Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
13158. Hannapanni
2014. jún. 20. 08:00

:-)))))))))))))

Én is gratula! Legyen álom-szülésed!!!!!!!!

Nekem kettő meglepim volt, ők nem mutatták meg, de mindnél kíváncsi voltam. Az ötödiknél a fogantatás pillanatától tudtam,h érkezik és a kimaradt mensikor már azt is tudtam,h leányka. :-)

Most a 8.héten kezdtem egyáltalán gyanakodni,h lehet,h babás vagyok. :-)))))))))))))))))) Azt,h kisfiú, a 18.heti UH előtt pár nappal éreztem meg, jött az erős érzés,h nyugodtan továbbadhatom a kislányos rucikat. :-)

13157. Blaha Lujza (válaszként erre: 13156. - Hannapanni)
2014. jún. 20. 00:04

Atyaég...! De irigyellek! Gratulálok!!! :)))

(Mondjuk nálunk is fél év múlva érkezik, de ő meglepi baba lesz, megkértem rá a szonográfust...:D)

13156. Hannapanni
2014. jún. 19. 22:44

Helló lányok, csak bejelentkezem...azaz bejelentkezünk. :-)

Újabb kis tökös érkezik a családba, már túl vagyunk a félidőn. :-)

13155. Blaha Lujza (válaszként erre: 13154. - DODICA)
2014. máj. 24. 00:03
Tényleg, még írtad is! Látod, biztos ennek is oka volt, most már nagyon sokan olvassák a blogot, az elején szerintem csak pár száz ember ismerhette...:)
13154. DODICA (válaszként erre: 13153. - Blaha Lujza)
2014. máj. 22. 15:20

Hehe...:)


Én már akkor elküldtem az írásaimat 2011-ben, amikor még csak az előkészületeknél tartott a blog, ötletelés szintjén. Azóta marha türelmesen vártam, hogy sorra kerüljünk, gondolván, rengeteg a beérkezett anyag. Erre múlt héten jött egy SOS felhívás, hogy nincsen több mese. Akkor esett le a tantusz - ilyen az én formám -, hogy valahol elkeveredtek a meséim. Küldhettem el újra az egészet. :)

2014. máj. 21. 23:57

DODICA!

A második mesédről már felismertelek a blogon! Köszi szépen sokak nevében, hogy oda is elküldted őket! :)

13152. DODICA
2014. ápr. 30. 13:48

[link]


Ágiról is van kép!

13151. megi04 (válaszként erre: 13150. - Temmp)
2014. ápr. 25. 11:01
Bármikor.Úgyértem...pl.leírják,hogy xy kórházban,yz évben ennyi,és ennyi csecsemő születt halva.Honnan tudják,hogy az a csecsemő valamilyen hiba folytán(oxigén hiány,beakadó,leszorított köldökzsinór,stb.miatt született halva,vagy pl.egyszerűen egy fertőzésbe halt bele?Most CSAK példát írtam,tudom,a boncolás sok mindent kimutat.(HA VALÓBAN MEGTÖRTÉNIK....Czeizel E. mondott 1-2 érdekes dolgot erről).A statisztika pedig...Már amit mondanak róla...Hááát...tudod,végülis...magyarország is jobban teljesít állítólag...Azt mondják...:)
13150. temmp (válaszként erre: 13149. - Megi04)
2014. ápr. 25. 00:08
mikor mi alapján számolják? most, vagy régen?
13149. megi04 (válaszként erre: 13148. - Temmp)
2014. ápr. 24. 23:34
Soha nem értettem,ezt mi alapján számolják?Hiszen egy baba sok minden miatt meghalhat.Honnan tudják akkor,hogy melyik,mibe halt bele?
13148. temmp
2014. ápr. 24. 23:30

2009-ben 27 európai országból mi a 21. (!!!) helyen voltunk. Mostanra kicsit jobb.


KSH jelentésből:

"Magyarországon a csecsemőhalandóság hosszú évtizedek óta kisebb megszakításokkal, de folyamatosan csökken, a 2009. évi 5,1 ezrelékes csecsemő-halálozási arányszám volt az addig mért legalacsonyabb érték. Nemzetközi

összehasonlításban azonban ez az 5,1 ezrelék még mindig magas, az EU-27

átlaga 2009-ben mindössze 4,3 ezrelék volt. A 27 ország rangsorában hazánk

a 21. helyen állt, csak hat országban magasabb ez a mutató: Romániában,

Bulgáriában, Lettországban, Szlovákiában, Lengyelországban és Máltán.

A csecsemőhalandóság értéke nemzetközi viszonylatban továbbra is fontos

jelzőszáma marad egy ország társadalmi-gazdasági fejlettségének, egészségvédelmi ellátórendszerének, illetve a lakosság egészségi kultúrájának. Bár a

hazai csecsemőhalandóság még mindig kétszerese a legfejlettebb országokénak, a jövőben kimerül annak a lehetősége, hogy a csecsemőhalandóság

további csökkenése számottevően hozzájáruljon a születéskor várható átlagos élettartam emelkedéséhez"

13147. megi04 (válaszként erre: 13137. - 130454e42d)
2014. ápr. 24. 23:29

Nekem ORVOS mondta,amikor véreztem,és féltem,hogy esetleg vetélés: "Na és? Vetélések,nagyanyáink idejében is voltak"-Ennyit egy orvosról!


"Ja, nem baj, ha meghal a gyereked, majd lesz másik? "

Ez pedig nem más,mint gusztustalan,"szándékos félreértés"!!!

Persze! Nyilván utálom a gyerekeket,azért szültem 4et!

Báár...ha valamelyiknek ennyi esze lenne,mint pl.neked,akkor tény,megbántam volna!

13146. temmp (válaszként erre: 13137. - 130454e42d)
2014. ápr. 24. 23:27

Jelentősen csökkent hála az antibiotikumoknak, az egyre jobb higiéniának, alultápláltás csökkenésének.

Amelyik országrészben több a rossz körülmények között élő ("higiénia"), alultápláltág, pénztelenség, stb. ott ma is gyakoribb fertőzések miatti a halálozások száma.

13145. megi04 (válaszként erre: 13136. - Mazsinka)
2014. ápr. 24. 23:24

Aha..És olyan ismerősöd nincs,aki kórházban szült,és meghalt a gyereke,egy hülye műhiba miatt? Ja?Nincs,persze..Mert akkor arra lenne példa..

Nekem pedig sok ismerősöm otthon szült,és makk egészségesek a gyerekei.Apám,és 7 testvére mind otthon születtek,és soha nem volt semmi bajuk...Még olyat!..Mindkét esetben pont ugyan annyi a kockázat.De a döntés,hadd legyen már azé,aki szülni akar! Jó lenne,ha egymás életébe,nem okoskodna bele senki!

13144. megi04 (válaszként erre: 13137. - 130454e42d)
2014. ápr. 24. 23:20
Hogy nézzek utána??? És miért? Mert az írták? Aha...Akkor biztosan úgy van.....Amikor gyerek voltam,letette minden orvos a nagyesküt,hogy a tej,élet,erő,egészség..Most:Méreg...Hagyjuk már a statisztikát,jó?
13143. Blaha Lujza (válaszként erre: 13142. - 130454e42d)
2014. ápr. 24. 18:53

Ez olyan általánosítás, mint pl hogy a zsír hízlal. Így, ebben a formában lehet igaz is meg nem is. (Mert ugye zsírból is mennyit, milyen minőségűt, mikor, kinek, milyen életkor, milyen fizikai aktivitás, mekkora összekalóriabevitel mellett, stb, stb, az olajok is zsírok pl)


Ikervárandósságnál az a nem mindegy, hogy hogy fekszenek a babák, különösen az A baba. Ezen múlik minden és elég sokféleképp tudnak ám feküdni ezek a trükkös babák.

Jártam dr Geréb Ágnesnél egy császármetszés feldolgozó csoportban és ott volt egy ikres anyuka is. Neki az volt a bánata, hogy el se indulhattak a babái, programcsászárra írták ki, de Ági azt mondta a részletes beszámoló és pár kérdés után, hogy az ő esetük olyan volt, aminél császár KELL, mese nincs és még a vajúdásnak is lehetnek rizikói.



De egy családtagja meg pl szült két ikerbabát az ő tenyerébe és nem hiszem, hogy vállalt volna ilyet, ha nem lett volna átgondolt, felelős döntés mindkettőjük részéről.

Számomra legalábbis nincsen nála hitelesebb ORVOS egyelőre Magyarországon, bábából persze több is akad, akiben meg tudnék bízni még mellette, de orvosból ő meg talán még 2-3.

Nekem a medikalizált rendszer adott okot a bizalomvesztésre, de ez már az én személyes történetem és mindenkinek megvan a sajátja, amiért bízik vagy nem bízik adott orvosban/bábában.

13142. 130454e42d (válaszként erre: 13141. - DODICA)
2014. ápr. 23. 23:31

Mondtam én ilyet?

De ha jól tudom, az ikerterhesség máshol is veszélyeztetettnek számít, talán nem véletlenül.

13141. DODICA (válaszként erre: 13140. - 130454e42d)
2014. ápr. 23. 23:06
a legnagyobb baj az még ma is, hogy a "rendes" szabályozást olyan szakmai testületek hozták létre, akiknek a világon semmi közük a bábai szülésmodellhez, nem értenek hozzá. Magyarán nem a valódi szakértők érvei lettek figyelembe véve, sőt ők azok, akik alig-alig szólhattak bele. Ez nem felelőtlenség vajon??
13140. 130454e42d (válaszként erre: 13139. - Blaha Lujza)
2014. ápr. 23. 22:22

Persze, ezért vállalt be ikerszülést is...

Nem ellenzem az otthonszülést, a felelőtlenséget igen. Rendes szabályozás kellene, korrekt, szakmai érvek alapján.

2014. ápr. 23. 21:30

Józsi38, nem volt teljesen tiszta számomra, hogy Te osz ellenzőként, vagy pártiként linkelted a cikket, de így már értem.


Majdnem biztos, hogy az otthonszülés ebben a cikkben többnyire nem tervezett volt, nem szaksegítséggel zajlott, teljesen gondozatlan terhességből született kisbabák adataival. De ez ellenőrizhetetlen, mivel ezeket a dokumentumokat sokszor utólag tölti ki valami rezidens, akinek a nyakába varrják a papírmunkát, és jóformán találomra írkál bele mindenfélét a halál okáról vagy arról, hogy volt-e jelen bárki is a szülésnél.

Arról nem beszélve, hogy a csecsemőhalandóság és a szülés körüli halálozás is egyaránt a fejletlenebb országokban magas, ahol nem megfelelő a higiénia, alultápláltság van, tájékozatlanság és a gondozottság teljes hiánya. A bábai gondozásban részesülő anyákat nagyon is komolyan gondozzák (csak másképp, mint a mainstream), sőt, születése után a baba is 3 napig a bába felelőssége, és ezeket a dolgokat a bábáknak kőkeményen dokumentálniuk kell, különben az engedélyüket bukják.


És még pár dolog:

Soha senki nem mondta, hogy bábai gondozás=fanatikus otthonmaradás. A bába felelőssége időben észrevenni, ha kórházba kell menni és ez még mindig nem feltétlenül jelent császárt, vagy vészhelyzetbe illő jeleneteket (hiszen azért veszi észre IDŐBEN), hanem egyszerűen van egy határa az ő kompetenciájuknak és ők ezt tudják. Van, hogy császár lesz belőle, de van, hogy hüvelyi úton megszületik a kisbaba.


És téved, aki azt írja, nem kényszerítenek, mert amikor ha én az átlagnál KICSIT magasabb, de már normálértéket meghaladó vércukorral (de gondozásban és fokozottan odafigyelve!), vagy lombikbabával, vagy császáros előzménnyel vagy éppen 4 kilónál nagyobbnak BECSÜLT babát nem szülhetek meg otthon, miközben az alkotmány leírja, hogy jogom van hozzá, akkor azzal igenis kényszerítenek arra, hogy olyan helyen szüljek, ahol én nem akarok!

Most nem megyek bele a részletekbe, hogy önmagukban ezek miért nevetséges kizáró okok, akit érdekel, majd kérdez, meg utánaolvas, ha nem akkor meg az ő baja, nem az enyém.


És végül, ha valakinek a hamis biztonságérzet nyugtat meg, akkor legyen nyugodt attól, engem nem zavar az sem.

örök igazság, amit Geréb Ágnes mond mindig, hogy minden nő szüljön ott, ahol biztonságban érzi magát, mert akkor fog jól haladni a folyamat (tekintve, hogy hormonális folyamatról beszélünk, amiben központi szerepe van a szubjektív érzéseknek).

Ha valakinek ez orvosok, műszerek között van, hát legyen.

13138. temmp (válaszként erre: 13132. - Jozsi.38)
2014. ápr. 23. 20:18

Rosszul értelmezed. A fele lehetne megmenthető (1+2,9)/2), ha lenne segítség. A fő halálozási ok koraszülés, a születéskor fellépő komplikációk és a fertőzések. Szerintem több is megmenthető volna, ha nem csak szüléskor lenne segítségük, pl. lenne rendes ételük (az alultápláltásg is koraszüléshez vezethet). Jobb higieniás körülményekkel a fertőzéseket lehetne csökkenteni. A koraszülést a bába sem állíthatja meg, de a megfelelő táplálás sokat megmenthetne. Ha elolvasod a teljes jelentést, akkor a nagyon szegény, főleg afrikai babákról van főleg szó. Azt is írja, hogy rettenetes történeteket hallani arról, hogy a vajúdó anyák több órán keresztül gyalogolnak, hogy segítséget találjanak, és nagyon gyakran tragédia a vége. Ők akarnának segítséget de nem kapnak.

Borzasztó, hogy ennyi baba hal meg a körülmények miatt, de nem tudom, hogy ez igazából hogyan jön a dulak, meg bábák által segített korházon kívüli szüléshez.

De ha már csecsemő halandóság, mi van azokkal, akik megszülettek és éltek? Csak 2011-ben 133 ezer(!!) 5 évesnél fiatalabb kisgyermek halt éhen csak Szomáliában, összesen 260 ezren haltak meg. A világ meg végig nézte, velük miért nem törődnek és hoznak jogszabályokat a védelmükben?

13137. 130454e42d (válaszként erre: 13134. - Megi04)
2014. ápr. 23. 19:58

"Persze,volt,amelyik meghalt" Ja, nem baj, ha meghal a gyereked, majd lesz másik?

Olvass utána, mennyivel csökkent a csecsemőhalandóság 1900 óta. Szerencsére az emberek többsége nem úgy néz a gyerekére, mint egy pótolható tárgyra.

Tisztázzuk: szerintem van létjogosultsága az otthonszülésnek, de nem minden esetben, és nem ilyen embertelen érvek miatt.

13136. Mazsinka (válaszként erre: 13134. - Megi04)
2014. ápr. 23. 19:53

Amelyik baba életképes, annak semmi baja sem lesz, ha otthon születik meg?


Nos, ha a testvérem otthon szül, most lenne egy halott gyereke. Ellentétben van egy 11 hónapos kislánya, aki 12 kiló, jó étvágyú, ügyes, okos gyerek. Nem nevezném őt életképtelennek, már bocs.

13135. megi04 (válaszként erre: 13131. - Jozsi.38)
2014. ápr. 23. 19:34
Szülés közben a gyerekemért én "szenvedek meg"..Mi jogon írhatja nekem elő bárki is,hogy hol adjak életet? A kedvencem az volt szülés közben,amikor ott áll egy FÉRFI,és diktál nekem,hogy mit kellene éreznem..Honnan a nyavalyából tudja Ő,hogy ÉN mit érzek? Ez az egész röhely arról szól,hogy lehetőleg a szülész orvosok,időben letudják cserélni az autójukat,a legújabb divatbeli járgányra!Együttérzés?Egy macskában több van! :(
13134. megi04
2014. ápr. 23. 19:28
(Ez most rondán hangzik majd...)Amelyik csecsemő életképes,annak semmi baja nem lesz attól,ha otthon születik meg.Arról miért nincs egyetlen cikk sem,hogy a kórházakban hány csecsemő hal meg? Főleg orvosi műhiba során?Esetleg betegen születik meg,mert a doktorbá'siet,hiszen kezdődik a szabadsága?Szakértő segítség..100 éve,nagyon sok családban úgy született 8-10-16(!)gyerek,hogy az életében nem látott orvost!És FEL IS NŐTTEK!!Persze,volt,amelyik meghalt.A kórházban ez nem fordulhat elő?Van orvos,aki EZT garantálni tudja?
13133. jozsi.38
2014. ápr. 23. 18:15
cikket, bocs
13132. jozsi.38
2014. ápr. 23. 18:15
elolvastam újra a ciket, és 40millió nőnek 2,9millió babája nem éli túl az első négy hetet pusztán azért, mert nincs szakértő segítség semmilyen. ez nem sok szerinted?
13131. jozsi.38 (válaszként erre: 13130. - Blaha Lujza)
2014. ápr. 23. 18:13
OMG. mit nem értesz ebben a cikkben? NEM az itthoni szabályozásról van benne szó, hanem azokról a tendenciákról, ahol bába és mindenféle egyéb segítő nélkül EGYEDÜL szülnek, és ebbe világméretben gondolkodva egymillió baba hal meg. itt nem arról van szó, hogy műtőbe, kórházba kényszerítik szerintetek a szülő nőket, hanem arról, hogy a szülés veszélyes üzem a babára nézve is, és ahol semmilyen segítség nincs, ott majd' 30%-os az újszülött halálozás
2014. ápr. 23. 14:15

"A gyermekek első napja egyben a legveszélyesebb is, ugyanakkor sok anya egyedül szül az otthona padlóján vagy egy bokorban mindenféle segítség nélkül" - vélekedik Justin Forsyth


Azért remélem, hogy az otthon szó elhangzását ebben a kontextusban majd nem fogják kiforgatni az osz ellenzők.

Kicsit cinikus vagyok, mert nem tudom, hogy a világ kormányai majd mennyire veszik figyelembe, hogy az nem (megfelelő) szabályozás, hogy az otthon szülni vágyó nők kb felét kapásból kizárják az osz-ből, mint pl nálunk.

És ezzel már veszélyeztetik is mind a szülő nő, mind a baba egészségét, ráadásul a szaksegítség engedélyét, renoméját is, aki a szakmai hitvallása meg a jogszabályok között kell, hogy válasszon egy ilyen esetben. Nagyon szar lehet nekik is.

Arról nem is beszélve, hogy mi az, hogy egy törvényrendelet szabályoz olyasmit, amit valójában egy szakmai kollégiumnak kellene, közvetlenül és egyénileg elbírálva minden kérdéses esetet, jobb esetben pedig rábízni az adott (választott) bába kompetenciájára?!

13129. jozsi.38
2014. ápr. 23. 11:58
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook