Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP hitelkártyáról szeretnék kérni információkat! fórum

OTP hitelkártyáról szeretnék kérni információkat! (beszélgetős fórum)


1 2
40. Enissa (válaszként erre: 32. - Timycat)
jan. 17. 11:46

Ezzel tisztában vagyok, hol lehet és hol nem.

Már nem vagyok könyvelő, mert mindent, amit végzek a legeslegjobban szeretném átlátni, nemcsak ami a feladatom.

Ez hosszú, miért nem végzem már ezt a munkát. Az én választásom volt, hogy tovább léptem.

39. Enissa (válaszként erre: 33. - Channa*)
jan. 17. 11:41

Azt tapasztaltam a banki dolgozókkal kapcsolatban, hogy sajnos nincsenek a helyzetmagaslatán, az ügyfélnek kell jól eligazodni az útvesztőikben, mert sokszor halovány lila fingjuk sincs a saját szolgáltatásaikról sem.

Nem jellemző, de természetesen vannak, OKOS, tájékozott és még bónuszként ügyfélcentrikus alkalmazottak is.

38. Enissa (válaszként erre: 20. - Globus)
jan. 17. 11:34
Az első hozzászólásokban megkapta a választ. Mehet ez beszélgetésként tovább.
37. Enissa (válaszként erre: 34. - Channa*)
jan. 17. 11:32

Nem baj, nem állunk egyformán anyagilag, nem egyformák a fogyasztói szokásaink, igényeink. Én kis lúzer a kicsinek is tudok örülni.

Ha a legutóbbi esetben nem lett volna a hitelkártyám, többszörösével utazhattam volna csak.

Mert olyan hülye vagyok 3 órás utazáshoz, nekem megfelel a fapados is. Tudom más csak az Emirates első osztályán utazik. Én már csak ilyen egyszerű gondolkodású "proli" vagyok.

36. timycat (válaszként erre: 35. - Channa*)
jan. 17. 09:07

A viszonyok nem jók itt, ide a külföldi bankok rabolni járnak, a hazaiak pedig h.lyék lennének nem beállni a sorba ha ezt itt lehet. Az átlag lakosság pedig nincs is tudatában annak, hogy mi, mire való és hogy kellene használni egyes termékeket, hogyan kellene működnie. Mindig csodálkozok, hogy az emberek egyszerűen normálisnak érzik azt, hogy azért is fizetnek ha hitelt vesznek fel, és azért is ha ők hitelezik a bankot.


Egy normális világban a bankok lobbiznak az ügyfelekért, versengenek hogy az emberek náluk tartsák a pénzüket, itt viszont kiherélték a versenyt, leosztottâk a piacot és kihasználják a pénzügyi tudatlanságot, miért adnának az ügyfélnek bármit is, ha az tudatában sincs annak, hogy mi hogy működik. Itt szinte nincs is különbség az egyes bankok, egyes szolgáltatásai között. A minőség, ügyfélkapcsolat, hozzáférhetőség között igen, de az átlag konstrukciók között szinte semmi. A kiemelt, prémium ügyfeles vagy nagyvállalati konstrukcióknál viszont látszik, hogy kaparnak a pénzes ügyfelekért, de az átlagembert lazán lerabolják.

35. Channa* (válaszként erre: 31. - Timycat)
jan. 17. 08:07

Majd utána nézek egyszer, de nem gondolom, hogy ezzel jól lehetne járni. Amikor számlákat nézegetek, akkor nem az a jellemző, hogy visszatérítéseket látok jóváírva a számlákon;)

Illetve, én azt figyeltem meg, hogy nem a visszatérítések miatt veszik igénybe az emberek, inkább azért, hogy vásároljanak, elköltsék, és utána szidni tudják a bakosokat, hogy mennyire szemetek a rengeteg költség miatt, holott köztudott, hogy ezeknek a termékeknek soha nincs alacsony költsége.


Lehet, hogy ezt is olyan magyarosan csináljuk, azért vacak;)

34. Channa* (válaszként erre: 30. - Enissa)
jan. 17. 08:03

Én meg azt figyeltem meg, hogy a legtöbb bankos nem él vele.


Nekem ezek a néhány ezres "kereseti" lehetőségek nem tartoznak bele, abba, amit lehetőségként fogok fel;)

33. Channa* (válaszként erre: 27. - Enissa)
jan. 17. 07:56

Tényleg!?

Nekem meg sokszor eszembe jut, hogy akkor sem kellene, ha múlna rajta bármi...

32. timycat (válaszként erre: 30. - Enissa)
jan. 16. 21:44

Nem szüntették meg fentebb, csak az ügyfeleknek, fentebb a mai napig csinálják.


Ezért kell pl banknak jelenteni ha x óra időeltolódással utazol és egy vaskos kártya van a zsebedben (nem pár millió vagy ha igen akkor nem forintban), ne lepődj meg ha nem működik, illetve tudják hogy az a keret akkor tabu.

31. timycat (válaszként erre: 23. - Channa*)
jan. 16. 21:36

A visszatérítés a kulcs, ha elég sokat költesz jó visszatérítést kaphatsz. Ki kell matekozni, mert egy átlag 2 fős háztartásnak általában nem éri meg, a hitelkártya költségei elviszik a visszatérítést.

A világ boldogabbik felén egy átlag család is jó pénzt/szolgáltatásokat/kedvezményeket tud összeszedni észszerű hitelkártya használattal, nálunk nem, ennek sincs kialakult "kultúrája".


Ahogy a hitel sem gonosz dolog, ha többet keresel a "kapott" pénzzel mint amennyibe a hitel kerül akkor win-win helyzet.

30. Enissa (válaszként erre: 24. - Channa*)
jan. 16. 19:00

Érdekesen gondolkodom, azt hittem ezzel a bankosok élnek. :)

Első végzettségem könyvelő és pü-i ügyintéző. Amikor a bankoknak nem egyszerre volt a fordulónapjuk, akkor csupán a pénznek a "sétáltatásából" jó pénzt lehetett a cégnek összehozni. De ugye ezt aztán fentebb is átlátták, megszüntették.

29. michelle.r (válaszként erre: 23. - Channa*)
jan. 16. 18:57
Én nem használom. Csak leírtam, hogy hogyan érdemes.
28. globus (válaszként erre: 25. - Enissa)
jan. 16. 18:32
Öreg vagyok már beletanulni ilyen huncutságokba. Világéletünkben úgy volt, ha volt rá pénzünk, megvettük, ha nem, nem. Nyilván a lakáshoz igényeltünk hitelt, mázsás kő esett le a szívemről, hogy letelt. A hitel szó hallatától rosszul vagyok.
27. Enissa (válaszként erre: 24. - Channa*)
jan. 16. 18:31

Felhasználói szokások. Ha nem kell majd, akkor nekem sem lesz.

Egyébként pont azon bosszankodtam, mi lenne hitelkártya nélkül?

26. globus (válaszként erre: 23. - Channa*)
jan. 16. 18:26

Hát én is ezt mondom.

Lehet, hogy ad 1500 visszatérítést, nem tudom nagyságrendileg sem, cserébe, hogy elköltöttem 400 ezret, és görcsösen figyeljem a visszafizetési határidőt...nem ismerek embert, aki szeretne bankolni.

25. Enissa (válaszként erre: 18. - Globus)
jan. 16. 18:21
Mert pl. a Ft eléggé inflálódik 6 hónap alatt, nekem megéri, 6 hónap alatt visszafizetni. Természetesen , ha csúsznék, akkor én járnék rosszul nagyon.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - Enissa)
jan. 16. 18:20
Akkor én sok mindent nem tudnék így kifizetni. Egy egyszerű bankkártyám van és kész. Nem kell más.
23. Channa* (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
jan. 16. 18:20

Számomra roppant érdekes, amikor ilyeneket írtok. Semmi jót nem találok a hitelkártyában és a hitelkeretben sem.

Nagyon régen voltak ilyenjeim, de hamar felszámoltam és soha többet nem akarok.

22. Enissa (válaszként erre: 21. - Channa*)
jan. 16. 18:19
Pl. nekem legutóbb a Wizz Air is csak hitelkártyát fogadott el netbankolásnál.
21. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
jan. 16. 18:17

Így értem!

Tehát, a betéti kártya egy klasszikus bankkártya. Nem értem, hogy miért kezdték el így becézgetni.


Igen, ha van hitelkeret és nem úgy használod, mint sokan (elköltik és a fizetésből visszatöltődik egy része), akkor csak ide-oda rakosgatod. A hitelkeretet viszont nem arra szokták kérni, hogy néha legyen mihez nyúlni, hanem legtöbben azonnal elköltik, utána pedig törlesztgetik...


Csak hitelkártyát fogad el? Vajon miért? Nálunk az rossz pont.

20. globus (válaszként erre: 17. - Libikóka)
jan. 16. 18:17
Oké, szétoffoltuk a fórumot, mert így már nem FI kérdésére válaszolunk. Bocsi!
19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Globus)
jan. 16. 18:17
Akkor célszerű használni, amikor egyébként is ki tudod fizetni amit veszel, de ha hitelkártyával fizetsz, és időben visszaadod, akkor kamatmentesen használtad a bank pénzét. És még visszatérítést is kapsz.
18. globus (válaszként erre: 9. - Enissa)
jan. 16. 18:15

De miért kamatmentes attól, hogy hitelkártyával fizeted? Annyit kell fizetni, amennyi rá van írva.

Na jó, ebben lehet, hogy van csavar, nem vásárolok részletre, vagyis nem tudom.

Az biztos, hogy tök akar határidős banki ügyekkel állandóan foglalkozni. Egyszer volt valami Kártyázó számlacsomagom, pár hónap alatt lefújtam.

17. libikóka (válaszként erre: 15. - Channa*)
jan. 16. 18:14

Te írtad,,(8) hogy nem érted amit Globus írt.

Erre írtam hogy én értem.

Csak nem fejtettem ki..bocs.

16. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 16. 18:10

Nem tudom másképp mondani, betéti kártya. Rendes bankkártya, amit használunk

[link]


Azt kérdeztem, ha a rendes számlámon van pénz, mert minden hónapban törlesztem a hitelkártyáról költöttet, akkor tulajdonképpen rakosgatom a pénzem ide-oda.


Amerikában a sima Visa betétivel lehetett fizetni, bank váltja át napi árfolyamon és veszi le a számláról. De volt olyan üzlet (telefontársaság), amelyik csak hitelkártyát fogadott el.

15. Channa* (válaszként erre: 10. - Libikóka)
jan. 16. 18:08

Bankos vagyok.

Mit értettél meg?

14. Enissa (válaszként erre: 13. - Anyagi)
jan. 16. 18:06

Nagyon szívesen!

Mint fentebb írtam, nekem megérte, de tényleg nagyon kell figyelni a visszafizetésre, és mindenképpen csak akkor szabad használni, ha tudjuk, bármi történik, van miből időben visszafizetni.

A játék meg a bankok részéről arra megy ki, hogy sokan az utolsó szalmaszálat vélik ebben felfedezni, és ez lesz a vesztük.

13. Anyagi (válaszként erre: 4. - Enissa)
jan. 16. 18:02

Elolvastam.

Köszönöm!

Isten ments bárkinek ilyet igényelni vagy használni!!!!

12. Enissa (válaszként erre: 9. - Enissa)
jan. 16. 18:01
Hozzáteszem még, pl. ha külföldön fizettem az egyik hitelkártyával , francia banké volt, már nincs sajnos, akkor kedvezőbben váltotta a forintot, mint a saját bankkártyám. Tehát inkább azzal fizettem.
11. libikóka (válaszként erre: 10. - Libikóka)
jan. 16. 17:57
,,amit,,,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook