Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


706. 127f14054c (válaszként erre: 705. - Edimanó)
2008. júl. 31. 11:24

Szia.....errol talan tobbet az endokrinologus tudna mondani....szerintem nem lehet baja, a lenyeg az, hogy szedd a tiroxint es felugyelet alatt legyel.Amikor felirtak neked a bogyot akkor nem kerdeztel ra az endokrinologustol?

Az igazasag az, hogy amikor megtudtam az eredmenyeimet amik nagyon rosszak voltak es elmentem a dokihoz vele az volt az elso kerdese, hogy terhes vagyok-e vagy sem?..,Mert ha az lettem volna akkor masnapa mehettem volna abortuszt csinalni.De nekem kritikan aluli eredmenyeim voltak es mindez honapok, evek ota.

En mindenkeppen beszelnek a dokival..addigis ne hallgass senkire....ne aggodj es ne idegeskedj.

2008. júl. 31. 11:04
Sziasztok! Kérlek, ha tudtok, segítsetek nekem. 9 hetes kismama vagyok, ez a baba a harmadik gyermekeünk lesz. Mindig lobogott a fejem fölött, hogy a pajzsmirigyemmel gond lesz, mert a családban másnak is van. Sajnos az értékeim nagyon rosszak lettek a legutóbbi vérvételen és a múlt héten kaptam rá Euthyrox75-öt. Olvastam, hogy baj lehet a babával, ha alulműködik a pajzsmirigy. Kicsit félek, hogy későn kaptam gyógyszert, és a babám beteg lesz. Mit tudtok erről? Köszönöm
704. NOA (válaszként erre: 703. - Zsluzse)
2008. júl. 31. 10:56

Az autoimmun betegeknek kérik az anti TPO vizsgálatot.Immunrendszer megtámadja a saját pm.et és elpusztítja idővel.

Itt tilos a jódbevitel alga mert elősegitjük a pusztulást.

703. zsluzse
2008. júl. 31. 10:06
Nekem még soha nem kértek anti TPO-t! AZt csak azoknak kérik akiknek göbük is van? Mi az a hashimoto?
702. pitemaci (válaszként erre: 700. - Bernibej)
2008. júl. 31. 07:55

Szia!


Nekem is csináltak anti TPO vizsgálatot, ami 95 IU/ml lett. Soknak találtam, de a dokinő azt mondta, hogy ez még nem vészes, majd akkor kezdjek el izgulni, ha többszáz felett lesz az érték. Neked ez borzasztó magas, de szerintem erre is van valami megoldás. Mikor kell visszamenned az eredménnyel?

2008. júl. 30. 21:15

sziasztok!

nekem most állapítottak meg hashimotot ultrahangon,egyébként nem-toxikus többgöbös golyvám van,most néhány újabb göbbel.teljesen tünetmentes vagyok,nagyon jó a vérképem,a TSH-m 2,93.gyógyszert nem szedek,de babát szeretnénk,és emiatt picit aggódom.ha valaki hasonló cipőben jár/járt,nagyon örülnék,ha írna pár sort,mire kellene figyelni ennél a betegségnél,vagy ha így vállal valaki babát.az orvosok nem igazán mondanak semmit,csak hogy lehet,talán stb.meg hogy feküdjek be endokrinológiára.

2008. júl. 30. 18:24

Sziasztok,

Ma voltam laborban és megvan az első anti TPO ertekem: 1112,3 IU/mL

Ez elegge soknak tűnik nekem, mivel elvileg a papír szerint 12 lehetne maximum.

Ez most akkor Hasimoto? Valaki tudna nekem erről bővebben mesélni?

2008. júl. 30. 17:17

Sziasztok!

A sgítségeteket kérném.

Alulműködésem van,és 9 hetes kismama.

Számomra ismeretlen véreredményt kérnek az eddig megszokottak mellé.

Így van írva a papíromra:VKII.

Segítenétek mit jelent?

Köszönöm!!!

698. zsluzse (válaszként erre: 674. - D4d22d55d6)
2008. júl. 30. 14:38
Állítólag semmi valóságalapja nincs a vércsoport szerinti táplálkozásnak, amit arra alapoznak, hogy az egyes vércsoportú emberek a Föld más részeiről származnak, ahol mások voltak az étkezési szokások, így az az ember aki olyan ételt eszik ami azon a tájon nem termett az azt az adott dolgot kevésbé tudja megemészteni. Hát én ezt kötve hiszem... Erre alapoznak fogyókúrrákat is, pedig annak csak az a lényege, hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amennyit elégetsz.
697. zsluzse (válaszként erre: 687. - Hobika)
2008. júl. 30. 14:31
Ne emeld az adagot, én állandóan fáradt voltam, úgy dolgoztam napi 12 órában, hogy majd elaludtam. 6 hét alatt most jók az eredményeim! Annyit csak tudsz várni vele. Nem véletlenül határozza meg az orvos az adagot!
696. zsluzse
2008. júl. 30. 14:26

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem 3 évig túlműködött a pm-em és ezért izotóppal kezeltek most januárban, 6 hét múlva még rendben volt a TSH-m, de újabb 6 hét múlva 100 volt! Most megint rendben van: 2,79. Viszont szédülök február óta. Volt valakinek hasonló tünete, mármint ami a szédülést illeti?

695. SIldi
2008. júl. 29. 17:16

Hello, mondtam h visszamegyek az endokrinologushoz.

A hormonvizsgalatok eredmenyei:

TSH 0.74

FT4 21.3

Prolaktin 13.9

FSH 8.5

LH 24.8


Ha valakinek van vlm hozzafuznivaloja, magyarazata megkoszonnem. Azt tudom h a TSH az jo :)

694. Hobika
2008. júl. 27. 15:40

Sziasztok!


Kedves SIldi,NOA, vica cica!Köszönöm szépen a válaszaitokat!Olyan aranyosak vagytok, hogy aggódtok!:-))Megfogadtam a tanácsaitokat, nem változtatok az adagoláson, aztán majd meglátjuk.

Vica cica!

Ha nem baj, küldenék neked priviben üzenetet, lenne pár kérdésem, de nem hiszem, hogy a többieket érdekelné vagy érintené.


Köszönöm a segítséget!

693. 127f14054c (válaszként erre: 690. - SIldi)
2008. júl. 27. 15:30
az Ltiroxin az ugyanaz a gyogyszer amit te is szedsz csak mas az elnevezese...egyszeru...tiroxin hormon az is csak asszem mas ceg a gyarto.
692. vica cica (válaszként erre: 687. - Hobika)
2008. júl. 27. 12:59

Szia Hobika!

Én pajzsmirigy beteg vagyok mellesleg eü dolgozó.

Az én pm is túlmök. ,jött a mütét majd szépen helyre állt a rend. Ez bizony idő!Most meg alul müködik vagyis magasabb a TSH ill auto.i.vált.Szedem a Letroxot.Ha levert és fáardt vagy az bizony alülmükődés tünete.Hagyd az orvost kicsit dolgozon rajtad,állitsa be a gyógyszert.Te magadtól ne emelj mert az végzetes lehet,megtekeri a szived,keringésed.

nagyon szivesen elmondom a tapasztalatom,ha kivácsi vagy.

Üdv

691. NOA (válaszként erre: 687. - Hobika)
2008. júl. 26. 09:14
Ne szórakozz ezzel légyszi!!! Nem hat azonnal a gyógyszer kell idő míg beállítanak.Túlműködés tönkrevágja az erket és a szívet.
690. SIldi (válaszként erre: 687. - Hobika)
2008. júl. 25. 18:05

Szerintem ne kiserletezz magadon.

Akarmi a megerzesed eloszor tamassza azt ala az endokrinologus.

Fogalmam sincs, hogy milyen gyogyszer ez a L-Thyroxin, en 2 honapja szedem a 100as Euthyroxot es ez nekem bevalt. 25os TSHmat lehozta 0.77-re.

Turelem, hiszen embere valogatja h milyen adagot kell szedni.

689. Hobika (válaszként erre: 688. - 127f14054c)
2008. júl. 24. 17:11

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál.

Én elég rosszul érzem magam, ugye ez nem lesz így végig amíg be nem állítják a hormonértékeimet?2 év?!?A túlműködésnél nem éreztem ilyen rosszul magam.

Nyugtass meg, hogy lesz ez jobb is.A fejem gyakorlatilag 3 napja fáj egyfolytában.Már 3-féle fájdalomcsillapítót próbáltam, de nem sokat használ.Most az aszpirinnél tartok.Itthon még csak elvagyok, de hétfőn már melóznom kell.

Köszönöm a segítséget!


Hobika

688. 127f14054c (válaszként erre: 687. - Hobika)
2008. júl. 24. 16:33

Szia....


Sajnalom amin keresztul mentel.

Az adagot en nem talalom kevesnek...amugy is mindig kevesebbel kezdik es a tobbi vizsgalat utan emelik ha emelni kell...turelemjatek ez is...egybol nem adhatnak nagy adagot...mindig kevesebbel kezdik.Van akinel eleg sok idobe telik a beallitas...eppen emiatt, hogy megtalaljak a megfelelo adagot neked.

Az en tsh-m qva magas volt es 2 evig allitgattak...most egesz jo..:-)) HABAR IGY IS GYAKRABBAN EKLL VERVETELRE MENNEM.

687. Hobika
2008. júl. 24. 11:29

Sziasztok!


Hobika vagyok, 1,5 évig volt pajzsmirigy túlműködésem, pontosabban Basedow-kórom, ami az autoimmun változata.Már annyira megnőtt a pajzsmirigyem, hogy kétoldalról nyomta a légcsövemet, ezért műtéttel eltávolították a pm.-em 90%-át.Ez 3 hete volt.Múlt pénteken voltam az első ellenőrzésen az endokrinológusomnál.A TSH-m 50 volt, vagyis a pm.-em nem működik.Felírt 75 g L-Thyroxin-t.A kérdésem csak annyi lenne hozzátok "profi alulműködéseekhez", hogy nem kevés egy kicsit?Semmi változást nem érzek, fáradt vagyok, álmos, nyamvadt, állandóan fáj a fejem stb. Gondoltam kicsit megemelem az adagot,legfeljebb átcsúszok túlműködésbe, azt már úgyis megszoktam :-)) de előtte megkérdezek valaki hozzáértőt.Az endokrinológusom szabin van, hozzá nem tudok fordulni.Hétfőn már melóznom kell, jó lenne addig valami változást elérni.

Aki tud légyszi segítsen!

Köszönetel:


Hobika

686. SIldi
2008. júl. 22. 11:10

En 100ast szedek. Ugyancsak euthyroxot.

Ma megyek ellenorzesre, es remelem jobbak lesznek az eredmenyeim, vagy hanem akkor egy valos kepet kapunk az allapotomrol es elinduljunk egy jo iranyba

685. Tyra
2008. júl. 22. 10:02
Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok. SIldi, most így nem is tudom megmondani. 3 havonta kell majd ellenőrzésre járnom, és szedem tovább a 150-es euthyroxot. Látom itt mindenki pontosan tud minden adatot, nekem a doki nem mondta, csak a műtét előtt azt, h mióta szedem a gyógyszert sokat javult az állapotom. Itt Szlovákiában ez a szokás, nem mondanak túl sok mindent... Mégegyszer köszi:)) Szép napot!
684. SIldi (válaszként erre: 679. - Tyra)
2008. júl. 21. 14:50

Tyra nagyon jo, hogy (viszonylag)idejeben eszrevettetek. Nagyon orvendek h jol erzed magad.


Most hogy allsz a hormonjaiddal? MIlyen kezeles alatt allsz?

683. NOA
2008. júl. 21. 12:09
Zenére ugrálunk egy órán át spec. cipőben.Üsd be a keresőbe és találsz rengeteg infot.
682. SIldi (válaszként erre: 680. - NOA)
2008. júl. 21. 11:43
Tulajdonkeppen mi ez a "kangoo"
681. NOA (válaszként erre: 679. - Tyra)
2008. júl. 21. 10:23
MInden jót Thyra és felejts el, hogy beteg voltál szerencsére időben elkapták a bajt.
680. NOA (válaszként erre: 673. - 4ddb84a03d)
2008. júl. 21. 10:22

Járj kanggo-ra.Nem hiszed de egyetlen egy túlsúlyos nő sincs ott rajtam kívül.Augusztusban kezdem és remélem jövő nyárra elérem én is azt a súlyt amit szeretnék.Terhesség után hatalmas pocakkal ugrálnak lányok és gyönyörűen fogynak zsirból a hasukról.Egy óra alatt hétszáz kcalt égettem el..nem kinszenvedéssel.

Pm beteg vagyok én is felszedtem vagy 13 kg. amiót kiderült a betegségem és kezelnek gyógyszeresen.Persze ha az értéked jól beállitják úgy 2. körül akkor ne lehet annyira gyorsan hizni.Ez az első lépés.Sok sikert és ne keseredj el.

679. Tyra
2008. júl. 21. 09:19
Sziasztok!Nagyon megörültem ennek a témának, sajna még nem sikerült elolvasnom az összeset, amit eddig írtatok, de gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat. 23 éves vagyok,már háromszor voltam kórházban, mert az orvosok nem bírtak rájönni h mi bajom lehet. Aztá n múlt év nyarán, párommal kint üldögéltünk a teraszon, mikor ijedten megkérdezte,h mi az az óriási valami a nyakamon. Először az hittük csak valamitől bedagadt, de elmentem orvoshoz és kiderült, h egy ciszta. És ekkor jöttek rá,h már kb. tíz éve gondok lehetnek a pajzsmirigyemmel. Álland=oan fáradékony voltam, és ahhoz képest, amilyen jó agyam volt, már nem bírtam tanulni sem. Egy éven keresztül az orvosom állandóan leszívta a cisztát a nyakamból,majd mikor már negyedszer jött vissza, és kiderült h nem is egy van, hanem kettő,műtét mellett döntöttünk. És ha már kiveszik a cisztát, az orvosom úgy döntött,h menjen akkor a jobb oldali pajzsmirigyem is. Mint utólag kiderült ez volt a lehetö legjobb döntés. A szövettanból kiderült,h rosszindulatú daganat volt a pajzsmirigyemben:( De mióta a gyógyszert szedem,kb. egy éve sokkal jobban érzem magam, helyrehozta a hormonszintem,így le is fogytam vagy tíz kilót.De az egyetemet sajnos ott kellett hagynom, de nem baj, újrapróbálkozom. Hisz az egészség a legfontosabb, már tudom. Higgyétek el, ez mellett a fogyás a legkisebb probléma.Sokkal nehezebb volt feldolgoznom azt, h rákos voltam. De már csak pozitívan nézek a jövőbe.Bocsi, h ilyen sokat írtam... Szép napot mindenkinek!
678. SIldi
2008. júl. 21. 08:30

Nekem nem irt fel semmit, ugy mondta h o a masodhegedus es az endokrinologus a karmester :)

Es valoszinu h o majd felir valamit.

2008. júl. 18. 15:14
nekem is azért maradt ki mert cisztáim vannak...nekem felírt egy fogamzásgátlót is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook