Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » P.3 rákszűrés eredmény. Meggyógyulok? fórum

P.3 rákszűrés eredmény. Meggyógyulok? (tudásbázis kérdés)


19. Ritapam (válaszként erre: 17. - Bogi 2)
2010. aug. 31. 20:47

akkor ez már jó... gyógyszert írtak már föl? utána új kenet és aztán döntsél.

remélem meggyógyulsz!

barátnőm nem várt, de ki tudja jobb e így...neki a gyógyszerek után is P3 volt.. a mintavételnél meg már voltak 1mm-es lábakkal rendelkező rossz "sejtek"---

2010. aug. 31. 15:38
Ne aggódj nem lesz semmi baj!Lehet egy jó kis gyulladás.Mielőbbi gyógyulást,sok vitamint!
17. Bogi 2
2010. aug. 31. 15:26
Köszi mindenkinek a megnyugtató szavakat,Ritapamnak válaszolva, van egy 1 éves kislányom. Csak miatta aggódom,szeretném felnevelni.
2010. aug. 31. 15:15

A sógornőmnek tavaj P4-e volt. Az orvos a méheltávolítást javasolta.

Csináltatott PET ct-t (ez sjnos egy 250 ezer ft-os vizsgálat), ami kumutatta, hogy szervezetében nincs rákos elváltozás, de közben azt is kimuttta, hogy a tüdejénél van fertőzés (egyébként csúnyán köhögött). Elment egy tűdőgyógyászhoz, aki irt fel neki erős gyulladáscsökkentőt. 3 hónap múlva visszament a nőgyógyászatra és P 2 lett az eredménye, Azóta már 4x is volt ellenőrzésen és az eredménye mindig P2.

2010. aug. 31. 15:07
Nekem is volt p3-as lelet, aztán kiderült méhszájsebtől volt, egy napos műtét , 3havonta kontroll, azóta van (még egy)egészséges gyerekem, és azóta se jött vissza semmi. Sőt p1-es leleteim vannak , ami meg túlságosan jó is.
2010. aug. 31. 14:56

Nekem is volt!

Ugyan úgy csinálták mint a 11-es hozzászólónak.Ennek 10 éve és azóta kétszer szültem.

2010. aug. 31. 14:54

Ne aggódj. Nem vagy rákos !!!!!

A rák a P4 többszörös megjelenésével és egyéb alfajaival CIN I.-II.-III. stb. kezdődik.

A p3 masszív gyulladástól lehet. Ki kell kezelni és 3 hó múlva kontroll, előbb felesleges, mert ennyi idő kell a regenerálódáshoz. (pathológián dolgozom, tudom mit beszélek, itt végzik a cytológiai kenetek elemzését is!)


Jobbulást!

2010. aug. 31. 14:51

persze!

nekem nem is egy ismerősömnek volt p3-as lelete.Asszem vagy 3 lánynak is...de mindegyikük meggyógyult,sőt közülük egy már szült is!

ráadásul egyiket sem műtötték,hanem erős gyógyszeres,meg miegymásos kezeléssel rendbejöttek.

Itt elsősorban az immunrendszert kell megerősíteni,hisz ami a p3at okozza az gyakran vírus,(HPV és ezenbelül többfajta)...

nem kell megijjedni!

2010. aug. 31. 14:45
Biztos meg.Nekem is volt,P3.Gyógyszeres kezeléssel nem múlt el,aztán csináltak e conizációt.Egy kúp alakú szövetet kivettek a méhszájból ,azt elküldték szövettanra.Szerencsére semmi kóros elváltozást nem találtak.Azóta már szültem is.
10. Spiritus (válaszként erre: 1. - Bogi 2)
2010. aug. 31. 14:42

persze :)

Nem is gondolnád, hányan vannak már ezen túl!!!

szerintem 10 ből 1 tuti.

2010. aug. 31. 14:37
Igen. Ez nem rák, ha arra gondolsz...
2010. aug. 31. 14:35
Ez nnem kérdés! Persze, hogy meggyógyulsz!!!
2010. aug. 31. 14:29

ja látom már...bocsi...

vannak gyerekeid?

2010. aug. 31. 14:28

barátnőmnek is p3 volt az eredménye 2szer is, méheltávolítást javasolt az orvos. vagy választhatta volna a 3 havi ellenőrzést, metszegetést, de előbb utóbb lehet h oda került volna a sor. így megműtötték, azóta szerencsére jól van.

te hány éves vagy?

2010. aug. 31. 14:27
Az orvosra várnom kel 3 hetet, amikor megismétlik a mintavételt.Telefonon pedig nem mondd semmit!
2010. aug. 31. 14:26

Szia!

Remélem, hogy egy kicsit megnyugtatlak ezzel a pár sorral :)

"A P3 nem rák, csak egy zavart sejtkép, amit, ha a műszerrel (kolposzkópia) észlelt elváltozás területében "kis ráhagyással" kimetszenek, az esetek 98 %-ában maradéktalanul gyógyul. A partnerét emiatt nem kell kezelni, de ezért ő egy potenciális kórokozó-hordozó, tehát végig kell gondolni, nincs-e akár tünetet nem okozó gyulladása. Tudom, nehéz egy urológust rávenni prosztata-váladék vizsgálatra (vírusok is!!!), de nem lehetetlen. Oka ennek az, hogy sokszor a férfinak nincsenek tünetei, de hordozó és visszafertőzheti a nőt.

Dr. Nagy László "

2010. aug. 31. 14:24
Hát, persze! Ne keseredj el!!!
2010. aug. 31. 14:24

szerintem az orvosod többet fog tudni segíteni, mint látatlanban bárki egy fórumon.

én a helyedben vele konzultálnék

2010. aug. 31. 14:23
P.3 rákszűrés eredmény. Meggyógyulok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook