Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészekgyulladást/felfázást, lehet otthon/házilag kezelni? fórum

Petefészekgyulladást/felfázást, lehet otthon/házilag kezelni? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 13. 16:27
Szia! Ha mindig visszatero felfazasrol van szo, akkor nem a hideg okozza, hanem bakterialis fertozesrol van szo, amit ha nem kezelnek, ujra es ujra elo fog jonni ez a problema. Nekem is ez volt 3 even keresztul visszatert a felfazas. En ilyenkor rendszeresen hasznaltam ezust kolloidos irrigatort, amit tobbnyire herbariakban lehet kapni, de kerdezd meg a gyogyszertarban is, hatha. ez belulrol megol minden bakteriumot, es kifertotlenit. Szajon at tamadhatod kulonbozo gyogyszertarakban kaphato kifejezetten felfazara valo tinkturakkal, ami gyogynovenyek egyvelege, az ize borzaszto, de segit.
2017. ápr. 5. 07:55
Hogyne, de én azért nem otthon próbálkoznék.
2011. máj. 2. 10:30
Szia! Mindenképpen lásson orvos. Gyógytea nem árthat, de az ülőfürdőkkel óvatosan. Vastag zokni, pamutbugyi. Feltétlenül nézzen meg orvos, (hüvelyi kenet és vizeletvizsg. nem ártana). Gyógyulást.
16. Aliz73 (válaszként erre: 13. - *Pillango*)
2010. márc. 28. 23:06

Nagyon igazad van ez nem játék!!!!!!!!!!!!

ORVOS!!!!!!!

15. Edis (válaszként erre: 13. - *Pillango*)
2010. jan. 7. 19:30

Én tőzegáfonya kapszulát szoktam szedni. Nem olcsó (4500 Ft 60 db), 3-at kell beszedni egy nap, de az szerintem nem lesz most elég.

Viszont nagyon jó, használ.

14. Edis
2010. jan. 7. 19:29
Szerintem mindenképp orvos, egy felfázás nem vicc. Nekem petevezetékgyulladásom volt, antibiotikumot kaptam, de ma már van egy olyan szer amit egyszer kell meginni, nem napokig antibiot szedni.
2010. jan. 7. 19:12
biztos lehet, de nem érdemes, előfordulhat szövődmény, és ha szeretél gyermeket, akkor fölösleges kockáztatni. nekem kétszer volt, egyszer húztam az időt, a végén már meg is nézte a doki uh-n hogy nincs-e elváltozás a petevezetőben (ami később méhen kívüli terhességhez vezethetett volna). nem éri meg a stresszt tényleg. és csak antibiotikumot kellett szednem.
12. Ditta73 (válaszként erre: 10. - Jéghegy)
2010. jan. 7. 16:21
Nőgyógyra nem kell beutaló, így a háziorvos kihagyható. Egyébként nem csak lázzal kell orvoshoz menni, egyéb kellemetlen tünetekkel sem árt felkeresni (folyás, viszketés, fájdalom, no meg az évi cytologia).
2010. jan. 7. 12:21
köszi mindenkinek
2010. jan. 7. 08:38

..és csak lázzal kell dokihoz menni?

Gondolom a körzeti dokihoz, Ő küld nőgyógyászhoz meg urológiára?

(bocs, de 20 éves korom óta nem voltam dokinál:D)-ill. csak mikor szültem:)

9. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. jan. 7. 08:30

Ez is tökéletes.

Én régebben, úgy 25 évvel ezelőt, és azóta is a következőt alkalmazom:


Lavorba meleg sós viz, beleülni 3,4,5,6, percig. (naponta emelkednek a percek)

A viz köldök alá érjen. Sónak mostmár a himalája sót használom. régebben a sima sót.

A lavorba jó egy marékkal kell rakni. Mielőtt beleülsz, a végbeledet babakrémezd be, és utánna is, mert sűrű a sós viz, és kimarhatja.

Ha már a konkrét gyulladás elmúlt fürödhetsz sós vizben is.


Azért kell ezeket a perceket betartani, mert a gyulladásra nem jó a meleg, viszont ennyike perc nem lobbantja be jobban.


Ha lehet, a sós ülőfürdő után azonnal feküdj le.


35 évvel ezelőtt volt krónikus petefészek gyulladásom, az összes beszedhető gyógyszert, megkapható injekciót megkaptam, de nem jött bek.

Akkor feljöttem a nagy Budapestre egy hires orvoshoz, akinél vetkőzéssel, vizsgálatttal, öltözéssel együtt nem töltöttem 10 percet, fizettem 300Ft-ot (akkor 810,-Ft volt a fizum)

és Ő ajánlotta.

Be is jött:)

2010. jan. 7. 08:20
Szia!Nekem is volt valamikor régen.Emlékszem,hogy petrezselyemzöld fözetet ittam rá,meg kamilla teát.Meg hát jó melegen kell tartani.Én sót melegitettem,beleraktam egy vászon anyagba,és amilyen melegen csak bírtam a hasamra raktam.Használt!Jobbulást kívánok!
2010. jan. 7. 08:20
En is tudom ajanlani a cickafarkfu ulofurdot es inni a teajat.Nekem mindig hasznalt.
6. Panka78 (válaszként erre: 5. - Ditta73)
2010. jan. 7. 08:18
Igazából nem tudom mim van...:((( Hasam alja dájdogál 2 oldalt.. nem vadul, csak tompán... A pisiléssel, és egyebekkel nincs gond. (nem fáj)
2010. jan. 7. 08:17
tényleg csodákra képes a cickafarkfű, de ha tényleg petefészek gyulladásod van, akkor a lehetséges súlyos szövődmények miatt sztem az orvos/nőgyógyász kihagyhatatlan.
4. Panka78 (válaszként erre: 3. - Kiki8400)
2010. jan. 7. 08:17

Hőemelkedésem volt este.. azóta semmi, csak fájdogál a hasam..


Hiába lakunk panelban, alattunk nem lakik senki, így jégverem a padló. Úgy látom be kell szereznem egy mamuszt:)

2010. jan. 7. 08:15

Cickafarkfüvet lehet inni is + kamilla tea.

De ha véres a vizeleted vagy belázasodtál, azonnal fordulj orvoshoz!!!!!

Jobbulást kívánok!

2010. jan. 7. 08:13
cickafarkfüves meleg ülőfürdő 5 napi, kb napi 30-50 percig....csodákra képes!))
2010. jan. 7. 08:11
Petefészekgyulladást/felfázást, lehet otthon/házilag kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook