Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovulációs teszt "szakértők" :) fórum

Ovulációs teszt "szakértők" :) (beszélgetős fórum)


2012. márc. 7. 20:42
Én mértem az ébredési hőmet és az alapján kezdtem az ovu tesztet a gyanús napokon. Ahogy már írták, az a nap számít, mikor a kontroll csík és a teszt csík egyforma erős, de tovább kell tesztelni, mert az első negatív nap asszem a legerősebb és van olyan, h 1-2 napig is pozitív az ovu teszt. Mi is kétnaponta akcióztunk. Az eredménye hamar meglett, most 4,5 hónapos, itt szuszog mellettem :-D
2012. márc. 3. 11:47
Szia, nekem bejött az ovu teszt, mindenknek ajánlom! Olcsót és sokat kell venni! Akárki akármit mond ciklus 3-4 naptól csinálni végig! Így kapsz egy kis tájékoztatót a ciklusodról, van akinek kétszer van egy hónapban peteérése. Az erős csíkos napon mindenképp és 1 nap kihagyással újra együtt kellene lenni! Állítólag minden második napra termelődik megfelelő minőségű sperma, ezért nem jó gyermek szempontjából a nagyon gyakori együttlét. A spermák életképessége miatt is jó a minden második nap elv szerintem, ha nem tesztel valaki akkor is. Viszont elég 1-2 fáradt, kimerült nap vagy eltérő műszakbeosztás és ugrott egy hónap, ha pont azokban a napokban nincs szex. A tesztet ha van rá mód, ne reggel csináld, inkább délután. Én 30-at vettem először és 10 terheset (érdemes együtt rendelni). A 26 napos ciklusom vége felé újra + lett, azt hittem újra peteérésem van, de miután 3 napon keresztül nagyon + volt, csináltam egy terhestesztet és + lett. Mutattam a páromnak, aki azt mondta a 2 csíkos terhestesztemre, hogy szerinte most biztosan nem ovulálok, mert olyan halovány az a másik csík :))) Én pedig elhittem, hogy nem csak odaképzeltem a csíkot. Amúgy másfél év próbálkozás és egy mióma műtét után, majd kötelező 3 hónap végekezés utáni első hónapban összejött a bébi!
2012. márc. 3. 11:15
Szia.Amikor erős 2 csíkos akkor próbálkozzatok mert 24 órán belül ovuláció az az akkora már nega a teszt de akkor is van esély:)
2012. márc. 3. 10:25

Szia!

Itt találsz egy nagyon jó leírást: [link]

Mi a pozitív napon, az azt megelőző és az azt követő napon voltunk együtt, és sikerrel jártunk. :)

3. 026876815c (válaszként erre: 2. - Marissa)
2012. márc. 3. 10:10
Köszönöm a gyors választ!
2012. márc. 3. 10:05

Az első pozitív (erősen kétcsíkos) és első negatív napon is kell próbálkozni!

Hiszen ha jó az időzítés akkor is csak 30% az esélye a megtermékenyülésnek!

2012. márc. 3. 09:55

Sziasztok!

Várom azok hozzászólásait,akik értenek az ovu teszteléshez és nagyon "otthon" vannak a témában.

Kicsit össze vagyok zavarodva mert mindenkitől mást hallok,van aki azt mondja mikor ket csikos erős ket síkos akkor jott el a nagy nap,van aki azt hogy a ket csik utáni első negativ nap a jó időzítés....és én mar teljesen osszezavarodtam!

Most szeretnem majd elkezdeni és ehhez várok egy kis utmutatot aki tapasztalt a témában!

Elore is köszönöm!

Andy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook