Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda választásakor mennyire veszik komolyan a lakcímet? Ellenőrizhetik-e, hogy életvitelszerűen ott lakunk-e? fórum

Óvoda választásakor mennyire veszik komolyan a lakcímet? Ellenőrizhetik-e, hogy életvitelszerűen ott lakunk-e? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 24. 21:30

egyébként pont egy olyan gyerek családjához tudnánk átjelentkezni, aki oda tartozik, de ő meg a nagymamához van bejelentve, és a másikba akar menni.. szóval ha azt veszem nem venném el a helyet senkitől, mert ő helyette mennénk, aki amúgy ott lakik... egyébkét ez egy lakótelep, 4 ovival.. mint megtudtuk, ajánlják is, meg amúgy is az van, hogy mindenki legalább kettőbe beiratja a gyereket, és utána a 4 vezetőnő összeül, és szétosztják őket... természetesen elsőbbséget élvez mindenhol a körzetes, de ha én beiratom a körzetibe is, meg ebbe is, és jelzem, hogy inkább ebbe szeretném vinni, akkor ha van itt hely, oda teszik... ez itt teljesen legális, az óvodák, a bölcsödék is ezt javasolják... beszéltünk a vezetőnővel, ős is ezt mondta, és még hozzátette, hogy jelenleg kevesebb a körzetes 3 éves, mint amennyi kimegy iskolába, így van esély bekerülni... viszont én biztosra szeretnék menni, ezért nem tudom mit csináljak.. mert még van másfél hónap a beiratkozásig, és ha addig még 10 gyerek átjelentkezik oda, akkor mi meg azért maradunk ki onnan, mert ők csaltak, én meg nem...


hülye helyzetek ezek...

2013. márc. 24. 19:28
Nálunk kijöttek családlátogatásra a beiratkozás után nem sokkal.
29. sajert (válaszként erre: 23. - Egresbokor)
2013. márc. 24. 18:30
Nem nekem írtad, de én lazán tükörbe tudnék nézni, mivel ahogy látod, ő is körzethatár közelében lakik, mint mi. A körzethatártól nálunk 4 ház választ el, ami lássuk be nem egy távolság. Ráadásul a körzetes iskola jóval messzebb van, mint a nem körzetes. Ja, és nem csúcsiskolába szeretném íratni, hanem a legközelebbibe!! Ahova a Mama is tudja vinni, hozni. Ne kelljen dombot másznia, mert nem is tud.
2013. márc. 24. 17:15

Bocsi van még: de pl apuméknál néztél a lakcímet,mert a párja papíron Kübekházán élt,Apum meg Szegeden,mikor kiderült,hogy babát várnak(második házasság) és a babának is ugyanaz lett a címe,mint az anyukának.

Aztán kellett a változás,bejelentkeztek Apumhoz,mert kellett a bölcsihez meg az ovihoz is a szegedi lakcím.Mivel nem tudták eladni a kübekházi házat,ezért hol innen-hol onnan járnak dolgozni,de Szegedre.Mondom,szegedi cím nélkül fel nem vették volna a gyerkőcöt,még akkor sem,ha szegeden dolgozik mindkét szülő.De nem mentek házhoz,hogy tényleg ott laktak-e.

2013. márc. 24. 17:10

Nálunk pl elég érdekes a helyzet: egy adott falu külterületén élünk.Párom egy másik faluba jár dolgozni,tőlünk 10 kilométerre.Ahová tartozunk falu a másik irányba van 5 kilométerre.Én egy kisvárosba járok dolgozni,ami 10 kilométer kb. egy harmadik irányba :-) Oda szeretnénk,ha járna a leendő gyerkőc,mert a faluba nem tudjuk bevinni(nincs busz és hiába tartozunk oda,akkor is fél 6tól van ovi én meg 6ra járok a városba,nem érek be,később nem tudok kezdeni,mert egyszemélyes helyen dolgozok)

Elvileg délig dolgozok,utána tudnék érte menni,aztán busszal haza(a városba természetesen eljutok busszal)de így is nehéz lesz elérni,hogy oda felvegyék majd.

2013. márc. 24. 15:37

Nálunk nagy a tújelentkezés, nézik nagyon is.. A bölcsiből voltak is kint..


Még a sulikból is jönnek, mert ott aztán még többen jelentkeznek be fiktíven, hogy felvegyék őket a kéttannyelvűbe, meg ilyenek..


Volt is botrány ebből ősszel.

2013. márc. 24. 15:28
Mondjuk ha kimennek családlátogatásra a megadott címre,nem tudom mennyire jönne jól ki,hogy nem vagytok ott.....
24. mese habbal (válaszként erre: 23. - Egresbokor)
2013. márc. 24. 14:48
én is itt lakom, kettő házzal lakom arrébb, mint a körzethatár! két utcányira van a másik ovi, ami nekünk körzetes... ha ott elveszek egy helyet, akkor felszabadul egy másik a másikban... nem hinném, hogy ez akkora bűncselekmény lenne...
2013. márc. 24. 11:57

És ha miattatok nem lesz hely olyannak, aki valóban ott lakik, tükörbe tudsz nézni?

Mert előfordul, sok helyen :(

22. aeddc722e0 (válaszként erre: 12. - Mese habbal)
2013. márc. 24. 10:23
Nem tudhatod, hogy ellenőrizték-e. Ez nem ellenőrzés, csupán átnézik a lakcímkártyákat, és ahol gyanús, és plusz nincs hely az oviban - ott esetleg utána járnak, hogy valós-e a lakcím kártya, és az ott lakás? Egyébként nem hinném, hogy különösebben ez ügy lenne, legfeljebb ott, ahol nagyon kevés a férőhely.
2013. márc. 24. 10:20

Életvitelszerű ott lakás: nem csak a gyerek van bejelntve, hanem az egész család, a bejelentkezés nem a beiratkozás előtt történt 1-2 héttel, stb. Ilyeneket néznek - és ezt nem családlátogatáskor.


A vezetők összeülnek, és egyenként végignézik ezeket az adatokat.

2013. márc. 24. 10:18
A mi kerületünkben ellenőrizték.
2013. márc. 15. 16:57
de köszi, akkor azért legalább az kiderült, hogy ha le is bukik az ember, akkor sem lesz belőle semmi komoly ügy, vagy bármi... max bukjuk azt az ovit...
18. mese habbal (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2013. márc. 15. 16:51

értem... de végülis, ha már felveszik,akkor vissza nem mondják szerintem... nem hiszem, hogy kiderülne, kétlem, hogy utánanéznek mindenkinek.. a családlátogatás az már akkor van, amikor már fel van véve... akkor nekik csak nagy pechjük volt ezzel, hogy a szomszédban lakott az ovónő...


mondjuk beiratkozunk a rendes körzetinkbe is, mert úgyis azt mondják, hogy kettőbe érdemes, hogy be legyen biztosítva a gyerek.. szóval ha "lebukunk" és nem veszik fel, akkor még azért lesz ovink...

ha nem büntetnek vagy ilyesmi, akkor azért az nem annyira rettent el :)

17. sajert (válaszként erre: 13. - Mese habbal)
2013. márc. 15. 16:10
Nyugodtan jelentkezz át. A kutya se nézi (legalábbi itt, ahol én lakom). A fiam második éve ovis, és környezettanulmány még nem volt :-).
2013. márc. 15. 16:07
Ahogy olvasom, sok helyen nem járnak az ilyesminek utána. Ha úgy érzed, hogy az az ovi megfelelne Nektek akkor próbáljátok meg.
15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Mese habbal)
2013. márc. 15. 16:04

nem, nem vették fel

ennyi

de hát elég az, nem?

14. sajert (válaszként erre: 6. - Marika nagyi)
2013. márc. 15. 16:02

Megnézni meglehet. Van is belőle cirkusz rendesen. Mert a körzetesbe kötelező felvenni, aki körzetileg oda tartozik. A maradék helyet osszák szét a nem körzetesek között (nálunk SORSOLÁSSAL :-)). Van olyan iskola, ahova a körzetes gyerekeket se tudják felvenni, mert még egy osztály kellene. Nincs rá pénz.

Remélem jövőre, mikor a fiam lesz elsős, addigra kialakul a rendszer.

Jelenleg körzetileg egy jóval messzebb lévő iskolába osztottak be. Mi körzetet váltunk majd, mivel én a kinézett iskolába jártam, így már körzetváltósak leszünk hivatalosan - ha marad a körzethatár. Ha nem, akkor átjelentkezünk nővéremékhez :-). Lazán :-).

13. mese habbal (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2013. márc. 15. 13:46
egyébként mit jelent az hogy lebukott? mi lett a vége? megbüntették valahogy? vagy csak nem vették fel?
12. mese habbal (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2013. márc. 15. 10:00

ezek szerint ez is mindenhol másképp van, akkor még utána kell járnom, hogy itt nálunk, aki csinált már ilyet, azt ellenőrizték-e...

persze nem tudom konkrétan ki csinált ilyet, mindenki csak úgy javasolta, hogy "hallott már ilyet"...

11. forgatos (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2013. márc. 15. 00:40

Nem lehet bajod belőle, a kutya nem ellenőrzi. Tesómék is átjelentkeztek ideiglenesre. Az okmányirodában megkérdezték tőle, hogy "iskola miatt?", és mosolyogtak.

Ők pl. az állandó lakcímükön sem élnek életvitelszerűen sok éve már, és soha nem volt bajuk belőle.

2013. márc. 14. 23:21

igen, utána néznek, legalább is nálunk

volt aki átjelentkezett csak ezért egy másik címre és pont a leendő óvónéni szomszédjába

le is buktak

ha van hely felveszik a körzeten kívülieket, ha nincs akkor nem

9. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2013. márc. 14. 22:32
Nem tudod a gyereket máshová bejelenteni, mint ahol ti laktok. Vagyis neked vagy a párodnak is át kell jelentkezni az ismerőshöz.
8. mese habbal (válaszként erre: 6. - Marika nagyi)
2013. márc. 14. 21:46

hogy mi alapján válogatunk?

jó kérdés... többi szülőtől kapott információ.. nyílt nap... interneten elérhető információk stb...

de persze hogy jól választ-e az ember úgyis csak utólag derül ki.. mert amire a másik szülő azt mondja hogy jó, nem biztos hogy nekünk is jó...


nekem sok szempontom volt... pl a távolság... hogy megy-e oda olyan bölcsis csoporttárs, akivel jóban van... van-e elég nagy udvar... van-e sportlehetőség náluk... vegyes csoport vagy korcsoportos... és ugye hogy szimpatikusak-e a gondozónők, az csak a nyílt napon derül majd ki...


sajnos nekünk sok szempont nem jön be sehogysem.. az összes barátja egy messzebbibe kerül... az jó ovi is, de nagyon kiesik az útvonalból...

a körzetinkbe nem megy egy barátja sem, és csupa rosszat hallottam róla...

ez az egy ovi van, ami viszonylag közel van, sport profilú, vegyes csoportos (nekem ez a szimpibb) és egy "barátja" megy oda a bölcsiből... jobb megoldást nem tudok...

7. mese habbal (válaszként erre: 6. - Marika nagyi)
2013. márc. 14. 21:41

van az iskoláknál is körzet... de erről nem tudok bővebbet, ott még nem tartunk ...


ovinál van nyílt nap, és el lehet menni mindegyikre, nem csak a körzetire... el is fogok... most lesznek március vége-áprilisban...

de mivel nagy a túljelentkezés, és szinte 100%-ban csak körzetesek férnek be az óvodába, így tök mindegy, hogy a szülő mit szeretne, és neki mi tetszik... az óvoda elvileg akkor vehet fel körzeten kívülit, ha az összes körzetes jelentkezőt felvette és még marad hely... de legtöbbször még az összes körzetes sem fér be...

persze ettől még láttunk már olyat, hogy nem körzetesek járnak egy oviba, ki tudja hogyan... ismeretség, pénz, vagy fogalmam sincs mi alapján... vagy így, ahogy én is tervezem, csak ezt senki nem tudja, hogy az ember két hónapra átjelentkezett valahova...


de amúgy területenként nagyon változó ez.. vannak olyan területek, ahol nem ilyen sok a gyerek, és nem telnek meg ennyire az ovik, ott nincs ez a gond, jobban lehet válogatni a szülőnek... nálunk sajnos túltelítettség van...

2013. márc. 14. 21:36
Sziasztok! Milyen alapon dönt valaki arról, hogy jó,vagy nem jó egy óvoda? Szerintem betekintést lehetne kérni,egy nyílt nap,szórólap,óvoda kóstolgatási lehetőséget is kihasznélva.Az iskoláknál nincs körzet? Az unokám most lesz elsős és több iskolát menézhetnek,mielőtt beiratkoznának. Akkor az óvodánál ez miért nincs így?
2013. márc. 14. 21:33

érdekesen átfogalmazták a címet.. én nem ezt írtam.. végülis mindegy, ez is jó, de nincs szó óvoda VÁLTÁSRÓL, hanem választásról...

de midnegy

4. mese habbal (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. márc. 14. 21:32
elvileg kötelező... mondjuk a bölcsiben is az volt, de végül nem jöttek ki, csak azt mondták, hogy vegyük úgy, mintha kijöttek volna, és megkérdezgették, hogy mi hogy van a lakásunkban, mert gondolom le kell írniuk valami jegyzőkönyvben... :S
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2013. márc. 14. 21:27

Nem gondolom, hogy gond lenne.

Van olyan, hogy családlátogatás? :O

2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2013. márc. 14. 21:19
A jelentkezéskor kell bemutatni a lakcímkártyát. Utána már tök mindegy, hogy hol laksz, ha felvették a gyereket, olyan nincs, hogy visszamondják. Max. te léphetnél vissza.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook