hogy januárban talált nálam valami elváltozást,miért nem mentem be.Úgyhogy most várom,mit mondanak,és nagyon félek!Mert én ilyen félős vagyok. :D
868. Aquarius (válaszként erre: 862. - Obsoleta)
2008. aug. 14. 14:43

Igen itt is eltudok menni orvoshoz,csak most pihentetem az ugyet hatha eszhez ter a pajzsmirigyem!:-)

Meg szabad kerdezni miert mesz korhazban?

Ha nem akkor bocsi.

2008. aug. 14. 14:40

Koszonom mindannyiotok valaszat!

Metformin-aha ismerem,valoban

diabeteses "betegeknek" adjak.

Remelem minden rendben lesz!

Sok sikert!

866. Obsoleta (válaszként erre: 865. - Vica79)
2008. aug. 14. 14:14

Szia!


Pont ma jutottál eszembe! :) Mi a helyzet a babaügyben?

865. Vica79 (válaszként erre: 861. - Aquarius)
2008. aug. 14. 14:07

Sziasztok!

Aquarius, nekem is a TSH-m volt magas és ezért vizsgáltak még néhány adatot. De a pjazsmirigy terén nem találtak abnormális értéket, így csak a megemelkedett inzulinommal tudták összekötni. Azt mondta az endokrinológus, hogy ezek mind összefügnek. Ciszták, mensi zavar, magas inzulinszint (Bár nekem csak a felső határon van, még nem lépte túl), pajzsmirigy által termelt hormonok, stb. Tehát kaptam egy metformin tartalmú gyógyszert, amit enyhe cukrosoknak (vagy mi is nevük) adnak. 3-4 hónapig kell szedjem ezt a csökkentett adagot és a kontrollon eldönti majd, hogy rendbejött-e vagy sem. Addig meg próbálkozunk a babával. Azt mondta, hogy így hamarabb is összejöhet akár. Akkor viszon abba kell majd hagyjam ezt a meforalt. Remélem, neked is és a többieknek is rendeződik a dolog!

864. SIldi
2008. aug. 14. 14:05

"hogy par even belul mar igazan hozza kene fogni. "


Igy akartam

863. SIldi
2008. aug. 14. 13:58

Az igaz, hogy alulmukodeskor nehezebb teherbe esni, de nem azt mondtak h lehetetlen.

Nalam nem aktualis a gyerekvallalas, de korban mar ott vagyok, hogy par even belul mar igaznak hozza kene fogni.


Sok kitartast azoknak, akik gyereket szeretnenek, es nem megy konnyen.

862. Obsoleta (válaszként erre: 861. - Aquarius)
2008. aug. 14. 13:57
Igen,ezt nekem is elmondták mindenhol.Ha alul-vagy túlműködés van,akkor vagy nem jön össze,vagy nem marad meg a baba.De kint is el tudsz menni orvoshoz,nem?
2008. aug. 14. 13:28

Mivel vannak osszekotteteseim igy kivizsgaltak hogy vajon miert nem jon ossze a baba.

Egy " baba gyaros" intezetvezetoje irta le a velemenyet a labor eredmenyemrol.

Minden nemu hormonom rendben volt csak a TSH-m volt megint az egekben,ja es persze megpiszkalta mar az inzulin szintem is.

Erre a velemeny az volt hogy elkuldott Immunologiai vizsgalatra+Vercukor vizsgalatra+azt irta hogy amig a TSH-m nem lesz rendezodve addig nem fog osszejonni a baba.Mivel a pajzsmirirgy osszekottetesben all a noi nemi hormonokkal.

Es ez igy is van!Elmentem Szulesz-Nogyogyaszhoz privatba es o is ugyanezt mondta...

2008. aug. 14. 13:20

Nem katunk dozimetert mert hogy szort sugarat kapunk...ja aztan mikor kozoltem hogy nem megyek be a pacemaker mutobe amig nincs pajzsmirigyvedo az asszisztensnek,mert persze az 50ev feletti Foorvosunknak jart de nekunk nem...na akkor szereztek...

Kolleganom szerint (aki mar volt hypo-ba,hyper-be is)azt mondja a hyper tuneteit nehezebben viselte!

Almatlansag,feszultseg,hasmenes,szivdobogas erzes,szapora szivmukodes,ja es a sex ehseg is hyper :-)

859. Obsoleta (válaszként erre: 857. - Aquarius)
2008. aug. 14. 13:01

Elképzelhetetlen, hogy valakinek pajzsmirigybetegség miatt ne lehessen soha gyermeke!


Ezt ma olvastam egy pajzsmirigybetegekkel foglalkozó orvos honlapján.Meg még egy csomó más megnyugtató dolgot is! :D

858. NOA (válaszként erre: 857. - Aquarius)
2008. aug. 14. 12:52

A régi rtg.gépek közelében is van védelem és ott a dozismérő a melleden az jelzi ha sugarat kapsz, vagy véletlenül rádlődöznek.De mindig az az érték jön vissza, hogy "nem mérhető" olyan kevés a sugár.

A jódhiányra fogják szakemberek a sok pm. betegség jórészét főleg ha hípozik valaki-persze rengeteg más is okozza és állítólag egyre több beteget regisztrálnak.Erről olvasatam.

Túlműködésnek ne örülj mert tönkrevágja a szívet és az ereket.Be kellene állítani jól és nem hagyni annyiban a dolgot.

125 EU-nak szedem a felét most végre nekem is beállt.-de hogy meddig? Sajnos jó étvágyam van:(((

Minden jót:)

2008. aug. 14. 12:36

Hello Mindenki!

Ma talatam meg a forumot,nagyon jo.

En 5evet lehuztam korhazban,regi RTG gepek kozeleben.Valoszinusitheto hogy a sugar okozta a hypotyreozisom,ugyanis a pajzsmirigynek sugar elnyelokepessege van...Kb 1eve lett uj Rtg gepunk ami mar nem szorja annyira a sugarat.

Az osztalyunkon 5-6 alacsony pajzsmirigymukodesu no van.Kor:21-33ig.

A lenyeg sokan megszenvedjuk/tuk a "babat szeretnenk"cimu fejezetet...

Engem ez aggaszt!

Ferjemmel mi is probalkoztunk 2evig ...de ugy dontottunk adunk idot a kedves pajzsmirigyemnek..

Van kozottetek olyan szemely aki hasonlokepp jart?

A baba ugyre gondolok.Van remenyunk?Vagy baratkozzam meg azzal hogy kutyank lesz csak?


Kb masfel ev volt mire sikerult beallitani.Jelenleg 125mg Euthyroxot szedek.

Idokozben kijottunk kulfoldre...

Es halkan jelzem fogytam...pedig spagettit is ettem a heten.Lognak rajtam az otthonrol hozott nadragjaim:-D.Jol vagyok!Szerintem atmentem hyperbe.Juhejjjjjjjjj.Erre vagytam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook