Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan családokban, ahol nem telik nyralásra, táborra, hogy töltik a gyerekek a nyári szünetet? fórum

Olyan családokban, ahol nem telik nyralásra, táborra, hogy töltik a gyerekek a nyári szünetet? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 6. 14:45
nagyinál
2010. okt. 7. 22:47

játszón...sétálva,

hegyekben napos családi kiránduláson

2010. okt. 6. 10:43

Régen volt már, de leírom.

Nekünk sem volt sok segítségünk, az anyósomék meghaltak korán, anyukám betegeskedett, apukám dolgozott a nyugdíj mellett is. Szóval : volt nyári tábor, de azt eléggé utálták a gyerekek. Kb. 8 éves kortól azt találták ki (férjem és a gyerekem), hogy ül az erkélyen és olvas, fiataloknak valót, ill. még meséket. Délben hazarohantunk ebédet melegíteni, mert közelben dolgoztunk (egyébként autónk sem volt), vagy bejött a gyerek a munkahelyre , befizettünk neki, vagy étlapról választott kaját, délután is olvasgatott, majd kinn szaladgált az udvaron, biciklizett, stb.-Mikor a kisebbik is nagyobb lett, ketten voltak, egyik felügyelt a másikra. Férjem kinevezte Főnöknek hol az egyiket, hol a másikat. Elég rendesen viselkedtek. Más megoldás nem volt.

30. ad65f28ec1 (válaszként erre: 28. - H.Ancsi)
2010. júl. 9. 13:26

Szerintem csak szeretne kelteni egy kis feszültséget, hogy a mai szülők milyenek, mert egy csomó gyerek van az utcán.

Ennyi.


Egyelőre kétszer-háromszor próbálta arra terelni a szót, miért nem foglalkoznak szegény, szerencsétlen, stb. elhanyagolt gyerekekkel.


Majd lesz neki is, és rájön. :P

29. ad65f28ec1 (válaszként erre: 21. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 9. 13:22

Marha könnyű így ítélkezni.


A legtöbb szülő dolgozik, és a nyáriszünet kb. 40 nap. (Aki ráér, majd kiszámolja pontosan.)

Egy ember szabadsága egy évre kb. 20-22 nap (kortól függ), ebből 5 nap szokott lenni karácsony és újév között, amikor a legtöbb cég leáll.

Ha még egy közösen eltöltött nyári hetet is számítunk, amikor a család együtt nyaral, akkor marad kb. 17 nap, amit nem tudnak a szülők megoldani.

A nagyszülők sem úgy vannak, mint régen: most egy átlagos ötvenes ember még aktív dolgozó.

Mire mi leszünk nyugdíjasok, örülünk, ha a dédunokák születése után otthon lehetünk, 70 évesen.


Sajnos, ez van!

És még azt bele se számoltam, hogy hány anya neveli egyedül a gyerekét, és akkor ha a nagyszülők is elmennek szabira, meg ő is: akkor sem biztos, hogy minden nap van, aki figyeljen a gyerekre.


Ne csodálkozz, hogy ennyi gyerek "cselleng" az utcákon.

De ez nem jelenti azt, hogy a szülei nem törődnek vele!

Biztos ilyen is van.


Azt nem tudom, te hány éves vagy, de nekem kamaszként a legnagyobb buli volt nyáron felmenni Pestre egy 5-6 fős baráti körrel, és "csellengeni". Nekünk ez csak egy diákjegybe került akkor, és imádtuk.

Lehet, hogy ők is szívesen csellengenek.


Az a gond, hogy most nem csak a tinik, hanem a kisebbek is az utcán vannak, mert az ő szüleik is dolgoznak.

28. H.Ancsi (válaszként erre: 27. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 9. 12:55
én nem nagyon értem, tulajdonképpen mit szeretnél tudni? ahol a gyereknek nincs lehetősége elmenni mert nem viszik az teljesen egyértelmü,hogy otthonülő lesz , szerintem
27. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 25. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 9. 08:49
jól hangzik,de ahol a szülő nem foglakozik a gyerekével,és a gyerek otthonülő lett?
2010. júl. 8. 22:34

napis tábor, itthon, játszótér:S

ma meglepi állatkert :)

2010. júl. 8. 16:59
Nézzél az interneten ingyenes szabadtéri programokat. Vannak bőven. Budapesten is, és most Balcsin nagyon sok. Nem kell ott maradni, csak egyszer-egyszer lemenni. Mi pl. múlt hétvégén a hungaroringen voltunk, most hétvégén lóversenyre megyünk ( kb. 500ft a belépő ). Ilyesmire gondolok.
2010. júl. 8. 15:41

Gyerekkoromban mi pénztárcánk is szűkre volt szabva, de a szüleim nagyon jó, és főleg nagyon olcsó nyaralást találtak ki a családnak.

Felpakoltunk a kis trabantunkra egy sátort, matracot, takarókat, némi kaját is persze, és elmentünk a Rába partra sátorozni.

Semmi kemping és üdülő, egy szimpatikus erdős részen letáboroztunk.

Bográcsban főztünk, egész nap az erdőt jártuk, szerintem ez egy gyereknek felejthetetlen élmény:)

7 évig jártunk oda sátorozni:)

23. katus3 (válaszként erre: 20. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 8. 15:34
Ez sajnos nálunk is van! Tegnap eljöttem a fiammal a játszótérről,mert már féltem!
2010. júl. 8. 15:25
Ahogy emlékszem talán egyszer voltam táborban. A szüleim 2 ill. 3 műszakban dolgoztak, a mamák messze. Simán elvoltunk, játszottunk egymással, ráadásul mi ilyen tanyaszerű (nem falu, nem város) helyen éltünk. A szomszéd néni néha figyelt ránk. Szóval elvoltunk...és felnőttünk
21. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 20. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 8. 15:15
mert a szülő nem törődik vele
20. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 19. - Katus3)
2010. júl. 8. 15:15
nem az én gyerekem,csak úgy kérdem,mert itt a környéken sok a csellengő gyerek,van olyan,aki még suliba se jár,vagy olyan is,aki reggeltől esti otthon ül és unatkozik
19. katus3 (válaszként erre: 17. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 8. 14:59
Gondolom nem a Te gyerekeidről van szó. A játszótér is ingyen van.
18. H.Ancsi (válaszként erre: 17. - 71cb5a3af6)
2010. júl. 8. 14:57

sajnos olyan sok van, hogy semmire nincs pénz, jó ha kajára tellik, de a szabadba kimenni sétálni, bringázni, focizni, bármi az nem kerül pénzbe. Otthon is lehet jól szórakozni, társas, kártya, közös főzőcske.

A baj nekem itt ugy tünik a szülőkkel van, miért nézik hogy unatkozik, miért nem csinálnak valamit?

2010. júl. 8. 14:49
és ahol még álaatkertre,strandra sincs pénz,vagy a szülők otthon elnézik csak,hogy a gyerek reggeltől estig unatkozik,és nem mennek ki a szabadba?
2010. júl. 8. 14:38
Soha nem volttunk nyaralni, de falun ellunk es a 4 eves lanyom elvezi a most a szena gyujtest.ha van elhetoseg valahhova falura menni , ha varoson elttek nagy elmeny lesz.
15. katus3 (válaszként erre: 14. - Vanessza13)
2010. júl. 8. 14:31
:-)
14. Vanessza13 (válaszként erre: 8. - Katus3)
2010. júl. 8. 14:29
Hmmm,az biztos finom lehetett:)Előre láthatólag Öten.Azért,oda is kell figyelni Rájuk:)Majd csinélok Nekik zenét tiszta Hawai lesz:D
2010. júl. 8. 14:29
Ha nagy nyaralásra nem is telik, de pl. egy strand, vagy állatkert, a gyerekek szeretik. :)
2010. júl. 8. 14:27

Nekünk is gond volt ez régen..

Ha vannak nagyik, az nagyon jó! És persze, ha akarnak is, tudnak is segíteni. Régen voltak napközis táborok, de oda nem nagyon szerettek járni a gyerekek, nem volt olyan jó a kaja, meg a felügyelő tanárok sem... nehezen barátkoztak meg az idegen gyerkőcökkel. A nagyobbik fiam pl. inkább kiült az erkélyre olvasni, délben én hazaszaladtam (közelben dolgoztam), melegítettem neki az ételt, délután is olvasgatott. Aztán meg ketten voltak otthon a fiaim, mikor nagyobbak lettek. Persze, izgúltam eleget, hogy nem lesz - e valami baj otthon? De nem lett...

2010. júl. 8. 14:26
Családi biciklizés, vagy egy szabad területen (erdő, mező, játszótér) piknikezés. Az én gyerekeim imádják. Lemegyünk az udvarra, leterítjük a plédet, viszek inni valót, gyümölcsöt vagy szendvicset, chipset, társasozni egyet a frisslevegőn. A gyerekek nagyon élvezik. Ha nagyobbak, tollasozni, focizni, kártyázni. Sétálni a szabadban.
2010. júl. 8. 14:26
Elő a nagyikat!:)))
2010. júl. 8. 14:24
Biciklitúra.
8. katus3 (válaszként erre: 4. - Vanessza13)
2010. júl. 8. 14:22
Jaj,az biztosan jó lesz.:-) Hányan lesznek? Én vasárnap grillnyársakat csináltam,lányomnak nagyon ízlett,a sajátját ő készítette el. Volt rajta bébikukorica,gomba,újkrumpli,hagyma,pácolt hús,kaliforniai paprika,szalonnakocka,kolbászkarika.
2010. júl. 8. 14:22
köszönöm a válaszokat
6. Vanessza13 (válaszként erre: 4. - Vanessza13)
2010. júl. 8. 14:22
kirándulás a közeli erdőben:)álatetetések,ha van a közelben mondjuk egy tó ahol vannak kacsák,ezek mind élvezetesek a gyerekek számára,ja és horgászat!!
2010. júl. 8. 14:20
Egy napra elmenni strandra? Az úgy nem olyan drága.
2010. júl. 8. 14:19

Az én Kislányom most otthoni medencés partyt rendez a Barátaival,megkért,hogy csináljak gyerek koktélt is:)

Biztos örülni fognak,lehet estére egy kis nyársalással megkoronázzuk a napjukat:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook