Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » OTP faktoring jelzálogot az alábbi esetben hogy tudom töröltetni? fórum

OTP faktoring jelzálogot az alábbi esetben hogy tudom töröltetni? (tudásbázis kérdés)

2018. okt. 30. 19:40

Köszönöm.

Igen ezt tudom hogy semmit sem törölnek csak úgy.

Bánja fene már azt a 6600fot.

Csak ugye benne van az embernek hogy mi van ha van tartozás mi úgy tudjuk testvéremmel hogy nincs nincs.

Ez egy 1987es hitel volt mely rendezve lett és 2000.10.31-én adta át az OTP a Faktoringnak de közben édesanyám meghalt 2010ben de hagyatéki tárgyaláson ez a dolog nem szerepelt ebből gondolom hogy csak töroltetni kell. Vagy is remélem

3. gizus58 (válaszként erre: 1. - PUMUKLI:))
2018. okt. 30. 17:20
Azt hiszem 30 napnak kel eltelnie, mire kiadnak egy igazolást hogy a jelzálogot törölni lehet,atartozás fizetve..Azzal kell elmenni a földhivatalba és kérni a törlést. Bár a mi esetünk más, mert nálunk a lakás OTPhitelből lett ezelőtt 35 éve. Akkor jelzálogot tettek rá. Mikor kifizettük,akkor jött egy igazolás a banktól ,hogy nincs a lakáson tartozás, és törölhető a jelzálog. Bementünk a földhivatalba, és ott 6.600 ft ért törölték.De nekünk kellett utána járni,nem automatikus..
2018. okt. 30. 17:00
Hát ha ki van fizetve akkor nincs tartozás és töröljék. Miért nem törölték eddig, vagy amikor az utolsó csekk bement?
2018. okt. 30. 16:51

Sziasztok!

Mai nap folyamán derült ki, hogy a házon melyben lakunk és van 1/2 részem OTP faktoring által van rajta jelzálog jog Édesanyám által felvett hitel kapcsán mely vissza lett fizetve de törölve nem lett. Közben édesanyám meghalt de hagyatékan ez nem volt benne.

Létezik, hogy ez a tartozás fenn áll?

Hivatam a faktoringot de míg be nem érnek a szükséges okmányok nem tud segíteni mert nem az én nevemen van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook