Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis tábor fórum

Ovis tábor (beszélgetős fórum)


1 2
16. trapiti (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. febr. 5. 23:02

Biztosan jó ötletnek tartják, állítólag tavaly is voltak...


Az ötleted jó, mindenképpen kitalálok neki valamit helyette...

2013. febr. 5. 22:57

Amúgy hogy tudott kisétálni a gyerek az oviból????? Erről sem ártana minimum elbeszélgetni velük... Nálunk a csoportszobából se mehetnek ki engedély nélkül, az udvaron meg zárva vannak a kapuk napközben. Aki nem ér oda 9ig, annak ott a csengő. .. Délben, délután meg csak az egyik bejárat van nyitva, de oda se tud eljutni egy gyerek "észrevétlenül"...

Döbbenet...

14. Cippora (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:56
Igazából Balaton ide vagy oda,én nem engedném el az 5 évesemet 5 napra...nagyon sok.Na meg Lucát "ismerve" amennyire kötődik hozzád,amúgy is szerintem a 2.nap sírva hívna,hogy vidd haza mert hiányzol!Persze most nagy kalandnak tűnik...
2013. febr. 5. 22:54

Hát, vesd fel az aggályaidat az óvónőknek. Ha mégis úgy gondolják, jó ötlet ez a tábor, akkor max. nem engeded a gyereket.

Persze, nem lesz népszerű döntés, de időzíts akkorra valamit, amit nagyon szeret, amire nagyon vágyik, és akkor a kettő üti egymást, mégse csupán az az indok, hogy mert te azt mondtad.

12. b582d3c5d9 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:54
Megadtad a választ saját magadnak a kérdésedre. Egy 5 éves gyerekek táborozni vinni szerintem felelőtlenség.
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Cippora)
2013. febr. 5. 22:53
Gondolom igen :) Én is félig a Balatonon nőttem fel, pontosan tudom, hogy aki nem ismeri fogalma nincs mennyire veszélyes. Ráadásul a 30-ból 28 félni fog tőle, ami viszonylagos védelmet jelent, de aki nem fél tőle arra hatványozottan kell vigyázni.
10. trapiti (válaszként erre: 4. - Rózsaszál:-))
2013. febr. 5. 22:51

Januárban még ott tartottunk, hogy délelőtt annyira hiányolt, hogy felkerekedett és meglépett az oviból, két saroknyira tőlem, az elvileg zárt épületből kisétált az utcára. Ha pár perccel később veszik észre, vagy nem tölti azzal az időt hogy leszólít egy nénit és megkéri hogy kísérje el a munkahelyemre, akkor lehet hogy sose találtuk volna meg, vagy ki tudja mi történik vele... Most meg pár héttel később egy ilyen ötlet nekem elég melepő... sőt ha én óvónő lennék, biztos hogy nem vállalnám hogy elviszem.


A Balatonnal kapcsolatban sem vagyok nyugodt. Igaz, ő az egyetlen a csoportban aki tud úszni és rendszeresen úszik. Apukám balatonkenesei, minden nyáron hosszabb időt töltünk a Balatonon, így a gyerek azt hiszi "otthon van", biztos a dolgában, nem fél a víztől. Ő nem fog a bokáig érő vízben megtorpanni, és óvatoskodni... az óvónőinek fogalma sincsen, milyen odafigyelést igényel egy ilyen gyerek, akinek jó esetben a talpát látod előbukkanni a vízből...


A másik, hogy rettenetes közvetlen, barátságos, bárkivel szóba elegyedik, mindenkiben a jót látja, mindenkiben megbízik... bármennyire is tanítom rá, egyszerűen nem képes óvatos lenni másokkal. Elég az óvónő részéről egy pillanatnyi figyelemkihagyás és a gyerekem már valaki mással van...

9. Cippora (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. febr. 5. 22:51
Szerintem arra gondol,hogy a Balaton,ami egy nyílt víz ugye,elég veszélyes lehet 30 db 5 éves gyereknek akinek még nincs olyan félelemérzete mint egy nagyobbnak.Pláne van rájuk 2 ember vagy 3???
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Rózsaszál:-))
2013. febr. 5. 22:47
Miért, hol van a Balaton? A pokol legmélyebb bugyrában? Ott is élnek, nőnek fel gyerekek...
7. Cippora (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:46
Biztos,hogy nem engedném.Egy 5 éves kis gyereket?Számomra az is döbbenet,hogy ilyen kicsiknek szerveznek ilyet...
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Rózsaszál:-))
2013. febr. 5. 22:43
Nem tudom mi van... csak remélem hogy nem ő lesz az egyetlen aki nem megy, és nem kell pl. ennek örömére ügyeletes oviba vinni.
2013. febr. 5. 22:34
Nekem most nagycsoportos a lányom, tavaly nyáron szintén 5 napos táborban volt, 300 km-rel odébb. Élete egyik legnagyobb élménye. Megy most nyáron is.
4. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:23

Én kicsit túlzásnak tartom,mert még ha a szomszéd városba,faluba viszik az oké,na de a Balaton?És mi van ha nem engeded?

Nálunk most nagycsoportban lesz "ottalvós" kirándulás,de csak 3nap és közel a városhoz.Oda szívesen elengedem.:-)

3. b582d3c5d9 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:21
Egyet értek Veled. Elképzelni sem tudom, hogy ilyen agyament ötlet, hogy pattanhatott ki az óvónők fejéből. Ráadásul a Balaton mellé. Én nem engedném el jó szívvel.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 5. 22:19

Én elengedtem az enyémet.

Te ismered a gyereked, neked kell tudnod, hogy alkalmas-e egy ilyen táborra. Ha menni akar, hadd menjen.

2013. febr. 5. 22:15

5 éves kislányom azzal jött haza, hogy nyáron az ovival táborba megy, 5 napig nem fogjuk látni.

Megdöbbentett, de ma már az óvónéni is utalt rá, milyen jó lesz... Balaton mellé mennek, valóban 5 napra, középső csoport. Az óvónéni úgy beszélt róla, mintha eldöntött kérdés lenne, de én nagyon nem tartom jó ötletnek, hogy ilyen hosszú időre elengedjem. Nem tudom más hogy van ezzel, de szerintem egy 5 napos vízparti tábor nagyon nem egy 5 évesnek való... de másmilyen sem, ilyen sokáig ne legyen távolt itthonról. Ráadásul egyáltalán nem lennék nyugodt, olyan mint a tűz, nekem is nagyon figyelnem kell rá pl. nyaraláskor, az óvónőknek pedig sok gyerekre kell figyelni... januárban pl. meglépett az oviból délelőtt 11-kor és elindult a munkahelyem felé mert hiányoztam neki... mi lenne ott 5 napig??? És ha onnét indul haza egy óvatlan pillanatban?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook