Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskáimon rühességre utaló jelek vannak. Mit lehet tenni otthon házilag ellene? fórum

Macskáimon rühességre utaló jelek vannak. Mit lehet tenni otthon házilag ellene? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 21. 19:35
Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni!Szombaton találtam egy pici macskát a hóban.Felhoztam a lakásba-mit tehettem volna? Még aznap vittem állatorvoshoz és a gyanum beigazolódott:sajnos nem csak férges,atkás,hanem gombás fertözése is van és rühes!!!Az a nagy baj h van egy kutyám is,és már az este mutatkoztak rajta is a rühesség jelei.:(((Tudom most mindenki azt mondja nem vagyok normális- és igaza is van.De nem tudtam otthagyni.Már 3x voltam állatorvosnál.Megvettem mindent.Le lettek kezelve:neostomozan,advocat,gomba elleni oltás,atka kezelés(utóbbiak a macskán).A szívem szakad meg h bajt hoztam a kutyámra és akár miránk is-elkaphatjuk!Nem kérnék olyan hozzászólást ,h hagytam volna inkább ott stb....De nagyon kérem akinek van ilyen jellegü tapasztalata,h mit tehetek még,mik a kilátások,azt nagyon kérem ossza meg velem!!!Elöre is köszönöm!!!!!
27. édesmandula (válaszként erre: 26. - NBeácska)
2010. dec. 7. 10:18
és nem vinnéd el orvoshoz????!!! :S
2010. dec. 5. 14:55

Sziasztok.Az én cicám is lehet, hogy rühes,de se a család se a kutyánk se a másik macskánk nem kapta el.(pedig a kutya rendszeresen tisztítja a sebét)


Az egész egy nagyobbacska daganattal kezdődött a pofiján, ami kidurrant és utána lehullott a kis bundája a seb környékén, majd ráterjedt a fülére és a nyakára.szokta vakarni a sebeket.

2009. márc. 26. 16:17
Aloe first-tel fújjad.A mi kutyusunkon bármi előjön,mindig ezzel fújjuk.Nem kell mondjam,milyen szokott lenni a németjuhász kutyák füle.Arra is szuper volt.
24. Cand Ida (válaszként erre: 23. - K.tünde78)
2009. márc. 26. 16:03

Ha tényleg mindent összevetünk, igazad van...kevésbé macerás és megbízhatónak tűnik. Épp most néztem a cicák fülét...gyönyörű! És én még neki sem álltam tisztogatni! :)

Azt írja, hogy 30 nap után célszerű ismételni, de ha terhes, akkor nem szabad. Emiatt kicsit félek, mert elég szerelmes a drága :))))

23. k.tünde78 (válaszként erre: 22. - Cand Ida)
2009. márc. 23. 13:33
Lehet drágább mint a frontline spot on,viszont sokkal összetettebb a hatásköre.Ha azt nézem,hogy megveszem a frontlinet+nyakörvet+féregírtót,akkor ugyan ott vagyok már árban,és természetesen ezeket is nyári időszakban célszerű fertőzött helyen havonta alkalmazni(én ilyen helyen élek:faluszélen erdő mellett,disznó és liba tenyészet a ház mögött,rágcsálók-egerek-patkányok-madarak amerre a szem el lát.)
22. Cand Ida (válaszként erre: 21. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 19:19
Ez is jó bolhára, bolhalárvára, kampósférgességre, orsóférgességre, szívférgességre, fülatkára és ezek megelőzésére. csak ha terhes a cica, akkor nem alkalmazható. 30 nap múlva ismételni kell...könnyen használható, jónak tűnik, de az ára kicsit sok, főleg több cicánál, mert 4.000,- felett van.
21. k.tünde78 (válaszként erre: 20. - Cand Ida)
2009. márc. 21. 19:56
Örülök,hogy gyógyul a cicókád.Ez jó szernek tűnik,lehet én is beszerzek,majd,mert szeretem ha vannak itthon ilyen dolgok-sose lehet tudni mikor kell esetleg-én eddig csak fürdettem őket(Már egész hozzászoktak,jönnének a kádba is mikor mi fürdünk)+ azt a bolha-kullancs-atka írtót használjuk amit a tv-ben is reklámoznak (gerincre csepegtetős: Fr......)
20. Cand Ida (válaszként erre: 19. - K.tünde78)
2009. márc. 21. 14:14

Nagyon köszönöm a válaszod! :)

Úgy tűnik, az egyik cicánk fülatkája terjedt a bőrére, de kezelésbe vettem, s már egy alkalom után szépen tűnik a füléből és a szőre is nő. Ez egy remek szer (advocate), nem kellett kenegetni a fülét és kínozni a fürdetéssel, csak a tarkóját kellett bedörzsölni vele és máris hatott.

19. k.tünde78 (válaszként erre: 16. - Cand Ida)
2009. márc. 17. 12:32
Míg az atkától álltalában a a cica és kutya szőre hullik ki foltokban(ami egyre jobban hatalmasodik)a bőre tisztának vagy legfeljebb sötétebbnek látszik,a rühöt varasnak, sebesnek, hámlónak,levedzőnek látjuk ami egyre jobban vastagszik és terül el a bőrön.
18. Jaina
2009. márc. 17. 09:01

A rühvel vigyázz, mert elkaphatod te is.

De lehet valami atka is: ha rühes, akkor elvileg foltokban nincs szőr a cicán, és már véresre vakarta magát. A rühatka szabad szemmel nem látható, onnan ismerheted fel, hogy apró kis vonalkák vannak a cica bőrén.

A házi kezelés elég brutális, az öregek a pisit ajánlották rá.

Szóval inkább állatorvos mielőtt te is vakarózni kezdesz....

17. emagdi (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2009. márc. 15. 20:06

a különböző fürdetőkkel, oldatokkal, gyógyszerekkel nagyon kell ám vigyázni, könnyen meg lehet vele mérgezni a cicát!!!! (még akkor is, ha mondjuk az a szer más állatra v emberre jó, lehet hogy a macskára nem, vagy nem akkora dózisban, vagy nem szabad lenyelnie stb...)


ha nagyon nem akarsz az állatorvosnak fizetni, akkor szerintem menj el egy állatpatikába, és ott kérdezd meg az eladót mit tud adni.

2009. márc. 15. 18:30
Mi a különbség az atka és a rüh között?
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Detke)
2009. márc. 15. 17:35
Ti milyen fürdetőket kaptatok?
14. Detke
2009. márc. 15. 16:31

A mi nőstény cicánk is a "szerelmes" időszakban kezdi el - először a vakaródzást, majd a hátán, a feneke környékén ki is tépi. Utána mindig rendeződik. Több éve csinálja, több orvos is kezelte. Fürdetőket kaptunk rá, de annak a hatása csak ideig-óráig tart. Ha viszket neki(k), maguk tépik ki a szőrt, a helyén, a bőrén nem marad sebes. Ne ijedje meg, de én azért megnézetném orvossal.

Bár mi is arra jutottunk, hogy a miénk valamire allergiás lehet, és a dokik hosszú távon nem tudtak segíteni.

2009. márc. 15. 15:45
Én inkább fizetnék ránézési díjat csak orvos mondja ki mit használjak rá.Főleg mint látom lakásba vannak a cicák.Ne legyen késő bánat!
2009. márc. 15. 15:37
Nagyon vigyázz mert te is elkaphatod. Nagyon nehezen gyógyítható.
11. k.tünde78 (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2009. márc. 15. 15:25
Nem hiszem,hogy a gyógyszertől.Sajnos a párosodási időszak bekövetkeztével a betegségek is jobban terjednek.Attól,hogy kapja a gyógyszert a kancicák még környékezik őt.
2009. márc. 15. 15:22
Még arra gondoltam, hogy kapnak állat fogamzásgátlót, vagy mifenét. Lehet arra allergiásak? Mert hogy csak a nőstényeknél jelentkezett ez a tünet...
2009. márc. 15. 15:16
Nem muszály az állatorvoshoz menned,mert ő is ugyan azt a fürdető szert ajánlani("ránézési díj"ellenében),amit az állatpatikában fognak neked adni.Van az a bizonyos Neostomosan(így valahogy írják)5ml ampullás kiszerelésben és 200ml kiszerelésben is.Én is ezzel szoktam fürdetni a cicákat és a kutyát.Bolhára-atkára-kullancsra-rühre stb...használják.Ha már fenn áll a gond természetesen többször meg kell majd ismételni,de megéri,mert pár hetes védettséget is ad a kezelés.Minden képp alkalmazzátok gyógyulás után is ha fertőzött a környezetetek.
2009. márc. 15. 15:03

Én elolv. mit ír a kutyás könyvem:Atkák Jelei szőrhullás, a bőr pikkelyszerű hámlása, nedvezése mely egyre nagyobb területen jelentkezik.Később csomók alakulnak ki rajta melyek elfekélyesedhetnek.Gyógyítása nagyon nehéz és hosszú ideig tart.Bizonyos fajtája az emberre is veszélyes.

Szerintem erre házi patika nincs csak állat orvos segíthet!

2009. márc. 15. 14:54
A mi macskánk is folyton vakarózott, tele volt az egész teste apró, pici sebekkel, folyton rángatta mindenét, odakapott, a fogával vakarta magát. Mi is azt hittük, hogy rühes. Kiderült, hogy "csak" arra a száraz macskakajára allergiás, amit akkor kapott, most a D*rling helyett "****kat, semmi cicó"-t veszünk neki, és szépen múlnak a sebek, nem vakarózik annyit. Lehet, hogy csak allergia, de a biztonság kedvéért vidd el őket dokihoz, ő biztos meg tudja állapitani, hogy valóban rühesek -e.
2009. márc. 15. 14:51
ráadásul jelentendő betegség!
2009. márc. 15. 14:51
állatorvoshoz vinni. nem érdemes kísérletezni.
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2009. márc. 15. 14:50

lesoványodhatnak és el is hullhatnak ebben az állatok.

Ráadásul terjed, Te is elkaphatod!

Orvosi kezelés szükséges.

2009. márc. 15. 14:48
Egyes helyeken állandóan vakarják, nyalogatják a macskák magukat, ott a szőrük is kihullott, sebes a bőrük. Valószínű rühesek (a környéken elég sok macska ilyen). Mit lehet tenni, hogy elmúljon és ne is jelentkezzen többet a tünet?
2009. márc. 15. 14:47
Otthon semmit!!!Mindenképpen vidd az állatorvoshoz!!!
2009. márc. 15. 14:46
Macskáimon rühességre utaló jelek vannak. Mit lehet tenni otthon házilag ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook