Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek p3-p4-es rákszűrési eredménye? Mik a gyógyulás esélyei? fórum

Volt valakinek p3-p4-es rákszűrési eredménye? Mik a gyógyulás esélyei? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. cicaaa65 (válaszként erre: 38. - Shaun)
2012. nov. 7. 13:20
Hát nem is csodálom, én is félnék. De fel a fejjel, meg fognak gyógyítani, az járjon az eszedben, időben mentél orvoshoz.
38. Shaun
2012. nov. 7. 13:10

A műtét egyszerű. Kicsípnek egy kúp alakú részt, és estére otthon vagy. Én legalábbis otthon voltam. Két p3-as lelet és egy klion kúra után sem lett jobb, így konizáltak. Ma lett meg az eredmény :(

Meg kell ismételni, mert Cin III-as lett. Berezeltem :(((

2012. aug. 2. 21:40
Milyen amúgy ez a műtét? meséljetek el légyszi róla mindent. Altatnak? Mennyi ideig tart? Hány nap kórházban lét? stb.
2012. aug. 2. 21:39
P3 lett az eredményem, korábban már volt ilyen (5 évvel ezelőtt) akkor kúppal kikezeltük. :) Most megint írt fel kúpot az orvosom, azt mondta használjam. Aztán 3 hónap múlva ismételjük a vizsgálatot. De azt mondta két P3-as után már célszerű megműteni nehogy rosszabb legyen később. Nagyon félek, és már most ideges vagyok. Szerintetek? Mit csináljak? Valakinek hasonló tapasztalat? 2011 januárban csináltunk ezelőtt rákszűrést, az P2-es lett. 2010 júliusában szültem a kislányunkat.
2012. aug. 2. 21:36
Sziasztok! Van még valaki ezen a fórumon?
34. tixtina (válaszként erre: 33. - Laurexa)
2009. júl. 30. 20:17

Nekem is tett be csövet,amit pár nap múlva szedett ki-de ennek ellenére-1 hónap múlva nőtt össze.

Mindegy-lényeg,hogy túl vagyunk rajta.

Jó egészséget kívánok:))

33. laurexa (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2009. júl. 30. 16:12
Ez nem semmi kórtörténet...Nekem csak szimpla conisatio volt,de drain-t tett be a doki,hogy ne járjak úgy,ahogy te.Mert így a vér szabadon ürülhetett,a csövet 4.napon kiszedte.Akkor vigyázz magadra!:))
32. tixtina (válaszként erre: 30. - Laurexa)
2009. júl. 30. 15:31

November 8 körül.Aztán az ismétlés november 25 körül.December 16-án volt az első műtétem,meg a szövettan.Aztán február 2-án a második műtétem,mert egy sávban haladt tovább.

Aztán ,már nem találtak semmit.

Viszont márciuban nagyon begörcsöltem,szülési fájásaim voltak.

Kiderült,hogy összenőtt a méhszájam,és bennrekedt mintegy egy deci vér.

Ki akarták nyitni,de nem sikerült-majdnem kilyukadt a méhem.

Aztán laparoszkópiás műtéttel sikerült megnyitni.

Közben egy cisztát is szétrobbantottak.Találtak egy apró lyukat a méhemen,amit drenáltak.

Most minden OKÉ.Pár hete jött meg az eredményem-három havonta járok egyelőre:)

2009. júl. 30. 10:42
Bocs,nem tudom miért lett ebből 3 egyforma...
30. laurexa (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2009. júl. 30. 10:42
Én is pont 2008.novemberében mentem el a dokimhoz!!!! :)))) Neked mikor csinálták?
29. laurexa (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2009. júl. 30. 10:42
Én is pont 2008.novemberében mentem el a dokimhoz!!!! :)))) Neked mikor csinálták?
28. laurexa (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2009. júl. 30. 10:42
Én is pont 2008.novemberében mentem el a dokimhoz!!!! :)))) Neked mikor csinálták?
27. tixtina (válaszként erre: 26. - Laurexa)
2009. júl. 30. 10:07

2006 nyarán volt egy P3-as eredményem.

Megismételtettem-P2 lett -nem vették észre-,mert nagyon kezdetleges volt.

Aztán elhanyagoltam magam,nem is tudom,-féltem elmenni.

Végül is rászántam magam,és 2008 novemberében felkerestem egy magánorvost.Ott lett elsőre CIN II,majd CIN III.

Háááát-éreztem,hogy meg kell csináltatnom.

Ma már én is gyógyult vagyok-hála a megérzésemnek:))

26. laurexa (válaszként erre: 25. - Tixtina)
2009. júl. 30. 09:59
Nekem is rákmegelőző állapotban csinálták,még abban a hónapban amikor meglett az eredmény.De sikeresen,mert gyógyult vagyok:)))
2009. júl. 29. 23:06

Nekem nem tudom,mi volt az érték-mert kihúzták a papíromon.

Nem írták le,hogy P 3-4-5

Mindenesetre CIN III volt,ami a rákmegelőző állapot utolsó stádiuma.

2009. júl. 29. 22:51
Nekem p3 volt, conistaiot csináltak, azóta minden okés...nem kell megijedni tőle, szerencsére időben vagy még, kezelhető!
2009. júl. 29. 22:35
P5 volt, élek.
2009. júl. 29. 20:32

Nemrég voltam.P2 lett-tehát sikeresen eltávolították a rossz részt-és HPV vírust sem találtak,a teszt során:))

Valszínű,egy fertőzés okozhatta,meg a hírtelen stressz.

2009. júl. 29. 19:51
Nekem p4-nél végeztek conisatio-t,mára teljesen gyógyult vagyok:)))szövettanom szerint időben elcsíptük:)))
2009. márc. 31. 08:55
Nekem is P3-as volt és meg is műtöttek.Conisatio végeztek el.Aztán miután megjött a szövettan eredménye akkor derült ki hogy kezdeti stádiumú rák volt.Áldom az eszem hogy rendszeres eljártam rákszűrésre.És köszönöm a dokimnak aki időben észrevette a dolgot.Azóta minden oké.(2005)Megszületett a harmadik gyerekem is.Rendes szülésem volt.
2009. febr. 10. 12:20

Két méhszáj műtéten túl vagyok,és a héten kiderül,ki kell-e venni a méhemet,mert már nincs méhnyakam.

El kell menni P3-nál,mert én ugyan visszamentem,és jó lett másodjára,de valamit nagyon elnéztek,mert most ott tartok,hogy az utolsó előtti pillanatban kapták el.Halogattam,mert féltem.Rossz előérzetem volt,és jó volt a megérzésem.

2009. febr. 9. 17:44
sziasztok ma tudtam meg, h p3 lettem:(((
17. mokis (válaszként erre: 7. - D606bc0fd7)
2008. nov. 21. 16:47
Köszönöm!Ezért írtam Reninek,hogy nem kell egyből a legrosszabra gondolni!!!Bár én úgy tudom a p4 mindig kóros elváltozást jelent!!De abból is van kiút,főleg ha időben észreveszik!!!
2008. nov. 21. 16:15

Nekem volt P3 szülés utáni rákszűrésnél. Megijedtem, mert nem írták, mi ez, csak kaptam a levelet, hogy keressem fel a kezelőorvost. Végül is nem volt semmi komoly, hüvelykúp kúrát kellett végigcsinálnom, aztán újra rákszűrés és annak eredménye már jó volt. Most megint el kellene mennem már...


Remélem, neked sincs semmi komoly. Ha eddig rendszeresen jártál rákszűrésre, akkor biztos észrevették volna már korábban, ha lenne "valami".

2008. nov. 21. 16:14
Rendben.Engem is az az egy vigasztal,amit az orvos mondott,hogy nem rosszindulatú.Biztos közölte volna,ha egyértelműen rossz az eredmény.Bár szerintem,további vizsgálatok is szükségesek,hogy kiderüljön,mi a gond.Mindenesetre várok keddig.Mást nem tehetek.
14. reni8018 (válaszként erre: 13. - Tixtina)
2008. nov. 21. 16:10
Ha azt mondták hogy nem rosszindulatú,akkor ne íjedj meg.Biztos nincs nagy gond,lehet fertőzés,gyulladás,stb....
2008. nov. 21. 16:06

Most olvastam egy fórumon,hogy a p3,az zavaros képletet jelent.

A kóros sejtek,már p4.Nagyon meg vagyok rémülve.:(((

2008. nov. 21. 16:02
Nekem 2000 környékén volt p3-as citóm, HPV-vel karöltve. 3 havonta kellett ismételt szűrésre mennem. A doki azt mondta, kb. 4. P3-as után, ha nem múlik el akkor jön a gyógyszeres kezelés. Szerencsém volt, mert az 5. már P2-es lett. Saját erőből győztem le, nem kellett sem műtét, sem pedig gyógyszer szerencsére. Azóta pedig mindíg jó lett az eredményem, szerencsére. Mindez SZTK-ban történt.
2008. nov. 21. 15:22
Sziasztok.Nekem is P3-as lett a citom,okt.1-en .23-án biopsziát csináltak,meg leégettek a sebet.A szővetminta eredménye cervicalis dysplasia 1-2,most kúpot kaptam.meg krémet heti 2-szer használom, s majd januárban újra megyek citora. Remélem minden rendbe lesz(időközben még dokit is váltottam,mert az első csak pénzre hajtott...a vakcint akarta beadni,még a lányomnak is,kezelést pedig semmit nem irt fel):)
2008. nov. 21. 15:06
Nekem 5 éve volt először p3, jódkúpot, meg egy 1-2 tablettát is kaptam. Kezelések után kis ideig jók az eredmények, de mindig "visszaesek". :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook