Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon házilag mivel lehet a kutyát pár percre "elkábítani?" fórum

Otthon házilag mivel lehet a kutyát pár percre "elkábítani?" (tudásbázis kérdés)


24. Bichi (válaszként erre: 7. - Punkvirág)
2018. ápr. 25. 20:20
Ezt én nagyon nem értem. Egy 10 éves pitbull jellegű kutyán most volt először szájkosár? Meg hát azt sem, hogy hogy lehet, hogy ennyire nem tudsz hatni rá, akármilyen vérmes is, és bármennyire fáj is neki, mert mégis csak te vagy a gazdája....
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Rozália)
2018. ápr. 25. 15:16

Én a tacsitól a komondorig mindig is kinyitom a száját és lenyomom a torkán a tablettát.


Macskánál már inkább problémás. :D

2015. máj. 6. 07:57
Én a kutyámnak úgy adok be gyógyszereket, hogy szépen kitátatom a száját, bedugom a torkára és befogom a száját. Kénytelen lenyelni. (Német juhász.) A száját úgy tudom kitátatni, hogy a két mellső lábával feláll a terasz kerítésére, én óvatosan, hogy ne fogjam a fogához a szájszélét, kinyitom a száját, mondja, hogy áááá:)) és a tabletta mehet a torkához. Ez még minden kutyámnál bevált.
2011. máj. 11. 18:34

Kedves kérdező!

Míg olvastam a tanácsokat(12éve nekünk is volt kutyánk,kertes házban)eszembe jutott,h mi fájdalom csillapítót kértünk a Dokitól és úgy kezeltem mikor balesete volt.A hatás alatt láttam el a sebét,a kutya rá jött h ez jó neki(pedig 50kg nagytestű volt)hagyta magát.A szájkosarat be lehet kockasajttal v kenőmájassal kenni, a gyógyszert is ilyen módon belehet adni neki.Várom jelzésed ,hogy hogy vállt be nálatok?Jobbulás a kutyának!

2009. jún. 5. 23:32
akkor most??
2009. jún. 5. 19:19
köszönök minden tippet. igazából közben felfoghatta a kutya, hogy segíteni akarunk. de sajnos nem hat a kezelés.
18. H.Ancsi (válaszként erre: 17. - Zsuzsa88)
2009. jún. 3. 13:47
Bocs ha nem jól irtam, szóval amikor beledugja az orrát a szájkosárba - ami ugy már félsiker - akkor egy falatot bele lehet varázsolni a szájába, bedugod , annyi hely van. Nekünk egyszer régen mondta ezt egy okos, és sikerült.
17. Zsuzsa88 (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 13:45
Ez nem biztos, hogy olyan jó 5let, mert hacsak a nyelvével nem tudja körbefogni és a szájához húzni a kaját, nem éri el. Ott lesz az orra előtt a kaja, mégsem tudja megenni, mivel a szájkosárban a száját sem tudja kitátani. Téges is bosszantana, nem? :) Akkor képzeld a kutyát... :D
16. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Punkvirág)
2009. jún. 3. 10:34

Próbáld a szájkosárba beletenni először a jutifalatot, utána ugy dugd az orra elé hogy be kelljen dugnia az orrát a szájkosárba, hogy kivegye. Néhányszor eljátszod, biztos menni fog.

Bár azt irtad, hogy már attól is morog ha mentek felé, ez azért furcsa betegség ide vagy oda.

15. H.Ancsi (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2009. jún. 3. 10:32
Okos ötlet,
2009. jún. 2. 21:58
az a baj a játékossággal hogy levan bénulva a hátsó két lábára igy nem lehet vele játszani és nem nagyon mozoghat. de a jutalomfalat nagyon jó ötlet bevált már ma, este :)
2009. jún. 2. 20:36
érdemes lehet játékkal kifárasztani előbb, és ezzel a figyelmét is elterelitek. És a szájkosarat is meg kéne úgy kezelni, mintha játék lenne. Amikor nem kezelitek adjátok neki oda, hadd játszon vele. Aztán mikor rá akarjátok adni, adjatok neki jutalomfalatot, aztán tegyetek egyet a szájkosárba is, és úgy adjátok rá. Ha már rajta van, előbb nyugtassátok meg, dícsérjétek, játszatok vele egy kicsit, és csak utána kezdjétek el a kezelést. Közben folyamatosan beszéljetek hozzá, simogassátok, dícsérjétek meg, hogy milyen okos. És próbáljátok meg a kezelést minél előbb elvégezni.
2009. jún. 2. 16:33
okés :) köszönjük a tippeket, megfogadjuk.
2009. jún. 2. 15:59
Igen, ebben az esetben én is csak a szájkosarat ajánlanám. Nekünk 9 éves a kan kutyánk, óriás-schnauzer-keverék, hát, mit mondjak, van benne erő, és bár ő sem szereti a szájkosarat, jutalomfalatkákkal, meg szép szavakkal rá lehet tenni. Az ő esetében az oltás miatt házhoz jönnek, tudják, milyen hülye, nekik is jobb így, minthogy egy agresszív kutyát bevigyünk a rendelőbe. Rátesszük a szájkosarat (Anya), Apa+az egyik állatorvos lefogja (még jó, h mindig 2en jönnek), a másik doki meg beadja neki a szurit. Sztem a ti kutyátok is rábeszélhető, és akármennyire is fáj neki, csak a szájkosarat tegyétek rá. Szeret benneteket, de ha egy kutyának valamije fáj, agresszívvé válhat. A ti biztonságotok érdekében... Nyugtató hatása mellett is történhetnek balesetek, kába lesz ugyan, de torzan lát és hall, attól még megharaphat benneteket, miközben nem is tudja, mit csinál. Ha ráteszitek a szájkosarat, mindenképpen szeretgessétek meg, plusz, mikor vége a "kezelésnek", mindenképp dicsérjétek meg, kapjon jutalomfalatkákat is. De mégjobb, ha még mielőtt elkezdenétek bántani a kezelendő felületet, egy nap akár többször ráteszitek a kosarat, hadd szokja. Persze, ismétlem, szeretgetni és jutalmazni is tessék közben!
10. bared (válaszként erre: 5. - Punkvirág)
2009. jún. 2. 15:50
akkor semmit sem tudsz tenni..ha nem adott nyugtatót ő, magadtól meg ne próbáld! szegény nehogy elpusztuljon((
2009. jún. 2. 15:49
igen ez így van ez a gondom nekem is de akkor is nagyon szeretjük és azért nem altattuk el. 10 éves.
2009. jún. 2. 15:44

Mennyi idős a kutyátok?

Őszintén szólva egy jó kutyának mindent kellene engedni a gazdájának legyen bármilyen fajta.

2009. jún. 2. 15:39
pitbull keverék eléggé veszélyes közelébe mész, már morog. de egyébként imádnivaló :) csak akkor ilyen ha fáj valamije. gyógyszert kap, írtak fel neki, szájkosarat megpróbáljuk, ma volt rajta életében először, nem olyan biztos, hogy holnap is hagyja majd, sőt... :S ezért érdeklődtem.
2009. jún. 2. 15:36

Szerintem ha sebe van adj neki sumetrolint.. az gyuladáscsökkentő vagy a sebet dörzsöld be valahogyan...

Azért akármilyen nagy kutya rá lehet tenni a szájkosarat és vagy 2 férfi le tudná fogni, hogy ne mocorogjon...

2009. jún. 2. 15:32

most kérdeztem meg az állatorvost ő azt mondta semmivel és javasolta a szájkosarat de azt sem tűri...meg mondta a gallért de azt meg el sem tudom képzelni!


Bared egyébként mire gondolsz?

2009. jún. 2. 15:30
kérj állatorvostól tanácsot, mert nem mindegy mekkora a súlya, és hány éves((
2009. jún. 2. 15:30
semmivel. fogjátok le vagy szájkosár, hogy ne harapjon meg, még ha fáj is neki...
2009. jún. 2. 15:29
a sebét kell kezelni de nem hagyja mert fáj neki... nem állatkinzásról van szó!
2009. jún. 2. 15:29
Otthon házilag mivel lehet a kutyát pár percre "elkábítani?"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook