Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha bankügyekben járatos vagy, kérlek segits! Jelzálogot hogyan lehet töröltetni? fórum

Ha bankügyekben járatos vagy, kérlek segits! Jelzálogot hogyan lehet töröltetni? (tudásbázis kérdés)

10. gne2 (válaszként erre: 8. - Móny 01)
2010. febr. 22. 12:23
Ez mindig banktól és az adott hitelkonstrukciótól is függ: van, amelyiknél csak a futamidő végén lehet levetetni a jelzálogot a második ingatlanról is! Mi is két ingatlant akartunk bevonni fedezetként, így kedvezőbb lett volna a szerződés egésze, de aztán emiatt a feltétel miatt végül nem ezt a fajtát választottuk.
2010. febr. 22. 12:09
Én úgy tudom,ha a futamidő fele eltelt,kérheted,hogy töröljék a szüleid házáról a jelzálogot.De a banknál segítenek,biztosan.És felértékeltetni is kell,az biztos.
8. Móny 01 (válaszként erre: 7. - Depike)
2010. febr. 22. 12:00
Jaj nagyon köszi a segitséget!!!!!Én is valami ilyesmit hallottam csak biztosra akrok menni,és nem akarok "tudatlanul"oda állitani!
2010. febr. 22. 11:57
Szerintem kérni kell egy új értékbecslést, hogy a megmaradó ingatlan elég fedezet-e a fennmaradó hitelhez. NEm kell azért kifizetni a hitelt. Lehet kérni fedezetkiengedést, én közjegyzőnél dolgozom, és sok ilyen módosításunk van. Csak a bankkal kell egyeztetni, ahogy fent is írtam, hogy a bennmaradó ingatlan elég-e.
6. Móny 01 (válaszként erre: 4. - Xti_)
2010. febr. 22. 11:57
Igaz,az a biztos de azért neked is köszönöm!egyébként nekem is eszembe jutott csak innen a melóhelyröl nehéz ilyesmit inzézni,6 után + ugye senki nincs a bankban
5. Móny 01 (válaszként erre: 3. - 064209f635)
2010. febr. 22. 11:54
háth akkor Te sem vagy sokkal jártasabb a dologban mint én,mert nem feltétlen kell kifizetni az összes tartozást,ezt bankja válogatja.ezért irtam h otp,hátha volt már valakinek hasonlo gondja náluk és tud segiteni nekem.de azért köszi
4. xti_ (válaszként erre: 2. - Móny 01)
2010. febr. 22. 11:50
miért nem az otp-t kérdezed? az a biztos.
3. 064209f635 (válaszként erre: 2. - Móny 01)
2010. febr. 22. 11:49
háth először is rendezni kell a tartozást aztán kérni egy igazolást a banktól, h rendezve van, majd bemenni a földhivatalba ahol törlik, persze mindenért illetéket kell fizetni..nem is keveset, de szerintem hívd fel őket h mi mennyibe kerül...
2010. febr. 22. 11:44
Az van h van 1 otp-s lakáshitelem 2 jelzáloggal terhelt ingatlannal.Na most!Az egyikröl (az szüleimé)töröltetni szeretném a j.zálogot.Mi a menete,mit kell tennem??
2010. febr. 22. 11:42
Ha bankügyekben járatos vagy, kérlek segits!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook