Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP hitelkártyáról szeretnék kérni információkat! fórum

OTP hitelkártyáról szeretnék kérni információkat! (beszélgetős fórum)


1 2
10. libikóka (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 16. 17:56
Én értem a Globus írt,,ez nem tudom megértetni a férjemmel sem.
9. Enissa (válaszként erre: 6. - Globus)
jan. 16. 17:55

Én pl. használom, ha visszafizetem abban a hónapban ingyen használom x napig. Kedvezményesen vásárolhatok vele. Ha mondjuk veszek egy hűtőt 200 ezerért, vagy többért, ingyen törleszthetem (kamatmentesen) 3-6 hónapon keresztül. Ha figyel az ember megéri, ha nem ért hozzá, a gatyáját elveszítheti.

Pl. repülőjegyet is azzal vásárolok, mert elég sok pénz visszakerül, de ugye, tényleg csak akkor éri meg, ha visszatudom fizetni, nem hónapokig törlesztem.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Globus)
jan. 16. 17:50

Nem sikerült megértenem, amit írtál. Elnézést.

Kinek van pénze visszaadni? Fi-nak tuti nincs.


Fogalmam sincs, hogy mit nevezünk betéti kártyának.


Szerintem külföldön sem OKÉ a hitelkártya. Mindenhol ugyan úgy működik.

7. libikóka (válaszként erre: 6. - Globus)
jan. 16. 17:47
Én sem értem,,vagy mondjuk úgy maradi vagyok.
6. globus (válaszként erre: 5. - Channa*)
jan. 16. 17:43

Én azt nem értem, ha van pénzem visszaadni, akkor nincs szükségem rá. Ott a betéti kártya lóvéval.

Valaki elmagyarázhatná, mi értelme, főleg haszna hitelkártyát költséggel fenntartani idehaza.

Adott esetben külföldön oké.

5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 16. 17:37

Igen, Józsi.38 jól mondja. Menj be a bankba és beszélj velük. Itt senki nem fog tudni segíteni.

Felveszel egy személyihitelt, abból kifizeted és utána már azt törleszted a futamidőn belül, mindig azzal az összeggel, ami a szerződésben szerepel.


Nem tudom, hogyan használtad a hitelkereted, de ugye ez leginkább arra való, hogy vásárolj belőle, majd 30-45 napon visszatörleszd, ha felvetted ATM-ből, akkor annak hatalmas költségei vannak...

jan. 16. 17:22

A lehető legrosszabb lehetőség a hitelkártya hosszútávú felhasználása.

az csak akkor éri meg, ha adott időn belül visszatudod fizetni, erre van 30-45 napod. Ha ezen belül nem tudod visszafizetni, akkor erre nagyon komoly kamatok csapódnak.

A minap írtam egyik fórumon, hogy akár egy "piti összeg miatt" olyan adósságspirálba keveredhet az igénylő, hogy a lakást is viszik a feje fölül.

Azt biztos elmondták, hogy x napon belül vissza kell fizetni, hogy ne kerüljön újabb és újabb kamat rá.

Ki hagysz 1 hónapot, arra rászámolják a kamatot, a következő hónapban a kamattal növelt adósságodra számolják , és így tovább. Sosem lesz vége, mert nem tudsz kikecmeregni belőle, ha felhasználtad az egész hitelkereted, és annak csak a töredékét törleszted havonta.

Ebből csak úgy tudsz szabadulni, ha minél előbb egy összegben törlesztesz. Vagy játszol 2 hitelkártyával, hogy egyik hónapban egyiket használod, a másikban a másikat.

Itt van leírva érthetően.

[link]

jan. 16. 16:09
segítőkészek a bankban, nem érdekük, hogy behajtóhoz kerüljön, beszélj egy ügyintézővel ott, és sínre kerülnek a dolgok gyorsan. Vedd végig ott, mik a lehetőségek, ne add fel!
jan. 16. 16:06
váltsd ki személyi kölcsönnel, a bankkal lehet beszélni, az ügyintézők segítenek benne
jan. 16. 16:04
Májusban igényeltem hitelkártyát, a házfelújításhoz volt rá szükségem. Akkor nem kaptam egyértelműen infókat, és most szembesülök azzal, hogy hónapról hónapra több a tartozásom, amiről SMS-t kapok. Mi alapján állapítják ezt meg? Lehet kérelmező, hogy csökkentsék a törlesztőrészletet? Van köztetek banki, pénzügyi szakember? Nem fogom tudni fizetni! Kérlek Titeket, kíméljetek meg a "Hülye voltál, hogy belementél", és hasonló kritikáktól, nem volt más választásom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook