Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis tábor fórum

Ovis tábor (beszélgetős fórum)


1 2
46. Kyra88
2013. febr. 20. 18:05

Sziasztok! Mint szakmabéli szeretnék nyilatkozni a témában. A mi ovinkban is évek óta csinálnak tábort. Nem csak nagy-, vagy középsős-, hanem kiscsoportos gyerekek is mehetnek, illetve régi ovisok is (akik azóta már a sulipadot koptatják) szoktak jönni. Soha semmi probléma nem volt még tudomásom szerint. A házakban el vannak osztva a gyerekek. 5-7 gyerekre jut 1-2 felnőtt (ahogy számoltam nálatok is 8 gyerekre jutna 1 felnőtt). Nagyon figyel mindenki mindenkire...és itt tényleg mindenkire gondolok, a gyerekekre is. Igaz nem vízpart mellé szokták szervezni, de szerintem abból sem lenne nagyobb gond ismerve a kollégákat. Nem arra kell gondolni, hogy reggeltől estig a vízben lennének a gyerekek.

A szökés elég érdekes. A lányod kint maradt az udvaron, amíg megáll a hinta. Az óvónők teljesen megbíztak benne, valószínű, hogy meg sem fordult a fejükben, hogy elindul hozzád. Nem hiszem, hogy még egyszer kint merik majd hagyni.

A buszról: Nem hiszem, hogy el tudjátok képzelni, hogy milyen biztonsági előírásoknak kell megfelelnie azoknak a buszoknak, amivel gyerekeket visznek. A biztonsági öv alapkövetelmény, ha ez hiányzik és az ovi/suli mégis bevállalja, elég nagy büntetésre számíthat.

Nyilván te ismered a gyerkőcödet. Ha nagyon anyás, lehet, hogy lenne sírás belőle, de az is lehet, hogy jót tenne neki. Főleg te döntesz arról, hogy elengeded, vagy sem.

Én sem meggyőzni akartalak, a döntés a tiéd. Csak ugyan úgy, mint Lawine meg szerettem volna mutatni az érem másik oldalát. :)

45. lawine
2013. febr. 13. 09:59

Nem azért írtam, hogy engedd el. Azért írtam, mert láttam az érem másik oldalát is, gondoltam vetítek arról is egy képet. Mindenki azt csinál a gyerekével amit akar, amit ő helyesnek érez. Az idő majd úgy is eldönti, hogy tényleg annyira jó volt - e az adott döntés. :)

Én elengedem majd a fiam, ha ő szeretne menni és ha van lehetőség rá, én is vele megyek. Mert sok esetben van lehetőség.

Tényleg, ezt nem kérdezted még meg? Mmint sok esetben szívesen fogadnak kísérő szülőket.

44. b582d3c5d9 (válaszként erre: 43. - Rózsaszál:-))
2013. febr. 12. 20:33
Én is!:))
43. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2013. febr. 12. 20:08
Én meg veled értek egyet!
2013. febr. 12. 16:07

Ok, bízom én... de...

Egy hónapja a gyerekem megszökött az oviból, pedig gondosak az óvónői. Állítólag 20 éve még egy gyerek sem ment ki ebből az oviból, ő mégis... ezek alapján nem nyugtat meg ha valaki azt mondja, hogy sosem volt még gond... Ráadásul elméletileg minden csoport megy, 100 gyerek, 9 óvónő és 4 dadus megy velük... szerintem ez kevés.

Másrészt egyáltalán nem tartom sem helyesneki, sem szükségesnek, hogy egy 5-6 éves gyerek ennyi ideig távol legyen otthonról.

41. 17aadc1082 (válaszként erre: 40. - Lawine)
2013. febr. 12. 12:04
Nagyon egyetértek veled!
40. lawine
2013. febr. 12. 11:27
Sziasztok! Kb 10 évvel ezelőtt volt szerencsém 3-4 nyáron át óvodáscsoporttal nyaralni a Balaton mellett 1-1 hetet. Általában 25 - 28 gyerekkel 6 óvónő foglalkozott. El sem hiszitek, hogy a gyerekek mennyire jól viselkedtek! Középsős - nagycsoportos korúak, de a legrosszabb, legvásottabbakat is elküldték, mégsem volt soha semmi gond. Az óvónőktől maximális ottlétet igényelt a felügyeletük, de a gyerekek egymásra is figyeltek. Teljesen más a gyerekek viselkedése a szülői környezetben és a közösségben is. Miután a Balatonnál voltunk, természetesen fürödtünk is, csoportokra osztva, a biztonságos vízmélységben, úszógumikkal, karúszókkal felszerelve. Természetesen esténként volt egy kis pityergés a szülők után, de beszélgetéssel és vigasztalással ezek sem voltak orvosolhatatlan problémák. Bízzatok a gyerekekben és a pedagógusokban! Ha nem tudnák biztonságosan, odafigyelve véghezvinni, ki sem találnák. Nagy tévhit, hogy az óvónő magasról tesz a gyerekekre, mert a legkisebb hibáért is az állásukkal, jó hírükkel, jövőjükkel és nem utolsósorban a saját lelkiismeretükkel fizetnek.
39. b582d3c5d9 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. febr. 8. 22:32
Szia! Szerintem a lehető legjobb döntést hoztad. Az pedig, hogy megbeszélted a kislányoddal fiatal kor ellenére, nagyon klassz! Remek anya vagy! :)
2013. febr. 8. 22:14

Ma ismét felhozta Luca, hogy de jó, megy táborba... Szerencsére épp volt egy fél óránk úszás előtt, tudtunk beszélgetni. Mondtam neki, hogy nagyon sajnálom, hogy az óvónénik nem nekem szóltak erről elöször és emiatt ő már beleélte magát, és hogy tudom, mennyire rosszul esik neki, de nem fogom elengedni. Elmondtam az okokat is. Annyira okosan fogadta... elöször majdnem sírt rajta, de amikor azt kértem, halgassa meg a magyarázatot, akkor rábólintott és végighallgatott. ELmondtam hogy milyen gyakorlati követkzeményei vannak ha elmegy öt napra... pl. hogy nem fogom tudni este megszeretgetni, meséli, csikizni, együtt megszokni a sötétet, reggel nem fogom úgy ébreszteni hogy mellébújok, nem fogjuk megpuszilni, megölelni egymást. Az derült ki, hogy fogalma nincs, mennyi idő az öt nap. Amikor azt mondtam hogy annyit lenne távol mint amennyit mi tavaly Ráckevén nyaraltunk, kapásból rávágta, hogy nem megy sehová... A végén kibökte, hogy ő az ötödik a csoportban akinek már mondták a szülei hogy nem engedik el, a másik négy gyerekből hárman épp a legjobb barátai.


Egyébként nemcsak a vízpart zavar (bár az is, mert Luca jól úszik a korához képest ami nyilván pl. egy vihar esetén nem jelent sokat, viszont jóval magabiztosabb a vízben mint aki egyáltalán nem tud úszni... ez bizonyos esetekben veszélyesebb mint ha valaki be sem mer menni vagy csak bokáig...).

Nem tudom ki hogy van vele, de enegem nagyon zavar pl. hogy a buszos kirándulások alkalmával milyen rossz állapotú buszokkal viszik a gyerekeket általában, arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 5 évben igencsak sokat költöttünk arra, hogy az autóban biztonságban utazzon, hogy egy baleset alkalmával olyen ülésben legyen ami megvédi (mint ahogyan meg is védte már egy ütközéskor), majd elviszik kirándulni valami rozzant busszal ahol még véletlenül sincs mód arra hogy legalább bekössék a gyerekeket... vagyis még egy egyébként nem túl súlyos ütközéskor is szinte biztosan megsérülnek, kirepülnek stb. a gyerekek... mint ahogyan erre több példa is volt már :(

(Ősszel almaszüreten voltak busszal, elengedtem, de nem vagyok meggyőződve hogy jól tettem... vagyis úgy engedtem el, hogy tudtam hogy nincs biztonságban...) :(

2013. febr. 8. 16:52
Nekem ugyan nincs gyerekem, de elképzelni nem tudom, hogyan lehet felelősen vigyázni ennyi kisgyerekre a Balaton partján. Egy uszodában hagyján, de s Balatonban nem tud húszfelé nézni az óvónéni, és elég egy pillanat, hogy valamelyik gyerek eltűnjön a víz alatt, és észre sem veszik. Oké, hogy Luca klasszul tud úszni, de még ő is megijedhet, vizet nyelhet, nem veszik észre... Nem akarok rémtörténeteket írni, bár volt a távolabbi ismeretségi körömben egy 12 éves gyerek, aki vízparti táborban valószínűleg beesett a víz alá, megijedhetett, és mire egyáltalán észrevették, hogy nincs sehol, már késő volt. Ha lenne gyerekem, biztos, hogy nem engedném el ennyi idősen vízpart mellé, mert lehetetlen odafigyelni rájuk ilyen "mennyiségben", pláne amilyen tömeg még pluszban lesz ott. Inkább sírjon, hogy nem mehet el, de maradjon meg nektek.
36. b582d3c5d9 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2013. febr. 8. 07:44
Szerintem abszolút jól gondolkozol. Nem való még ovisoknak tábor. Főleg, ha annyira anyás a kicsi, mint a tied. Bármilyen lelkiismeretesek is az óvónők, daduskák tucatnyi apróságra nem tudnak vigyázni egy ilyen szituációban.
35. trapiti (válaszként erre: 34. - Mandula71)
2013. febr. 8. 07:26

Igen, leginkább engem is az zavar, hogy hamarabb értesült róla a gyerek mint mi, így kicsit kényszerpályának érzem.


Abban biztos vagyok hogy nem fogom elengedni, egy napot is alig bír ki távol tőlem (havonta 4-6 alkalommal ügyelek, ilyenkor valamelyik nagyinál van) Anyukám mondja, hogy szinte minden este előfordul hogy vígasztalni kell, mert engem akarna, mondja a telefonba hogy azonnal menjek érte stb. Szerintem fel sem tudja mérni milyen 5 napig távol lenni otthonról...


Konkrétumokat egyébként még mindig nem tudni, pl. hogy hány gyereket hány felnőtt visz...

2013. febr. 7. 22:30

A fiam ovijából is évek óta járnak táborozni a gyerekek. Bár tudtommal csak nagycsoportosokat visznek és nyilván van egy maximum létszám.

Azt gondolom, hogy egy ilyen táborozásról a szülőnek kell döntenie, ismerve a saját gyerekét és az óvónőket. Én személy szerint be merném vállalni, hogy elengedjem a gyerekem.

33. 17aadc1082 (válaszként erre: 31. - Bionka)
2013. febr. 7. 21:24
Akkor valszeg a mi óvónénijeink kivételesek. Simán elvitték a gyerekeket, évek óta viszik őket.
2013. febr. 7. 16:00
Csajok megnyugodtam hogy nem én vagyok túl aggódós!:-)
31. Bionka
2013. febr. 6. 15:12
Én óvónéni vagyok. Meg se fordulna a fejemben ovisokkal egy többnapos kirándulás, főleg nem tábor. Úgy gondolom, hogy korukból fakadóan nem is igazán való ez még nekik. 1- 1 napra szoktunk kirándulni menni múzeumok, állatkert, Medvefarm, ökofarm, stb. Ez így elég a gyerekeknek is szerintem.
30. b582d3c5d9 (válaszként erre: 29. - B582d3c5d9)
2013. febr. 6. 14:56
*évek :D
29. b582d3c5d9 (válaszként erre: 26. - Molyka)
2013. febr. 6. 14:54
Hidd el ezzel nem vagy egyedül. És megnyugtatlak, hogy az aggódás az élvek múlásával nem csökken..., nekem már nagyok a gyerekeim, de képes vagyok hajnalig is fent szöszölni, ha esetleg bulizhatnékjuk támad. És támad... :)))
28. szafaripók (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2013. febr. 6. 09:19

Akkor ott mindenképpen vesd fel az aggályaidat.

Lehet, sokan mások is így gondolják, csak nem "mernek" szólni.

Valakinek ezt is fel kell vállalni. Ha meg a szülők is akarják, akkor marad a B verzió, hogy valami miatt nem tudtok menni, és kész. Ha úgyis jártok rokonokhoz Balatonra, szerintem a gyerkőcöd se éli meg akkora tragédiaként, hogy nem mehetett.

Én az enyémet nem adnám. Majd suliban, de oviban semmiképp. Nálunk ilyen nincs is, a nagyobb csoportokban sem: egy-egy napra mennek kirándulni, ottalvósat se az óvónők se a szülők nem vállalnak.

2013. febr. 6. 09:13
Én tanítónéniként elsőben 3 napra viszem a gyerekeket, de semmiképpen nem vízpartra! Szerintem felelőtlenség, gondolj bele, ha csak 3 gyerekkel kellene strandra menned, milyen nehéz lenne!
26. Molyka
2013. febr. 5. 23:40

Én azon meglepődtem, amikor barátnőm a 9 éves fiát odaadta nekünk 1 hétre táborozni Balatonra. :)


Én nem engedném el, maximum ha ott vagyok vele, de nem vagyok mérvadó, túlaggódok mindent.

25. trapiti (válaszként erre: 24. - Pink sunrise)
2013. febr. 5. 23:27
Ez is szóba jöhet esetleg :)
24. pink sunrise (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2013. febr. 5. 23:23
Esetleg kérdezd meg az óvónőket hogy nincs e szükség plusz szülői felügyeletre is,mert jelentkeznél(és elmondanád hogy tudsz jól úszni stb stb...)igy a lányod közelében lennél,és még az óvónőknek is könnyebb lenne...Mikor én ovis/kisiskolás voltam minden kiránduláson volt néhány szülő is(irigyeltem is a szerencsés gyerekeket emiatt:)
23. pink sunrise (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2013. febr. 5. 23:19
Kis drága,mennyire szeret titeket.és mennyire ki tudja mutatni:)Az én fiam beéri a plüss cicája ölelésével,mikor hiányzunk neki az oviban:)
22. trapiti (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. febr. 5. 23:19

Még nem tudom (igazán nem is ismerünk egy szülőt sem, szeptember óta járunk ide és alig találkozom valakivel, mivel korábban viszem reggel és korábban hozom el mint a többiek)

Jövő szerdán lesz szülői.

21. trapiti (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2013. febr. 5. 23:17

Mi 3-5 hetet töltünk minden nyáron vízparton (Balaton, Duna), ugyanezt csinálom végig vele minden nap. Tavaly már beengedtem egyedül a Balatonba, de ültem a parton, le sem vettem róla a szemem, és az is hozzátartozik, hogy én az óvónénivel szemben versenyszerűen úsztam és a balatonon nőttem fel... ha bármi van egy perc alatt vagyok ott érte...


Egyébként az én lányom is simán sirdogál utánam vagy az apja után - aki épp nincs ott vele... Az oviba most a fénykéüpünkkel jár, hogy ha nagyon hiányzunk, inkább az nézgesse, mint még egyszer elinduljon...

2013. febr. 5. 23:16

Hát én sem engedném el őket táborba(5 évesek)egy percre sem huszonvalahányadiknak 2-3 óvónővel...A kesresztszüleikkel igen, akár 4-5 napra is, hisz ott CSAK rájuk figyelnek.

Igen, az én lányaim is nagyon közvetlenek, bárkinek kinyílnak és ez veszélyes ilyen alkalmakkor.

Szóval nem, ráérnek majd sulis korukban, akkor majd annyit táboroznak, amennyit csak akarnak.

19. szafaripók (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. febr. 5. 23:13

Erre találták ki a sorakozót, és akkor senki nem tud eltűnni...

Hát, sok sikert a tábor-kérdéshez...

A többi szülőnek egyébként mi a véleménye? Mert ha sokan nem akarják, akkor ugye le lehet fújni...

18. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 5. 23:11

Házt,én nem engedném az én gyerekem(6 éves lesz).Nyáron a Balatonon alig birtam a tempót annyit szaladgált(+ ki a vizből,vissza a vizbe stb).Estére hulla fáradt voltam,hamarabb elaludtam mint ő...és ez csak 1 nap volt...Mit kezdenek az óvónők annyi gyerekkel?

Emlékszem az esetre mikor irtad hogy elindult az oviból...ebben az esetben főleg meg kell gondolni.

Az én fiam képes pityeregni az oviból hazafele is hogy hiányzik az apukája,és nagyon várja hogy hazaérjen,azt hiszem az óvonénik sirva hoznák haza annyit bosszantaná őket 5 nap alatt:)

17. trapiti (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. febr. 5. 23:06
Az ovi egy szerb nemzetiségi iskolával egy épületben működik. Aznap még a suliban nem volt tanítás, emiatt a portásbácsi nem zárta be a bejárati ajtót. Az udvaron voltak, már ott mondogatta hogy hiányzom neki. A csoport elindult fölfelé (a suli lépcsőházában kell fél emeletet felmenni) és be az ovi külön lezárt folyosójára. Őt még engedték hintázni azzal, hogy ha megállt a hinta menjen a csoport után (közben a nagyok még lent voltak, tehát az udvaron nem volt egyedül). ELindult fölfelé de az oviba nem ment be, hanem egyszerűen megnyitotta a kaput, és mivel az engedett, kiment. Elment a portásfülke és a portás előtt, le egy fél emeletet, és egy 3m magas fa kaput is kinyitva ki az utcára. Ott leszólított egy nénit, mert gondolom azt felmérte, hogy egyedül nem tud átjönni a forgalmas kereszteződésen a munkahelyem felé...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook